Didės užstatas kai kuriems kandidatams į savivaldąnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 11 d. 13:40:31 Perskaitė 370

Didės užstatas kandidatams į savivaldą, jei jų einamos pareigos nesuderinamos su savivaldybės tarybos nario pareigomis.

 

Seimas pritarė tai numatančiai Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisai, už kurią balsavo 50, prieš buvo 12, susilaikė 25 Seimo nariai.

Įstatyme įtvirtinta, kad partijos ar rinkimų komiteto keliamame kandidatų sąraše esant įrašytiems kandidatams, einantiems pareigas, nesuderinamas su savivaldybės tarybos nario pareigomis, rinkimų užstatas už kiekvieną tokį kandidatą yra dešimt vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU) dydžio (šiuo metu galiojančiame įstatyme - 2 VMDU dydžio).

Šis užstatas (už kiekvieną kandidatą nustatant atskirai) grąžinamas jį sumokėjusiai partijai, rinkimų komitetui ar kandidatui, jeigu rinkimų užstatas tampa grąžintinu pagal šio įstatymo nustatytus reikalavimus, bet kandidatas nebuvo išrinktas, taip pat jeigu kandidatas buvo išrinktas arba buvo pripažintas išrinktu ir atsisakė pareigų, nesuderinamų su savivaldybės tarybos nario pareigomis.

Jei minėti kandidatai yra išrenkami ir atsisako tarybos nario mandato iki pirmo tarybos posėdžio, užstatas nėra grąžinamas.

„Melas neturi vyrauti mūsų politikoje, o jeigu jau meluojame, tai susimokėkime brangiai. Kiekvienas tada pagalvos, ar rašyti į sąrašą 10 ar 5 seniūnus, kurie tikrai nesiruošia dalyvauti. Tai yra atsakomybės, kartu ir skaidresnės bei moralesnės politikos klausimas“, - sakė projekto iniciatorė Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net