respublika.lt

2018 birželio 18, pirmadienis

Gavo valdžią - išvertė kailįnuotraukos (70)

2017 vasario mėn. 24 d. 08:00:08
Danas NAGELĖ, zinios@vakarozinios.lt

Europos Komisijai paskelbus, kad jau pradėta pažeidimų procedūra prieš Lietuvą dėl vadinamųjų žemės saugiklių, užkertančių užsieniečiams galimybę supirkti mūsų teritoriją gabalais, Vyriausybė puolė vieną po kito juos naikinti. Aktyvūs saugiklių naikintojai yra įtakingi „valstiečiai“, kurie kartu buvo ir vieni referendumo dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams iniciatorių. Patekus į kitą barikadų pusę - valdžią - vertybės staigiai pasikeitė.

 

„Sena liaudies išmintis byloja, kad didžiausias išbandymas žmogui yra ne skurdu, o valdžia ir pinigais. Atrodo, kad „valstiečiai“ išbandymo valdžia neišlaikė, nes dabar pasisako už žemės saugiklių panaikinimą. O juk jie buvo vieni iš Žemės referendumo iniciatorių, net referendumo laikraštukui pinigų davė, padėjo parašus rinkti. Jie referendumo palaikymą išnaudojo reklamai ir sėkmingai pasirodė Europos Parlamento rinkimuose, o po to ir Seimo rinkimus laimėjo. Kadangi turėjo daug pinigų, visus referendumo inicijavimo nuopelnus pasisavino, nors toli gražu ne vien jie referendumą organizavo“, - piktinosi viena iš Žemės referendumo iniciatorių Rima Laimikienė.

Europos Komisija reikalauja ir panaikinti draudimą juridiniams asmenims įsigyti daugiau nei 500 ha žemės. Viena iš Žemės referendumo iniciatorių R.Laimikienė įspėja, kad taip mes savo teritoriją svetimiems perleisime net be jokio karo.

„Puikiai suprantame, kad kainos kyla visame pasaulyje, tačiau mūsų algos gerokai atsilieka. Pasaulyje spausdinami pinigai, kažkam jų trūksta, o kažkas turi per daug ir juos reikia realizuoti. O tam įvairiems užsienio fondams labai tiktų investuoti į žemę Lietuvoje. Lietuviai priversti emigruoti, žemės ūkis pas mus, galima sakyti, sunaikintas, o šventa vieta tuščia nebūna. Visi žino, kad pas mus pakeisti žemės paskirtį, net statyti draustiniuose, ant jūros kranto, yra labai paprasta, tik reikia turėti pinigų valdininkams papirkti. O užsienio fondai jų turi. Mums teko susidurti su šita „mašina“, kuri pervažiavo tiek per referendumininkus, tiek per Konstituciją. Kai pradėjome rinkti parašus, aš ir maniau, kad referendumą bus bandoma sužlugdyti, tačiau, kad bus taip viskas sumindyta, net negalvojau. O kai bus leista ateiti užsienio fondams, jie su savo pinigais čia darys, ką nori. Kodėl neliepiama saugiklių naikinti kitose šalyse, pavyzdžiui, Danijoje? Todėl, kad visi supranta, jog ten savo tikslus bus sunku įgyvendinti, o Lietuvoje, kur viskas perkama ir parduodama, yra daug paprasčiau“, - įsitikinusi R.Laimikienė.

Anot jos, šiuo metu Lietuvoje mažai kas nori dirbti žemę, tačiau, jei po kurio laiko užaugs kitaip mąstanti karta, ji tos galimybės net nebeturės. Arba bus priversta Lietuvos žemę nuomotis iš svetimšalių.

„Bet, jei žemę supirks užsieniečiai, tokia karta nebeužaugs. Tačiau to nenorima suprasti. O mus, kurie tai suprantame, vadina parsidavėliais - esą mums moka Kremlius arba žemgrobiai. Nors nemoka niekas. Kai diskutuojama dėl saugiklių naikinimo, su referendumo iniciatoriais net nepasitariama. Mes esame ignoruojami. Mes visi dėl referendumo buvome sudirbti, aš net iš darbo buvau išmesta. Baisiausia, kad visais laikais karai kildavo dėl teritorijų, o dabar mes savo žemę norime net be karo atiduoti“, - baisėjosi R.Laimikienė.

Pasak jos, saugiklių naikintojai ramina, esą vis tiek žemę Lietuvoje galės įsigyti tik ES piliečiai. Tačiau moteriai svarbiausia, kad ji liktų Lietuvos gyventojų rankose. Be to, ji įsitikinusi, kad ir trečiųjų šalių piliečiai per tarpininkus laisvai galės įsigyti dalį mūsų teritorijos.

„Jei koks vokietis įsigis žemės, jis ES išmokas Lietuvoje gaus kaip Vokietijos pilietis, ir tada paskutiniai mūsų ūkininkai bus nuvaryti nuo žemės. Sakoma, kad saugikliai naikinami, nes kitaip sulauksime baudų. Tai kodėl tada tos Europos Komisijos, pavyzdžiui, lenkai nebijo? Derėkitės, kovokite, o ne iškart nusileiskite. Prisimenu, kai organizavome referendumą, politikai sakė, kad jo neberengtume, nes jau priimtas saugiklių įstatymas. O mes ir sakėme, kad tas pats Seimas bet kada tuos saugiklius galės panaikinti, jei jie nebus įteisinti referendumu. Dabar tas ir vyksta“, - sakė R. Laimikienė.


Romas KAULINIS, Vienas iš Žemės referendumo iniciatorių:

„Valstiečiai“ labai aktyviai reiškėsi, kai buvo organizuojamas referendumas, labai aktyviai jį palaikė, rinko parašus. O dabar pakeitė „plokštelę“. Matyt, todėl, kad pateko į valdžią ir nebereikia apsimetinėti. Referendumas politikams buvo gera proga pasireklamuoti. Juk visi, kurie oponuoja esamai sistemai, tampa žinomesni, ypač, jei prisideda prie referendumų, kurie šiaip jau yra neeiliniai įvykiai, rengimo. Neabejotinai parama referendumui prisidėjo prie to, kad „valstiečiai“ pateko į valdžią. Konservatoriai iš viso šito reikalo tyčiojosi, o „valstiečiai“ iš tikrųjų rinko parašus. O dabar radikaliai pakeisti nuomonę yra nesolidu. Kita vertus, politika yra nešvarus, pakankamai parsiduodantis dalykas. O jei žmogus turi tvirtus įsitikinimus, tai jis jau iš principo yra ne politikas, nes būna nuspėjamas.

Jei bus panaikinti saugikliai, užsieniečiai ims pirkti lietuvišką žemę. Prisiminkime patį baisiausią lietuvių liaudies posakį, vartojamą, kai reikia apibūdinti prastai atrodantį žmogų, „vaikšto kaip žemę pardavęs“. Žemė yra viskas. Jei priešas ją iš tavęs atėmė, tai žinai, kad, jei turėsi sveikatos, ją gali atsikovoti ir viskas bus teisėta, nes tai tavo žemė. O jei pardavei - viskas, nes pardavei savo noru. Ir jokių šansų susigrąžinti nėra, nebent pirkėjas tau savanoriškai parduos.

Antras dalykas - dabartinė liberalioji pozicija yra tokia, kad prekė yra viskas, ką galima parduoti. Bet šis apibrėžimas yra sąmoningai neteisingas. Jei viskas, ką galima parduoti, yra prekė, tai ir inkstas yra prekė, nes jį galima parduoti, jei bėdos prispaudė. Tačiau ar gali parduoti antrą inkstą? Ne, nes „užsilenksi“. Vadinasi, jei kažkuo ir prekiaujama, tai nebūtinai yra prekė. Prekė yra žmogaus rankomis sukurtas daiktas ar paslauga, skirti parduoti. Ir tik parduotas jis tampa preke. Jei darau batus sau, jie tėra batai. Jei darau batus tikėdamasis parduoti, aš gaminu prekę. O kas moka pagaminti žemę? Niekas. O jei atsirastų gudrutis, kuris išmoktų pagaminti žemę, reikia prisiminti, kad ją ant kažkieno žemės dar reikėtų ir padėti.

Kad ir kaip sakytų konservatoriai ar liberalai, žemė yra valstybės teritorija. Keista klausyti, kai sako, esą ne teritoriją perka, o tik sklypus. O kur tie sklypai? Lietuvos teritorijoje. Referendumu mes norėjome sugrąžinti Konstitucijos straipsnį, Tautos valia patvirtintą su visa Konstitucija, kad Lietuvos žemė, miškai ir vandenys nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos valstybei ir jos piliečiams. Už tokią Konstituciją Tauta jau balsavo, tačiau Seimas, labai norėdamas į ES, tą straipsnį pakeitė be Tautos valios. Ne be reikalo toks straipsnis į Konstituciją įrašytas ir ne be reikalo joje numatyta, kad tokie klausimai sprendžiami tik referendumu.

Pažiūrėkime, kas dabar darosi Rusijoje. Ji savo žemes 50-iai ar 99-eriems metams nuomoja kinams. Net ne parduoda, o nuomoja. Bet ar po 99 metų, kai toje teritorijoje bus vien kinai, tu juos iš ten išvarysi? Aišku, kad ne. Tokiais metodais kinai po truputį okupuoja Rusiją. Ar norime, kad Lietuvą ištiktų toks pat likimas?


Povilas URBŠYS, Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys:

Aš nesu partijos narys, esu tik frakcijos narys, tačiau galiu pasakyti: jei partija kardinaliai pakeis savo požiūrį į žemės pardavimo klausimą, dalis elektorato bus nusivylusi. Nes galvos, kad iš pradžių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kurios lyderio Ramūno Karbauskio įmonės valdo daug žemės, pasisakė už saugiklius prieš užsieniečius tam, kad mūsų žemvaldžiai galėtų daugiau žemės įsigyti. O dabar jau pasisako prieš saugiklius, kad galėtų ją parduoti. Taip pat gali susidaryti įspūdis, kad referendumą partija palaikė tik tam, kad vėliau sėkmingai pasirodytų rinkimuose. Jei bus aklai pritarta Europos Komisijos rekomendacijoms, tikrai susidarys įspūdis, kad partija žemės klausimą kėlė tik turėdama išskaičiavimą.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (70)

 • feGO9UvTy 2017 balandžio mėn. 26 d. 15:55:05

  An facitnaisng dialogue is value comment. I think that it’s best to
  write more on this topic, it might not be a taboo subject however usually
  individuals are not enough to talk on such topics. To the next. Cheers

 • asiūklis 2017 vasario mėn. 26 d. 14:40:21

  Pagal rinkimų tvarką,dabartinę (ji nieko nesiskiria nuo
  buvusios),išrenkami seimo nariai...Kadaisia prieš rinkimus, važinėdavo
  po rinkimines apylinkes agitatoriai ir girdavo kokie yra geri kandidatai į
  AT (Seimą).Vienoje apylinkėje,pasibaigus debatams,agitatorius paklausė
  rinkėjų,ar turite klausimų?Vienas iš dalyvių pasakė kad jam nėra
  aišku kas tai yra ,,kandidatas"ir kas tai yra ,,deputatas)?Agitatorius
  susimastęs prieina prie lango ir pamato rujojančią kalę.Ir staiga jam
  pasirodė kad jis vaizdžiai gali atsakyti į užduotą jam klausimą.Ateik
  čia,,matai ten rujojančią gaują,taip o kas?,tas kuris ant
  kalės,,deputatas" o lakstantys aplink tai,,kandidatai"...o mes esame
  tos,patenkintos vargšės, vietoje.Supratai?.Dabar man pilnai viskas
  aišku....kad esame tikri ,,runkeliai"...ai,ai,jai...

 • S 2017 vasario mėn. 26 d. 11:03:11

  Apmaudu, skaudu, gėda... Savi išduoda mus, nori atimti iš mūsų vaikų
  ateitį savo žemėje. Negi iš tiesų, patekus į Seimą, protas aptemsta
  ar dirbtinai aptemdomas? Kiek galima niekinti, žeminti, spjauti į veidą
  mūsų žmonėms? Ar bus kada stabdžiai nuspausti? Jeigu jus ten, Seime,
  kas nors gąsdina, prievartauja, liepia išduoti Lietuvos interesus,
  sakykite mums atvirai ir eikite lauk - bailiams ten ne vieta. Aš jums
  patikėjau ne tam, kad parduotumėte šalį, bet kad ją išgelbėtumėte
  nuo pardavimo. Prašau, pakelkite nulenktas galvas ir prisiminkite, kad į
  jus nukreiptos mūsų akys...

 • Neparduokit 2017 vasario mėn. 26 d. 10:03:01

  Zmones neparsiduokit ES ir neleiskite, kad uz ES ismokas valdzios zmones
  neisduotu Lietuvos. Surenkite demonstracijas, PADEKITE SAVO AKTYVUMU
  VALDZIOS ZMONEMS apginti Lietuvos zeme. JEIGU ZEME PARDUOSITE, TAI NET
  SUIRUS ES LIETUVOS NEBELIKS. Sakykim Vokietijos "geradariai" nupirks
  trecdali Lietuvos, kad galetu sugabent visus pabegelius is Sirijos. Ir ka
  jus tada pasakysite, jeigu zeme nebebus jusu.

 • Safyras 2017 vasario mėn. 25 d. 08:25:21

  Juokinga girdėti apie užsienietiškas investicijas. Joks kapitalistas
  veltui nedirba, bet nori tik didžiausio pelno. Kam jam sėti žemę, jei
  galima pasatyti Lošimo namus, golfo laukus. Dar neiškirsti visi medžiai,
  kuriuos galima brangiai parduoti užsieniečiams, nes visur pasaulyje
  natūralios medžiagos yra labai brangios, už tai plastaminio šlamšto
  turime sočiai, nes dabartiniai Lietuvos turtuoliai turi atsarginius
  variantus Ispanijoje, Amerikoje ar kitoje šalyje. Jie tik Lietuvoje gali
  pasigrožėti savimi reklamuodami prekes ar vesdami laidas, kuriose nieko
  įdomaus nėra. Išspausdink tą pačią nuotrauką ant gero popieriaus ir
  prasto, vaizdas skiriasi. Todėl ir dalinamos premijos politikams ar jų
  ištikimiems ginklanešiams, kad dalis žmonių ir toliau turtėtų , o jie
  verktų apie Afrikos vaikus,prašydami pinigų, kai savų nemato savoje
  žemėje, žmonėms galima ir atostogas trumpinti ir darbo dieną
  prailginti, nes tai buvo socializmo išmislas, o kapitalizme reikia dirbti
  vos ne iki mirties.

 • www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.47BB952431DA 2017 vasario mėn. 25 d. 08:14:07

  Štai kur tikroji Lietuvos konstitucija.
  ***
  47 straipsnis
  Žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti
  tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei.

 • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS 2017 vasario mėn. 25 d. 08:10:20

  Kai "rinkimai" į seimą nedera su konstitucija, tai v_i_s_ų suėjimų
  (Seimų) seimūnai neteisėti - tiesiog sukčiai. Kai seimūnai yra tiesiog
  sukčiai, tai Lietuvos konstitucijos 47 straipsnio keitimas Seime 1996-ais
  ir 2003-iais yra sukčių padarinys.
  _______________________
  Lietuviai, Lietuva tvirtovė. SĄJŪDIS 2

 • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS 2017 vasario mėn. 25 d. 07:44:28

  (I dalis)
  “Rinkimai” į Seimą nedera su Lietuvos konstitucija.
  Sąrašiniai seimūnai, lauk iš Seimo!
  ***
  Sąrašas sąrašinių:
  IRINA ROZOVA,
  VANDA KRAVČIONOK,
  JAROSLAV NARKEVIČ,
  ZBIGNEV JEDINSKIJ,
  MICHAL MACKEVIČ,
  AUŠRINĖ ARMONAITĖ,
  GINTARAS STEPONAVIČIUS,
  VIRGILIJUS ALEKNA,
  SIMONAS GENTVILAS,
  KĘSTUTIS GLAVECKAS,
  EUGENIJUS GENTVILAS,
  VIKTORIJA ČMILYTĖ-NIELSEN,
  ARŪNAS GELŪNAS,
  RIMANTĖ ŠALAŠEVIČIŪTĖ,
  RAMINTA POPOVIENĖ,
  GEDIMINAS KIRKILAS,
  ARTŪRAS SKARDŽIUS,
  IRENA ŠIAULIENĖ,
  RASA BUDBERGYTĖ,
  JULIUS SABATAUSKAS,
  JUOZAS OLEKAS,
  ALGIRDAS BUTKEVIČIUS,
  JUOZAS BERNATONIS,
  ALGIRDAS SYSAS,
  LINAS ANTANAS LINKEVIČIUS,
  ALGIMANTAS SALAMAKINAS,
  EUGENIJUS JOVAIŠA,
  JONAS JARUTIS,
  VIKTORAS RINKEVIČIUS,
  ASTA KUBILIENĖ,
  JUSTAS DŽIUGELIS,
  AGNĖ ŠIRINSKIENĖ,
  EGIDIJUS VAREIKIS,
  ARŪNAS GUMULIAUSKAS,
  VIRGINIJA VINGRIENĖ,
  ANDRIEJUS STANČIKAS,
  VYTAUTAS BAKAS,

 • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS 2017 vasario mėn. 25 d. 07:43:47

  (II dalis)
  DOVILĖ ŠAKALIENĖ,
  TOMAS TOMILINAS,
  VIRGILIJUS PODERYS,
  VIDA AČIENĖ,
  RŪTA MILIŪTĖ,
  PETRAS NEVULIS,
  VYTAUTAS RASTENIS,
  STASYS JAKELIŪNAS,
  PETRAS GRAŽULIS,
  KĘSTUTIS PŪKAS,
  VYTAUTAS KAMBLEVIČIUS,
  JUOZAS IMBRASAS,
  RIMAS ANDRIKIS,
  RIMANTAS JONAS DAGYS,
  KAZYS STARKEVIČIUS,
  TADAS LANGAITIS,
  RADVILĖ MORKŪNAITĖ-MIKULĖNIENĖ,
  ARVYDAS ANUŠAUSKAS,
  RASA JUKNEVIČIENĖ,
  STASYS ŠEDBARAS,
  JURGIS RAZMA,
  VYTAUTAS JUOZAPAITIS,
  ANDRIUS KUBILIUS,
  EMANUELIS ZINGERIS,
  IRENA DEGUTIENĖ,
  GINTARĖ SKAISTĖ,
  AGNĖ BILOTAITĖ,
  MANTAS ADOMĖNAS,
  KĘSTUTIS MASIULIS,
  AUDRONIUS AŽUBALIS,
  SERGEJUS JOVAIŠA,
  LAURYNAS KASČIŪNAS,
  ROKAS ŽILINSKAS.
  _____________________________
  Daugiau apie rinkimus į Seimą kurie nedera su konstitucija,
  panaudojant nuorodą
  ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo

 • Tikrovėje to nėra, nors teisiškai … 2017 vasario mėn. 25 d. 07:33:26

  Lietuvos valstybę kuria Tauta. (2 straipsnis)
  ___________________________________________________________
  Išvada
  Antilietuviška neliustruotoji cccp komunist/kgb’istinė
  lsdp+ts-lkd+darbo+liberalų gauja nušalino Tautą nuo konstitucinės
  svajonės ir
  sukūrė Tautai k o n c l a g e r į be t v o r ų. Dabar, vargstam.

 • visiems 2017 vasario mėn. 25 d. 02:27:35

  Neturintiems ko paskaityti ir pavargusiems nuo valdžiagyvių melo:
  plus.google.com/104930148289526971655/posts

 • Pensininkas 2017 vasario mėn. 24 d. 23:20:38

  Kazin ar yra pasaulyje durnesne salis kaip Lietuva visos normalios
  valstybes stengiasi ivairiais budais kuo daugiau isigyti zemes o musiskiai
  kuo daugiau atiduoti svetimiems idomu kaip vadinsis Lietuva kuri netures
  savo zemes matyt ji nori buti tokia kaip Kurdai Turkijoje.

 • Vitas 2017 vasario mėn. 24 d. 23:07:27

  Apsimelavo Valstieciu ir zliuju partija.Kur papuole ger.ponas Urbsys,Dieve
  gelbek ji nuo tolimesnes Karbauskio pazadu.

 • Blinda 2017 vasario mėn. 24 d. 22:09:23

  Supratimas ateina tik per vidini pajautima, tuscia teorij ni.eko verta kol
  neigauna kvepavimo. KvepAvimas igaunamas tik bendraujant gyvai , mecia
  melas vykdo nuodijimo proces 80 proc.atveju. Lietuva atsigaus kai su visais
  kaimuynais stengsimes !!!!!! Gyvent draugiskai

 • Blinda 2017 vasario mėn. 24 d. 21:52:09

  Bus blogai kol debilai nesupras , kad tautu tarpusavio skaldymas ves i
  prazuti.

 • Smulkus žemės savininkas 2017 vasario mėn. 24 d. 21:01:27

  Šalin rankas putinoidiniai sobakos nuo mano žemės.Norite visko gauti
  veltui:žemės,išmokų neidirbdami,laisvės.Gamtoje visko viename
  nebūna.Vokiška,Amerikoniška kariuomenė gerai,o jau laisvas žemės
  pardavimas jau blogai.Gal dar negavote asmeninio Putino kvietimo,kreipkites
  į ambasadą Vilniuje, ir varykite neatsigręždami ,kol į užpakalį
  neįspyriau.

 • $ 2017 vasario mėn. 24 d. 20:50:42

  Niekada nevaikščiojau į rinkimus ir visada tai pasiteisindavo, žmogus
  patekęs į valdžią tampa išsigimėliu. Lietuvoje jau senai viskas
  aukštyn kojomis, padugnių valdžia, karas ir melu persunkta
  žiniasklaida, kuri atlieka ,,civilizuotų'' Vakarų kapitalo užsakymus.

 • Valstiečiai supraskit, 2017 vasario mėn. 24 d. 20:31:35

  kad Lietuvoje negalima žemės parduoti, kol mūsų gyvenimo lygis
  nepasieks turtingųjų ES valstybių lygio. Mūsų dauguma negali įpirkti
  žemės Vokietijoj, Prancūzijoj ar kitoj turtingoj ES
  valstybėje.Meldžiu, neparduokit Lietuvos. Turėtų užtekti, kad
  išvarėt trečdalį žmonių. Vardan tos Lietuvos - nedarykite iš jos
  Prūsijos.

 • Smulkus žemės savininkas 2017 vasario mėn. 24 d. 19:33:42

  Tokius komentatorius vadinu putinoidiniais-vatnykais.Dirbamos žemės
  pardavimas ir pirkimas turi būti be jokių ribojimų,pirmiausia Lietuvos
  piliečiams.Prieštarauja tie kas gavo ir gauna Europines ir Lietuvines
  išmokas ir dar nori veltui gauti dirbamos žemės.Jeigu nesugebate
  ūkininkauti galite imtis kito amato.Žydrųjų klube galėtumėt apie
  kuola sukinėtis.

 • pensininkas 2017 vasario mėn. 24 d. 18:55:18

  Žemės pardavimo saugiklius ne Lietuvos piliečiams reikia padidinti, o ne
  nuimti. Galų gale, jeigu ES neatsiknis, galima sumokėti ir bauda. Visvien
  ES žluugimas me už kalnų. Karbauskai, Karkauskai ir Stančijai, ne
  pardavinėti valstybę mes jus išrinkome. Elkitės oriai, su vergais
  niekas nesiskaito.

 • Che che 2017 vasario mėn. 24 d. 18:23:40

  "Uzsienio investicijos yra karas pries ta sali, i kuria ateina" - daugmaž
  taip ir yra.Niekas į Lietuvą nežiūri ir nežiūrės kaip į lygiavertę
  partnerę, o žiūri kaip į trečiąją šalį,kurios paskirtis grynai
  gastronomiška - panaudoti bei išnaudoti jos rinkas, resursus, paslaugas
  ir pašalinti, kada nebereikės.Europa bei Vakarai istorijos bėgyje
  prakuto iš kolonijų ir kitokio požiūrio pas juos nėra ir būti
  negali.Ir čia nieko asmeniška - toks mentalitetas: vieni yra maistas,kiti
  - to maisto vartotojai,kuriems talkina vietiniai aborigenų vadukai už
  smulkias dovanėles.Ar net gal nevisai smulkias.Ir nereikia iliuzijų.

 • Pries 30 metu 2017 vasario mėn. 24 d. 17:52:39

  pats maciau,kaip Afgane del savo zemes automatus i rankas eme net mazi
  vaikai. Tai kokia gi ten ta zeme... Akmuo ir opijaus aguonos...
  Gaila,kad mes pridaveme ginklus grizdami namo! Butu nebuve is viso sio
  vergovinio rezimo,jei butu buve kam guldyti pirmuosius isdavikus.

 • !!! 2017 vasario mėn. 24 d. 17:44:11

  V.V.Putinas:"Мы не торгуем свoими землями".

 • Pamenu 2017 vasario mėn. 24 d. 17:31:58

  Prezidentaujant Ukrainos prezidentui Janukovičiui dėl Asociacijos
  sutarties pasirašymo su ES ,buvo iškelta kažkokia tai svarbi(nepamenu)
  sąlyga.Ir kai jis kategoriškai tam pasipriešino ir atsisakė nuo jos
  pasirašymo,tie patys ES diktatoriai lėkė į Kijevą,sutikdami su visom
  sąlygom,kad tik ta sutartis būtų pasirašyta.O mūsų tešlagalviai
  politikai be jokio pasipriešinimo sutiko uždaryti saugią Ignalinos
  AE,kaip sąlygą įstoti į ES.

 • senis Reginai 2017 vasario mėn. 24 d. 17:30:39

  ateis investicijos? Uzsienio investicijos tai pasaulio BANKO paskelbtos
  soclenktynes kurios kolonijos elitas pigiau isnuomos savo baudziauninkus.
  Gavome uzsienio investicijas i bankus, rysius, draudima, laivyna, Mazeikiu
  nafta, tabako versla. Savo nebeturim nieko. Visas lietuviu baudziauninku
  sukurtas pelnas isvezamas. Lietuva turedama ES geriausius darbininkus,
  apsukriausius verslininkus, protingiausius zmones, gyvena pusbadziu.
  Uzsienio investuotojai, vietoj to, kad moketu mokescius duoda kysius
  auksciausiems valdininkams, atsiperka. Uzsienio investicijos yra karas
  pries ta sali, i kuria ateina. Lietuva galetu investuoti savo salies
  gyventoju santaupas, bet tam reikia tureti savo Valstybe, savo Centrini
  banka, savo valiuta. Deja, jau 12 metu esame juridiskai iteisinta kolonija.
  Seimas, vyriausybe, prezidentura, yra nupirkti ir paskirti dirbti kolonijos
  priziuretojais. Zeme, aisku, parduos. Atiduos uz bevercius spalvotus
  popieriukus. Ka galima vertingesnio nusipirkti uz zeme? Nezinau.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PRATYBOS: Pietų Korėjos kariuomenė pirmadienį netoli salų, į kurias pretenzijas reiškia Japonija ir pati Pietų Korėja, pradės dviejų dienų trukmės karines pratybas.
 • BEISBOLAS: stipriausios pasaulyje JAV beisbolo lygos „Pittsburgh Pirates“ reguliariojo sezono rungtynėse sekmadienį „Pittsburgh Pirates“ klubas, kuriam atstovauja lietuvis Dovydas Neverauskas, namuose 6:8 pralaimėjo „Cincinnati Reds“ ekipai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Ar pajutote ilgesnių mokslo metų naudą?

balsuoti rezultatai

Ar kada buvote apgauti, kai nuomojotės būstą?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +9   +13 C

   +13  +15 C

 

   +13  +14 C

  +24   +26 C

   +22  +26 C

 

   +22   +24 C

    4-6 m/s

    6-9 m/s

 

     7-10 m/s

 

reklama
Ukis 2018