respublika.lt

2018 rugsėjo 23, sekmadienis

Kaip nusipirkti dvigubą pilietybę?nuotraukos (18)

2017 lapkričio mėn. 07 d. 09:00:08
Justina GAFUROVA, zinios@vakarozinios.lt

Nors prieš kelias savaites Seimo taip spaustas Konstitucinis Teismas nepasidavė ir pareiškė, kad dvigubą pilietybę galima įteisinti vieninteliu būdu - referendumu, užsienio lietuviai ir pritariantys politikai ėmė regzti planus, kaip padėti referendumui tapti realybe. Keliamos idėjos referendumą organizuoti dvi, o ne vieną dieną, pasirinkti patogią datą, kaip, pvz., prezidento rinkimai, ir gal net spėti įteisinti elektroninį balsavimą.

 

Tokie valdžios atstovų siūlymai skamba mažų mažiausiai nesąžiningai. Dar 2014 m. piliečių iniciatyva surengtas Žemės referendumas kažkodėl nebuvo nusipelnęs išskirtinių teisių. Negana to, kad iniciatoriams surinkus daugiau nei reikiamą skaičių parašų buvo visaip stengiamasi išbraukti kuo daugiau parašų, pačiam referendumui galiausiai buvo parinkta ne itin palanki data - birželio 29 d., kai dauguma žmonių atostogauja. Be to, prieš pat referendumą buvę ir esami politikai ėmė raginti žmones boikotuoti referendumą ir prie balsadėžių visai neiti.

Kažkodėl šį sykį nebuvo taupoma referendumo organizavimui ir jo nepasivarginta sujungti su kitais rinkimais, kaip daroma įprastai. Priešingai - pasirinktas pats atostogų įkarštis. Tačiau stojimo į ES referendumui taip pat buvo rasta galimybių skirti net dvi dienas. O kad rinkėjų nepritrūktų, buvo dalijami masalai - skalbimo milteliai ir alus.


- Ar normali praktika demokratinėje šalyje, kai skirtingų idėjų referendumams taikomos skirtingos organizavimo sąlygos?
- „Vakaro žinios“ paklausė Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininko Vytauto BUDNIKO.

- Žinoma, nekyla net abejonių, kad vieni referendumai Lietuvoje ribojami, o kitiems sudaromos palankios sąlygos, kaip ir šiuo atveju matant, kokie yra siūlymai dėl dvigubos pilietybės referendumo.

Bet pirmiausia reikia suprasti, kad per mažai išdiskutuotas ir pats keliamas klausimas, dėl kurio siūlomas referendumas. Nepamirškime, kad tik paskelbus referendumo datą prasidėtų ir agitacinė kampanija, o šiuo metu vis dar neaišku, ar mes kalbame tik apie dvigubą pilietybę. Juk jei piliečiui leisime įgyti dvi pilietybes, turėsime leisti įgyti ir trečią ar ketvirtą. Ar trečią pilietybę iš jo atimsime?

Kitas klausimas, kokias garantijas suteiksime dvigubą pilietybę įgijusių tėvų vaikams ir anūkams? Jie turės teisę į pilietybę ar jau nebe? Regis, taip pradedame tiražuoti pilietybę neatsižvelgdami į nieką. Šis klausimas turi daug painių teisinių aspektų, apie kuriuos mes visiškai nekalbame.

Be kita ko, kalbėdami apie piliečio teises turėtume nepamiršti, kad kartu su teisėmis yra ir pareigos. Turime labai konkrečiai nustatyti, kokios pareigos tenka gyvenantiems Lietuvoje, ir kokios tiems, kurie gyvena užsienyje, turintys vieną, dvi ar net penkias kitų šalių pilietybes ir dar norintys būti Lietuvos piliečiais. Ar nėra taip, kad užsienyje gyvenantys piliečiai neįgyja pareigų mokėti mokesčius mūsų valstybėje ir ją ginti, tačiau įgyja teisę į turtą, valstybės teikiamas lengvatas ir čia sukurtą gerovę. Kol kas apie tai jokios diskusijos nėra, yra tik emocinis fonas, neva reikia gelbėti Tautą, nes ji nyksta. Nors žmogaus teisių požiūriu pirmiausia reikia žmones gelbėti ne todėl, kad jie pasirinks kitų šalių pilietybę, o kad jie iš viso nebėgtų iš Lietuvos.

- Kodėl politikai, užuot pabandę bent įsivaizduoti, kaip veiktų nauja pilietybė, jau kone puola ieškoti referendumo datos?

- Nes tai ir yra siauri politikų, o ne rinkėjų interesai. Mūsų valdžiai, kuriai tenka rūpintis mūsų gyventojais, ta emigracija yra net naudinga. Juk su visa emigracija emigruoja ir visos socialinės problemos, tokios kaip nedarbas ar žmonių aprūpinimas. Valdžiai situacija palengvėja, o kai kurie emigrantai dar ir siunčia pinigų į Lietuvą. Tad trumpalaikiu etapu emigracija valdžiai labai naudinga. Bet ilgalaikėje perspektyvoje, kai visi išsiveš savo vaikus ir senelius, niekas pinigų čia nebesiųs, o čia liks tik senstantys pensininkai.

Bet dvigubos pilietybės klausimas šių problemų neišspręs, tai tik gelbėjimosi ratas valdžiai išlikti valdžioje. Nes emigrantai, kurie gyvena užsienyje, jau mažai besidomi mūsų vietinėmis problemomis. Jiems tiesiog patinka pati dvigubos pilietybės idėja, kuri juos pamalonina, tad natūralu, kad turėdami teisę jie balsuos už tuos, kurie šią idėją ir siūlo. Šioje situacijoje įžvelkime daugiau politinių siekių. Visai ne dėl emigrantų sprendžiamas šis klausimas, o dėl politinių partijų reitingų, dėl partijų lyderių išlikimo. Įsivaizduokite, jei apie 1 mln. lietuvių gyvena užsienyje, šie balsai yra aukso vertės. Gal jie visi ir nebalsuotų, bet jei balsuotų bent pusė, įsivaizduokite, koks tai svertas vienai politinei jėgai rinkimuose. Štai kur šio klausimo esmė. Tačiau likusieji Lietuvoje bus laikomi antrarūšiais žmonėmis. Kitaip ir nepavadinsi. Jiems lieka tik pareigos ir socialinė atskirtis.

- Ar dvi dienas organizuojamas referendumas tikrai gali priartinti prie galimybės, kad būtų surinktas reikalingas balsų skaičius?

- Jeigu visuomenė bus klaidinama, net ir organizuojant referendumą dvi dienas visuomenė gali pasiskirstyti į netolygias stovyklas. Ir tos dvi dienos gali niekuo nepadėti. Juk pagal dabartinį Referendumo įstatymą turi ateiti ne mažiau kaip 51 proc. rinkėjų, kurie beveik visi turėtų balsuoti už dvigubą pilietybę. Nes įstatyme nustatyta, kad turi būti ne atėjusių į balsavimą dauguma, o rinkėjų, kurių yra beveik 2 mln., dauguma. Žinant, kad ligi šiol daugiausiai būdavo 52 proc. atvykusiųjų į referendumą, net jei 7 ar 10 proc. jų balsuotų prieš, referendumas būtų veltui. Gal dvi dienos bei didžiulė agitacija ir užtikrintų, kad susirinktų bent tas 51 proc., bet užtikrinti, kad jie vienbalsiai pasisakytų už dvigubą pilietybę, man atrodo yra nerealus uždavinys.

- Mes jau kartą dalyvavome dvi dienas trukusiame referendume dėl stojimo į ES, kai rinkėjams buvo dalijami skalbimo milteliai ir alus. Ar tai reiškia, jog valdžiai parankūs klausimai sprendžiami geresnėmis sąlygomis?

- Dabar daug kas su šypsena klausia, kiek reikėtų skalbimo miltelių nupirkti antram tokiam referendumui. Tačiau tuomet visiems labiausiai rūpėjo saugumas ir net su tomis miltelių dalybomis visų mūsų interesai šioje situacijoje sutapo. Tačiau dviguba pilietybė nėra labai svarbi mūsų saugumui. Gal net atvirkščiai - mūsų saugumui atsiranda didelė grėsmė. Pirmiausia dėl to, kad nežinome, kiek pilietybių bus galima turėti, nes Lietuvos pilietybė taip netenka savo juridinės reikšmės, ji nebebus vertybė. Kitas dalykas yra Lietuvos piliečiai iš kitų šalių. Jei mes suteiksime Lietuvos pilietybę užsienyje gyvenantiems lietuviams, turėsime suteikti tokias sąlygas ir kitų tautų atstovams Lietuvoje. Ar mes dėl to tikrai nesusikursime papildomų problemų ir nepadidinsime esamos įtampos? Juk mes negalėsime uždrausti Vilniaus krašto gyventojams įgyti ir Lenkijos pilietybę. Tokiu atveju Lenkija turės teisę rūpintis savo piliečiais, nors jie gyvena mūsų valstybėje. Net sunku įsivaizduoti, kokią Pandoros skrynią galime atidaryti... Tiesa, politikams šios pasekmės visai nerūpi.

- Po sužlugdyto žemės referendumo įstatymuose bent jau atsirado šiokių tokių saugiklių, kurie po kurio laiko pradėti trinti, taip tarsi aiškiai parodant, kad valdžiai Tautos nuomonė nieko nereiškia?

- Mūsų asociacija pirmoji pareiškė, kad Lietuvos piliečiai pirmiausia diskriminuojami dėl išmokų, nors saugikliai panaikinami, kad visi ES piliečiai turėtų vienodą teisę įsigyti žemę. Tačiau įsivaizduokime, kad Vokietijoje fermeris gauna kelis kartus didesnes dotacijas, todėl yra gerokai turtingesnis ir gali įsigyti Lietuvoje žemės pusvelčiui. O lietuviui ūkininkui ši žemė neįperkama, nes jo kitokios dotacijos. Dėl to mes kreipėmės į Europos Komisiją, kad taip pažeidžiama net stojimo į ES sutartis. Komisija atsakė, kad iki 2020 metų tai išsispręs ir viskas bus sulyginta. Tad dabar saugiklius naikina ir, matyt, prasidės kažkokie prekybos žeme reikalai. Žemė nebėra mūsų nacionalinė vertybė, ji jau tampa prekybos objektu. Visa tai mes matome, bet šiam EK spaudimui.

- Kodėl nuolat pasiduodame ne tik Briuselio, bet ir kaimyninių šalių spaudimui, nors tas spaudimas nežada nieko gero mūsų piliečiams?

- Spaudimas politikoje visada buvo ir visada bus. Nebuvo nei vienos epochos ir, matyt, nebus, kad politikai nejaustų kokios nors didžiulės valstybės spaudimo. Tačiau mes turėjome įvairaus rango politikų. Pavyzdžiui, prieškario politikus, kurie sugebėjo atsispirti įvairiems spaudimams, išlaviravo ir atvedė šalį į klestėjimą. Tokioje šalyje žmonės norėjo auginti šeimas ir niekur nebėgo. Dabar mūsų politikai ne tik neieško kompromiso, jie, vos tik gavę signalą, tuojau pat paklūsta. Kai politikų toks požiūris, nereikėtų kaltinti kitų valstybių.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (18)

 • Manau , 2017 lapkričio mėn. 08 d. 07:57:11

  jau savo pinigą litą 'prašikom ", netekdami didesnės dalies
  NEPRILKAUSOMYBĖS IR LAISVĖS, manau ,visi suprantate kas tai labiausiai
  pajuto ,jaučia ir jaus , bet to galimai dar neužteko dar lietuvis ir
  smaugvirvės ant kaklo nori.Lietuvos Konstitucija sako, kad dviguba
  pilietybė negalima, draudžiama, supraskite kaip kas norite , bet čia
  viskam ir yra taškas. Pasakykite bent vienas ir ar atsiras toks , kas mums
  pasakys kas išrinko mums tokį Dievą , kuris interpretuoja Konstituciją
  Lietuvos , kaip kam ant seilės užeina ,o Lietuva tokių Dievų
  (dvasių)turi ir ne vieną.Lietuvi , tu pasižiūrėk į savo pasą ,
  svarbiausią savo gyvenimo dokumentą ir pasakyk ar ten parašyta kokios tu
  tautybės - nėra, čia ir buvo apie viską pagalvota

 • Safyras 2017 lapkričio mėn. 08 d. 07:49:04

  Politikams žmonės reikalingi tik per rinkimus, kad galėtų ir toliau
  vaidinti labai įtakingus žmones. Kiek Lietuvoje gyvenantys ir dirbantys
  žmones žino apie kitų šalių piliečių kasdienines problemas? Tik
  nelaimes ir skandalus žiniasklaida praneša...O dažno žmogaus "meilė"
  kitos šalies pilietybei susijusi su nauda sau. Kiek sportininkų ar
  verslininkų gavo pilietybę ir kiek realiai jie prisidėjo prie Lietuvos
  klestėjimo ? Net kai kurių apleistų namų, nebaigtų statyti
  viešbučių savininkų buvimo vietą sunku surasti, mokesčių nemoka ,
  bet kelti triukšmą per žiniasklaidą sugeba... Jau vien premijų
  skyrimas politikams , kai jie tikrai nebadavo savo postuose, parodo, kad
  dabartinės valdžios atstovai iš klumpių neišlipo, nors ir sugebėjo
  turtais save pamaloninti, tik, gaila, kad daugeliu atveju ne proto dėka,
  bet politikų trumparegiškumo dėka ekonomikoje..

 • kaunietis 2017 lapkričio mėn. 08 d. 07:03:34

  Kiek galima gromuliuoti tą patį klausimą ? KT aiškiai pasakė ,kad čia
  reikalingas referendumas.Dar klausimų yra?

 • sanoj, 2017 lapkričio mėn. 07 d. 20:25:13

  p.Karbauskis greit surinks parasus, bet as kategoriskai pries referenduma
  ir dviguba pilietybe.

 • Ceslovas 2017 lapkričio mėn. 07 d. 20:06:41

  Visu pirma Karbauskis turetu surinkti 300 tukstanciu parasu del galimybes
  rengti referenduma it tam paskirti tik viena diena, o jeigu bus paskirta
  dvi dienos reikia eiti ir balsuoti isreiskiant NE.

 • Pilietis 2017 lapkričio mėn. 07 d. 15:18:33

  Paaiškinkit man,paprastam piliečiui,kokiu tikslu taip atkakliai peršama
  išeiviams antra pilietybė?Kodėl apie tai nė žodžio? Nuo to juk
  reikėtų pradėti.Kokią naudą ji duos konkrečiai Lietuvai?
  Nesuprantu,ir tiek.Nebent politikams rinkėjų balsams medžioti per
  rinkimus.O tai būtų Lietuvos 5-toji kolona užsienyje,arba"naudingi
  idiotai" politikų tikslams pasiekti.Ir ką tai duos užsienio
  lietuviui?Kokios jo pareigos Lietuvai privalomos būtų?Gi sugrįžus nebus
  kliūčių pasikeisti pilietybę.Manau,kad iškėliau svarbiausią
  klausimą.O dabar visa šneka tik ,kaip privilioti daugiau
  rinkėjų.Išeiviai išvis neturėtų teisės balsuoti.Tai mes čia
  likusieji galime tik tokius dalykus spręsti.Ką apie tai mano kiti likę
  piliečia?

 • Pilietybes 2017 lapkričio mėn. 07 d. 14:21:25

  klausimas pasmerktas zlugti , jei bus einama referendumo keliu , ne nuo
  dienu tai priklauso .Esme - pavydas ir baime netekti siltu kedziu .Ramiau
  gyventi be dvieju pilietybiu - klausk ko nori .

 • Ugnius 2017 lapkričio mėn. 07 d. 13:01:25

  Yra sudėtingesni klausimai ir paprastesni klausimai, todėl ir laikas
  referendumų skirtingas. Nematau čia nieko bloga.

 • T0mas J. 2017 lapkričio mėn. 07 d. 12:33:22

  "ne dėl emigrantų sprendžiamas šis klausimas, o dėl politinių
  partijų reitingų, dėl partijų lyderių išlikimo. Įsivaizduokite, jei
  apie 1 mln. lietuvių gyvena užsienyje, šie balsai yra aukso vertės. Gal
  jie visi ir nebalsuotų, bet jei balsuotų bent pusė, įsivaizduokite,
  koks tai svertas vienai politinei jėgai rinkimuose" - šis Vytauto BUDNIKO
  teiginys neišlaiko kritikos, nes jo paminėta VIENA POLITINĖ JĖGA yra
  tik jo fantazijose - realybė tokia, kad Seime visos partijos už
  pilietybių daugybiškumą.

 • Planas 2017 lapkričio mėn. 07 d. 12:27:04

  Pirmiausia - reikėtų išvyti Lidl ir leisti plėšikauti Maximai (tai ji
  dalijo alų ir miltelius per Eurosojūzo referendumą, o paskui už tai
  gavo otkatą). Antra - leisti pardavinėti prisigrobtą žemę(juk to ir
  reikia Karbauskiui). Trečia - išsiaiškinti, kaip tampama eurokomisarais.
  Klausimss: kaip tokiu komisaru tapo Andriukaitis, prieš tai Lietuvoje
  nepatekęs į Seimą kaip kyšininkas (žmonės patys nebalsavo). Ketvirta
  - ar visi užsienio lietuviai tikrai yra lietuviai (nenorėčiau būti
  vienos tautos su Dariumi Ūdriu ir kitais amerikoniukais, apspjaudžiusiais
  Lietuvos partizanus, o mes keiksnojame tik Vanagaitę). Penkta - ar
  Karbauskis su kolchozo pirmininko įpročiu nesiskaityti su žmonėmis ir
  juos niekinti ne per daug reiškiasi kaip Tautos atstovas?

 • Raimundas 2017 lapkričio mėn. 07 d. 12:08:26


  Viskas bet kokiu atveju priklauso nuo žmonių, nes vieni gali spėti
  balsuoti, kiti ne. Dėl dvigubos pilietybės, manau, daug žmonių
  balsuotų, jei vyktų kartu su prezidento rinkimais. Tačiau aš
  neįžvelgiu nieko bloga, jei referendumai vyksta skirtingą laiko tarpą.

 • jonas 2017 lapkričio mėn. 07 d. 11:56:45

  tai rusijoje gyvenantys lietuviai taip pat gaus dviguba pilietybe? nebent
  rusijos istatymai neleis...

 • Elvyra 2017 lapkričio mėn. 07 d. 11:37:53


  Visų referendumų laiką reikia suvienodinti, tada būtų labai gerai.
  Manau, kad per rengiamus ilgesnius referendumus norima greičiau
  „prakišti“ reikalą. Tiesą sakant, esu nusivylusi dvigubos
  pilietybės klausimu, ypač tais, kurie norėjo ją įteisinti net be
  referendumo. Reikia žmonių klausti.

 • joo 2017 lapkričio mėn. 07 d. 10:40:50

  jokio referendumo,nes išlėkę į užsienius ir Lietuvoje likę jų
  nukaršę tėvukai,tikrai nubalsuos už dvigubą pilietybę.O mes,likę
  Lietuvoje turėsime ir mokesčius mokėti ir tuos jų nukaršusius tėvukus
  išlaikyti.Visos prievolės guls ant mūsų pečių.

 • Ieva 2017 lapkričio mėn. 07 d. 10:36:29

  Būčiau už tai, kad referendumai vyktų vienodą laiką, nesvarbu, kiek
  laiko, kad ir vieną dieną. Ir turi žmonės iš anksto žinoti, kada ta
  balsavimo diena.

 • Prašalietis 2017 lapkričio mėn. 07 d. 10:30:31

  Žmogaus teisių asociacios pirmininkas Budnikas:"Gal jie visi ir
  nebalsuotų, bet jei balsuotų bent pusė, įsivaizduokite, koks tai
  svertas vienai politinei jėgai rinkimuose. Štai kur šio klausimo esmė.
  Tačiau likusieji Lietuvoje bus laikomi antrarūšiais žmonėmis. Kitaip
  ir nepavadinsi. Jiems lieka tik pareigos ir socialinė atskirtis".Genialu,
  jei skurde merdintis tautietis"išliks viengubu piliečiu"jis
  bus"PIRMARŪŠIS".Jei kokie tautiečiai išvyks į civilizuotą šalį,į
  kurių kompaniją šiaip taip įsiprašė Lietuva,ir po daugelio metų
  integravęsis ir darbu užsitarnavęs įgis šios civilizuotos valstybės
  pilietybę ir dar jiems išliks Lietuvos pilietybė,Lietuvoje
  likę"VIENGUBI PILIEČIAI PAVIRS ANTRARŪŠIAIS".Iš tiesų 27 metus
  beviltiškais"antrarūšiais"yra prie valdžios lovio besistumdantys,kurie
  kaip netikėliai nemokšos net"nesugeba nusirašyti",kaip tokie
  pilietybių"tautiečių rūšių"klausimai yra"IŠSPRĘSTI"civilizuotose
  vakarų valstybėse.

 • Gintas 2017 lapkričio mėn. 07 d. 10:28:08

  Keistas tas naujadaras-dviguba pilietybė. Atrodo, kad viename pase dvi
  pilietybės. Bet tai du pasai ir dvi pilietybės naudojamos pagal
  poreikius.
  O dėl referendumo, tai rengėjai, manau. papuola į kuriozinę situaciją.
  Kad referendumas praeitų galimai sėkmingai ir nereikėtų jo tampyti jie
  turėtų paskelbti TIKRĄ rinkėjų skaičių, bet tada reikėtų pakeisti
  ir referendumui organizuoti reikalingų parašų skaičių (sumažinti). O
  tada gali pasipilti daug "nereikalingų" referendumų. Blogai...

 • Eglė 2017 lapkričio mėn. 07 d. 09:26:03

  Nenormalu. Faktas, kad referendumai turi vykti vienodai, ir svarstomi jie
  turi būti vienodai, neišskiriant. Svarbiausia, kad žmonės spėtų
  pabalsuoti. Žinoma, už dvigubą pilietybę norėtų balsuoti visi
  užsienyje esantys.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • KATASTROFA: Tunise gausios liūtys ir potvyniai pareikalavo mažiausiai keturių žmonių gyvybių; Šiaurės rytinėje Nabulo provincijoje gelbėjimo komandos rado dviejų pagyvenusių vyrų ir dviejų jaunų moterų kūnus.
 • TRAGEDIJA: per sukilėlių ataką neramiuose Kongo Demokratinės Respublikos rytuose, Benio mieste, žuvo 16 žmonių, tarp kurių 12 civilių ir keturi kariai arba sukilėliai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. V.Tomkus: nuo atgimimo iki išsigimimo
2. V.Vyšniausko kalba, pasakyta Seime, Sąjūdžio jubiliejaus proga
3. Disidentė, vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Abu popiežiai suprato mūsų kančią
4. Įstatymai rašomi „iš pilvo“
5. Į politiką eina jau prasiskolinę žmonės
6. Rolandas Paksas. Neturi likti ginklų ir kariuomenių Baltijos šalyse bei Karaliaučiuje
7. Prezidentei krizė buvo pelninga
8. Vilniečiai atvykstantį popiežių pasitiks užversti kalnais šiukšlių
9. O.Strikulienė: Kas verks sumažinus Seimo narių skaičių?
10. Parlamentas tirs žinomų šviesuolių KGB šmeižto istoriją
11. Už vizitą pas gydytoją mokėti teks ne visiems
12. Arvydas Juozaitis stoja į kovą
13. Iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto varomas P.Gražulis: Esu labiausiai tinkamas ginti žmogaus teises
14. O.Strikulienė: Žmonės patys neina balsuoti, o paskui bloga valdžia piktinasi!
15. T.B.Burauskaitė: Padarėme tai, ką liepė Seimas
16. Nekultūringa politika
17. O.Strikulienė: Du politikai, taikos balandžiais lakstantys
18. F.Kauzonas: Parduodamas Europos vidurys!
19. Bausti reikia tikruosius žudikus
20. Perki internetu, malonėk susimokėti... už orą
21. Sumindžiotos mūsų istorinės relikvijos
22. Ar ne laikas grąžinti skolą Mažvydui?
23. Vaidindami demokratišką valstybę pamiršome, kas ta demokratija yra
24. „Auksinių šaukštų“ istorija dar nebaigta
25. O.Strikulienė: Nieko naujo. Valdžios fikusai tik kaitaliojasi su kaktusais
reklama
DARBAS ADMIN

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6 +9 C

   +6  +9 C

 

   +5  +8 C

  +11  +15 C

   +12  +11 C

 

   +10  +12 C

  1-6 m/s

 0-4 m/s

 

    1-6 m/s

 

USD - 1.1759 PLN - 4.2946
RUB - 78.5108 CHF - 1.1228
GBP - 0.8940 NOK - 9.5793
reklama
Ukis 2018