respublika.lt

2018 rugsėjo 24, pirmadienis

Išskirtinis A.Širinskienės interviu: Apie darbą, patyčias ir kalbas už nugarosnuotraukos (84)

2018 birželio mėn. 26 d. 12:01:11
Justina GAFUROVA

Iš Ignalinos rajono kilusi 42-ejų metų humanitarinių mokslų daktarė ir Lietuvos teisės pedagogė Agnė Širinskienė nusprendusi 2016 m. dalyvauti Seimo rinkimuose net neįsivaizdavo, kad jau nuo pirmų parlamentinio darbo dienų taps viena labiausiai stebimų žmonių Lietuvoje. Šiandien ją žino kiekvienas, o po didinamuoju stiklu atsidūrusiai politikei teko atremti ne tik nemažai kritikos, bet ir atvirų patyčių. „Vakaro žinių“ kalbinta A.Širinskienė neslepia pasiilgusi darbo kultūringesnėje aplinkoje, tačiau sprendimo pasukti į politiką ji nesigaili.

 

Atėjusi iš akademinės bendruomenės, turinti katalikų teologijos ir teisės diplomus, regis, A.Širinskienė turėtų būti mažiausiai išsišokančia Seimo nare. Tačiau kolegoms ir žiniasklaidai politikė užkliuvo jau pačioje kadencijos pradžioje. Tą kartą buvo ištransliuota žinia, esą A.Širinskienės daktaro disertacijoje kalbama, kad AIDS ir kitos lytiniu keliu plintančios ligos yra Dievo bausmė. Tiesa, sutapimas ar ne, tačiau kalbos pasklido kaip tik tą dieną, kai Seime buvo svarstomas farmacijai skiriamas biudžetas.

Patyčios iš visuomenės

Kilo didžiulis pasipiktinimas naujai išrinkta Seimo nare, nors vėliau pripažinta, kad tai tik netinkamai interpretuotas disertacijos tekstas. Iš tiesų originale rašoma priešingai. Tada A.Širinskienei dar kartą teko ilgai aiškinti tai, ką rašė disertacijoje prieš daugiau kaip 10 metų. Ir netgi įrodinėti, kad prezervatyvų tikrai neketina uždrausti. Pasigavus neteisingą informaciją viena jauna menininkė net sukūrė A.Širinskienės portretą iš prezervatyvų. Esą politikė tokio portreto „užsitarnavo už savo požiūrį, prasilenkiantį su šių dienų pasauliu“. Politikė sako visiškai nesitikėjusi tokio didžiulio dėmesio. „Ši patirtis parodė, kad kiekvienas tavo žodis gali būti interpretuotas labai dviprasmiškai. Netgi pasakyta tik dalis tavo ištarto sakinio, gali pakeisti visą pokalbio esmę. Tačiau turbūt tai normalu politikoje. Tai išmoko atsargumo“, - sako politikė.

Po šios istorijos A.Širinskienė tapo viena labiausiai aptarinėjamų šios kadencijos Seimo narių. Daugeliui kliuvo politikės stilius ar tai, kad ji nesidaro makiažo. Vienas žinomas Lietuvos dizaineris netgi pareiškė, kad tokia politikės išvaizda - apsileidimas. „Į bet kokią kritiką reaguoju labai ramiai. Žmonės turi teisę kalbėti, kiekvieną kritiką priimu. Turbūt tai man ir padeda“, - tikina A.Širinskienė. Ir parodo kadrą, kur ji su Ramūnu Karbauskiu ir Aurelijumi Veryga įsiamžino prie juos pašiepiančio grafičio, kuriame trys politikai vaizduojami kaip teroristų trijulė. „Gal ir ant sienos pasikabinsiu“, - su šypsena sako A.Širinskienė. Juolab kad politikės kabinete sienos už darbo stalo nepuošia prezidentės atvaizdas.

Trukdo pavydūs kolegos

Grafitis prie užkandinės sienos - tik vienas iš atvejų, kai liaudis nepraleido progos A.Širinskienės ar jos kolegų „patraukti per dantį“. Internete gausu koliažų, vaizdo įrašų ir net dainų, pašiepiančių politikų darbus bei planus. A.Širinskienė sako, kad visiems komentarams ir naujiems juokeliams peržiūrėti politiko darbotvarkėje laiko nelieka. Paklausta, kur baigiasi kritika ir prasideda patyčios, Seimo narė patikino, kad iš konstruktyvios kritikos nevengia pasimokyti. O politikoje kritika ar patyčios gali būti nulemtos tiesiog nepasitenkinimo: „Turbūt natūralu, kad po rinkimų pasipylė patyčios, nes laimėjo ne tie. Neseniai skaičiau medžiagą apie buvusio „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio pokalbius, iš kurių galima matyti, kad buvo planuojama visai kitokia politinė struktūra ir kitokia valdančioji koalicija. Suprantu, kad nepavykus to įgyvendinti, verslo grupėms atsirado noras kurti nestabilią situaciją ir transliuoti žinią, kad kažkas su valstiečiais yra blogai.“

Ji neslepia, jog tokia darbo kasdienybė jai, kaip akademikei, nebuvo lengvai perprantama: „Turbūt labiausiai nustebino pavydas iš kolegų dėl to, kad kitam labiau sekasi, kad esi labiau matomas. Bet visiškai nevertinamas tavo įdedamas darbas. Ir tai galima pastebėti ne tik opozicijoje, bet ir frakcijos viduje. Manau, politika nėra vieta tokiems jausmams. Stebint darbą posėdžių salėje kyla klausimų, ko čia atėjo kai kurie žmonės.

Taip pat stebina konstruktyvumo nebuvimas - nemokėjimas išgirsti kito žmogaus, tikint, kad teisinga tik tavo nuomonė. Per 14 metų patirtį dirbant skirtinguose universitetuose, su tokiais dalykais susidurti niekuomet neteko. Akademinėje bendruomenėje vyrauja kitokie standartai. Pasiilgstu jų, būdama politikoje.“

Užpulta dėl tikėjimo

Akademinėje bendruomenėje A.Širinskienei, ko gero, netekdavo teisintis nei dėl netinkamai suprastos disertacijos, nei dėl to, kad yra tikinti. O štai atėjus į Seimą tikinti politikė sulaukė kritikos ir dėl savo religingumo. Pasirodo, šiandieninėje Lietuvoje tai taip pat yra priežastis žeminti žmogų: „Kalbant ne tik apie krikščionybę, bet ir diskutuojant apie valstybės pripažinimo suteikimą Senovės baltų religinei bendrijai „Romuva“, stebina, kad užsipuolamas kitas tikėjimas ir jis menkinamas. Man atrodo, kad tai nėra normalu demokratinėje visuomenėje. Jau nekalbu apie tai, kaip menkinama krikščionybė, kai tikintys žmonės vertinami kaip „kitokie“ ar net mažiau vertingi. Manau, visi žmonės, nepriklausomai nuo to, kokį tikėjimą pripažįsta, nusipelnė pagarbos“, - pasakoja A.Širinskienė.

Beje, A.Širinskienei Seime sugalvojami ir įvairūs titulai, ir nauji postai. Viešai svarstoma, esą R.Karbauskis ketina atimti iš Viktoro Pranckiečio Seimo pirmininko postą ir jį patikėti A.Širinskienei. Kiti kolegos tikina, esą Seime jau veikia A.Širinskienės tyrimų tarnybos padalinys - ŠTT. Tačiau išgirdusi tokias kalbas, politikė tik nusijuokia: „Seime yra tokių kolegų, kurie nepatektų į eterį, jeigu nenešiotų gandų. O parlamentiniai tyrimai, mano nuomone, yra reikalingi, nes leidžia įstatymų leidėjui identifikuoti pažeidžiamas sistemos vietas, o tada priimti teisėkūros sprendimus.“

Paklausta, ar nesigaili sprendimo pasitraukti į politiką, parlamentarė sako, kad nieko nekeistų, jei galėtų laiką atsukti atgal. Ji džiaugiasi, kad iki šiol neteko atsidurti situacijoje, kai tektų priimti sprendimus, kuriems prieštarauja jos įsitikinimai. Tiesa, į gera ar į bloga pasikeitė gyvenimas tapus Seimo nare, A.Širinskienė sako iki šiol negalinti atsakyti: „Dėstytojo darbas buvo daug ramesnis, aplinka - kultūringesnė. Mane visuomet labai žavėjo ta būtinybė nuolat sekti teisės naujienas, teismų praktiką. Tačiau norint realizuoti savo idėjas Seimas suteikia daugiau galimybių.“ Nors už tai mokama viešumo kaina politikei ir nėra labai maloni. „Nebeliko privataus gyvenimo. Yra tekę viename prekybos centre dalinti autografus vidurnaktį. Dar neteko atsidurti situacijoje, kai gatvėje atpažinę aplinkiniai elgtųsi iššaukiančiai. Didžioji dalis tiesiog žvalgosi ir šnibždasi už nugaros. Kai kurie pasisveikina ar užkalbina. Turbūt kiekvienam politikui tenka tai patirti ir kartais pasvajoti apie galimybę apsipirkti parduotuvėje, kur niekas nežiūri, ką dedi į pirkinių krepšelį“, - sako A.Širinskienė.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (84)

 • Pagarba 2018 birželio mėn. 30 d. 17:34:16

  poniai Širinskienei , labai džiaugiuosi , kad Jūs seime ir gailiuosi ,
  kad tokių nėra daugiau . Daugeliui ilgamečių seimo narių iš Jūsų
  reikėtų mokytis ir pagarbos ir konstruktyvumo sprendžiant problemas
  ,nes nusibodo " pletkų " lygio politikavimas .

 • to pastoviai 2018 birželio mėn. 28 d. 20:38:35

  Veryga taip pat šaunuolis.

 • Genovaitė 2018 birželio mėn. 28 d. 14:45:27

  Rami, taktiška, tokia ir likite.
  Kalbų ir vėjų nesuvaikysime.
  Ačiū Jums

 • bobutė 2018 birželio mėn. 28 d. 12:57:23

  Laikykitės ponia Širinskiene. Jūs šviesulys seime

 • pastoviai 2018 birželio mėn. 28 d. 05:02:23

  Gyvenima nuodija Veryga

 • Gailutė 2018 birželio mėn. 27 d. 22:36:52

  Man irgi patinka gerb. Širinskienė : kalba iš esmės, nesibarsto ir
  nesitaško kaip kokia Rasuka J. ar Agnė koncervatorė ,( kuri merguose
  vaiką nuo vedusio pagimdė ir Gražulį sveikino), daug seime gyvačių
  ir intrigančių). Man Ponia Širinskienė imponuoja natūralumu,
  nuoširdumu ir gebėjimu atsiriboti nuo kvailų "įmyžių" kūrėjų
  vertinimų. Sėkmės , atlaikant suaugusiųjų patyčias.

 • manau 2018 birželio mėn. 27 d. 20:36:26

  ponia Širinskienė savo inteligentiškumu ,kultūra ir protu smarkiai
  lenkia koncervatorių lyderius ... tie niršta iki mėlynumo ir neturėdami
  jokių argumentų , kaip kokie žemiausio sluoksnio atstovai pasitelkia į
  pagalbą patyčias ... tai yra apgailėtina ... todėl ir nestebina , kad
  Lietuva šiandien paversta beprotnamiu...

 • jin 2018 birželio mėn. 27 d. 19:38:08

  Sauni ponia Agne, laikykites!

 • Suvalkietė 2018 birželio mėn. 27 d. 15:53:45

  Sėkmės jums,ponia Agne.Jūs seime kaip saulė tarp pajuodusių nuo
  pykčio juknevičienių,šimonyčių...Oi pavydi jos jums ir proto,ir
  tolerancijos kitaip mąstančiam...

 • K. Ėtyza 2018 birželio mėn. 27 d. 14:31:35

  Gerbiama Agne Širinskiene, mes didžiuojamės Jumis, kai "visažiniai"
  tamsuoliai Jus niekina, o Jūs išliekate visada taktiška,
  nenusileidžiate iki jų lygio. Tai pamoka mums.
  Tegul Visatos ir žmogaus Kūrėjas visada globoja Jus ir suteikia
  stiprybės.

 • Protinga 2018 birželio mėn. 27 d. 13:00:30

  moteris,protingas žmogus!O į patyčias nereikia kreipti
  dėmesio!Pavyduolių visada buvo ir bus!Jiems patiems nuo to blogiau,nes
  patys save susigraužia !

 • Komentatorius 2018 birželio mėn. 27 d. 12:13:09

  O tai ko dar galima tikėtis, kai Lietuvą valdo MGB koncernas.
  Nuo pat Seimo išrinkimo valstiečiai užblokavo
  dėžutėmis paremtą Seimo "politikų" tarnavimą koncernui.
  Štai iš kur visos pamazgos, apkalbos, patyčios,...

 • Piliečiui 2018 birželio mėn. 27 d. 10:32:16

  O jūs apie viską tuščias, kaip 0. Ir tai nieko nesakau.

 • valdas 2018 birželio mėn. 27 d. 08:40:04

  Labai geitai Lietuva butu Sveicarija,jei seime butu ne daugiau 71 nario ir
  didesne puse tokiu Zmoniu...
  Atsiminkit,kad ir okupuotam sojuze mus vadino mazaja amerika...
  O siandien nustembam,kad turim Zmoniu ir dekojam jiem,kad jie niekur
  nedingo...

 • ana 2018 birželio mėn. 27 d. 08:20:53

  Ačiū
  kad Jūs esate. Tikras šviesulys seime. Praeitame seime
  buvo ponia STancikienė Aurelija viena puikiausių moterų. Būkite stipri
  ponia AGNE. Labai Jumis žaviuosi.

 • Ona 2018 birželio mėn. 27 d. 07:49:47

  Ponia Agne moralios tolerancijos, be isvirsinio pykcio visiems
  lojantiems skalikams. Bukite stipri, nes tokiu labai mazai, o ypac
  politikoje. Staiga toptelejo mintis sulyginti SIRINSKIENE su
  JUKNEVICIENE, kur pastaroji pilna visiems pagiezos, intrigu skleideja
  ir visu negeroviu dengeja.

 • Pilietis 2018 birželio mėn. 27 d. 05:58:37

  Lietuviška Motina Terėsė. Apie medicina ir vaistus ji tuščia, kaip
  Tomilinas apie ekonominius kl. = 0.

 • vanda 2018 birželio mėn. 27 d. 04:39:37

  tikrai tap,visa tiesa raso ponia sirinskiene, jos zodziai'buvo isrinkti ne
  tie',kuriems viskas uzkliuna net is puses pasakyto zodzio, upes
  tekme,nesustabdysit ponai konservatoriai, tame mesle uzslaptintame vos ne
  simtui metu,tebesedite,ir ten nemazai jusu yra,galimai drebate virpate
  kaip epuses lapai...puolimas jusu tai rodo jusu ginyba ,nepatinka jums
  sirinskiene,karbauskis,ir kiti valstieciai,juos menkindami menkinate
  save,bet tai vargu ar pades,zmones pradeda suprasti kas yra kas.....

 • Pagarba Jums 2018 birželio mėn. 27 d. 03:12:50

  Ačiū, kad atėjote, kad esate, jūsų ir jūsų kolegų dėka Lietuva
  atvertė naują savo istorijos puslapį, žengė pirmuosius teisinės
  valstybės žingsnius, ačiū už suteiktą viltį.

 • Iseivis 2018 birželio mėn. 26 d. 23:48:16

  Aciu p. Sirinskienei uz pasirinkima buti politike, neissizadant savo
  tikejimo, morales ir padorumo principu. Zinokite, kad daugelis normaliu
  zmoniu: nerekaujanciu, nekurianciu graficiu, nepolitikuojanciu yra labai
  dekingi uz Jusu pasiaukojima, visu labui

 • Pagarba Agne Širinskienei 2018 birželio mėn. 26 d. 22:47:45

  Jau tautiečiai pradeda suprasti kodėl klanai ir mafija taip puolė ir
  puola gerbiamą parlamentarę. Dabar jau žmonės supranta - tie kurie
  puola yra klanų įrankiai ir mafijos trintukai. Sėkmės Agnei
  Širinskienei.

 • Gads 2018 birželio mėn. 26 d. 21:54:19

  Malonu stebeti teisinga profisionaluma.Pagarba.

 • Stebuklas. 2018 birželio mėn. 26 d. 21:43:47

  Kiek daug gražių žodžių parašyta poniai AGNEI.Tikrai yra vilties,kad
  Lietuvoje kada nors situacija pagerės, žmonės vis labiau ims gerbti
  vienas kitą.Stiprybės nuoširdžiai dirbantiems,kad LIETUVAI būtų
  geriau!

 • >Irena 2018 birželio mėn. 26 d. 21:23:31

  Tai jau tikrai tamsta nusišnekėjot. Kartą bekaitaliojant kanalus
  užtikau pokalbį vedėjos su A.Širinskiene ir Šimonyte. Tik dabar
  neprisimenu koks tai buvo kanalas LNK ar 3Lrytas. Aš jų nežiūriu tad ir
  neįsidemėjau. Pokalbis buvo apie Seimo darbą ar panašiai Pasipiktinau
  Šimonyte. Su kokia ciniška išraiška ji oponavo A.Širinskienei kartais
  pakeltu tonu, o Širinskienė kaip visada ramiai ir išsamiai jai aiškino.
  Išklausiau iki galo ir pagalvojau, kad mano kantrybė būtų neatlaikiusi.
  Būčiau tikriausiai arba pasitraukusi arba taip pat pakėlusi balsą...
  Susižavėjau A.Širinskienės santurumu ir ramybe. Panašiai ir Karbauskis
  elgiasi.

 • p. Širinskienei 2018 birželio mėn. 26 d. 20:33:19

  Pagarba.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • KATASTROFA: Tunise gausios liūtys ir potvyniai pareikalavo mažiausiai keturių žmonių gyvybių; Šiaurės rytinėje Nabulo provincijoje gelbėjimo komandos rado dviejų pagyvenusių vyrų ir dviejų jaunų moterų kūnus.
 • TRAGEDIJA: per sukilėlių ataką neramiuose Kongo Demokratinės Respublikos rytuose, Benio mieste, žuvo 16 žmonių, tarp kurių 12 civilių ir keturi kariai arba sukilėliai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. V.Tomkus: nuo atgimimo iki išsigimimo
2. V.Vyšniausko kalba, pasakyta Seime, Sąjūdžio jubiliejaus proga
3. Disidentė, vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Abu popiežiai suprato mūsų kančią
4. Įstatymai rašomi „iš pilvo“
5. Į politiką eina jau prasiskolinę žmonės
6. Rolandas Paksas. Neturi likti ginklų ir kariuomenių Baltijos šalyse bei Karaliaučiuje
7. Prezidentei krizė buvo pelninga
8. Vilniečiai atvykstantį popiežių pasitiks užversti kalnais šiukšlių
9. O.Strikulienė: Kas verks sumažinus Seimo narių skaičių?
10. Parlamentas tirs žinomų šviesuolių KGB šmeižto istoriją
11. Už vizitą pas gydytoją mokėti teks ne visiems
12. Arvydas Juozaitis stoja į kovą
13. Iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto varomas P.Gražulis: Esu labiausiai tinkamas ginti žmogaus teises
14. O.Strikulienė: Žmonės patys neina balsuoti, o paskui bloga valdžia piktinasi!
15. T.B.Burauskaitė: Padarėme tai, ką liepė Seimas
16. Nekultūringa politika
17. O.Strikulienė: Du politikai, taikos balandžiais lakstantys
18. F.Kauzonas: Parduodamas Europos vidurys!
19. Bausti reikia tikruosius žudikus
20. Perki internetu, malonėk susimokėti... už orą
21. Sumindžiotos mūsų istorinės relikvijos
22. Ar ne laikas grąžinti skolą Mažvydui?
23. Vaidindami demokratišką valstybę pamiršome, kas ta demokratija yra
24. „Auksinių šaukštų“ istorija dar nebaigta
25. O.Strikulienė: Nieko naujo. Valdžios fikusai tik kaitaliojasi su kaktusais
reklama
DARBAS ADMIN

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6 +9 C

   +6  +9 C

 

   +5  +8 C

  +11  +15 C

   +12  +11 C

 

   +10  +12 C

  1-6 m/s

 0-4 m/s

 

    1-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018