respublika.lt

2018 rugpjūčio 20, pirmadienis

J.Milius: korupcijos buvo neįmanoma nematytinuotraukos (32)

2018 birželio mėn. 14 d. 11:29:44
Danas NAGELĖ

Jono Miliaus, norinčio būti sugrąžintam į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo postą, byla grįžo į Vilniaus apygardos administracinį teismą. Grįžo po Konstitucinio Teismo išaiškinimo, kad J.Miliaus atleidimas neprieštarauja Konstitucijai. Nors toks išaiškinimas, švelniai tariant, yra keistas. Vien jau dėl to, kad Algirdo Butkevičiaus Vyriausybės žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė tiesiai šviesiai teisme paliudijo: A.Butkevičius ją spaudė versti J.Milių atsistatydinti, nes priešingu atveju paviešins prieš ją nukreiptas pažymas.

 

Labai įdomu, koks bus Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas J.Miliaus, norinčio sugrįžti į pareigas, atžvilgiu. J.Milius iš pareigų 2016 m. formaliai buvo atleistas todėl, kad Vyriausybė nepritarė jo metinei ataskaitai, nors pats J.Milius tvirtina, kad svarstant ataskaitą net nebuvo kvorumo. A.Butkevičiaus ministrų kabineto nemalonę buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas užsitraukė dėl esą nuslėptos listerijos bakterijos bendrovės „Judex“, siejamos su parlamentaru Petru Gražuliu, koldūnuose. Listeriją rado Rusijos laboratorijos darbuotojai, tačiau J.Milius turi dokumentus, liudijančius, kad per papildomą patikrą jokios listerijos koldūnuose nerasta. Bet Vyriausybės požiūrio tai nepakeitė. O Vilniaus apygardos administraciniam teismui, į kurį dėl esą neteisėto atleidimo kreipėsi J.Milius, jo nušalinimas sukėlė abejonių. Iš vienos pusės yra Konstitucinio Teismo išaiškinimas, tačiau iš kitos - skandalingas V.Baltraitienės liudijimas. Kuris kurį nusvers?

A.Butkevičius grasino


V.Baltraitienė vakar „Vakaro žinioms“ dar kartą patvirtino, kad teismui pasakė visą tiesą.

„A.Butkevičius man grasino pažymomis, jei nespausiu J.Miliaus atsistatydinti. Kas tose pažymose - nežinau. Premjeras man apie tai neužsiminė. Tačiau priminsiu, kad aš vis tiek už J.Miliaus atleidimą nebalsavau, nes jokių priekaištų jam neturėjau. Be to, ta pati Vyriausybė paskyrė jį antrai kadencijai, buvo sudaryta darbo grupė, turėjusi įvertinti jo veiklos ataskaitą. Įvertino teigiamai. Vyriausybėje ji net nebuvo svarstyta, tačiau vis tiek nepritarimas ataskaitai buvo atleidimo pagrindas. Juk, galų gale, turėjo ir pats J.Milius būti išklausytas, kažkas iš Vyriausybės turėjo pateikti motyvus, kodėl reikia nepritarti“, - akcentavo V.Baltraitienė.

Paklausta, kodėl A.Butkevičius ją šantažavo, eksministrė nesiėmė spėlioti, ar pats ekspremjeras nebuvo šantažuojamas iš aukščiau. Tačiau jai ši situacija labai siejasi su dabar į viešumą iškilusiu politinės korupcijos skandalu.

„Nenorėčiau to plačiau komentuoti. Teisme savo liudijimus pateikiau, ir viskas. A.Butkevičius viską neigia, tačiau aš žinau, kad spaudimas buvo. Ir ne tik man, bet ir frakcijos nariams“, - užtikrino buvusi žemės ūkio ministrė.

Pasak V.Baltraitienės, šalia J.Miliaus bylos dėl grąžinimo į darbą turi atsirasti ir baudžiamoji byla: jei eksministrė melavo, baudžiamoji byla už melagingus parodymus teismui turi būti iškelta jai, o jei nemelavo - A.Butkevičiui dėl šantažo.

V.Baltraitienė melavo

Pats A.Butkevičius dar pernai balandžio 4-ąją „Vakaro žinioms“ tvirtino, kad V.Baltraitienė teismui melavo. Tąsyk paklaustas, kaip reaguos į kaltinimą šantažu, ekspremjeras užtikrino: „Reaguosiu. Kol kas ką tik iš komandiruotės grįžau. Buvau Paryžiuje.“

Tačiau vakar, paklaustas, kokia buvo jo reakcija, A.Butkevičius pripažino, kad nebuvo jokios. Tiesa, jis ir toliau kartoja, kad eksministrė - melagė.

„Bandžiau reaguoti. Tačiau teisininkė pasakė, kad nieko nepasieksiu ir patarė kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją. Aš norėjau į ją kreiptis, tačiau paaiškėjo, kad joje jau vyksta tyrimas. Kai bus atsakymas - galvosime, ką toliau daryti. Tikrai nebuvo šantažo. Mano advokatas pasakė: jei V.Baltraitienei vaidenasi, tai yra jos problema. Jei mane pakvies į teismą, pasakysiu, kaip viskas buvo. Tačiau tik noriu pasakyti, kad ji labai J.Miliui atstovavo, labai jį gynė“, - kalbėjo A.Butkevičius.

Trumpas priminimas

Pagal Vyriausybės įstatymą, Vyriausybės įstaigos vadovą galima atleisti tik esant tam tikriems pagrindams (pilietybės praradimas, pasibaigusi kadencija, teismo nuosprendis ir t.t.), bet nė vieno J.Miliui „prikabinti“ nebuvo galima. Išskyrus vieną - Vyriausybės įstaigos vadovą galima atleisti ir jei jo veiklos ataskaitai nepritaria ministrų kabinetas. Iš pradžių Vyriausybė tiesiai šviesiai pačiai ataskaitai nepritarti nedrįso, tačiau sprendimą Žemės ūkio ministerijai parengti J.Miliaus atleidimo projektą argumentavo „papildoma medžiaga“ - STT ataskaita. Kas joje - iki šiol paslaptis net pačiam J.Miliui.


***
- Vilniaus apygardos administracinis teismas po Konstitucinio teismo išaiškinimo surengė posėdį dėl jūsų atleidimo iš pareigų. Į kurią pusę krypsta jūsų byla? - „Vakaro žinios“ teiravosi Jono MILIAUS.

- Teismas sprendimą skelbs birželio 27 dieną. Kol kas niekas nepaaiškėjo.

- Konstitucinio Teismo neigiamas jūsų atžvilgiu išaiškinimas gali turėti įtakos?

- Konstitucinis Teismas pareiškė, kad ne jo kompetencija nagrinėti faktinius dalykus. Jis tik išaiškino, kad niekas nebuvo pažeista, kai Vyriausybė nepritarė mano veiklos ataskaitai ir dėl to mane atleido. Tačiau jis taip pat išaiškino, kad ne jo, o Administracinio teismo kompetencija nustatyti, ar ataskaitai buvo nepritarta pagrįstai. Tačiau šiandien juk niekas negali pasakyti, kas mano ataskaitoje buvo blogai. To įvardinti negali nei vienas jūsų kolega žurnalistas, nei vienas buvusios Vyriausybės narys. O negali įvardinti, nes ataskaita net nebuvo nagrinėjama. Tą teisme paliudijo ir ministrai.

- Administracinis teismas turėtų atsižvelgti į eksministrės V.Baltraitienės liudijimą, kad tuometinis premjeras ją spaudė versti jus atsistatydinti?


- Apygardos teismo užduotis ir yra išsiaiškinti, ar ta ataskaita buvo atmesta teisėtai. O kalbant apie V.Baltraitienės atvejį, tai čia buvo aiškus šantažas iš tuometinio premjero pusės. Raskite bent vieną ES šalį, kurioje prieš ministrą ar kitą pareigūną koks nors veikėjas ką nors padiktuoja ir tai yra pagrindas juo manipuliuoti. Ir dar net neturint teisės susipažinti su tuo, kas parašyta. O tai atima galimybę apsiginti. Demokratinėje valstybėje tai - nesuprantami dalykai.

- Prieš metus „Vakaro žinioms“ sakėte, kad nebetikite, jog gyvenate demokratinėje valstybėje. Ar tikėjimas dar labiau nesusvyravo kilus politinės korupcijos skandalui?


- Kilęs skandalas tik įrodo, kad aš buvau teisus, kad ir aš tapau auka. Juokinga, kai dabar politikai visi kalba, kad nežinojo apie korupciją. Visi tą matė ir visi tame dalyke dalyvavo. Argi pats premjeras A.Butkevičius galėjo to nematyti?

- Gal ir jis buvo spaudžiamas iš aukščiau?

- Manau, šantažas buvo taikomas ir jam. Bet istorija sudėlios visus taškus. Gerai, kad į viešumą iškilo politinės korupcijos skandalas. Gal dabar visiems bus aiškiau, kas iš tikrųjų vyksta politikoje.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (32)

 • Ona 2018 birželio mėn. 21 d. 14:40:36

  KAŽI KADA BAIGSIS STRAIPSNIAI APIE J,MILIŲ IR BALTRAITIENę?

 • jSOS 2018 birželio mėn. 21 d. 14:28:48

  Jeigu Milius būtų teisus tai nereikėtų kiekvieną dieną samdyti
  žurnalistų ir rašyti straipsnių kur tik viena išryškinta pavardė
  Baltraitienė .Gal kas žino kodėl ji taip gina Milių

 • Ina 2018 birželio mėn. 15 d. 19:32:16

  Ponas Milius buvo per daug kultūringas žmogus,todėl jį ir "suvalgė"

 • yellowstone 2018 birželio mėn. 15 d. 16:38:53

  Turim 3 čekistu kontoros(VSD,STT,FNTT), kurios visiškai nesusitvarko su
  savo pareigom. Kuom jie užsiimineja neaišku, korupcija kaip buvo taip ir
  yra.
  ----------------
  Klausimas, kam mums reikia tiek čekistiniu kontoru jeigu jie nieko
  nedirba?

 • NUOMONĖ 2018 birželio mėn. 15 d. 15:56:58

  Butkevičius manau , kad buvo nesavarankiškas premjeras . Grįžęs iš
  prezidentės savo nuomonę kartais net po kelis kartus . Galima įtarti ,
  kad buvo pažeidžiamas , o Milius kaip asmenybė yra stiprus .

 • Agnė 2018 birželio mėn. 15 d. 11:41:42

  Aš negaliu pasakyti apie Miliaus darbą nieko blogo . Tik žinau iš
  žiniasklaidos, kad Milių labai gerai vertino tarptautinės organizacijos
  ,ir kad jis buvo kviečiamas į kt. šalis skleisti savo GERĄ PATIRTĮ !
  Reiškia tarnybai vadovavo gerai !
  Tikiu Baltraitiene .
  Kas Lietuvoje įvedė šantažą PAŽYMOMIS ? Atsakau tik ne Grybauskaitė
  ! Kas ?

 • valdas 2018 birželio mėn. 15 d. 11:32:02

  kgb-istiniai prietaisai nepersidirba,batarkiu pakeitimas neturi reiksmes,ar
  rusisku,ar energyzeriu,jie tik utilizavimui ...

 • Butkevičius nekorumpuotas 2018 birželio mėn. 15 d. 10:28:39

  Kai reikėjo laidoti artimą žmogų (tik jau ne menininką), palaidojo jį
  menininkų kalnelyje (patarpininkavo Šadžius). Ne korupcija? Kai reikėjo
  ES auditoriaus, Butkevičius, išstumdęs į šonus visus kitus, ten
  pasiuntė Šadžių. Ne korupcija?

 • bumeris 2018 birželio mėn. 15 d. 00:52:31

  ar visiems atrodo normalu ,jog v greicius konstitucinio teismo reputacija
  kelia? nejau nereikia issiaiskinti,kodel jisai taip pries dapku lakiojo ir
  ka jo palieptas dare?

 • Darius 2018 birželio mėn. 14 d. 20:13:08

  Visi jie vienodi brudai, vagys ir nusikalteliai, voge valstybes pinigus -
  Butkevicius, Baltraitiene ir Milius. Tik baiginejasi ES pinigeliai, o ir
  vogti salyje lieka vis maziau, tai ir kimba parazitai vienas kitam i
  gerkles...

 • Ta tautos priešą 2018 birželio mėn. 14 d. 17:56:19

  Lito naikyntoja tautos skurdintoja butina šalinti iš seimo kaip
  priesaikos sulauzintoja Mockams h*** perduoti prokuratūrai .

 • Vokiets 2018 birželio mėn. 14 d. 17:53:51

  Mano bičiulis Butkevičius svarsto ar nepasikeisti pavardės, nes turi
  pakankamai nemalonumų per tą pusdurnį bendrapavardį

 • IRENA 2018 birželio mėn. 14 d. 17:09:11

  BUTKEVIČIAU,AR PRISIMENATE,KAD IR MUS VADINOTE SUSIDĖJUSIAIS SU
  RUSAIS,KAI PRIE SEIMO PRAŠĖME DIDESNIO ATLYGINIMO/?...TIKRIAUSIAI PATS IR
  ESATE TAS AGENTAS?.....

 • vmvt 2018 birželio mėn. 14 d. 16:08:50

  darbas-nuolat "pieluoti" tuos pacius ukininkus ,uzknisant ivairiomis
  nesamoningomis ES direktyvomis,o kai reikia realiai koki beglobi ar
  suzeista gyvuneli isgelbeti,visuomet nusiplauna rankas.Apie maisto
  kontrole net nekalbu,idiotizmo virsune.Visas "darbas"-popieriu kilnojimas
  is vienos kruvos i kita,nesibaigiancios popierines
  ataskaitos,planai,kokybes vadovo nesamones ir t.t....Tie patys rajonu
  virsininkai sedi savo kedese desimtmeciais,visokiais budais isiteikinedami
  centrui.Nepaprastai slyksti tarnyba.Dziaugiuosi,kad nebedirbu joje.

 • GINAS 2018 birželio mėn. 14 d. 15:05:13

  MILIUS SU PORCELIANINIAS DANTUKAIS KIMBA I POSTA,,NU NESAMONE,IESKO GRABE
  S**O IR GALVOJA KAD NEPAKEICIAMAS,MATYT MALONU PRISIMINTI LOVI,PARSU
  APLINKUI IR GALIMAI LAPSETI, LAPSETI,,,O BUTKEVICIUS KA,, GI NENDRELE IR
  YRA NENDRELE,,

 • Mix 2018 birželio mėn. 14 d. 14:37:27

  Teko nagrinėti VMVT veiklą iš vidaus. Mano požiūriu, tai buvo viena
  iš gerai dirbančių valstybės institucijų. Tikiu V.Baltraitienės
  liudijimu, logiškai mąstant, jai nėra pagrindo meluoti.

 • Nesuprantu 2018 birželio mėn. 14 d. 14:33:50

  Jeigu mano atmintis nešlubuoja, buvo kilęs skandalas dėl bakterijų,
  rastų koldūnuose. Triukšmo buvo tikrai daug, žinisklaida trimitavo
  temą kiekvieną dieną. Tai man kyla klausimas, kaip kitaip turėjo
  pasielgti Premjeras, jeigu ne atsisakyti Maisto verterinarijos viršininko
  paslaugų? Valstybinį apdovanojimą įteikti???

 • a 2018 birželio mėn. 14 d. 13:39:44

  Šiais laikais niekas nesiterlioja – neįtinki sistemai, nesutinki su
  nerašytomis sistemos sąlygomis, tai ir būsi išmestas į gatvę. Ir ne
  tik, dažniausiai ponai tik savo pramogai dar ir pasirūpina, kad žmogus
  jokio kito padoraus darbo negautų.

 • ir aš 2018 birželio mėn. 14 d. 13:37:59

  Pats dirbau VMVT. Teko visą virtuvę pamatyti... Labai atstumianti
  tarnyba, atleidžia ir priverčia išeiti visus, kas tik bando užkirsti
  kelią korupcijai ir vagystėms. Realiai institucija neduoda jokios naudos
  ūkininkams, ji sudaryta vien tik iš nekompetentingų biurokratų. Nelikus
  VMVT, niekas jos nepasigestų, nes tai tik aparatas Vyriausybei plauti
  pinigus.

 • Vetui 2018 birželio mėn. 14 d. 13:04:36

  Pritariu 100 procentu. Esu taip pat dirbęs šioje tarnyboje Klaipėdoje.
  Dar tais laikais, kai vadovavo viršininkas, dabar dirbantis Plungėje.
  Labai puikiai sutarė su tuometiniu VMVT direktoriumi Lukausku, todėl
  elgėsi kaip koks vietinis karaliukas. Visi likę inspektoriai buvo
  užguiti, priklausomi nuo karaliuko nuotaikos. Bjauri tarnyba, bjaurus
  elgesys su darbuotojais ir klientais.

 • Vidas 2018 birželio mėn. 14 d. 12:51:47

  Bukkevičius, Baltraitienė ir Milius yra lietuviškos Santa Barbara
  politikai-personažai: korumpuoti, veidmainiai ir bailiai, neturi nieko
  šventa. Kaip ir visa Lietuvos politinė sistema.

 • Jurgis 2018 birželio mėn. 14 d. 11:02:49

  Žuvis genda nuo galvos, todėl Lietuvoje ir nėra rodų , kad bent Bent
  Kubilius ,Butkevičius, o labiausiai Grybauskaitė atsakytų kodėl
  ,viską žinodami, nieko nedarė ar net dalyvavo...

 • TAM<MANAU> 2018 birželio mėn. 14 d. 10:23:45

  Nu neapsieini be Rusijos? Žiūrėk kas darosi pas mus ir nesirūpink tuo .
  kas tau neturėtų rūpėti

 • Be korupcijos ne įmanoma, 2018 birželio mėn. 14 d. 09:39:54

  net pačiose svarbiausiose srityse,o Konstitucija egzistuota,tik kaip
  reklama.Šiandien minime tremties gedulą,o emigracijos paliekame minėti
  kitoms kartoms,kuri yra žymiai didesnė ir vykdoma įstatymais,kai už tą
  patį konkretu darbą apmokama 10 kartu mažiau,nei užsieniečiui,čia
  Lietuvoje.Nejaugi,tai ne korupcija?

 • vetas 2018 birželio mėn. 14 d. 09:38:11

  dirbau VMVT.Teko pazinti viska is vidaus.Labai atstumianti tarnyba,jokios
  realios pagalbos ukininkams nesuteikianti,sudaryta vien is nekompetetingu
  biurokratu.Nelikus VMVT,niekas jos nepasigestu.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • TRAGEDIJA: potvynių siaubiamose Indijos Keralos valstijos teritorijose žuvusiųjų skaičius perkopė 400; vien tik sekmadienį užlietuose kaimuose rasta mažiausiai 30 kūnų.
 • NETEKTIS: eidama 83-iuosius metus mirė Lietuvos edukologijos universiteto (buv. Vilniaus pedagoginio instituto) absolventė poetė Aldona Sabonytė-Kazlauskienė.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Kiek pinigų išleidžiate savo vaikų reikmėms prieš Rugsėjo 1-ąją?

balsuoti rezultatai

Ar dalyvaujate klasės susitikimuose?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +16   +18 C

   +13  +16 C

 

   +5 +6 C

  +25  +29 C

   +20  +22 C

 

   +18  +19 C

  2-5 m/s

  3-4 m/s

 

    1-2 m/s

 

USD - 1.1391 PLN - 4.3115
RUB - 76.8166 CHF - 1.1338
GBP - 0.8958 NOK - 9.6795
reklama
Ukis 2018