respublika.lt

2018 liepos 22, sekmadienis

D.Ulbinaitės ir R.Kurlianskio advokatas G.Danėlius uždirbo sau postąnuotraukos (42)

2018 balandžio mėn. 17 d. 07:40:35
Jaunius POCIUS

Premjeras Saulius Skvernelis po daugiau nei mėnesio paieškų įvardino kandidatą į teisingumo ministrus. Juo tapo advokatas Giedrius Danėlius. Vos paminėjus šią pavardę kilo skandalas - pasirodo, G.Danėlius ne tik gynė prezidentės patarėją Daivą Ulbinaitę dėl slaptos informacijos nutekinimo, bet ir yra Raimondo Kurlianskio gynėjas korupcijos byloje.

 

S.Skvernelis teigė, kad kandidatūra suderinta su valdančiosiomis partijomis. Premjeras gyrė šį savo pasirinkimą sakydamas, jog teisingumo ministrui pravers patirtis skirtingose barikadų pusėse. Mat advokatas, ilgai dirbęs prokuroru, išmano ir teismų sistemą.

G.Danėlius prokuroro karjerą pradėjo Kauno apygardos prokuratūroje Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro padėjėju 1997 metais. Vėliau jis dirbo Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriuose Kauno ir Vilniaus apygardų prokuratūrose, 2008 m. pradėjo vadovauti Klaipėdos miesto apylinkės, o vėliau ir Klaipėdos apygardos prokuratūroms.

Iš prokuratūros sistemos G.Danėlius išėjo 2013 metais.

Beje, jau dirbančiam „TGS Baltic“ advokatų kontoroje advokatui generalinis prokuroras Evaldas Pašilis siūlė grįžti į prokuratūrą. Jam buvo siūlomos generalinio prokuroro pavaduotojo pareigos. Grįžti į prokuratūros sistemą G.Danėlius atsisakė vengdamas galimo interesų konflikto, nes tiriamoje korupcijos byloje atstovavo „MG Baltic“ koncerno veikėjams. Dabar, nors jis gina koncerno viceprezidentą R.Kurlianskį, interesų konflikto nebesą.

G.Danėliaus kandidatūra neturėtų kliūti prezidentei D.Grybauskaitei. Būtent jis teisme gynė prezidentės Spaudos tarnybos atstovę Daivą Ulbinaitę, kuri buvo kaltinama atskleidusi valstybės paslaptį ir piktnaudžiavimu tarnyba. Byla, priminsime, baigėsi D.Ulbinaitės išteisinimu. Taigi G.Danėliaus pergale.

Daugiau nei prieš mėnesį atsistatydinus socialdemokratų atvestai ministrei Mildai Vainiutei, socdarbiečiai ilgai ieškojo, ką siūlyti premjerui.

Seimo socialdemokratų darbo frakcijos narys Gediminas Kirkilas teigia, jog frakcija aptarė kelis galimus kandidatus. Anot jo, visi kalbinti kandidatai atsisakė rasdami įvairių priežasčių. Kai kas nepraėjo specialiųjų tarnybų filtro. Labiausiai visus gąsdino Kalėjimų departamento reikalai ir jo laukiančios reformos. Vienintelis sutikęs į šias pareigas eiti buvo G.Danėlius.

G.Kirkilo žodžiais, nei tas faktas, kad jų kandidatas teisme gynė prezidentės spaudos tarnybos vadovę, nei atstovavimas kitose bylose negali būti kliūtis užimti šias pareigas.

„Šiuo atveju tik Lietuvoje tokie klausimai iškyla. Jis yra advokatas ir gali ginti pačius baisiausius nusikaltėlius. Advokato profesinė veikla nėra susijusi su ministerijos veikla. Teisingumo ministerija nevykdo nei tyrimų, nei gynimo, nei ko nors panašaus. Ministerija turės valdyti pavaldžias institucijas, taip pat siūlys teisės aktus Seimui“, - aiškino G.Kirkilas.

Seimo narys, „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos pirmininko pavaduotojas Rimas Andrikis teigia, kad G.Danėliaus kompetencija jam nekelia abejonių. Tačiau esama situacija jam asocijuojasi su kita istorija.

„Aš staiga prisiminiau epopėją, kaip Valdo Adamkaus šlepetės buvo įteisintos, ir tos teisėjos karjerą. (V.Adamkui į prezidentus leido kandidatuoti Vilniaus apygardos teismo teisėja Alma Urbanavičienė - aut. past.) Man atrodo, kad ten buvo tas pats - ji gavo iš V.Adamkaus paaukštinimą. Paprastai rinkiminėje kampanijoje padėję asmenys apdovanojami ambasadorių titulais - taip yra priimta Amerikoje ir kitur.

O Lietuva, tas švogerių kraštas, truputį įdomesnis, todėl nuo kai kurių demokratinių valstybių priimtų taisyklių reikėtų mums susilaikyti, kadangi mūsų mentalitetas ne toks“, - kalbėjo parlamentaras.

Pasak jo, tokių kompetencijų, kaip G.Danėliaus, esama labai daug tarp buvusių arba esamų prokurorų ir advokatų. Tai, kad žmonės nenori užimti šių pareigų, kitas klausimas.

Pasiteiravus, kiek S.Skvernelio pasirinkimą galėjo lemti tas faktas, kad prezidentūra dėl suprantamų priežasčių turėtų pritarti šiai kandidatūrai, R.Andrikis atsakė: „Tai nepralošiamas ėjimas.“

 

Prezidentūra apie G. Danėlių: žmonės neatsiranda iš niekur

Prezidentūra, nepaisant kilusių viešų diskusijų, kol kas neišsiduoda, kaip vertina pirmadienį Premjero pateiktą „MG Baltic“ advokato Giedriaus Danėliaus kandidatūrą užimti teisingumo ministro postą.

Prezidentės patarėjas vidaus klausimais Mindaugas Lingė antradienį „Žinių radijui“ pernelyg nesureikšmino G. Danėliaus darbinių santykių su į politinės korupcijos skandalą įsivėlusiu „MG Baltic“ koncernu.

„Žmonės neatsiranda iš niekur. Vis tiek kažką yra veikę, yra kažkuo užsiėmę“, - kalbėjo Prezidentės patarėjas. Tačiau, pabrėžė M. Lingė, svarstydama pateiktą teisingumo ministro kandidatūrą D. Grybauskaitė vertins politinį kontekstą.

„Visais atvejais tas kontekstas yra vertinamas. Ir politinį, ir personalinį kontekstą, įvairias aplinkybes. Čia nėra atranka į kokį verslo subjektą“, - aiškino M. Lingė.

„Visos aplinkybės yra vertinamos ir jos yra svarbios“, - apibendrino M. Lingė, pridurdamas, kad pačią kandidatūrą įvertinti turi ir specialiosios tarnybos.

ELTA primena, kad pirmadienį Premjeras Saulius Skvernelis pateikė kandidatą į teisingumo ministrus advokatą Giedrių Danėlių. Šis Premjero teikimas sukėlė aštrias diskusijas viešojoje erdvėje.

Andrius Tapinas Premjero teikimą, įvertindamas G. Danėliaus darbą „MG Baltic“, įvertino kaip antivalstybinį žingsnį. Politologai tai traktavo kaip Premjero mestą iššūkį Prezidentei.

Savo ruožtu, anot Premjero, ne problema ir tai, kad šis advokatas dirbo su „MG Baltic“, nes net ir nusikaltėlius ar įtariamuosius kas nors turi ginti.

„Jis nedirba su „MG Baltic“ vadovais. Jis dirba kaip advokatas su individualiais klientais. Reikia suvokti, kad advokatas yra advokatas. Net ir patį didžiausią nusikaltėlį ar įtariamą asmenį kažkas turi ginti. Kad šį advokatą renkasi rezonansinėse bylose, tai parodo jo, kaip advokato, stiprumą, teisines žinias ir jo atlikti patikrinimai, kad šitam žmogui jokių pretenzijų nėra“, - pirmadienį sakė Premjeras.

Anot Premjero, G. Danėlius yra puikus teisininkas, turintis vertingos patirties prokuratūroje, advokatūroje, suvokiantis, kaip veikia teisinė sistema.

Prezidentė kol kas nenumato susitikti su į teisingumo ministrus siūlomu skirti G. Danėliumi.

„Toks susitikimas su Premjero siūlomu kandidatu į ministrus Giedriumi Danėliumi kol kas nėra numatytas“, - Eltai pirmadienį nurodė Prezidentūra.

Kandidatas į ministrus dirba „TGS Baltic“ advokatų kontoroje. Jis yra buvęs Klaipėdos apygardos prokuratūros vadovas.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (42)

 • ir respublika 2018 balandžio mėn. 18 d. 10:10:53

  baikas raso UZDIRBO posta.Tai dsar atviras klausimas,kam klaidinti.

 • valdas 2018 balandžio mėn. 18 d. 09:10:57

  Malonu nors viena mastanti girdet...

 • Nera ko isterikuoti, 2018 balandžio mėn. 17 d. 23:08:53

  advokatas yra profesija. Budamas ministru , Kurlianskio tikrai negins, o
  zinios ir teisinis idirbis tik pravers, be to Karbauskis ir Skvernelis jau
  komanda , protingas ministras tik pasitarnaus .

 • Jooo 2018 balandžio mėn. 17 d. 21:26:18

  BENDRAS VARDIKLIS...

 • Jo 2018 balandžio mėn. 17 d. 19:08:39

  garantuota pasaulio pabaiga, ne tik gen.pr. kišeninis, bet ir teisingumo
  ministras Kurlianskinis bei prezidentinis. Pribaigs mus valstiečiai su
  savo profesionalais.

 • LIAPSUSAS 2018 balandžio mėn. 17 d. 18:51:38

  kaip reikiant...

 • Leonas 2018 balandžio mėn. 17 d. 18:25:05

  Kandidatas nevykęs. Kodėl pasirinko ne advokatą Černiauską? Tas bent
  jau turi praktinės patirties, kaip reikia vykdyti teisingumą - nešti
  vaiką "neprisilietus rankomis"...

 • Prosenelis 2018 balandžio mėn. 17 d. 17:52:48

  Tauta rinkiejai apmastykite ir nebutkite is kavos bus geras bus blogas mano
  pamastimu Skvernelis Prezidentu buti negalimas bus tautai labai pavojingas
  oLietuvai prazutingas nes bus police is valdimas prisiminkite MERGAITE 240
  iki galvos ginklotu pries maza mergaite tauta jo turi dabotis iprezidentus
  nerinkti tai koncervatoriu liberalu ir p......u tarnas.

 • senis 2018 balandžio mėn. 17 d. 15:39:06

  teisingai pastebi Andrikis, musu mentalitetas nekoks. Visi valdantieji
  geri, liaudis jiems kliuvo nekokia.

 • Pamąstymas 2018 balandžio mėn. 17 d. 15:22:27

  Šis ėjimas labai jau panašus į seno lapino Bernakonio taktinį
  sumanymą.

 • Stebėtojas 2018 balandžio mėn. 17 d. 15:20:30

  Šis padaras Mockų atstovaus jau su ministerio porfeliu prikuštu daug
  kilų eurų.

 • Vadis 2018 balandžio mėn. 17 d. 13:55:26

  Jei būdamas advokatų gina tik pinigingus ar labai įtakingus asmenis ,
  reiškia , kad toks asmuo korupcijai yra neatsparus .Taigi, ministru negali
  būti.Tokie žmonės,kurie vaikosi pinigingų ar įtakingų yra
  pažeidžiami ir net labai.Nes tokių asmenų siekiai daryti karjerą
  tokiu būdu net gali būti pavojingi kitiems (paprastiems žmonėms)

 • Nuomone 2018 balandžio mėn. 17 d. 12:22:59

  Vyt ta skverna is lietuvos kitaip kaput,mafija bäigia isigalet

 • Nestebina 2018 balandžio mėn. 17 d. 10:47:06

  Kas jus stebina? Juk jau senai aišku kam tarnauja teisingumas, tad to ir
  reikėjo tikėtis.

 • Xp 2018 balandžio mėn. 17 d. 10:02:31

  Skvernelis yra tikras marionetinis tipažas. Savų smegenų trūksta,
  todėl pastoviai linksta kur vėjas pučia. Ir dar nori būti prezidentu.
  Pagal jo sugebėjimus kelių patrulis jam yra lubos.

 • Juozas 2018 balandžio mėn. 17 d. 07:43:22

  "Teisingumas egzistuoja tik vaizduotėje" (A.Nobelis). Apie kokią
  "teisingumo" ministeriją kalbama? Realesnė būtų "Kosmoso panaudojimo
  bet kam" ministerija.

 • Stebėtojas 2018 balandžio mėn. 17 d. 07:32:38

  Kita valdžia bus kitokia,nes šią išrinko girti lietuviai.

 • valdas 2018 balandžio mėn. 17 d. 03:44:54

  KGB-istinis ozizmas-musmirizmas, tiek paveike zmogaus mastysena,kad zmones
  nebesupranta kitokio mastymo ir egzistencijos,kas masto kitaip ar dirba
  kaip zmogus ,tas jau priesas,jis-jie puola kartu su rusais...
  Zmones bega is ozyno-musmiryno-pyd...yno,jie priversti,kas gorgeliu ar
  kitokiu samarliaku proteli uzsibalzamaves,kas kuom kitokia zaraza...
  Ir gaunasi tuda duj,ot tudo ...

 • sEKMĖS VISIEMS IŠVERSTASKŪRIAMS. 2018 balandžio mėn. 16 d. 22:59:58

  Na fainas tas p.SKVERNELIS.Sveiko jumoro gerą dozę suskėlė..Pats
  reikalingiausias žmogutis p.Prezidentei.Ištrauks visus vagis ir nebus
  jokių Mockinių---Kurlianskinių dėzučių.aNŪKAS SU PAČIA GALĖS
  TOLIAU MAKLES DARYTI.kUBILĖLIS SU ŠMIKELYTE VISKĄ IŠVOGĘ TOLIAU VISUS
  GALĖS
  AUKLĖTI IR MIGLĄ Į AKIS PŪSTI.

 • įtarimas 2018 balandžio mėn. 16 d. 21:59:00

  Įtariu, kad po tokio kandidato į teisingumą pasirinkimo kandidatui į
  prezidentus Skverneliui LNK laikas nebelimituotas.

 • ceslovas 2018 balandžio mėn. 16 d. 21:53:11

  O kodel i teisingumo ministrus nepasiulyti pacio Kurliansko, savi visur
  reikalingi.

 • O kaipgi kitaip? 2018 balandžio mėn. 16 d. 21:02:18

  "Teisingumo" ministeriai tam ir reikalingi, kad zadanijas vykdytu.
  Pvz.pedofilus saugiai iki balos palydetu. Na, o ten jau paruosta advokate
  Kraujutaitiene belaukianti po krumu. Po to ji mirsta, zinoma, nuo "
  vezio"... bet cia jau kita istorija.:)

 • valdas 2018 balandžio mėn. 16 d. 20:25:26

  >runkeliui
  Tai buvo zmogus,nu moteris...
  Tu nori buroko,batvinio ???

 • Tep 2018 balandžio mėn. 16 d. 16:58:08

  Teisingumas visais laikais yra suvokiamas SUBJIEKTYVIAI pavyzdziui Erodas
  atkirsdamas galva JONUI KRIKSTYTOJUI mane ,kad yra teisingiausias zmogus
  visoja Judejoja.

 • runkelis 2018 balandžio mėn. 16 d. 16:38:39

  runkeliai nepergyvenkit cia ne musu teisingumo ministras cia elito
  ministras

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • IŠGELBĖJO: Izraelis naktį JAV ir Europos šalių prašymu evakavo iš Sirijos į Jordaniją 800 organizacijos „Baltieji šalmai“ gelbėtojų ir jų šeimų narius; tai pirmas kartas septynerius metus trunkančiame Sirijos pilietiniame kare, kai Izraelis leido sirams išsigelbėti nuo karo per savo teritoriją.
 • PASIRODYMAS: „Vilniaus festivaliai“ pristato pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiantį pasaulinę muzikos garsenybę Philippe Jaroussky; prancūzų baroko scenos superžvaigždė savo pasirodymą sekmadienio vakarą surengs Vilniaus universiteto Didžiajame kieme.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar dalyvaujantys rinkimuose politikai turėtų nurodyti, ar nebuvo pripažinti sumaišę interesus?

balsuoti rezultatai

Ar pritariate, kad nuo kitų metų parduotuvėse įvedinėtų nedarbo sekmadienius?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +16   +19 C

   +15  +16 C

 

   +16 +18 C

  +25  +28 C

   +22  +24 C

 

   +22  +25 C

    2-4 m/s

  2-5 m/s

 

    1-3 m/s

 

USD - 1.1670 PLN - 4.3229
RUB - 74.0532 CHF - 1.1633
GBP - 0.8945 NOK - 9.5905
reklama
Ukis 2018