respublika.lt

2018 rugpjūčio 16, ketvirtadienis

Kam S.Skvernelio žmogui V.Bakui reikia konservatorių žmogaus A.Sekmoko?nuotraukos (63)

2018 rugpjūčio mėn. 07 d. 13:17:11
Danas NAGELĖ

Nenumaldomai artėja Seimo rudens sesija, kuri, kaip prognozuota, turėtų būti labai nemaloni konservatoriams. Valstiečių iniciatyva jau pirmąją sesijos dieną veikiausiai bus sudarinėjama laikinoji komisija, toliau tirsianti neteisėtą įtaką politikams, ypač konservatoriams ir jų prastumtiems energetiniams projektams. Tačiau netikėtai į pagalbą pastariesiems ateina Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas valstietis Vytautas Bakas, priimdamas į savo komandą Arvydą Sekmoką. Tą patį, kuris galėtų būti šio tyrimo objektu. „Vakaro žinios“ aiškinasi, kas darosi Seimo užkulisiuose.

 

Komiteto pirmininko akibrokštas

Liepos viduryje Seime surinkta apie 50 parlamentarų, palaikančių naujos komisijos sudarymą, parašų. Kaip tvirtino vienas iš parašų rinkimo iniciatorių valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis, komisija turėtų tęsti NSGK (turėjusios laikinosios tyrimo komisijos statusą) pradėtą darbą ir toliau tirti verslo bei politikų neleistinus ryšius. R.Karbauskis NSGK išvadose pasigenda to, kad jose neužsimenama arba beveik neužsimenama apie prezidentę Dalią Grybauskaitę ir apie konservatorius. Pasirašiusieji po projektu ypač pasigenda konservatoriškų energetikos projektų įvertinimo.

Tačiau akibrokštą pateikė tas pats NSGK pirmininkas V.Bakas, kuris jau iš karto pareiškė nepritarimą naujos komisijos sudarymui, o dabar pranešė, kad rudenį komitetas rengs klausymus, kurių metu bus įvertinta, ar energetiniai projektai atitinka Lietuvos nacionalinio saugumo interesus. V.Bakui šiais klausimais patarinės liepos viduryje jo visuomeniniu konsultantu tapęs... buvęs konservatorių Vyriausybės energetikos ministras Arvydas Sekmokas. Tai sukėlė didžiulę ne tik politologų, politinių oponentų, bet ir V.Bako bendrapartiečių nuostabą bei pasipiktinimą.

Afera po aferos

Parlamentaras Artūras Skardžius, vadovavęs Seimo laikinajai komisijai, tyrusiai Andriaus Kubiliaus laikų energetikos projektus, dalį kurių jis vadina aferomis, priminė, kad ir pats pasirašė po projektu, kuriuo siūloma sudaryti naują laikinąją komisiją.

„Komisijai vadovauti tikrai bus pavesta ne V.Bakui, nes būtent V.Bakas, vadovavęs NSGK tyrimui tuo pačiu klausimu, konservatorius ir „išplovė“. Būtent konservatorių laikais energetikos sektoriuje ir buvo vykdytos didžiausios aferos: ištaškyti pinigai Visagino AE statybai, kai be konkurso buvo dalijami pinigai visokioms Rotšildų kompanijoms (dešimtimis milijonų litų) vien už tai, kad jos rengtų susitikimus su esą būsimais investuotojais. Dėl Ignalinos AE uždarymo kompanijai „Nukem“ atidavėme 72 mln. eurų už tai, kad ji 5 metus vėlavo su darbais - rusams išpumpuoti pinigai paties A.Sekmoko pagalba. Arba prisiminkime skandalą dėl suskystintų gamtinių dujų terminalo laivo. Į Bermudus keliauja mūsų pinigai už laivo nuomą - po maždaug 60 mln. eurų kasmet. Po to iš Bermudų tie pinigai keliauja į Kiprą“, - vardino A.Skardžius, primindamas, kad NSGK išvadose apie tai neužsiminta.

Parlamentaras priminė ir pasirašytą sutartį su „Statoil“, kurios pagrindu Lietuva dujas iš norvegų pirko maždaug trečdaliu brangiau nei rinkos kaina.

„O kas įdomiausia, tai A.Sekmokas išdraskė energetikos sektorių. Dabar visos tos sukurtos įmonės yra bankrutavusios, bankrutuojančios. Vienos privačiam Landsbergių verslui statė mokyklą, bet nepasisekė, kilus politiniam pasipriešinimui, kitos plauna pinigus, dirba nuostolingai, o nuostoliai dengiami vartotojų sąskaita. Įsivaizduokite: monopolininkas dirba nuostolingai! Schema sukurta plauti pinigams, o schemos autorius yra A.Sekmokas. Ir dabar nonsensas: jis patarinėja NSGK vadovui... energetikos klausimais. Akivaizdu, kad V.Bakas dirba konservatoriams. Tiesa, tik galima spėlioti, kodėl. Todėl rudenį rengs klausymus, kurių dėka norės dar kartą „išplauti“ konservatorius, kuriems gresia laikinoji tyrimo komisija. Tačiau NSGK neturės jokio specialaus statuso, todėl gali rengti klausymų, kiek tik nori. Įdomu, kur šitoje vietoje žiūri R.Karbauskis, kai jo panosėje frakcijos narys nori „išplauti“ konservatorių mundurą, į pagalbą pasikvietęs A.Sekmoką“, - stebėjosi A.Skardžius.

Atsiskyręs nuo valstiečių

Buvęs valstiečių frakcijos narys Povilas Urbšys sako, kad V.Bako elgesys leidžia įtarti, jog jis save ateityje mato kaip savarankišką politinę figūrą, nepriklausomą nuo valstiečių.

„Ir turbūt su konservatorių palaikymu. Tokia išvada peršasi, nes jo elgesys - su konservatoriškais motyvais. O tai, kad jis ruošiasi tęsti politinę karjerą, rodo jo turnė po Lietuvą, pristatant komiteto tyrimo išvadas“, - sakė P.Urbšys, pridurdamas, jog dar neatsimena atvejo, kad kas nors rinkėjams būtų pristatinėjęs savo vadovaujamo komiteto išvadas.


Seimo Europos reikalų komiteto vicepirmininko, valstiečio Mindaugo PUIDOKO komentaras:

„Mūsų frakcija yra demokratiška, todėl leidžiame pasireikšti ir visiškai kitokioms nuomonėms. Tačiau vis tiek keista, kad konsultantu frakcijos narys V.Bakas pasirinko A.Sekmoką, kurio atžvilgiu buvo kreiptasi ir į prokurorus. Gegužę buvau kreipęsis ir aš“, - sakė M.Puidokas.

Jis Generalinės prokuratūros prašė įvertinti, ar A.Sekmokas, paskutinę savo kaip energetikos ministro darbo dieną kreipęsis į ES bei paprašęs sustabdyti finansavimą Ignalinos AE uždarymui, nepakenkė Lietuvai. Parlamentaro nuomone, galėjo būti padaryta iki 400 mln. eurų žala. Pasak M.Puidoko, kyla pagrįstų abejonių, kad A.Sekmokui rūpėjo ne Lietuvos valstybės ir jos žmonių interesai - netekus ES paramos atominės elektrinės uždarymui, šalies biudžete būtų atsivėrusi milžiniška „skylė“, kurios lopymas būtų atliktas ir taip skurdžiai gyvenančių mūsų žmonių sąskaita. Tik šiuo atveju tą daryti jau būtų tekę kitai, politinių oponentų vadovaujamai, Vyriausybei, nes konservatoriai 2012 metų rinkimus pralaimėjo, o A.Sekmokas paskutinę savo darbo dieną 2012-aisiais tai žinojo.

„Prokurorai atsakė į paklausimą ir pareiškė, kad nemato aiškios žalos, kad sunku ir būtų apskaičiuoti, kokia žala buvo padaryta. Tačiau akivaizdu, kad žala padaryta. Juk čia kaip versle: jei partneris atrodo nepatikimas, blaškosi priimdamas sprendimus, paskutinę minutę keičia nuomones ir krečia nemalonias staigmenas, tu juk nenorėsi investuoti. Ryšium su tuo parama Lietuvai buvo sumažinta, o tai ir yra žala“, - konstatavo M.Puidokas.

Parlamentaras mano, kad ne tik dėl šito akibrokšto A.Sekmokas turi pats būti parlamentinio tyrimo objektas, todėl stebisi, kad energetiniais klausimais jis patarinės frakcijos kolegai V.Bakui.

„V.Bakas kai kuriais aspektais laikosi visiškai skirtingos nuomonės nei frakcijos dauguma. Kiekvienas turi teisę klysti. Manau, kad jis, pasirinkdamas A.Sekmoką, buvo kieno nors suklaidintas“, - įsitikinęs M.Puidokas.

***

VŽ trigrašis

Visiems žinoma, kad V.Bakas - ne R.Karbauskio, o S.Skvernelio žmogus, dirbęs jo patarėju, kai šis ėjo vidaus reikalų ministro pareigas. Todėl A.Sekmokas - V.Bako, vadinasi, ir S.Skvernelio kompanijoje atsidūrė labai apgalvotai. Jeigu premjeras išsuks konservatorius nuo tyrimo, tuo pačiu nesikapstys po prezidentės laiškus, ryšius su korumpuotais asmenimis, bus pasirinktas jos įpėdiniu S.Daukanto aikštėje. O tuomet gaus ir užnugarį, ir eterį, ir visokių slaptų pažymių prieš konkurentus. Kas galėtų paneigti?..


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (63)

 • vo kad nori 2018 rugpjūčio mėn. 13 d. 14:43:37

  pagal teisybe sekmokas jau turetu puse sroko atsedeti,o jis mat kur
  isitaisyti nori,nu ble truksta zodziu na tikri runkeliai tie litvynai,visai
  nesigaudo gyvenime nieko svento ir viskas perkama ir parduodama,tikra
  banditine valstyble o naturaliai jankiu kolonija

 • atsibodo rasineti 2018 rugpjūčio mėn. 13 d. 14:36:04

  Karbauski,kiek kartu kartojau ,nesusidek tu su tais mentais,kaip taip tau
  nedaeina,neikaip nesuprantu,mentas ne zmogus,o tik mentas ,o buvusiu ju
  nebuna,todel gaila ,kad esi toks aklas,kam tau jie reikalingi buvo?ar
  truksta lietuvoje geru zmoniu?,kad mentus renkiesi,taigi pakartosiu jau gal
  n kartu sakyta,Ramunai,duodu prisisiot paskutine kepure,pamatysi kaip jie
  tave isduos,ir isduos tada kada to nesitikesi,bet jau bus per velu...taigi
  neturi tu garbingu zmoniu,yra keletas bet ir tie ziuri kaip arklys per
  iena...

 • baisu 2018 rugpjūčio mėn. 10 d. 16:30:15

  baisu. Lietuvoje. gyventi. baisu.

 • bAKO TIKSLAS 2018 rugpjūčio mėn. 09 d. 12:55:01

  Sukviesti į komisija visus vagis ir pasidalinti pavogtais iš valstybės
  milijonais

 • Kvaila antrastie 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 19:23:55

  Ta kad Skvernelio ir visu valstiečių supagreiciu retingai i pakalne
  riedietu oKarbauskas užmiršo seneliu patarle su kuo sutapsi tuo pats
  tapsi nediek Angies prie krutinies Inai nuodunga lieka tik truputi
  susimąstyti Prosenelis.

 • Vž trigrašiui 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 17:06:46

  O tai kasjūsų nuomone tada taptų premjeru ar premjere, jei prezidentu
  taptų Skvernelis?

 • Taip 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 16:10:14

  Viskas aišku. Nebalsavau už "Valstiečius", bet jei būtų pirmalaikiai
  rinkimai ar sekantys, balsuosiu už juos, tik žinoma be Matelio, Urbšio,
  Bako ir to su vežimėliu, bet manau rasis ir daugiau. O tiesa ir be
  Skvernelio...

 • pastebėjimas 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 14:52:56

  ...dėl Bako daug kas neaišku,jeigu tyrimas būtų sąžiningai atliktas
  iki galo Lietuvos lauktų dideli sukrėtimai.Kam lemta išaiškėti,tas
  niekur nedings,laiko klausymas ...

 • Paziuriekite 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 13:14:37

  I tos trys vedelius ir pamatysite kas valdo Lietuva tauta turietu
  pamąstyti ar neapsiriko ringdama valstiečius turietu būti pirmalaikiai
  rinkimai ir sąrašu naikinimas išbraukimas nejaugi tauta nesupranta kad
  vyksta įteisintų vagiu gelbiejimas dėl to BAKAS pasikvietiSAKAMOkA kuris
  parasie laišką kad Lietuva negautu dotacijų jau viskas turietu būti
  aišku Prosenelis.

 • puškinas 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 13:09:44

  maniau,kad Sekmokui iškelta baudžiamoji byla už machinacijasenergetikos
  srityje. Na Bakai, ne tam tave rinkau į seimą,kad su konservatoriais
  obuoliautum...

 • Na 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 12:44:53

  Paprasčiausia-atšaukti.

 • Taip 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 11:36:37

  Visi akli ir kurti,-ką Bakas daro valstiečių partijoje?

 • Išvada 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 09:28:21

  Bakas kiauras bailys

 • X 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 08:50:37

  O kam Skverneliui reikia aršaus konservatoriaus patarėjo poste. Todėl,
  kad Karbauskio chebra sėkmingai gakėtų būti konservatorių ir liberalų
  partijose.

 • Kelmas 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 08:14:21

  Įtariu,kad PAŽYMOJE apie Baką buvo ir daugiau nei ,,žaidimėliai'' su
  Rusija.
  Ir kas gali paneigti,kad PAŽYMA dabar ,,neklystančiosios'' perduota į
  TS-LKD partijos rankas.

 • Liūdna pasaka 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 07:37:33

  Tarakonai lenda į visus plyšius, nebijo net radiacijos.

 • ................. 2018 rugpjūčio mėn. 07 d. 22:12:01

  su tuo Sekmoku atvejis - čia tas pats kaip Henytei leisti save išsitirti

 • pritariu 2018 rugpjūčio mėn. 07 d. 22:10:25

  iš karto keista ir man pasirodė, nesupratau šio Bako bajerio

 • IŠDAVIKAI ryškėja 2018 rugpjūčio mėn. 07 d. 21:25:46

  Bet išdavikai nesidžiaugs.
  Pirmalaikiuose rinkimuose jie liks už borto.
  Aš už Karabasą nebalsavau,bet jei bus išankstiniai - iš PRINCIPO
  atiduosiu balsą už išsigrynusius valstiečius.

 • bakas yra 2018 rugpjūčio mėn. 07 d. 20:34:56

  brojlerio vagiu gaidyno siuksle

 • Zoras 2018 rugpjūčio mėn. 07 d. 20:17:27

  Kažkodėl nutilo kalbos apie Astravo AE ,nieks protestuoja ,nebadauja.O
  kaip sekasi uždarinėti Ignalinos AE irgi tylu po TATENA ekspertų
  išvadų.

 • Per daug 2018 rugpjūčio mėn. 07 d. 20:06:02

  Per daug gyvačių savo užantyje sušildė R.Karbauskis. Tik laiko
  klausimas kuri iš jų įkąs mirtinai.

 • Rinkėjas 2018 rugpjūčio mėn. 07 d. 19:10:59

  Bakas yra valstiečių sąrašinis ! Keli valstiečiai - sarąšiniai
  išsidirbinėja . Pradžią padarė Šakalienė, vėliau Džiugelis
  nesulaiko liežuvio, dabar Bakas .
  Gerb.R.Karbauski ,primkit įstatymą - naikinkit balsavimą pagal sąrašus
  ,ištaisykite V.Landsbergio 1992 m. pasirašytą įstatymą .tuo pačiu
  ištaisysite LK 55 strp. PAŽEIDIMĄ !

 • Yandex 2018 rugpjūčio mėn. 07 d. 18:40:39

  Nenumaldomai artėja.....................

 • Skvernelis Bakas Sakamokas 2018 rugpjūčio mėn. 07 d. 18:25:09

  Tavo prisai kurie tave ir partija nuskandins atsibusk Karbauskai.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • MUITAI: tvyrant diplomatiniam ir prekybos ginčui su JAV, Turkija trečiadienį padidino tarifus JAV pagamintiems produktams - nuo automobilių iki tabako.
 • GRĖSMĖ: Pietinės Japonijos Kučinoerabu salos gyventojai raginami ruoštis evakuotis, nes saloje buvo padidintas ugnikalnio išsiveržimo pavojaus lygis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar reikia naujas Vilniaus gatves pavadinti Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrėjų pavardėmis?

balsuoti rezultatai

Kaip vertinate naująją Vilniaus miesto reklamą "G taškas"?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +12   +15 C

   +10  +14 C

 

   +14 +16 C

  +18  +21 C

   +22  +24 C

 

   +22  +24 C

   3-5 m/s

  2-5 m/s

 

    2-3 m/s

 

reklama
Sveikata Grožis