respublika.lt

2018 balandžio 27, penktadienis

D.Grybauskaitės metinis pranešimasnuotraukos (20)

2017 birželio mėn. 08 d. 11:07:28
Jūratė Valančiūtė, Elta

Artėjantis Valstybės atkūrimo 100-metis praplečia įprastą matymo lauką, sustiprina įžvalgas apie valstybingumą, apie tikslus, kurių siekiame, apie atsakomybę. Vasario 16-osios karta išplėšė mūsų valstybę iš nebūties ir ėmė kurti naują, modernią Lietuvą. Minėdama 20-metį šalis buvo pažengusi stebėtinai toli. Jeigu nebūtų anuomet brutaliai sustabdyta ir naikinta, šiandien gyventume valstybėje, kuriai nereikėtų vytis prarasto laiko, Seime pradėdama savo aštuntąjį metinį pranešimą sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

Anot Prezidentės, jubiliejiniai metai mus įpareigoja ypač reikliai pažiūrėti į svarbiausius savo uždavinius. Nėra kitos jėgos, galinčios paspartinti šalies pažangą, kaip mes patys. Nėra ir kito laiko, kaip tik tas, kuriame gyvename. Pernai per šalį nuvilnijo teisingumo, perspektyvų, ekonominės gerovės, drąsių ir ilgai lauktų permainų viltis. Ją tauta siejo su atsinaujinusiu Seimu, su profesionalų Vyriausybe.

Pasikeitė daugumos partijų vadovybės. Tai kėlė sėkmingesnio ir saugesnio gyvenimo lūkestį. Taip pat ir skaidresnio: jau per pirmąjį naujos valdžios šimtadienį pasibaigė kai kurių amžinų vadovų era „Lietuvos geležinkeliuose“ ir dar dešimtyje įstaigų.

Atrastas Nepriklausomybės atkūrimo akto originalas dar labiau pakurstė valstybinį pasididžiavimą. O profesoriaus Liudo Mažylio atkaklumas visiems priminė apie asmeninio apsisprendimo ir iniciatyvos galią.

Šimtmetį išsaugoti signatarų parašai įkvepia ir skatina veikti. Šiais parašais prikelta Lietuvos valstybė, nors ir išgrobstyta, suskaldyta ir nuniokota, priėmė bebaimius sprendimus dėl žemės, švietimo, gamybos ir gynybos.

Visuotinį žmonių raštingumą užtikrinusi švietimo reforma, Gustaičio lėktuvai, lietuviškas sviestas ir krepšinis tapo to laikotarpio išsivysčiusios Europos šalies vizitine kortele.

Pasak Prezidentės, talentingų reformatorių reikia ir šiandien. Strateginės reformos gali ištisiems dešimtmečiams nulemti valstybės valdymo kokybę. Iš viešojo sektoriaus reformos žmonės laukia nomenklatūrinio valdymo pabaigos ir tikisi, kad nauja valdžia neapsistatys tik savais, bus atspari siaurų interesų grupių lobizmui. Kad pertvarka nesibaigs keliais sumažintais etatais ir šimtaprocentiniais priedais prie kai kurių pareigūnų atlyginimų.

„Tačiau užsitęsusi valstybės valdymo sumaištis ir kai kurių reformų neapibrėžtumas jau kelia nerimą“, - teigė valstybės vadovė ir konstatavo, kad stringa urėdijų pertvarka, Seimas ir savivaldybės saistosi įtartinais vidaus sandoriais, švietimo reformos pradžia primena nekilnojamojo turto dalybas.

Anot Prezidentės, politinė atsakomybė - tai ne atskiri sektoriniai perstumdymai, o koordinuotas darbas ir solidarus apsisprendimas už šalies gyventojams būtinų strateginių sprendimų visumą. Jiems priimti reikalingos politinės valios nepridės nei Trišalė taryba, nei buldozerinė pseudodemokratija. Rimtoms permainoms ir generaliniam apsivalymui reikia ne tik jėgos ar drąsos, bet ir proto.


Prezidentė ragina valdančiuosius nevengti atsakomybės

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad visuomenei svarbiais klausimais būtina laikytis telkimo, o ne skaldymo politikos, savo ruožtu, valdžia turinti suvokti savo tikrąją atsakomybę ir jos nevengti.

Pasak aštuntąjį metinį pranešimą Seime skaičiusios šalies vadovės, alkoholio vartojimo visuomenėje klausimo negalima išspręsti vien draudimais ir ribojimais.

„Kova su alkoholizmu taip pat yra mūsų garbės reikalas ir turi telkti, o ne skaldyti visuomenę. Nacionalinis žygis prieš girtuoklystę nėra tik nuostatos, kurios įsigalios po 2020-ųjų. Neleisti, uždrausti, atimti, aptverti, apmokestinti - paprastas kelias, tačiau jis veda į šešėlį ir pogrindį.

Ugdyti, padėti, suteikti šansą, parodyti kitokį gyvenimą - štai mūsų atsakomybė“, - sakė D. Grybauskaitė, pabrėžusi, kad, jeigu bus kratomasi atsakomybės, problemos tik gilės.

„Kaip nutiko su Darbo kodeksu. Rinkimų įsipareigojimas subalansuoti darbo santykius taip, kad nenukentėtų darbuotojo saugumas, buvo deleguotas Trišalei tarybai, permetant politinę atsakomybę kitiems. Nors galiausiai kodeksas buvo iš dalies pataisytas, įtraukiant daugumą mano teiktų pasiūlymų, jį vetuojant anksčiau“, - apie nuo liepos 1 d. įsigaliosiantį naują darbo santykių reguliavimą kalbėjo šalies vadovė.

Metiniame pranešime Prezidentė kalbėjo ir apie daug dėmesio sulaukusią, birželio 1 dieną baigusią galioti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą šildymui.

„Žmonių gyvenimo nepagerins ir PVM lengvatos šildymui naikinimas. Daug šalies gyventojų ir taip neišgali susimokėti komunalinių mokesčių, sulig šildymo sezonu šiluminis skurdas dar padidės, kelis kartus išplėsdamas potencialių pašalpų gavėjų ratą“, - aiškino D. Grybauskaitė, pabrėždama, kad reformos, pavyzdžiui, mokesčių pertvarka, turi būti išbaigtos, antraip virs tik darbo imitavimu.

„Mokesčių perstumdymas, iš vienų atimant ir dovanojant kitiems socialinio teisingumo nepridės. Neparuoštų reformų manija gali virsti išsiilgtų pokyčių parodija. Stumdoma atsakomybė prognozuoja netesėtų politinių pažadų sezoną ir veiklos imitaciją“, - aštuntajame metiniame pranešime akcentavo Prezidentė.


D.Grybauskaitė: pats laikas investuoti į partijų kokybę ir žmones

Stabiliai demokratinei valstybei reikia skaidrios, brandžios ir stiprios partinės sistemos. Išplauta partinė atsakomybė ir atskaitomybė leidžia suvešėti įvairioms populizmo atmainoms. Tradicinių partijų uždarumas, savanaudiškumas ar net kriminalizacijos atvejai atveria kelią vis mažiau pasiruošusiems politikos naujokams, teigė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimui pateikdama savo aštuntąjį metinį pranešimą.

Anot valstybės vadovės, chroniškas koalicijų trapumas neužtikrina žmonėms saugumo jausmo, be aiškaus partinio užnugario nejuda ir pertvarkos. Todėl pats laikas investuoti į partijų kokybę ir žmones. Politinis pasirengimas valdyti valstybę yra gyvybiškai svarbus ir tikrai ne vienos dienos reikalas.

Kaip tik dabar politinei sistemai yra naujų galimybių laikotarpis. Su besikeičiančiomis kartomis partijų vadovybėse siejamas kokybinio atsinaujinimo lūkestis. Kad bus principingai nusigręžta nuo nomenklatūrinių ir korupcinių tradicijų, apsivalyta nuo pinigingose kišenėse užsisėdėjusių veikėjų, kad populistinius vieno sezono darinius ir derinius pakeis atsakingos politinės jėgos.

„Tuomet ir mūsų žmonių nerimas dėl ekonominių bei socialinių grėsmių nebus stipresnis nei dėl Rusijos invazijos, terorizmo ar Europos Sąjungos ateities“, - teigė valstybės vadovė savo metiniame pranešime.


Prezidentė: saugumas kainuoja, ir juo turime rūpintis pirmiausia mes patys

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, ketvirtadienį Seime metiniame pranešime apžvelgdama strateginius šalies gynybos sprendimus, pažymėjo, kad žvelgiant iš šimtmečio perspektyvos, Lietuva dar niekada neturėjo tiek daug draugų.

„Šiemet sulaukėme istorinio palaikymo: dislokuotas Vokietijos vadovaujamas NATO sąjungininkų batalionas, kuriame net 7 valstybių kariai. Atvyko ir JAV sunkioji karinė technika. Visa tai kilstelėjo mūsų šalies gynybinį atgrasymą į aukštesnį kokybinį lygį“, - pažymėjo ji.

Pasak jos, dėl šalies gynybos šalyje nesvyruojama, strateginiams sprendimams reikia susivienyti: ir politikai, ir visuomenė - visi kalbame vienu balsu ir netrypčiodami darome tai, ką privalome.

„Suprantame, kad saugumas kainuoja, ir juo turime rūpintis pirmiausia mes patys. Tam jau trečius metus užtenka ir savanorių šauktinių, ir politinės valios, didėja investicijos į gynybinius pajėgumus, daugėja sąjungininkų, - sakė Prezidentė, vis dėlto įspėdama, kad, nepaisant esamų saugumo garantijų, neturėtume sustoti. - Reikia siekti greitesnio NATO sprendimų priėmimo proceso, dar tvirtesnių gynybos planų, bendros oro gynybos“.

Šalies vadovė atkreipė dėmesį, kad didžiosios grėsmės transatlantiniam saugumui kaupiasi būtent mūsų regione: Kaliningrado srities militarizavimas, agresyvios puolamojo pobūdžio pratybos „Zapad“, geopolitiniu ginklu pavirtusi Astravo atominė jėgainė.

„Ir mes patys nesame tik saugumo vartotojai. Mūsų žmonės visuose pasaulio karštuosiuose taškuose padeda užtikrinti ilgalaikę taiką, esame strateginiai Ukrainos ir Gruzijos partneriai, talkiname kovoje su migracijos krize, aktyviai dalyvaujame globalioje antiteroristinėje koalicijoje.

Šalies užsienio politika tapo neatsiejama nuo saugumo iššūkių. Geopolitinė realybė verčia ne tik mus, bet ir visą Europą imtis didesnės atsakomybės už savo saugumą“, - pažymėjo Prezidentė D. Grybauskaitė.

Geopolitiniai iššūkiai atveria galimybių ir stipresnei Europos šalių integracijai, mano šalies vadovė. Būtent ji gali tapti atsvara nestabilumui ir įtampai, tvyrančiai pasaulyje. „Narystė Europos Sąjungoje yra garantija, užsitikrinant ilgalaikę taiką ir stabilumą. Vis dar 28 Europos šalys kartu turime kur kas daugiau svorio negu pavieniui“, - sakė ji, pridurdama, kad vis dėlto Europa neapsaugos mūsų nuo „politinės trumparegystės“. Turime patys apsivalyti nuo išorinių įtakų, didinti pilietinį atsparumą, pabrėžė Prezidentė.


D.Grybauskaitė apie švietimo pertvarką: panašu į reformos imitaciją

Užsitęsusi valstybės valdymo sumaištis ir kai kurių reformų neapibrėžtumas jau kelia nerimą, sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, ketvirtadienį Seime skaitydama metinį pranešimą.

Anot Prezidentės, visose rinkimų programose ir Vyriausybės veiksmų plane švietimo sistemos pertvarka įvardinta kaip prioritetų prioritetas. Atrodė, pasak šalies vadovės, dėl to jau pasiektas ir platus politinis sutarimas. Visi vienu balsu kartojame - nekokybiškas švietimas tampa nacionalinio saugumo klausimu. Tai - emigracijos, socialinės atskirties, mažėjančių investicijų, ūkio stagnacijos ir korupcijos priežastis.

Turime skubiai keisti mokytojų rengimo sistemą, peržiūrėti vaikų ugdymo ir besidubliuojančias studijų programas, finansavimo modelius. Švietimo įstaigų tinklą sutvarkyti taip, kad kokybiškas išsilavinimas būtų prieinamas visiems, vardijo šalies švietimo pertvarkos darbus Prezidentė. Pasak D. Grybauskaitės, to reikia, kad baigtųsi vaikų segregacija ir šešėlinės pamokos, profesinis mokslas atitiktų šalies ekonominius poreikius, o universiteto diplomas atgautų vertę.

„Ką pirmiausia girdime: vietoj kokybinių pertvarkų - dešimčia dienų pailginti mokslo metai, kurpiami pastatų perskirstymo ir parceliavimo planai.

Panašu į reformos imitaciją. Neapibrėžtumas ir chaosas pasmerkia reformą jai net neprasidėjus. Politinės valios stoka dėl gyvybiškai svarbių sprendimų ir murkdymasis smulkmenose tampa rimta problema“, - pabrėžė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Prezidentės nuomone, bebaimius sprendimus gali daryti tik laisva, nesusisaisčiusi ranka. „Kai ją vedžioja nematomi interesai, net vieno direktoriaus pakeitimas tampa sudėtingesnis nei visa šimtmečio kultūrinė programa“, - pastebėjo šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, politinė atsakomybė - tai ne atskiri sektoriniai perstumdymai, o koordinuotas darbas ir solidarus apsisprendimas už šalies gyventojams būtinų strateginių sprendimų visumą. Rimtoms permainoms ir generaliniam apsivalymui reikia ne tik jėgos ar drąsos, bet ir proto, pridūrė Prezidentė.


Prezidentė ragina įgyvendinti strategines reformas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina atsakingai įgyvendinti viešojo sektoriaus, urėdijų, švietimo pertvarkas. Pasak aštuntąjį metinį pranešimą Seime skaičiusios šalies vadovės, strateginės reformos gyvybiškai svarbios valstybės ateičiai.

„Strateginės reformos gali ištisiems dešimtmečiams nulemti valstybės valdymo kokybę. Iš viešojo sektoriaus reformos žmonės laukia nomenklatūrinio valdymo pabaigos ir tikisi, kad nauja valdžia neapsistatys tik savais, bus atspari siaurų interesų grupių lobizmui. Kad pertvarka nesibaigs keliais sumažintais etatais ir šimtaprocentiniais priedais prie kai kurių pareigūnų atlyginimų“, - ketvirtadienį sakė D. Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, užsitęsusi valstybės valdymo sumaištis ir kai kurių reformų neapibrėžtumas jau kelia nerimą.

„Stringa urėdijų pertvarka, Seimas ir savivaldybės saistosi įtartinais vidaus sandoriais, švietimo reformos pradžia primena nekilnojamojo turto dalybas. Politinė atsakomybė - tai ne atskiri sektoriniai perstumdymai, o koordinuotas darbas ir solidarus apsisprendimas už šalies gyventojams būtinų strateginių sprendimų visumą. Jiems priimti reikalingos politinės valios nepridės nei Trišalė taryba, nei buldozerinė pseudodemokratija“, - kalbėdama Seime sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė pabrėžė, kad nekokybiškas švietimas tampa nacionalinio saugumo klausimu. Tai esanti emigracijos, socialinės atskirties, mažėjančių investicijų, ūkio stagnacijos ir korupcijos priežastis.

„Visose rinkimų programose ir Vyriausybės veiksmų plane švietimo sistemos pertvarka įvardinta kaip prioritetų prioritetas. Atrodė, dėl to jau pasiektas ir platus politinis sutarimas.

Turime skubiai keisti mokytojų rengimo sistemą, peržiūrėti vaikų ugdymo ir besidubliuojančias studijų programas, finansavimo modelius“, - kalbėjo D. Grybauskaitė, pabrėžusi, kad švietimo įstaigų tinklą reikia sutvarkyti taip, kad kokybiškas išsilavinimas būtų prieinamas visiems, kad baigtųsi, Prezidentės teigimu, vaikų segregacija ir šešėlinės pamokos, profesinis mokslas atitiktų šalies ekonominius poreikius, o universiteto diplomas atgautų vertę.

„Ką pirmiausia girdime: vietoj kokybinių pertvarkų - dešimčia dienų pailginti mokslo metai, kurpiami pastatų perskirstymo ir parceliavimo planai. Panašu į reformos imitaciją. Neapibrėžtumas ir chaosas pasmerkia reformą jai net neprasidėjus“, - metinį pranešimą tęsė šalies vadovė.

Prezidentės teigimu, politinės valios stoka dėl gyvybiškai svarbių sprendimų ir „murkdymasis smulkmenose“ tampa rimta problema. Šalies vadovė savo kalboje užsiminė ir apie pastarojo meto rezonansinius įvykius.

„Bebaimius sprendimus gali daryti tik laisva, nesusisaisčiusi ranka. Kai ją vedžioja nematomi interesai, net vieno direktoriaus pakeitimas tampa sudėtingesnis nei visa šimtmečio kultūrinė programa. Tarnavimas valstybei ir tuo pačiu metu koncernui irgi kai kam atrodė visiškai suderinami dalykai, kol atsirado valios nenumarinti tyrimo, nenutylėti tiesos“, - kalbėjo Prezidentė.

Šalies vadovė metiniame pranešime skyrė dėmesio ir teisingumo sistemai.

„Principingi ir aiškūs veiksmai, iki galo atlikta reforma grąžina pasitikėjimą ir teismais. Tai ne atsitiktinė tendencija - žmonės mato įdirbį ir realius pokyčius. Įteisinę individualų konstitucinį skundą, suteiktume galimybę žmonėms ir patiems aktyviau ginti savo konstitucines teises“, - Seime kalbėjo D. Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, šalyje teisingumo jausmas sustiprėtų, jeigu nustotų buksuoti neteisėto praturtėjimo tyrimai. Konstitucinio Teismo sprendimas išsklaidęs abejones - gyvenimas ne pagal pajamas nusipelno baudžiamosios atsakomybės. Taigi policijai, mokesčių inspektoriams ir prokurorams nėra priežasčių delsti.

„Laikas didinti ir mokestines baudas už neaiškios kilmės turtą ir pajamas bei milijoninių mokesčių vengimą. Jos negali būti tokios pat kaip už smulkią vagystę. Mes visi norime būti tikri, kad teisingumas Lietuvoje - galingesnis už nusikaltėlį. Sąžiningai dirbantys ir gyvenantys žmonės turi jausti valstybės palaikymą“, - įsitikinusi šalies vadovė, pabrėžusi ir permainas kitoje ypač svarbioje - sveikatos apsaugos - srityje.

„Tvirtos laikysenos reikia ir jau prasidėjusiam perversmui vaistų rinkoje. Ji dešimtmečius balansuoja tarp farmacininkų godumo ir vaistų neįperkančio žmogaus. Jeigu Sveikatos apsaugos ministerijos stuburas atlaikys spaudimą, o Konkurencijos tarybos bei Valstybės kontrolės rekomendacijos bus įgyvendintos, kainų svertai pagaliau pakryps žmogaus naudai. Ir korupcijos šioje gyvybiškai svarbioje srityje liks mažiau“, - metiniame pranešime Seime kalbėjo D. Grybauskaitė.


Prezidentė: apginti vaikus - mūsų pareiga

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pastebi, kad mūsų šalyje, nors ir atverti socialiniai skauduliai, tačiau viskas pamažu krypsta į gera - mažiau abejingumo, daugiau dėmesio ir kontrolės.

„Suprasdami, kokią grėsmę valstybės stabilumui kelia socialinė atskirtis, prieš metus susitelkėme žygiui „Už saugią Lietuvą“, - sakė šalies vadovė, ketvirtadienį Seime perskaičiusi metinį pranešimą.

Vaikų apklausos vyks su psichologais, žmonės ryžtasi tapti globėjais, kuriasi nauji dienos centrai, vis išradingesni projektai, gelbėjantys nuo pražūtingų rizikų, vardijo padarytą pažangą Prezidentė.

Anot šalies vadovės, sunkiai išspaustas parašas po pasižadėjimu - „vaikų mušti negalima“ - tik patvirtino, kad smurtas nėra vien asocialių šeimų problema, kad egzistuoja šimtai jo rūšių. Pernai nuo smurto nukentėjo beveik 3000 vaikų. Daugiau kaip pusė - nuo artimųjų rankos. „Apginti juos - mūsų pareiga. Būtų gerai, kad neeilinėje Seimo sesijoje palaiminta vaikų teisių apsaugos sistemos pertvarka jau įgautų pagreitį“, - atkreipė Seimo narių dėmesį Prezidentė D. Grybauskaitė, pastebėjusi, kad yra ir daug gerų pokyčių. Pasak Prezidentės, vien Kaune jau darbuojasi dešimtys profesionalių globėjų.

„Tai - Kauno vaikai ir juos augins kauniečiai“, - nusprendė miestas, paskelbęs 2017-uosius Vaikų gerovės metais. Tai galėtų būti šimtmečio šūkis ir Varėnoje, ir Kėdainiuose ar Skuode - visoje Lietuvoje, sakė šalies vadovė.


D.Grybauskaitė: kovai su korupcija reikia daugiau pastangų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad šešėlinė ekonomika ir korupcija daro didžiulę žalą visiems šalies gyventojams. Pasak aštuntąjį metinį pranešimą Seime skaičiusios šalies vadovės, kovai su šiomis negerovėmis būtina skirti daugiau pastangų.

„Nors ekonomikos šešėlis ir korupcija apvagia kiekvieną - nuo kūdikio iki pensininko, vis dar trūksta sąmoningumo ir pilietinės drąsos. Kovai su korupcija reikia kur kas daugiau pastangų, tačiau pranešėjų apsaugos idėja marinama jau trečią Seimo kadenciją“, - kreipdamasi į Seimo narius ketvirtadienį sakė D. Grybauskaitė.

Šalies vadovės teigimu, pasitinkant Valstybės atkūrimo šimtmetį būtina visuomenėje išugdyti visuotinį nepakantumą korupcijai.

„Kad niekas neduotų ir neimtų kyšių, kad viešieji pirkimai vyktų pagal skaidrias taisykles, o ne pagal vienintelio tiekėjo pageidavimus, kad specialistai būtų įdarbinami ne pagal pažintis, o pagal gebėjimus, kad mokesčių mokėtojų pinigai būtų naudojami svarbiems valstybės tikslams, o ne „auksiniams“ šaukštams įsigyti“, - metinį pranešimą tęsė D. Grybauskaitė.

Prezidentė paragino paversti užsibrėžtą tikslą garbės reikalu, tuomet atsirasią ir valios, ir galimybių.


Prezidentė: esame konkurencinga valstybė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina išnaudoti Lietuvai palankų metą plėtojant inovacijas ir užtikrinant technologinį šalies atsinaujinimą. Tokią poziciją šalies vadovė išsakė ketvirtadienį Seime skaitydama savo aštuntąjį metinį pranešimą.

„Gyvename finansiškai ir ekonomiškai stabilioje šalyje, investicijų sausra taip pat kol kas aplenkė Lietuvą, esame konkurencinga valstybė. Inovacijos ir aukštos kvalifikacijos žmonės tampa naujojo šimtmečio Lietuvos skiriamuoju ženklu pasaulyje. Nuo šiandienos žingsnių priklausys, kokia ateityje bus mūsų šalis - inovatorių Lietuva ar ištuštėjęs pagyvenusių žmonių kraštas“, - sakė D. Grybauskaitė, paraginusi maksimaliai išnaudoti dabartinį laikotarpį, kad valstybės stiprėjimą, jos augančią ekonominę galią jaustų kiekvienas gyventojas.

Šalies vadovės teigimu, svarbiausių sprendimų negalima atidėti „kitam posėdžiui, kitai kadencijai“, ir būtent inovacijos lemsiančios visos ekonomikos perspektyvą. Taip pat reikia užtikrinti mokslo ir inovacijų slėnių veiklą, o į juos investuotos milijoninės lėšos turi pradėti duoti grąžą.

„Gerų ženklų netrūksta: atgyja inžinerija, aviamechanika, stiprėja informacinės technologijos. Lietuva įsitvirtina kaip regiono gyvybės mokslų ir finansinių technologijų centras. Lietuviškus lazerius rastume jau 90-yje iš 100 TOP universitetų. Jau šį mėnesį tapsime Europos branduolinių tyrimų organizacijos (CERN) nariais - tai reiškia, kad pasaulis pastebi mūsų mokslinį potencialą ir juo pasitiki“, - į technologijų Lietuvoje sėkmę dėmesį atkreipė Prezidentė, taip pat užsiminusi apie būtinybę inventorizuoti visą valstybės investicijų programą.

D. Grybauskaitė įsitikinusi, kad dėmesys inovacijoms ir technologiniam šalies atsinaujinimui leis valstybei tapti patraukliai ne tik užsienio investuotojams, bet sumažins ir emigracijos mastą.

„Emigracijos mastas tampa skausmingiausia problema, todėl mėginkime pirmiausia susigrąžinti savus žmones. Tarptautinės migracijos organizacijos projektas „Renkuosi Lietuvą“ žino, kokios pagalbos reikia tautiečiams, grįžtantiems iš emigracijos. Grįžimu domisi kas antras mūsų emigrantas. Palengvinkime jiems kelionę namo“, - metiniame pranešime ragino Prezidentė.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (20)

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
Malta 2 proc

Ar Bronius Markauskas turėjo palikti žemės ūkio ministro postą?

balsuoti rezultatai

Ar lietuvybė šiandien pavojuje?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +3   +6 C

   +3  +5 C

 

   +2   +5 C

  +11   +13 C

   +10  +12 C

 

   +13   +15 C

  7-12 m/s

    2-6 m/s

 

     2-4 m/s

 

USD - 1.2168 PLN - 4.2360
RUB - 76.5029 CHF - 1.1976
GBP - 0.8710 NOK - 9.6735
reklama
Vėlykė 2018