![]() |
![]() |
D.Grybauskaitė: valdžia jaunimo nedarbo problemos nevertino kaip rimtos (papildyta 14:25) (6)
Respublika.lt, Eltos inf.
Didelį šalies jaunimo nedarbą lėmė tai, kad valdžia jaunimo nedarbo problemos nevertino kaip rimtos, ją sprendė fragmentuotai, mano Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir ragina nedelsiant parengti jaunimo užimtumo programą.
Tokią šalies vadovės poziciją penktadienį po susitikimo su socialinės apsaugos ir darbo ministru Donatu Jankausku perdavė Prezidentės atstovė Daiva Ulbinaitė.
"Tokią padėtį, Prezidentės įsitikinimu, lėmė tai, kad jaunimo nedarbo iki šiol nei tiesiogiai už šią problemą atsakinga Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, nei Vyriausybė apskritai šios problemos nevertino kaip rimtos, todėl atskiros ministerijos nekoordinavo veiksmų ir sprendė problemą gana fragmentuotai. Strateginio planavimo stoka yra esminė priežastis, dėl ko šios Vyriausybės darbas dažnai neduoda reikiamų rezultatų", - sakė D. Ulbinaitė.
Prezidentės teigimu, jaunimo įdarbinimui galima panaudoti ES struktūrinių fondų lėšas, tačiau ir šioje vietoje Vyriausybė nerodo pastangų, nepateikia racionalių sprendimų, idėjų, kaip maksimaliai tas lėšas būtų galima panaudoti.
D. Grybauskaitė pabrėžia, kad būtina nedelsiant parengti nacionalinę užimtumo programą, numatančią aiškias Ūkio, Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo ministerijų suderintas priemones, kaip skatinti jaunimo įdarbinimą.
Šiam tikslui esą galima perskirstyti dalį Europos socialinio fondo ir Europos regioninės plėtros fondo lėšų, taip pat būtų galima perskirstyti ir tokias lėšas, kaip, pavyzdžiui, Vidaus reikalų ministerijų administracinių gebėjimų tobulinimui skirti pinigai, kurie šiuo metu sudaro apie 100 mln. litų. Šios lėšos skiriamos valstybės tarnautojų mokymams brangiuose kurortuose.
"Šie pinigai taip pat galėtų būti skirti jaunimo įdarbinimui, tačiau visiems šitiems sprendimams reikia politinės valios ir visų ministerijų sutarimo. Kad europiniai pinigai nebūtų išleisti vėjais, Prezidentė taip pat ragina dėti pastangas, jog pradėtų veikti sistema, kai finansavimas įdarbinant jaunimą būtų skiriamas kompleksinėms priemonėms, t. y., kad būtų finansuojami ne atskiri seminarai arba kursai, bet apmokymas, praktika ir įdarbinimas", - pažymėjo D. Grybauskaitės atstovė.
Šalies vadovės teigimu, Lietuva turi pasinaudoti pažangiausių šalių praktika, ypač Vokietijos bei Austrijos patirtimi jaunimo užimtumo skatinimo srityje.
Jaunimo nedarbo problemas D. Grybauskaitė aptars su Ministru Pirmininku per darbo susitikimą ateinantį pirmadienį.
Socialinės apsaugos ir darbo ministras D. Jankauskas sako sieksiąs, kad Vyriausybėje būtų daromi sprendimai atsižvelgiant į Prezidentės išsakytas pastabas, iki balandžio bus parengta jaunimo užimtumo programa. Pasak ministro, jaunimo nedarbas nėra didesnė problema negu nedarbas šalyje apskritai, mažėjant nedarbui, mažės ir jaunimo užimtumas.
D. Jankausko teigimu, jaunimo nedarbą turėtų padėti mažinti šiuo metu galiojanti lengvata socialinio draudimo įmokoms pirmą kartą įsidarbinančiam žmogui, kuria pernai pasinaudojo 62 tūkst. jaunuolių. Taip pat Lietuvos darbo birža asmenims iki 29 metų apmoka dalį darbo užmokesčio, socialinio draudimo įmokų darbdaviui iki pusės metų. Tai daugiausiai liečia aukštąjį išsilavinimą įgijusius, bet praktinės darbo patirties neturinčius asmenis.
Ministras nesiėmė skaičiuoti, kiek reikėtų lėšų kompleksiškai jaunimo apmokymo, praktikos, įdarbinimo programai, kurią palaiko Prezidentė.
Statistikos duomenimis, 2008 m. apie 142 tūkst. jaunų žmonių turėjo darbą, o 2011 m. buvo įdarbinta tik 93 tūkst. jaunuolių.
Per trejus metus jaunimo nedarbas padidėjo nuo 13 iki 31,1 proc. Darbo neteko 49 tūkst. jaunuolių - tai yra beveik trečdalis iki tol dirbusio jaunimo.
31,1 proc. jaunimo nedarbas Lietuvoje smarkiai viršija ES vidurkį, kuris sudaro 21 proc.
ES didžiausias jaunimo nedarbas yra Ispanijoje (49,6 proc.) ir Graikijoje (46,6 proc.). Kaimynų latvių jaunimo nedarbas siekia 29,9 proc., estų - 21,8 proc.
ES šalys, kur jaunimo nedarbas yra didesnis nei 30-40 proc., iki balandžio vidurio Europos Komisijai turi pateikti nacionalines reformų programas, kuriomis remiantis bus perskirstytos ES paramos lėšos. Mažoms ir vidutinėms įmonėms, įdarbinančioms, apmokančioms ar priimančioms į praktiką jaunus žmones, turi būti suteikta kuo daugiau galimybių gauti finansavimą.
Pasidalink:
-
jankis
2012 vasario mėn. 04 d. 08:29:51
niekuo negeresnė ir prezidentė,o ką ji buvo akla,jei visi aiškino,kad
žmonės evakuojasi iš lietuvos ir bėga nuo debilo,bet gi jei geriausiai
dirbantis premieras,o dabar ji ieško kaltų,tai ir prezidentė turi
prisiimt atsakomybę,su ta debilų šutve -
Lietuva
2012 vasario mėn. 03 d. 20:34:07
jau 20 metų "gyvuoja" be stradeginio vystymosi plano. Jo
pakaitalas-partijų pažadų programos. Programą,kurios taip reikalauja ES
per D.Grybauskaitę,ministras "nupieš" su visais stebuklingais
skaičiukais. Bet kas toliau..? -
VVVVV
2012 vasario mėn. 03 d. 15:25:05
PER VELAI ,KAI LIETUVA PALIKO APIE MILIJONA TAUTIECIU ,VALDIA SUSIGRYBO
KAD TAUTOS NEBELIKS ,PER VELU , LIETUVA BUVO IR LIKS PRIKLAUSOMA NUO
LENKIJOS IR RUSIJOS O GAL I VALDZIA PAKVIESIM UZSIENIO EKSPERTUS IR MOKESI
PO MILIJONA UZ DIENA.... -
jo
2012 vasario mėn. 03 d. 14:31:51
neturime ministro pirmininko sugebancio vadovauti ministru kabinetui,dabar
kiekvienas ministras dirba kaip ismano todel toks ir rezultatas. -
valdzia
2012 vasario mėn. 03 d. 14:04:44
aplamai skersa padejusi ant visu.
-
alex
2012 vasario mėn. 03 d. 13:46:42
O ką tvirtinant 2012 m. biudžetą tai buvo nežinoma?

![]() |
|||||||||||||||
![]() |
|||||||||||||||
![]() |
|||||||||||||||
![]() |
|||||||||||||||
![]() |
|||||||||||||||




























