Jaunoms šeimoms regione - valdžios ir verslininkų paramanuotraukos (1)

2018 rugpjūčio mėn. 02 d. 08:29:11 Perskaitė 716

Siūloma suteikti teisę verslo subjektams ir savivaldybėms prisidėti prie finansinės paskatos, kuri suteikta šeimoms, įsigyjančioms pirmąjį būstą Lietuvos regionuose.

 

Tai siūlantį Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo pakeitimo projektą Seimo posėdžio sekretoriate įregistravo valstiečiams atstovaujanti Seimo narė Vida Ačienė.

Pagal jos siūlomą projektą, „finansinė paskata pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms gali būti teikiama kartu su savivaldybės ir verslo subjektų finansine parama“. Finansinės paramos teikimo tvarką ir sąlygas nustatytų savivaldybių tarybos. Tais atvejais, kai finansinę paramą teiktų savivaldybė, bendra finansinės paskatos ir finansinės paramos dalis, pagal projektą, negali būti didesnė negu 50 proc. įsigyjamo būsto vertės.

Pasak V.Ačienės, projektas parengtas, siekiant labiau paskatinti jaunas šeimas įsigyti būstą regionuose, kartu sudarant galimybes finansine parama prisidėti regiono savivaldybėms bei verslo subjektams.

„Savivaldybėse trūksta specialistų, mokytojų, gydytojų ir pan., todėl tikslinga, kad savivaldybės turėtų galimybę tam tikra lėšų dalimi prisidėti prie subsidijos ir tokiu būdu skatinti jaunų specialistų atvykimą į regionus. Trūkstamų specialybių sąrašas ir galima finansinė parama turėtų būti patvirtinti savivaldybės tarybos sprendimu. Regionuose mažėja darbingo amžiaus žmonių, todėl reikia sudaryti galimybes, kad verslo subjektai taip pat turėtų galimybę finansiškai prisidėti prie jaunų šeimų apgyvendinimo regione ir dalį nepaskirstyto pelno skirti jaunoms šeimoms būstui įsigyti“, - sako V.Ačienė.

Jos nuomone, tai dar labiau prisidėtų prie regionų atsigavimo, jų stiprinimo, socialinių ir ekonominių skirtumų tarp regionų mažinimo, tolygios ir tvarios plėtros visoje valstybės teritorijoje skatinimo. V.Ačienės teigimu, tai taip pat prisidėtų prie jaunų šeimų emigracijos mažinimo ir Lietuvos demografinės padėties gerinimo. „Lietuvoje kasmet vis mažėja vaikų skaičius, ir Lietuvos piliečiai vis dažniau šeimas kuria ir vaikų susilaukia užsienio valstybėse, o viena iš to priežasčių yra nepakankamos finansinės galimybės apsirūpinti nuosavu būstu“, - sako projektą parengusi Seimo narė V.Ačienė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net