respublika.lt

2018 rugpjūčio 20, pirmadienis

G.Paluckas: techninius dalykus išspręsimenuotraukos (7)

2017 spalio mėn. 14 d. 18:05:55
Jadvyga Bieliavska, Elta

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad artimiausiu laiku tikimasi išspręsti visus techninius dalykus, kurie atsirado partijai palikus aštuoniems parlamentarams ir iš jos gretų pašalinus Antaną Vinkų.

 

„Šiandien labai daug emocijų. Matyt, reikia palaukti kelias dienas tol, kol emocijos nuslūgs. Greičiausiai bus kviečiamas partijos prezidiumas, kuris aptars situaciją ir pasisakys, kaip turėtų elgtis tie frakcijos nariai, kurie likę partijoje. Manau, reikėtų palaukti ir visus tuos techninius dalykus išspręsime“, - žurnalistams sakė G. Paluckas po partijos tarybos posėdžio. Socialdemokratų partijoje susiklosčiusios padėties jis nedramatizavo.

„Aš tai vadinu tam tikra prasme epochos pabaiga ir naujo pradžia (...) Politikoje, kaip ir gamtoje, tuščia vieta nebūna. Nauji žmonės iš regiono, nauji partiečiai, nauji žmonės iš visuomenės tikrai turės galimybes mūsų partijoje naujai atsiskleisti“, - sakė G. Paluckas.

Aštuoni Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) nariai, nepaisę tarybos sprendimo nutraukti koalicijos sutartį su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), šeštadienį įteikė pareiškimą, kuriuo pasitraukė iš partijos gretų.

Pareiškimą pasirašė Seimo nariai Algirdas Butkevičius, Gediminas Kirkilas, Juozas Bernatonis, Rimantė Šalaševičiūtė, Irena Šiaulienė, Andrius Palionis, Artūras Skardžius, Rimantas Sinkevičius. Pareiškimo nepasirašė tik parlamentaras A. Vinkus, jis buvo iš partijos pašalintas slaptu tarybos balsavimu.


A.Vinkus pašalintas iš Socialdemokratų partijos

Prieš Socialdemokratų partijos tarybos valią stojęs ir valdančiąją koaliciją su „valstiečiais“ parėmęs parlamentaras Antanas Vinkus turės atsisveikinti su partija. Jis buvo pašalintas iš partijos - už tai slaptu balsavimu pasisakė 124 partijos tarybos nariai, nepritarė 38, o vienas biuletenis buvo sugadintas.

Po pašalinimo iš partijos A. Vinkus, kreipdamasis į kolegas, sakė, kad didžiausias postas yra būti žmogumi, taip pat - meilė ir laimė šeimoje.

„Aš myliu savo žmoną 46-erius metus, ir tai mano jėga“, - sakė A. Vinkus. Iš partijos pašalintas politikas tikisi, kad partijos kolegos ateityje ištaisys šią klaidą.

„Suklysti yra žmogiška. Klaidą ištaisyti yra dieviška. Tikiuosi, kad jūs kada nors ją ištaisysite“, - sakė A. Vinkus.

Socialdemokratų partijos taryba pavedė prezidiumui parengti rekomendaciją, kaip toliau turėtų elgtis Seimo frakcija.


Partiją paliekantys socialdemokratai tikisi sugrįžti

Partiją paliekantys socialdemokratai galutinai su ja neatsisveikina ir tikisi po dvejų metų į ją sugrįžti.

„Po dvejų metų ketiname sugrįžti, todėl neatsisveikiname“, - tai savo kreipimesi partijos tarybai pažymi Socialdemokratų partijos gretas paliekantys Seimo nariai.

Jų pareiškimą perdavė parlamentarė Rimantė Šalaševičiūtė. Jį LSDP tarybos nariams perskaitė partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Parlamentarai tvirtina, kad yra nepagrįstai kaltinami, tačiau mano, kad šioje istorijoje turi būti padėtas taškas. Pasilikti partijoje nutaręs parlamentaras Antanas Vinkus, skaitydamas buvusio LSDP pirmininko Algirdo Butkevičiaus kreipimąsi į tarybą, prisipažino nesitikėjęs, kad ateis tokia diena.

„Socialdemokratas esu jau 26-erius metus, jaučiuosi nepavydėtinai“, - sakė jis partijos tarybos posėdyje, cituodamas A. Butkevičiaus žodžius. Jo nuomone, kaltų ieškoti nereikia: „kalti esame visi“. Jo teigimu, daugeliu aspektų ši situacija panaši į „Brexit“ - tai rimta pamoka ir išbandymas partijai.

„Partija atsidūrė keblioje, jei ne kvailoje, situacijoje“, - apgailestavo A. Vinkus. Jis apkaltino partijos pirmininką G. Palucką nenoru diskutuoti su Seimo nariais.

Aštuoni Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) nariai, nepaisę tarybos sprendimo nutraukti koalicijos sutartį su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), šeštadienį įteikė pareiškimą, kuriuo pasitraukia iš partijos gretų.

Pareiškimą pasirašė Seimo nariai Algirdas Butkevičius, Gediminas Kirkilas, Juozas Bernatonis, Rimantė Šalaševičiūtė, Irena Šiaulienė, Andrius Palionis, Artūras Skardžius, Rimantas Sinkevičius.

Pareiškimo nepasirašė tik parlamentaras Antanas Vinkus.

„Šiandien šioje socialdemokratijos menkinimo istorijoje turi būti padėtas taškas. Mes puikiai suvokiame, kad dabartinės vadovybės mums metami nepagrįsti kaltinimai ir įpareigojimai bičiuliams mus šalinti iš partijos gali suskaldyti LSDP. Partijos vadovas dėl mums nežinomų motyvų ir priežasčių siekęs sugriauti valdančiąją kairiojo centro koaliciją ir nesugebėjęs tai padaryti, dabar savo rankomis silpnina partiją, griauna mūsų vienybę. Puikiai suvokdami šių destruktyvių vadovybės veiksmų pasekmes, mes nusprendėme patys palikti partiją“, - teigiama pareiškime.

LSDP Etikos ir procedūrų komisija yra pasiūliusi tarybai šalinti iš partijos gretų 10 narių, kurie sudarė frakcijų koaliciją su LVŽS bei nepaisė galiojančio sprendimo nutraukti koaliciją.

Komisijos rekomendacija buvo skirta A. Butkevičiui, G. Kirkilui, J. Bernatoniui, R. Šalaševičiūtei, I. Šiaulienei, A. Palioniui, A. Skardžiui, R. Sinkevičiui, A. Vinkui bei Mindaugui Basčiui.

Tačiau Seimo narys M. Bastys paskelbė atsisakantis paramos LSDP ir LVŽS frakcijų koalicijai.


Vilniaus socialdemokratams toliau vadovaus A.Kontrimienė

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Vilniaus miesto skyriaus konferencija išsirinko pirmininkę - ja tapo Auksė Kontrimienė. Ji surinko 81 balsą iš 148. A. Kontrimienė laikinai vadovavo Vilniaus skyriui pastaruosius keturis mėnesius.

Dėl partijos skyriaus vadovo posto varžėsi trys kandidatai: A. Kontrimienė (81 basas), Algirdas Pieniuta (38 balsai) ir Algirdas Markevičius (27 balsai).

Vilniaus skyrius be vadovo buvo nuo 2016 metų spalio, kai mirė tuometinis pirmininkas, sveikatos apsaugos ministras Juras Požela, primenama LSDP pranešime.

A. Kontrimienės pavaduotojais tapo Vitalija Kliukienė, Viktorija Ancutaitė, Margarita Jankauskaitė, Gintaras Karanda, Evaldas Navickas, A. Pieniuta, Marius Skarupskas, Vilma Vaitiekūnaitė, Valentinas Gavrilovas, Ana Vaitkevičienė, Taurintas Rudys.

Pirmuoju pirmininkės pavaduotoju paskirtas G. Karanda.

Savo rinkimų kalboje A. Kontrimienė sakė, kad skyriaus laukia svarbūs darbai - pasiruošimas 2019-aisiais metais vyksiantiems savivaldos rinkimams bei skyriaus stiprinimas.

„Mūsų svarbiausia užduotis - suformuoti rinkimų gaires. Vilnius yra nusipelnęs turėti gerą merą, tai yra - Gintautą Palucką. Mes turime pasitvirtinti 101 kandidato į miesto tarybą sąrašą, turime parengti rinkimų programą ir ją pristatyti vilniečiams“, - sakė A. Kontrimienė.

2012-2016 metais A. Kontrimienė ėjo Premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjos pareigas, šiuo metu A. Kontrimienė yra Vilniaus miesto tarybos narė, Sveikatos komiteto pirmininkė.


Iš Socialdemokratų partijos prieš tarybos posėdį pasitraukė 8 nariai


Šeštadienį, prieš pat Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybos posėdį, kuriame turėjo būti svarstomas Seimo socialdemokratų frakcijos narių likimas šioje partijoje, aštuoni šios frakcijos nariai pareiškė patys pasitraukiantys iš partijos.

Jie savo motyvus paaiškino pareiškime. „Me nenorime toliau ginčais kompromituoti partijos ir priėmėme tokį sprendimą. Nematome prasmės toliau tęsti diskusijas, kurios iš tikrųjų tai nevyko. Visiems pasiūlymams partijos pirmininkas likdavo kurčias. Pasiūlymų buvo labai daug dėl kompromisų, ir šiandien jie yra įmanomi. Mes per daug šiai partijai esame atidavę, kad toliau ją kompromituotume. Manau, kad tai yra teisingas sprendimas. Be to, pats partijos pirmininkas prašė pasielgti taip, kaip pasielgėme mes“, - sakė Gediminas Kirkilas.

Paklaustas, kodėl tai padaryta prieš pat partijos tarybos posėdį, G. Kirkilas sakė, kad tai nėra lengvas žingsnis. „Mes ilgai tarpusavyje ginčijomės ir galvojome, kokį sprendimą reikia priimti, bet pamatėme, kad niekas į jokius argumentus neįsiklauso, diskusija nevyksta, nors partijos pirmininkas deklaruoja, kad yra demokratas, iš tikrųjų taip nėra“, - sakė G. Kirkilas.

Prieš LSDP tarybos posėdį iš partijos nusprendė pasitraukti aštuoni Seimo socialdemokratų frakcijos nariai, išskyrus Antaną Vinkų. Į prasidedantį tarybos posėdį šeštadienį atvyko parlamentarė Rimantė Šalaševičiūtė, kuri Eltai sakė, kad yra įgaliota perduoti iš partijos pasitraukusių kolegų pareiškimą. Parlamentarė pripažino, kad jai yra liūdna trauktis iš partijos, todėl nuo platesnių komentarų buvo linkusi susilaikyti.

„Tiesiog man liūdna, negerai jaučiuosi“, - sakė R. Šalaševičiūtė.


Kai kuriems socialdemokratams gali grėsti atsisveikinimas su partija

Šeštadienį susirinksianti Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba ketina apsispręsti dėl jos sprendimui nepaklususių Seimo socialdemokratų.

Tarybos posėdį sušaukė antradienį posėdžiavęs partijos prezidiumas.

Socialdemokratų partijos Etikos ir procedūrų komisija pasiūlė šalinti iš partijos Seimo socialdemokratus, kurie pasisakė už frakcijų koalicijos sudarymą su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), tačiau galutinį sprendimą dėl sankcijos priims taryba.

Neoficialiais duomenimis, iš partijos gali būti pašalinti 9 Seimo socialdemokratai.

Atsisveikinimas su partija gresia Seimo nariams Algirdui Butkevičiui, Gediminui Kirkilui, Irenai Šiaulienei, Juozui Bernatoniui, Rimantui Sinkevičiui, Rimantei Šalaševičiūtei, Antanui Vinkui, Andriui Palioniui ir Artūrui Skardžiui.

Beje, etikos sargai anksčiau siūlė šalinti ir parlamentarą Mindaugą Bastį, tačiau jis nutarė pasitraukti iš frakcijų koalicijos. M. Bastys feisbuke pareiškė, kad prašo jo parašą po koaliciniu susitarimu laikyti negaliojančiu.

Valdančiųjų frakcijų koaliciją parėmęs Seimo narys Artūras Skardžius stebisi kalbomis apie galimą jo pašalinimą iš Socialdemokratų partijos. „Man tai keista, kad mane ar kitą kolegą, kuris sustabdęs narystę partijoje, būtų galima šalinti. Čia net juokinga teisiškai“, - ketvirtadienį Seime sakė jis žurnalistams.

Beje, šią savaitę Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Gediminas Kirkilas ragino ieškoti kompromisinių sprendimų dėl Socialdemokratų partijoje iškilusių nesutarimų.

„Kompromisai yra galimi pagal turinį ir pagal laiką. Laike yra paprasčiausias kompromisas. Kas verčia mus forsuoti tą tarybos posėdį? Padaryti mėnesio pertrauką, moratoriumą. (...) Čia vienas kompromisas. Kitas kompromisas, aišku, dėl turinio - galima ir tarybos posėdį suspenduoti, ir mes galime savo sprendimą suspenduoti, bet šiandien yra valstybės reikalai, valstybė yra valstybė, yra Vyriausybė, yra biudžetas. Niekas mūsų neverčia verstis per galvą. (...) Jeigu norime pasiekti kompromisą, jo reikia siekti, politikoje visuomet yra kompromiso variantai“, - ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė G. Kirkilas.

Jo nuomone, nereikėtų forsuoti partijos tarybos posėdžio, kuris planuojamas šeštadienį. „Manau, kad nereikia forsuoti tarybos posėdžio, dalis skyrių net nenori į jį atvažiuoti“, - sakė G. Kirkilas.

Jo nuomone, socialdemokratai galėtų svarstyti galimybę nedalyvauti Vyriausybėje ir nedeleguoti kandidato į ūkio ministro postą.

„Mes išėjome iš Vyriausybės, šiuo metu mūsų nėra Vyriausybėje. (...) Reikės tartis dėl to, ar mes dalyvaujame Vyriausybėje, gal mums ir nebūtina, jei mes turime tik frakcijų koaliciją“, - teigė Seimo vicepirmininkas G. Kirkilas.

LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas skeptiškai vertina galimybę politiniams procesams pasitelkti teismus.

„Politinių procesų per teismą neišspręsi, per prievartą mylimas nebūsi - jeigu partija priims sprendimą šalinti, bus šalinama. Per teismą bandyti grįžti yra labai neperspektyvu“, - yra sakęs G. Paluckas.

Kaip ELTA jau skelbė, rugsėjo 25 d. Seimo socialdemokratų frakcija balsavo už sprendimą sudaryti frakcijų koaliciją su LVŽS frakcija pagal Seimo statutą.

Už koaliciją su „valstiečiais“ pasisakė 10 frakcijos narių: Juozas Bernatonis, Andrius Palionis, Antanas Vinkus, Artūras Skardžius, Rimantė Šalaševičiūtė, Gediminas Kirkilas, Rimantas Sinkevičius, Irena Šiaulienė, Algirdas Butkevičius ir Darbo partijos atstovas Valentinas Bukauskas, kuriam LSDP statutas negalioja. Prieš buvo 4: Rasa Budbergytė, Algirdas Sysas, Juozas Olekas, Raminta Popovienė. Susilaikė vienas - Julius Sabatauskas.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (7)

 • Na 2017 spalio mėn. 15 d. 00:16:49

  Lengva bus dabar vadovauti.Liko avys su aviganiu.

 • Juozas 2017 spalio mėn. 14 d. 23:06:05

  Labai pricipingai pasielge visu pirma LSDP Etikos ir proceduru
  komisija,nepagarba suteike,,maistininkai,,kad neatvyko i posedi.LSDP Taryba
  prieme teisinga sprendima.LSDP nezlugs.

 • AS 2017 spalio mėn. 14 d. 22:22:16

  SODOMITINIS PIEMUO SUGRIOVĖ BRAZAUSKO PARTIJĄ- DABAR JIS IŠSPRĘS
  TECHNINIUS DALYKUS. JUOKAS IR TIEK.

 • Ceslovas 2017 spalio mėn. 14 d. 21:11:22

  Va ka reiskia lovys, del jo galima atsisakyti ir ideju

 • labai 2017 spalio mėn. 14 d. 20:32:15

  Liudni ivykiai pas socdemus,neatsirado abiejose pusese isminties ir proto
  reikiamai pakalbeti ir bendram kabui rasti kompromisa,senieji per daug
  uzdelse su savo iniciatyvom,o jaunieji,tiksliau p. PALUCKAS KASDIEN KA NORS
  PASAKO NEDIPLOMATISKO IR NEPAGARBAUS,MANAU,NEILGAI TRUKUS SKINS VAISIUS.JO
  DARBU MIESTO MEROJOJ TAOP PAT NEMATAU,MERO IRGI

 • p.Skardziau, 2017 spalio mėn. 14 d. 15:36:18

  o kaip is tiesu yra su laivo dujom.Juk niekas neperka,kur dedam,kaip
  apmokam islaikyma.Ar tikrai renkam milijardus kitieks,patys apmokedami
  kazkieno klaidas.

 • jurij 2017 spalio mėn. 14 d. 12:26:40

  labai stiprius prašau kad jus Europos arešto orderį ir į išvykite
  Rusija taip pat visai Parlementai, KT prmininikas

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PRASIDEDA: musulmonai iš viso pasaulio sekmadienį pradeda kasmetinį hadžą - kelionę į jiems šventą Mekos miestą; kaip ir pernai, čia laukiama susirenkant daugiau kaip 2 mln. tikinčiųjų; mieste imtasi griežtų saugumo priemonių.
 • PAGERBS: sekmadienį Alytuje, minint alytiškio savanorio Artūro Sakalausko 27-ąsias žūties metines, Šv. Angelų sargų bažnyčioje bus aukojamos mišios; po Mišių žuvusio savanorio atminimas bus pagerbtas prie jo kapo Šv. Angelų sargų bažnyčios šventoriuje.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar jums trukdo viešai vaikus žindančios moterys?

balsuoti rezultatai

Kaip vertinate naująją Vilniaus miesto reklamą "G taškas"?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +14   +15 C

   +16  +17 C

 

   +15 +16 C

  +21  +23 C

   +25  +27 C

 

   +19  +20 C

  2-3 m/s

  4-6 m/s

 

    2–4 m/s

 

reklama
Ukis 2018