respublika.lt

2018 rugpjūčio 19, sekmadienis

A.Paulauskas: Negalvojau, kad galima taip manipuliuoti teisėsauganuotraukos (40)

2018 gegužės mėn. 03 d. 11:00:00
Danas NAGELĖ

Prezidentės Dalios Grybauskaitės susirašinėjimas atskleidė, kokius kryžiaus kelius jai tenka nueiti, kol į pareigas būna paskirtas generalinis prokuroras. Pasirodo, jis turi įtikti ne tik Seimo nariams, bet ir įtakingiems verslininkams! Todėl į šias pareigas tinka ne kiekvienas. Juk ne kiekvienas pasiruošęs būti kišeniniu.

 

- Kaip vertinate Evaldo Pašilio skyrimo į generalinius prokurorus peripetijas? Ar normalu, kai kandidatūra derinama su verslu per proteguojamus politikus, prašoma nutildyti kritišką žiniasklaidą? - „Vakaro žinios“ teiravosi pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo generalinio prokuroro Artūro PAULAUSKO.

- Kas politikoje dalyvauja seniau, tam tai nėra didelė naujiena. Tačiau dabar viskas pateikta su įrodymais. Ir ne vien tik pastarojo prokuroro paskyrimas yra „įdomus“. Ir dėl ankstesnių prokurorų matyti, kad buvo derinta su tuo pačiu Eligijumi Masiuliu, o E.Masiulis atitinkamai bendravo su jam žinomomis verslo struktūromis ir, matyt, teiravosi jų nuomonės. Man sudėtinga teisiškai įvertinti situaciją. Bet tie išsireiškimai, noras, kad kandidato niekas nekritikuotų, niekas neieškotų kompromituojančios medžiagos ir kad būtų užčiaupti, „patraukti“ žmonės, kurie ieško kompromituojančių aplinkybių... Visa tai rodo pokiliminius žaidimus, kurie prezidentės nepuošia.

Prisiminkime tos pačios prezidentės patarėjos Daivos Ulbinaitės bylą. Bandyta per žiniasklaidą pažymą išviešinti, o po to nukreipti rodykles, kad galbūt Seimas kaltas, galbūt net aš asmeniškai, nes norėta mane, kaip kandidatą, sukompromituoti. Po to, kaip matėme iš susirašinėjimo, laiškuose irgi apie mane rašoma. E.Masiulis prezidentei raportavo, kad kreipėsi į etikos sargus dėl mano pataisos. Pataisa aš siūliau apklausti prezidentę. Tiksliau, kad ji neturėtų privilegijų ir turėtų duoti parodymus, jei žino kokias nors aplinkybes. Viskas rodo, kad prezidentė turėjo mygtukus, kuriuos spaudė. Galbūt tiems mygtukams irgi buvo naudinga turėti kontaktą. Tačiau tie mygtukai buvo labai išnaudoti.

- Turbūt nenustebtumėte, jei paaiškėtų, kad prezidentė asmeniniais tikslais susirašinėjo ir su teisėsaugos institucijų vadovais, kad paspaustų kieno nors atžvilgiu pradėti ar nutraukti tyrimą?

- Jei atvirai, tai nustebčiau. Abejoju, ar ji tokius nurodymus raštu galėtų duoti. Jei tokie nurodymai buvo, tai tokie darbai buvo atliekami skrupulingiau. Kiek suprantu, su Dariumi Valiu (buvusiu generaliniu prokuroru, - aut. past.) į pabaigą prezidentės santykiai nekaip susiklostė. Nežinau, kaip su E.Pašiliu. Bet juk tą, ką reikia pasakyti, galima perduoti per patarėjus. Nebūtina rašyti. Nemanau, kad ji elektroninėje erdvėje būtų rizikavusi veikti taip plačiai. Tačiau kitas momentas, kuris yra svarbus - E.Masiulis visada jautė prezidentės globą, paramą, dėmesį. Man anksčiau vienas žmogus iš jo frakcijos yra šį tą pasakojęs. Praėjusią kadenciją buvo pasiūlymas pradėti parlamentinį tyrimą dėl to, kad prezidentė neleistinai naudojasi kriminalinės žvalgybos informacija, ją viešina ir t.t. Buvo suformuluoti klausimai, buvo parengtas Seimo nutarimo projektas. Tas žmogus sakė, kad E.Masiulis buvo labai prašomas į nutarimo projektą pataisas teikti. To asmens teigimu, E.Masiulis sakė, kad prezidentė (o gal, nepamenu, tai buvo prezidentūra) spaudžia, jog pataisos būtų kuo greičiau registruotos. Tai buvo kelios dienos prieš įvykį su dėžutės suradimu. Tikrai netikiu, kad operacija, bent jau galutinėje stadijoje, vyko D.Grybauskaitei nežinant. Neabejoju, kad teisėsauga, neinformavusi prezidentės, nebūtų rizikavusi.

- Kodėl tada prezidentė savo globotinį paaukojo?

- Čia ir yra pats įdomiausias ir neaiškiausias klausimas. Gal tikėjosi, kad niekas nepavyks? Gal pradėjo žaisti kiti interesai? Aš visada atmesdavau versiją, kad, kylant liberalų reitingams, konservatoriai ir patriarchas nusprendė juos likviduoti. Galvojau, negi taip galima teisėsauga manipuliuoti. Bet kad prezidentė leido tai operacijai įvykti... Pamąstymų yra įvairių. Ir tokių.

- Įdomus šitoje istorijoje yra Giedriaus Danėliaus vaidmuo. Iš pradžių jis gynė D.Ulbinaitę, po to E.Pašilis, vos tapęs generaliniu prokuroru, jį pasiūlė savo pavaduotoju...

- Na, galiu pasakyti, kad G.Danėlius vargu ar D.Ulbinaitę išsuko. Ji būtų išsukta ir tuo atveju, jei ją būtų gynęs kas nors kitas. Tačiau faktas, kad G.Danėliumi pasitikėjo prezidentūra. Prokuratūroje kalbėdavo, kad jis turi kažką, kas stumia jį į pareigūnus. Galbūt E.Pašiliui kažkas pasiūlė jį pavaduotoju, atsižvelgiant, kad jis byloje gynė „MG Baltic“ interesus.

- Ar dabar E.Pašilis nėra pažeidžiamas - iš visų asmenų, kurių dėka tapo generaliniu prokuroru, pusės?

- Aš manau, kad būtent todėl jie niekam ir nekomentuoja situacijos.

- Jūs sovietiniais laikais buvote generalinio prokuroro pavaduotoju, atkūrus Nepriklausomybę buvote pirmasis generalinis prokuroras, po to vėl pavaduotojas. Ar ir jūs tokią karjerą padarėte dėl pokiliminių žaidimų?

- Mano paskyrimo laikais tai net nebuvo įmanoma. 1990-aisiais visiems rūpėjo tik valstybės išlikimas. Apie jokį verslą ir derinimą su verslu nė minties nebuvo, ir to paties verslo beveik nebuvo. Bet kad dabar tokie žaidimai yra, kai sutvirtėjusios galios versle, politikoje, žiniasklaidoje, tai neabejoju. Ir manau, kad susiformavę galių centrai turi įtakos ne tik generalinio prokuroro, bet ir kitų pareigūnų, vykdančių verslo, politikų priežiūrą, paskyrimui.

***

- Aiškėja, kad jūsų paskyrimas generaliniu prokuroru galimai nebuvo skaidrus. Ar nesate dėl to pažeidžiamas? - „Vakaro žinios" vakar paklausė generalinio prokuroro Evaldo Pašilio.

- Nieko negaliu pakomentuoti. Ne aš susirašinėjau... Tikrai aš negaliu komentuoti. Būtų neetiška komentuoti iš mano pusės.

***

Prezidentės Dalios Grybauskaitės atmintis šlubuoja, o populistu išvadintas premjeras Saulius Skvernelis nepyksta

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vakar pagaliau pripažino, kad iš tikrųjų elektroniniu paštu susirašinėjo su politikais, tarp jų - su E.Masiuliu. Tačiau, pasirodo, atmintis šlubuoja ir šalies vadovei, mat ji išviešintų pokalbių autentiškumo nepatvirtino. Be to, esą tekstas ir komentarai gali būti panaudoti byloje.

Tiesa, pastarąjį pasiteisinimą vakar niekiniu pavertė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Martynas Jovaiša. Jis pareiškė, kad prokuratūra nesiims tyrimo dėl paviešintų prezidentės pokalbių su E.Masiuliu.

„Privatūs pokalbiai nėra ikiteisminio tyrimo reikalas“, - teigė jis.

Savo ruožtu D.Grybauskaitė bandė leisti suprasti, kad nesijaučia nepatogiai dėl savo laiškų: „Toks susirašinėjimas kaip faktas iš tiesų tarp politikų ir manęs buvo ir yra. Ir bus.“

Prezidentė, komentuodama E.Pašilio tvirtinimą generaliniu prokuroru, leido suprasti, kad ir toliau žurnalistus, nepritariančius jos nuomonei, vadins skalikais: „Turėjome pagrįstų įtarimų, kad į generalinio prokuroro paskyrimą kišasi ir viena interesų grupė vieno žurnalisto rankomis. Tai todėl galėjo būti ir tokia situacija, kad galėjau ir aštriau pasisakyti, ir aštriau parašyti. To tikrai neatmetu“. Tačiau vis tiek atkakliai neigė, kad E.Pašilio skyrimą derino su „MG Baltic“.

Savo ruožtu premjeras Saulius Skvernelis vakar sakė, neįsižeidęs, kai sužinojo, kad D.Grybauskaitė viename iš laiškų E.Masiuliui jį pavadino „pavojingu populistu“ .

„Aš tikrai neįsižeidžiu, nes man tokie metodai politikoje nėra priimtini. Aš taip nesielgiu, tokiais būdais nebandau siekti vienokių ar kitokių tikslų. Man nepriimtinos yra paskalos ir paskalų nešiojimas ir intrigų rezgimas. Tai yra ne mano būdas“, - aiškino S.Skvernelis.

Jis pripažino, kad ir pats yra gavęs laiškų iš asmeninio prezidentės elektroninio pašto tulpes@lrpk.lt.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (40)

 • Pidruskiniai degeneratai sako kad putleris save pasisodino 2018 gegužės mėn. 12 d. 03:56:22

  Nuo kada kremlius yra kalejimas? Visa dabartine Lietuvos politika sukurpta
  kremliuje ir buve kgbistai toliau valdo Lietuva o pedruskiai loja ant
  Lietuvos ir garbina pedofila liliputa savo didiji tautu vada...jau penkta
  isgama salia stalino lenino ir brieznevo

 • Siniji tulpany 2018 gegužės mėn. 12 d. 03:45:40

  Gordyjie pticy...net dvi Natasos Korolievos dainuskos :)

 • as 2018 gegužės mėn. 06 d. 10:11:34

  Greit si komedija uzges ,klanai susitars ,pasiulis kedute ir bus ramu,tauta
  dzin ir teisingumas ,karavanas eina toliau,lietuviska mafijozine
  demoktatija.IDOMU KIEK CE TIESOS.
  ----------------------------------------
  Rusijos spauda rašo,kaip už Grybauskaitės ir kitų korumpuotų klanų
  kritiką ir aferų viešinimus mane jau sodina į kalėjimą.
  Iš esmės Konservatoriai ir jų valdoma Prokuratūra,Teismai siunčia
  milijonui Lietuvių gyvenantiems užsienyje,kas mūsų laukia,už kritiką
  Konservatorių,Grybauskaitės atžvilgiu.Laukia tampymas po teismus,paso
  paėmimas,suvaržyta judėjimo teisė ,paimti asmeniniai daiktai kaip
  Telefonas,kompiuteris ir vėliau lygtinumas arba kalėjimas.Lygtinumą
  reikia atlikti Lietuvoje.
  Jeigu jūs UK,JAV,Airijoj turit paskolas,namus,mortgage,road tax,car
  insurance,darbinius įsipareigojimus,ir jūs atskrendat savaitei su
  kuprine,prasitęsti pasą-LIetuvoje liksite ilgam.
  Yra sarašai,kuriuose mūsų tūkstančiai išvykusių ir vos tik
  pasirodysite Lietuvos oro uoste,ar laidotuvėse ar m

 • bobutė 2018 gegužės mėn. 04 d. 15:06:27

  Ponas PAULAUSKAI,jei tu šiandien šventasis,tai seimo nariai šventieji
  bus rytoj,bet kas kartą sunkiau ir sunkiau likt šventam nuodėmingoj
  gamtoj.

 • zinom 2018 gegužės mėn. 04 d. 14:37:14

  kad ir visa lietuvele apvogtu -kaltu nebutu.vagys ir sukciai pirmyn.jus
  nebaudzemi.nusikaltimai neistiremi.viskas kas surista su politika stambiais
  unguriais skalikais-numarinama. o ubaga pasodintu...

 • Prosenelis 2018 gegužės mėn. 04 d. 14:00:33

  Nesiaiskink pone SSR generalini prokurore viska aiskei matei supratai bet
  jums taip geriau buvo neskaitik tauta kvaileis neapsimetimiek.

 • Simai 2018 gegužės mėn. 04 d. 12:54:18

  Rusijoje paties aukščiausio rango korupcionieriai sėda realiems
  dešimčiai metų. Kas pasodintas Lietuvoje už korupciją? Niekas? Tai ką
  čia tu lygini?

 • Keista 2018 gegužės mėn. 04 d. 12:52:39

  kad Paulauskas tuo metu per R.Pakso sąmokslą buvo toks "naivus" ir
  nesuprato kaip Laurinkus jais visais manipuliavo??? O dabar jau įgyjo
  proto ir praregėjo. Juk visais laikais teisėsauga buvo ir liko arba
  kišeninė, arba vykdė ir vykdo politikų įsakymus. Vieniems už ačiū,
  kitiems per kišenę ir t.t. Nors teisėjai ir teisėsauga - teisėtvarka
  vaidina savarankišką, bet iki to kaip iki dangaus...

 • simai 2018 gegužės mėn. 04 d. 12:51:33

  Ko jūs vis tą Rusiją kišate? Nei tu ten buvai, nei žinqai, ką Putinas
  daro, bet kartoji propagandinį briedą. Jeigu Lietuva - visiškoje
  šiknoje, negi ir čia - Putinas kaltas? Tarp kitko, Rusijoje
  korupcionieriai (paties aukščiausio rango) sėda į kalėjimą realiems
  dešimčiai metų. Kas Lietuvoje sėdo už korupciją? Ir su tarybiniais
  laikais nėra ko lyginti. Jokie reikalai pirtelėse tvarkomi nebuvo. Tai
  taip pat - propaganda, atsiradusi sąjūdžio laikais.

 • o-o-o 2018 gegužės mėn. 04 d. 11:19:32

  paulauskai, buvai aktyvus paksgeito dalyvis, esi įgijęs neįkainojamos
  perversmo patirties, tai kodėl dabar ašarėlės byra dėl manipuliacijų?
  Ir iš kur toks nušvitimas tamstą ištiko. Visi viską žinote, įrodymai
  aiškūs, ir kas toliau? Net kaimo bobelės žino, kad sukūrėte
  oligarchatą, o ne valstybę, tad kam tos viešos aimanos, kai verslas
  reikalauja paslaugų už duotus evrikus...Kada jums visiems bus gana?

 • >Sima 2018 gegužės mėn. 04 d. 10:25:34

  Teisingai pasakyta, kad Paulauskas daug žino ir puikiai matė kas vyko ir
  kas vyksta... Kas duodavo komandas atgimimo pradžioje ir kas komanduoja
  dabar. Tik amerikono valdymo metu buvo štilis ir visi krebždėjo po
  šluotomis, o kiti ir atvirai. Štai tais metais ir susiformavo klanai,
  kurių Grybauskaitė nesugebėjo išardyti kaip žadėjo. Gal tik dabar į
  pabaigą vieną ir papurtys. Bet didelis klaustukas kas nukentės
  daugiausiai: Masiulis su KUrlianskiu ar dar ką nors prilipins???

 • Safyrui 2018 gegužės mėn. 04 d. 09:20:10

  Ot prajuokinai. Dar pasitiki bendravimu internete? :)

 • nustebot? 2018 gegužės mėn. 04 d. 09:18:25

  Tai gražiai vadinama "lobizmas". :) Visi Briuselio sprendimai vyksta pagal
  lobistus. O jau tokiais yra, kas netingi...

 • Ina 2018 gegužės mėn. 04 d. 08:54:19

  Na kam tą Paulauską kalbinate? Autoritetą, mat, atrado :DDD

 • Pensininke 2018 gegužės mėn. 04 d. 08:18:59

  P. Grazulis laidoje pasake daugelio zmoniu mintis, kad Grybauskaite i
  prokurorus ir kitas teisesaugos instituciju vadovus skiria BEVALIUS, be
  kompentencijos ir lojalius jai, kad galetu jais manipuliuoti, o
  perteklinis neigalus seimas pataikauja Grybauskaitei ir pritaria jos
  skyrimams. Geda didziajai politikai, kas ir senai buvo matoma, bet
  dabar tai liudija FAKTAI.

 • Sima 2018 gegužės mėn. 04 d. 07:38:01

  Šypsausi ,skaitydama buvusio prokuroro mintis. Kas-ne-kas.o jis tai
  puikiai žino,kad nuo pat pradžių visi reikalai buvo tvarkomi
  medžioklėse,pirtelėse ir pan. Pasikeitė tik vėliavos spalva,sienos
  atsidarė,ES pinigai ėmė byrėti,o valdžios mentalitetas išliko
  tarybinis.Piktinamės Putinu,bet valdžios piramidę kopijuojame ir bandome
  statyti tokiais pat būdais.Ir dar apsimeta,kad nesupranta kodėl
  žmonės išvyksta iš šalies.

 • Jonas 2018 gegužės mėn. 04 d. 06:14:48

  Nieko naujo MG Lithuania..

 • nuomonė 2018 gegužės mėn. 04 d. 01:55:06

  KODĖL NEGALIMA BŪTŲ PASAMDYTI TEISINNKŲ IŠ DEMOKRATINIŲ
  VALSTYBIŲ,KAD APMOKYTŲ DEMOKRATIJOS IR PADĖTŲ BYLAS IŠTIRTI,.....juk
  ateis laikas ,senaties toms byloms nebus...nes kolkas žmonės tyliai
  laukia.....JEIGU UŽPIKS,GYVENIME NEBEIS BALSUOTI,UŽ
  TOKIUS"POLITIKUS"..MES NORIM VAKARIETIŠKŲ,KUR GARBĖ IR MORALĖ
  AUKŠČIAU VISKO.....o dabar vieytoj to ,kad ištirtų bylą-'PASODINA
  AKLĄ ŠĮAULĮ" manau ateis laikas ir bus gėda........

 • kur ritamės 2018 gegužės mėn. 03 d. 22:33:58

  iš kur atsiranda tokie naivuoliai kapitalistiniame pasaulyje kaipo Vincas?

 • dfg 2018 gegužės mėn. 03 d. 22:13:34

  Paulauskas naivuolį vaizduoja... Pats puikiai viską žino ir supranta, jo
  laiku irgi ne kitaip buvo.

 • vincas 2018 gegužės mėn. 03 d. 22:00:53

  visgi teisesausaga daug politiku manipuliuoja, nes tikra valdzia ir yra
  politiku rankose.Sito nereiketu pamirsti.Man suprantamas teisininko
  piktinimasis, kuris nieko daugiau nemato, kaip tik teisinguma.Ir vis delto
  leiskite jums pasakyti, kad dabar aplinkybes tokios, kad prezidente negali
  nusileisti.visuomet buvau isitikines,- ir tai patvirtina faktai,-kad
  negincijama prezidentes pareiga ir vienintele laime, kuri jos neapvilia,-
  tai puikiai reprezentuoti musu sali uzsienio politikoje.Ak, as niekados
  taip aiskiai nesupratau, kad intrigantu triusas igalina kai kuriuos zmones
  drumsti vandeni,o prezidente dirba tyloje ir jos pastangos yra butinos, nes
  ju visuma ir sudaro progresa.

 • Valstybiniai reikalai 2018 gegužės mėn. 03 d. 20:49:50

  išplaukė į paviršių/kaip š......

 • Safyras 2018 gegužės mėn. 03 d. 20:26:12

  Kaip tada galima pasitikėti balsavimu internete, jei net politikai negali
  prisiminti rašė el.laiškus ar nerašė ir t.t. Kur tada kompiuterinė
  apsauga dingo, jei galima pasakas sekti liaudžiai. Pačiais pirmaisiais
  metais prieš paskelbiant Lietuvos Nepriklausomybę daugelis žmonių,
  kurie tada ėjo tikrai atsakingas pareigas negalėjo žinoti, kaip viskas
  pasibaigs, gal karjerą pas baltas meškas reikės pratęsti ar paragauti
  kalėjimo... O dabar kai kurie politikai su verslininkais priešakyje
  nusipirkę žiniasklaidos priemones pasijuto nebaudžiami, nes dirbti už
  minimalią algą gali tik kvailiai, kaip kažkada išsireiškė vienas
  visiems gerai žinomas politikas... Todėl ir patogu manipuliuoti
  statistiniais skaičiais, kurie nieko nesako... Labai patogu kyšius
  forminti kaip paskolas, nors paprastas žmogus eina į banką ir užstato
  savo turtą, norėdamas gauti didelę paskolą...Net mokytis nereikia, gali
  greitai tapti kokios firmos direktoriumi su didele alga, jei atsiskaityti
  už darbą nereikia...

 • anekdotas 2018 gegužės mėn. 03 d. 20:15:43

  only in Lit-*uenija.

 • Armėnų garbintojui 2018 gegužės mėn. 03 d. 19:56:48

  Manau, tokie įvykiai, kaip kad Armėnijoje, kuomet dėl vieno asmens
  keliama sumaištis valstybėje, pas mus jau praeityje (tfu, kad
  neprasitarčiau). Gi buvo dėl "Dėdulės" neišrinkimo ir megztųjų
  berečių maištai ir savanorių. Gal jau pakaks?

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PRASIDEDA: musulmonai iš viso pasaulio sekmadienį pradeda kasmetinį hadžą - kelionę į jiems šventą Mekos miestą; kaip ir pernai, čia laukiama susirenkant daugiau kaip 2 mln. tikinčiųjų; mieste imtasi griežtų saugumo priemonių.
 • PAGERBS: sekmadienį Alytuje, minint alytiškio savanorio Artūro Sakalausko 27-ąsias žūties metines, Šv. Angelų sargų bažnyčioje bus aukojamos mišios; po Mišių žuvusio savanorio atminimas bus pagerbtas prie jo kapo Šv. Angelų sargų bažnyčios šventoriuje.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar jums trukdo viešai vaikus žindančios moterys?

balsuoti rezultatai

Kaip vertinate naująją Vilniaus miesto reklamą "G taškas"?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +14   +15 C

   +16  +17 C

 

   +15 +16 C

  +21  +23 C

   +25  +27 C

 

   +19  +20 C

  2-3 m/s

  4-6 m/s

 

    2–4 m/s

 

USD - 1.1391 PLN - 4.3115
RUB - 76.8166 CHF - 1.1338
GBP - 0.8958 NOK - 9.6795
reklama
Ukis 2018