Brango darbo valandanuotraukos (1)

2018 rugsėjo mėn. 08 d. 16:51:40 Perskaitė 555

Šių metų antrą ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2017 m. ketvirčiu, vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, padidėjo 9,8 proc., iš jų verslo įmonėse - 10,1 proc.

 

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, antrą metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2017 m. ketvirčiu, vienos dirbtos valandos darbo sąnaudų augimą, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, lėmė didėję atlyginimai.

Įtaką darė nuo pernai liepos 1 d. ir nuo šių metų gegužės 1 d. padidintas darbo užmokestis sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, nuo šių metų sausio 1 d. padidintas minimalus mėnesio atlyginimas ir padidintas valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų ir biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos bazinis dydis bei kitos priežastys.

Vienos dirbtos valandos bruto darbo užmokestis ir išmokos natūra pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, šių metų antrą ketvirtį, palyginti su 2017 m. antru ketvirčiu, padidėjo 9,8 proc., iš jų verslo įmonėse - 10 proc. Kitos darbo sąnaudos (darbdavio socialinės įmokos ir išmokos), pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, per metus padidėjo 10 proc., iš jų verslo įmonėse - 10,4 proc.

Per metus vienos dirbtos valandos bruto darbo užmokestis ir išmokos natūra sparčiausiai augo žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo įstaigose - 15,6 proc., apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veiklos įmonėse - 14,3 proc., nekilnojamojo turto operacijų - 13,3 proc., informacijos ir ryšių - 13,1 proc.

Šių metų antrą ketvirtį, palyginti su 2018 m. pirmu ketvirčiu, vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse (įskaitant individualiąsias) padidėjo 2,9 proc., iš jų verslo įmonėse - 3,3 proc.

Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, per ketvirtį darbo sąnaudos mažėjo tik kitos aptarnavimo veiklos įmonėse (0,2 proc.), o padidėjo - elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo (8,1 proc.), žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo įstaigose bei statybos įmonėse (atitinkamai 5,8 ir 5,2 proc.).

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net