respublika.lt

2018 rugpjūčio 17, penktadienis

Iš Sąjūdžio idealų nieko nebelikonuotraukos (55)

2018 rugpjūčio mėn. 09 d. 07:54:44
Danas NAGELĖ

Lietuvių kalba žlugdoma, tyčiojamasi iš tradicinės šeimos, toleruojamas valstybinio turto grobstymas, todėl nelieka pinigų švietimui, sveikatos apsaugai ir kitoms svarbioms reikmėms. Tai - tik keli dabarties sopuliai, kuriuos interviu „Vakaro žinioms“ išvardino 75-metį švenčianti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatė teisininkė Zita Šličytė. Moteriai skaudu ir dėl to, kad Sąjūdžio idealai visiškai pamiršti, o kaip vieną Konstitucijos kūrėjų ją piktina, kad aukščiausias šalies įstatymas dabar aiškina taip, kaip jos kūrėjai nė nesapnavo.

 

- „Vakaro žinių“ kolektyvas sveikina jus su gražiu jubiliejumi...

- Koks čia jubiliejus? Prieš penkerius metus, kai švenčiau 70-metį, su draugais valgėme šašlykus, o paskui tie sekantys penkeri metai praėjo kaip viena diena ir labai nebesinori tų gimtadienių. Po 70-mečio nebėra jokio polėkio. Anksčiau vis atrodė, kad dar viskas prieš akis, kad ateityje dar kažkas gero. O dabar jokios perspektyvos prieš akis nebėra.

- Asmeniniame ar ir valstybės gyvenime?

- Ir valstybės gyvenime. Sąjūdžio laikais turėjome idealą - atkurti savo valstybę. O dabar ką matau? Vienintelį siekį - kuo didesnę integraciją į ES ir kitur, nežiūrint į tai, kad Lietuvoje dėl to daug kas griaunama. O pasekmė - vis daugiau lietuvių išvažiuoja, visi galvoja nebe apie valstybę, o apie tai, kaip kuo daugiau uždirbti. Gyvenimas per 30 metų ekonomine prasme yra pasikeitęs į gerąją pusę...

Aš esu nacionalinės valstybės šalininkė. Galime būti Europos Sąjungoje, tačiau jos narės turi būti neunifikuotos, nesuvienodintos, unikalios. Graži idėja: į sąjungą susijungusios savitos, nacionalines vertybes išlaikiusios valstybės. Tačiau dabar ta ES labai primena Sovietų Sąjungą, kurioje visos tautos buvo tirpdomos. Ir tu esi atgyvena, jei keli tokias blogybes. Net valstybinė kalba tirpsta. Prisiminkime, kiek dėmesio jai buvo skiriama Sąjūdžio laikais. O dabar - visi pavadinimai angliški, dainos - angliškos, net vaikai anglų kalbos egzaminą laiko mieliau nei lietuvių. Kai paklausai politikų, jokių vertybių nebeliko, išskyrus BVP. Skatinamas vartotojiškumas, jei tu pinigų neturi, tai jau esi niekam netinkantis.

- Nes, kaip vienas politikas dar „prie lito“ yra pasakęs, tik kvailys gali dirbti už 5 tūkst. litų.

- Taip, Eligijus Masiulis buvo taip pasakęs, o dabar pažiūrėkime, kur jis. Įtariamasis byloje... Tačiau labiausiai mane Lietuvoje skaudina ir žeidžia visuotinis vogimas. Skaitau laikraščius, kuriuose rašoma, kad iš „Klaipėdos naftos“ gauja prieš kelerius metus išsiurbė 70 milijonų litų...

Prisimenu, kai buvau studentė (teisę baigiau 1967 m.), valstybinio turto grobstymas stambiu mastu buvo laikomas, kai suma siekė 10 tūkst. rublių. Už tokio turto pagrobimą buvo numatyta mirties bausmė. Mirties bausmė! Tiesa, vėliau pradėta svarstyti, kad už ekonominius nusikaltimus netikslinga skirti mirties bausmę, todėl nustatė laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų. Ir joks teismas mažesnės nei 10 metų bausmės netaikė. O dabar... „Išsiurbė“ 70 mln. litų - ir tik lygtinė bausmė, kurios vykdymas atidėtas.

Jei ne tokios vagystės, gyventume daug geriau, nereikėtų didesnių algų maldauti nei mokytojams, nei socialiniams darbuotojams. Tačiau Lietuvoje valstybinio turto grobstymas toleruojamas. Merai, buvę apskričių valdininkai, valstybinių įmonių vadovai grobsto, bet ar prisimenate, kad kažkas buvo rimtai nubaustas? Niekas, todėl vyrauja nebaudžiamumo atmosfera ir grobstoma toliau. Todėl biudžeto pinigų trūksta visoms svarbiausioms sritims ir tai skatina emigraciją.

- Tačiau, jei Seimui pavyks prastumti antikonstitucinę pataisą dėl dvigubos pilietybės, tų piliečių bent jau statistiškai kone padvigubės.

- Nereikia fiktyvių piliečių. Net rašytojas Romualdas Granauskas aiškiausiai suprato, kad pagrindinė piliečio pareiga yra mokėti mokesčius. Tiesa, man pagrindinė pareiga yra ginti Tėvynę bei jos konstitucinę santvarką, o mokesčiai yra antroje vietoje. Jei jaunuolis turi Lietuvos ir dar kitos NATO arba ES šalies pilietybę, kurioje valstybėje atliks privalomąją pradinę karo tarnybą? Koks jis pilietis, jei neatlieka tarnybos, nemoka mokesčių, o pilietybė reikalinga tik tam tikrai naudai gauti - pavyzdžiui, atvažiuoti pigesnių medicinos paslaugų? Vyksta pilietybės sampratos išplovimas.

Skaitykime teisės teoriją. Kas yra valstybė? Tai - tam tikroje teritorijoje susiorganizavusi žmonių bendruomenė, nusistačiusi tvarką, valdžią, nes reikia išlaikyti muitinę, kariuomenę, teismus, švietimą. O kažkur kitur gyvenantis žmogus prie to neprisideda. Aišku, dėl tokio požiūrio būsiu smerkiama, tačiau pilietis turi būti ištikimas savo valstybei. O jei jis yra dviejų valstybių pilietis, tai ką, jis ištikimas dviem valstybėms?

- Gal tokie ir dviem žmonoms galėtų būti ištikimi.

- Tikrai galima taip sulyginti. Bet aš esu už monogaminę santuoką, už normalią šeimą.

- Bet dabar jau net ir Seimas nebežino, kas yra šeima, praėjusios kadencijos Seimas net svarstė pataisas, nes nusprendė, kad Kostitucijoje jos sąvoka yra sunkiai suvokiama. Ar jūs ir jūsų kolegos, kūrę Konstituciją, galėjote pagalvoti, kad kada nors net ši sąvoka gali tapti neaiški?

- Mums tai buvo daugiau nei aišku. Andriaus Kubiliaus Vyriausybės laikais buvo priimta Šeimos politikos koncepcija, tačiau tuometinis Konstitucinis Teismas išplovė šeimos sąvoką, nes pareiškė, kad užtenka justi šiltus jausmus, nereikia nė santuokos, ir kartu gyvenančius žmones jau galima laikyti šeima. Kitaip tariant, jei aš du mėnesius pagyvensiu su kuo nors susimetusi, tai jau yra šeima. Aš taip nemanau, todėl esu vadinama senamadiška.

- Dabar senamadiški yra visi, kurie gina tradicines vertybes, o ne narkotikus, iškrypimus...

- Lietuviškai kalbi - jau irgi esi senamadiškas. Aš tai iš viso esu superatgyvena, nes mokykloje net ne angliškai, o vokiškai mokiausi. Kalbos nuvertinimas - vienas didžiausių dabarties sopulių. Kiek emocijų Sąjūdžio laikais buvo dedama į Meilės Lukšienės tautinę mokyklą. Nieko neliko. Sąjūdžio programoje vaikų auginimas buvo prilyginamas moters visuomeninei veiklai, vaikų auginimo laikas skaičiuojamas į darbo stažą... Nieko iš Sąjūdžio programos neliko, Sąjūdžio idėjų visiškai atsisakyta. Visi sąjūdiečiai nustumti, vadinami atgyvenomis, radikalais. Arba randama dar „gražesnių“ žodžių - marginalai, homofobai. O Kremliaus agentais jau kas antrą dieną esame pravardžiuojami, kad ir ką bešnekėtume.

- Ar Konstitucinio Teismo išaiškinimuose dažnai būna to, apie ką Konstitucijos kūrėjai nė negalvojo?

- Baisiausia, kad Konstitucinio Teismo teisėjai iš viso kalba, kad jie aiškina Konstituciją. Konstitucijos nereikia aiškinti, ji ir taip yra aiški, ji juk nėra kokia eiliuota šarada. O dabar ir ją aiškina. O kai paaiškina, net baisu būna. Konstitucinis Teismas turi aiškintis tik tai, ar teisės aktas atitinka Konstituciją. Pavyzdžiui, dabar Seime stumiama akivaizdžiai antikonstitucinė nuostata - kartelė nuleidžiama vieninteliam referendumui - dėl dvigubos pilietybės. Juk taip galime prieiti prie tokios nesąmonės, kad prieš įstatymus yra visi lygūs, išskyrus, pavyzdžiui, teisėjus ar Seimo narius.

Kam apsimetinėti? Jei taip nori pažeidžiant Konstituciją įteisinti dvigubą pilietybę, tegu ją įteisina, kaip kad eurą be jokio referendumo įvedė. O toks apsimetinėjimas, tokie dvejopi standartai tik piktina visuomenę.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (55)

 • Julius 2018 rugpjūčio mėn. 11 d. 16:27:50

  "prastumti antikonstitucinę pataisą dėl dvigubos pilietybės, tų "
  kabutėse Respublikos kabutėse žurnalistas paleido dezinformacija.
  Konstitucija leidžia Seimui įstatymo tvarka nustatyti kada Lietuvos
  piliečiai gali turėti ir kitos šalies pilietybę. Kaip matome iš
  sąjūdžio vertybių nieko neliko. Givenate dezinformacijos amžiuje.

 • Julius 2018 rugpjūčio mėn. 10 d. 18:58:47

  Cenzūra "Respublikoje". Tomkaus "žurnalistai" skaitytojų nuomones
  pradėjo filtruoti. Gėda. Nuotrauka pasisakymo padaryta.

 • Julius 2018 rugpjūčio mėn. 10 d. 16:56:22

  Priminsiu istorija. Vos ne milijonas lietuvių vaduodamiesi nuo skurdo o
  kartas net nuo bado buvo priversti išvykti iš Lietuvos. Dabar vyksta
  masinė propaganda kad Lietuva juos atstumtu ir išsižadėtu jų .
  Propagandos tikslas supriešinti lietuvius kad jie taptų dar labiau
  susvetimėja ir dar labiau nedraugiškesni. Labai labai skaudu.

 • kaunietis 2018 rugpjūčio mėn. 10 d. 09:26:42

  dėl dvigubos pilietybės aš 100 proc. sutinku .Ji reikalinga tik
  pigesnėms medicinos paslaugoms gauti. žmogus turintis Lietuvos pilietybę
  ,privalėtų ir mokesčius mokėti Lietuvai. Tokkia mano nuomonė.

 • V. Ladas 2018 rugpjūčio mėn. 09 d. 22:14:42

  O aš galvojau, jos gyvųjų tarpe nėra. Štai ko reikia klausti, ką
  turėjo galvoje Konstitucijos kūrėjai vienu ar kitu klausimu.
  Pavyzdžiui, dviejų pilietybių, jos įgijimo gimimu, o ir kitų. Labai
  teisingai ji kritikuoja čia "konstitucijos aiškintojus", bet kodėl
  niekada nestato jų į vietą? Galėtų dar spėti surašyti Konstitucijos
  komentarą, kuris užkirstų kelią kiekvienam aiškinti Pagrindinį
  įstatymą pagal kažkieno užsakymą. Pirmyn, Zita, mano gerbiama
  vienmete...

 • Taip jau yra ... 2018 rugpjūčio mėn. 09 d. 11:52:52

  Aš pasiilgau burbulų,
  Gražių ,storų , spalvotų .
  Pakylančių virš debesų -
  Ir dingstančių ties horizontu...
  "Lex retro non agit" - lotyniškai - Įstatymas atgal negalioja .

 • Tao Lu 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 21:06:46

  "Į visus daiktus žiūrėk iš šviesiosios pusės, o jei tokios nėra,
  tada pradėk šveisti, blizginti tamsiąją pusę, kol pradės spindėti".
  (Kinų išmintis)

 • Matau, 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 20:19:17

  palengva pradédat suprasti, kokią paskirtį atliko "Kei-dži-bi" ir
  kokią svarbiąrolę suvaidino Geležinė uždanga (kad visi nepabėgtų
  už Atlanto).

 • Ir 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 20:09:01

  kelios pušelės apykreivės liko...

 • O.G 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 20:03:43

  Gerb. Zita, linkiu Jums kuo daugiau sveikatos, nes mums dar jos dar labai
  reikės. Aš irgi matau kas čia vyksta, nors labai daug dirbu su
  žmonėmis, kurie yra mano auksas ir bandau su jais kalbėtis, kad mūsų
  Lietuva yra auksinė žinoma ne politika), bet jie to jau nesupranta. Tai
  yra baisu, kai pinigai yra svarbiau už mūsų beprotiškai gražią
  šalį. Vistiek gerb. Zita, ačiū, kad esate. Tikrai tikiu, kad mes
  išsaugosime Lietuvėlę nuo parazitų.

 • Jolanta 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 19:50:23

  Sveikinu signatarę Z.Šličytę su jubiliejumi.
  Gerai atrodote. Linkiu gražių ilgų metų. Neverta piktintis, kiekviena
  karta užsitarnauja tiek, kiek ji verta.
  Vogti išmokome - vogsime iki gyvos galvos.
  Ir savo anūkams perduosime.
  Meluoti išmokome - meluosime ir save vaduosime.
  Kiekviena darbšti šeima, sukuria gėrį. Kiek jo sukūrėme - tiek ir
  turime. Kaip sodybą sutvarkėme - tokią ir paliekame. Kokius valdžios
  žmones renkame, kaip mokame naudotis demokratija , kiek leidžiame
  teisėjams - tiek ir turime. Gražu vaikus tvirkinti? - Prašome, į
  sveikatą! Nori milijono - vok. Verslauk - 300 pelno griebk.
  DOROVĖS nebėra. DOROVĖS pamokas pakeisime burtažodžiais,
  užkalbėjimais, laužų kūrenimu.

 • Anektodas 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 19:45:07

  Tupi ant eglės varna. Liuoksi kiškis: - Varna, ką veiki? Varna: -Nieko
  neveikiu. Kiškis: - Galima aš irgi atsisėsiu ir nieko neveiksiu? Varna:
  - Sėsk. Kiškis atsisėdo po krūmu, letenėles susidėjo... Pro šalį
  bėgo lapė. Pamatė kiškį ir suėdė. "Taip, apgailėstauja varna, -
  užmiršau pasakyti kiškiui: kad nieko neveikti, reikia aukštai
  sėdėti.."

 • Dzukija 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 19:42:06

  Miela ZITA,


  kasmet
  ateina si ypatinga diena,skamba ir vel dziaugsminga daina,laikas apsuko
  rata dar viena,norime Jums daug ko linketi sia grazia diena,,, labiausiai
  linkim daugybes metu ilgu,,, Sveikatos,Stiprybes ir Dievo Palaimos,,,,,

 • ieškantiems tiesos 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 19:35:41

  Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras melas:
  sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog

 • Arnė 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 17:39:41

  Sveikiname gerbiamą signatarę, pritariame jums.

 • to ciukcia, 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 17:02:27

  norejau ir as to paklausti,bet jau paklausta.Puikiai atmenu ta meta.Kazkada
  buvau uzdavus klausima,bet niekas neatsake.Nutyles ir si karta.O
  neturetu.Tais laikais labai aiskiai kalbeta ,kad ''po sijonu''isnese
  svarbiausia byla.Kiek tu kalbu,bet turetu pati pasakyti.

 • D.M 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 15:30:51

  Labai vertinu šios signatarės nuomonę, bet nesutinku,jog "KT išplovė
  šeimos sąvoką"- KT 2011.09.28:"Kitaip tariant, konstitucinė šeimos
  samprata apima ir santuokos nesudariusių vyro ir moters bendrą
  gyvenimą, grindžiamą šeimos narių tarpusavio atsakomybe, supratimu,
  emociniu prieraišumu, pagalba ir panašiais ryšiais bei savanorišku
  apsisprendimu prisiimti tam tikras teises ir pareigas... Pagal Koncepcijoje
  įtvirtintą šeimos sąvoką šeimos nariais buvo laikomas siauresnis
  ratas subjektų, nes šeima, taigi ir jos nariais, nebuvo laikomi kartu
  gyvenantys, tačiau nesusituokę vyras ir moteris, taip pat ir auginantys
  vaikus (įvaikius), nebuvęs susituokęs vyras ar moteris su vaiku
  (vaikais) ar įvaikiu (įvaikiais)"

 • < pensininkei 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 15:02:49

  Ką jie reikalaus ko nors pensininkams ,jei jie patys neissireikalauja,kad
  nors per sventes leistu jiems patiems kalbeti is Seimo tribunos ?

 • Pensininkė 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 14:49:12

  Kitos šalys ,kurios paskelbė nepriklausomybę - skelbėjai - signatarai
  negauna jokių rentų ? Tikrai negaila !
  Bet kodėl buvę signatarai ,nereikalauja ,kad dabartiniai pensininkai
  ,kurie tada Sąjūdį rėmė - gautų DIDESNES pensijas ? Tūkstančių
  nereikia ,kad tik išgyventi galėtų ,o ne badmiriauti už 260 € ? Juk
  beveik visi turime po 40 - 50 m. stažą ! Kodėl signatarai tylėjo,kai
  dabartinių pensininkų pinigus pervedinėjo PRIVATIEMS fondams ?
  Kitose valstybėse - nori didesnės pensijos - mokėk iš
  savo algos tuos 2 - 3 % !
  Susirūpino Valionytė ,kad Vilniaus gatvės būtų pavadintos jų
  vardais ? Reikėjo Signatarams visus tuos 28 m. kelti "ALIARMĄ",
  kad valdantieji ne taip daro ! Dabar Sąjūdžio idėjų ginėjai tik
  V.Tomkus, Z.Vaišvila ir kas dar ?

 • nuomonė 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 14:18:35

  kaip atsitiko,kad turėjom prezidentus ,premjerus -akmeniniais
  veidais,kurie buvo akli ir kurti,kad nematš,kokias mastais - TR A T I N A
  M A LIETUVOS VALSTYBĖ????kaip atsitiko,kad 28 metai po nepriklausomybės
  neturim- N E P R I KL A U S O M O S TEISĖSAUGOS....o dori ir garbingi
  ,pilietiški žmonės išvadinami -P Ū L I N I A I S,kodėl ????,kas pas
  mus negerai....o kuris tratina valstybę,ir jiems tai leidžiama dalyti,tai
  "elitas".....kodėl tylim,jei nieko nesakysimgaujai -bus suprantama ,kad
  tai - n o r m a l u....

 • senis 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 14:02:26

  ekonomine prasme gyvenimas gereja? Is kokio galo gereja? Pries 30 metu
  gaunama pensija 120 rubliu, pagal perkamaja galia prilygtu maziausiai 1 200
  euru. Dabar, atidirbes 40 metu zmogus, gauna 250 euru pensija. Kur cia
  gerejimas? Ponia Slicyte, negalima lyginti jusu pensijos su eiliniu zmoniu
  pensijomis. Dar Miteranas labai aiskiai Gorbaciovui sake: negalima duoti
  lietuviams nepriklausomybes, vel susikurs diktatura. Taip ir ivyko, turime
  fasistine diktatura. Lietuva neturi elito, mes bydlo. Tai labai gerai
  suprato Sorosas, Makeinas. Dave kompiuteriu, pabarste doleriu, ir turi
  puikiai valdomu avinu banda. Anusauskas, kaip graziai gieda, o irgi
  nupirktas. Tukstanti doleriu kanavo, ar tris, bet ne daugiau. Uz mesla daug
  neduoda.

 • Nuomonė 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 13:41:35

  Kas visokius frontus ,sąjūdžius kūrė ? Kas įsakė visose respublikose
  remti PERESTROIKĄ ? Lietuviai net ir pavadinimą
  tą pasirinko : PERSITVARKYMO sąjūdis .
  Gorbio dešinioji ranka Jakovlevas metus laiko stažavosi JAV ,
  sugrįžęs, "mokytas" pradėjo važinėti po respublikas ,prašydamas
  kurti judėjimus Garbačiovo perestroikai remti ? Kokia struktūra buvo
  ištikimiausia ir organizuočiausia visose respublikose ?
  KGB ? Ar ne ?

 • čiukčia 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 13:35:43

  Ponia Šličyte, gal malonėtum papasakot kur nešei KGB archyvus? Kam
  paliepus ir kur paslėpei? O dabar š...mali, ką dauguma žmonių patys
  puikiai žino

 • Buvo išduotas ir 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 13:04:44

  parduotas liberalus krikščioniškumas.Ir pirmas tai padarė V.L..Per
  silpnas.Apakino vakarų pažadai.Laukinė rinka nekuria,ji tik grobia ir
  išnaudoja.Bent pusė ekonomkos turi būti valstybės rankose.Kaip
  Izraelyje ar Singapūre.Ir su korupcija kovojama be kompromisų.Kaip tai
  darė Singapūras.Ten į kalėjimus sodino ir draugus,ir šeimos narius.

 • Prašalietis 2018 rugpjūčio mėn. 08 d. 12:25:20

  Kaip rodo istorija,naivuoliai,liumpenai ir nieko nesuptantantys yra
  vedžiojami į"šviesius rytojus"nuo 1917 metų komunistų ir jų
  palikuonių. Atvedus šiuos patiklius naivuolius į eilinį"šviesų
  rytojų",jie pasigenda buvusių komunistinių vadų ir vadukų
  skelbtų"idealų"ir skelbto visų laukiančio teisingesnio ir geresnio
  gyvenimo. Šiuose civilizacijos pamirštuose kraštuose eilinių skurde
  gyvenančiųjų viltis nesikeičia,laukti eilinės naujų
  tautos"gelbėtojų"suorganizuotos su užsienio pagalba ir"šauniais
  lozungais ir idealais"revoliucijos,perversmo,karo ar maro,po kurio visi
  eilinį kartą gaus"viltį užgyveti geriau nei gyvena".

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • GRĖSMĖ: Vilniuje ketvirtadienio pavakarę įvestas operatyvinis planas „Skydas“; pasak Vilniaus apskrities policijos pranešimo, Jeronimo Ralio ir Vito Gerulaičio gatvių sankryžoje, atliekant kasimo darbus, rastas 30-40 cm ilgio objektas, panašus į minosvaidžio miną.
 • KOMPENSACIJOS: likusi kompensacijų dalis praeitais metais nuostolių dėl liūčių patyrusiems ūkininkams bus išmokėta penktadienį; tokių žemdirbių, kurie dar nėra gavę kompensacijų, yra likę apie 300.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar įsigaliojus naujam kompensuojamųjų vaistų kainynui, jūsų vartojamų vaistų kaina pakito?

balsuoti rezultatai

Kaip vertinate naująją Vilniaus miesto reklamą "G taškas"?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +14   +16 C

   +14  +16 C

 

   +15 +18 C

  +20  +23 C

   +24  +26 C

 

   +24  +27 C

   3-6 m/s

  1-2 m/s

 

    1-2 m/s

 

reklama
Ukis 2018