respublika.lt

2018 rugpjūčio 22, trečiadienis

Ant Tauro kalno mūrai. Tik neužjoja lietuviainuotraukos (15)

2018 sausio mėn. 21 d. 08:39:55
Olava STRIKULIENĖ, „Respublikos“ žurnalistė

„Respublikos“ savaitės žmonės - pasaulio žmonės Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Vietoj Jono Basanavičiaus, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio Tautos namų idėjos nutarę ant Tauro kalno užboginti Nacionalinę koncertų salę. Su atitinkamų paslaugų infrastruktūra.

 

Ant Tauro kalno mūrai, bet niekaip neužjoja lietuviai. R.Šimašius ir L.Ruokytė-Jonsson pasirašė Ketinimų protokolą, kurį galėtų pasirašyti bet koks pasaulio miestas. Pradedant Ulan Batoru, baigiant Havana ir bet kokiu pasaulio užkampiu. Jei tam užkampiui prireiktų didesnės koncertų salės.

Salių pasaulyje - daug. Koncertų taip pat. Pasaulio nenustebinsi. Tačiau jei lietuviai savo sostinėje turėtų Tautos namus, tikrai nustebintume. Aišku, globalistai būtų nemaloniai šokiruoti: „Ach, kaip galima? Ach, atsilikėliai, gėdykitės. Varote Lietuvą į balanos gadynę. Mes už tuos mulkius atsiprašome!“. Būtent taip lementų mūsų globalieji tautiečiai. Bet kodėl? Net Kardašianų šeimos pavyzdys rodo, kad pasaulį domina ne vienodybės, bet skirtumai ir išsišokimai. Pradedant per dideliais užpakaliais ir baigiant unikaliais mentalitetais. Tą lietuvių „gėdą“- Tautos namą, jei būtų pastatytas, mielai lankytų ir filmuotų tie patys globalistai. Vien iš smalsumo, ką lietuviai tuose rūmuose veikia? Mat, globalistų požiūriu, XXI a. tauta gali būti tik ant sienos įrėminta arba pastatyta rūmų kampe kaip iškamša. Laikanti kandeliabrą ar alebardą. Kitoks tautos įsivaizdavimas nesuprantamas. Tai tiesiog dar šiek tiek pūkščiantis keistas „gyvūnas“. Prieš pakratant kojas.

Jau benamiai?

Retenybės visada domina labiau nei ant kiekvieno kampo esančios koncertų salės, salytės ir t.t. Jei vienos žmonos garbei Indijoje buvo pastatytas Tadžmahalas, tai ir lietuvių tauta nusipelniusi bent vienam rūmui. Juolab savo valstybės sostinėje. Didžioji pasaulio dalis mus suprastų. Labiau gerbtų. O jei niekas nesuprastų, tai vis vien žiūrėtų kaip į originalią tautą. Sugalvojusią pasistatyti Tautos namus.

O dabar siunčiame pasauliui kiek iškreiptą, bet simboliškai beveik teisingą žinią, kad mūsų Tauta - benamė. Tik valdovai rūmus turi. Viduramžių gobelenais išpuoštus. O benamiai lietuviai po užsienius valkiojasi. Be to, globalėjančiame Vilniuje, neturinčiame nei Alpių, nei Tatrų, ima chroniškai nesisekti su kalnais. Garsiausias Gedimino kalnas, atrodo, pats pas lietuvius atjoja žemyn. Baisu net pajudinti. Norisi atgal pavaryti. O į kitą, Tauro kalną, kur svajota apie Tautos rūmus, patriotinė idėja neužjoja. Čia stūkso bankroto administratorių išvaržomi Profsąjungų rūmai. Nugyvento, nušiurusio pastato vertė - apie 11 mln. eurų. Jį nupirkus ir nugriovus, liktų plynas laukas, skirtas Koncertų rūmams. Su maždaug 1500 vietų sale.

Jau neoriginalūs?

Skonio reikalas, bet originalumo trūksta. Turistai suvažiuoja pažiūrėti Pizos bokšto, nes jis toks pasaulyje vienas. Tačiau jokie turistai nelanko siloso bokštų. Nes tokių, atsiprašant, stebuklų dar netrūksta. Koncertų salė yra tokia pati neoriginali idėja, kaip žiemą vilnonės kojinės ir pirštinės. Privažiuos į mūsų salę daug garsių muzikantų, artistų? Jie ir taip važiuoja ten, kur jų bilietus išperka. Negi visa pasaulinė atlikėjų grietinėlė ir rūgpienis būtinai turi ropštis ant Tauro kalno. Ankstesnis Vilniaus meras Artūras Zuokas bent skėlė idėją apie Gugenheimo muziejų. Aiman, kultūros ministrės fantazija - koncertų salė. Tik tiek? Fantazija lyg baldų pardavėjos, pardavinėjančios kėdes. Daug, daug kėdžių. Vienodų. Tačiau neapsigaukime. Problema kur kas gilesnė. Tai didžiulis nenoras pabrėžti tautiškumą. Visas globalistinis „originalumas“ - žūtbūt vengti žodžio „tauta“ ir nepabrėžti tautiškumo jokiais pastatais, statulomis ar pastatų pavadinimais. Jei išliko kokioje nors Perlojoje, Veliuonoje ar Japonijoje koks nors nacionalinis požymis - tebūnie. Bet Vilniuje nacionalinio „šlamšto“ daugiau nebus. „Šlamštas“ tegul keliauja į Kauną. Jis bukesnis, primityvesnis, o mes - pasauliui atviri šviesuoliai. Tad nebūkime naivūs. Būtent taip jie galvoja. Todėl niekas Vilniuje Tautos namų nestatys. Nesiruošia iš principo. Nei ant Tauro kalno, nei kitoje vietoje. O mes galime šaipytis, kad taupusis Vilniaus meras laukia, kada lietuvių tiek sumažės, jog lengvai sutilps į Tautos palapinę, skrynią ar inkilą. Pvz., Lukiškių aikštėje.

Tautos namų taip baidomasi, kaip būrėjų kilnojamos kortos baidosi valdiškų namų. Taip ir gyvename. Yra valdiški namai nusikaltusiems. Yra kartų namai nusenusiems. Yra globos namai beglobiams. Yra Valdovų rūmai valdovams. Net Klaipėdos miesto benamės katės turi namelius. O lietuvybė - tik užribio „bomžė“. Su rūtų vainiku, užkritusiu ant ausies. Būtent taip ją įsivaizduoja globalistiniai kvailiukai.

Gaus į kaktą su pačių nusidrožtu grėbliakočiu

Tegul. Bet ir patys apsijuoks. Nes Koncertų rūmų statybą planuoja baigti 2023 m. Prieš tai dar bus užsakytos galimybių studijos, bus parengtas architektūrinio konkurso techninių sąlygų paketas. O tarptautinis architektų konkursas bus skelbiamas 2018 m. rugsėjį. Bet 2019 m. balandį - savivaldybių rinkimai? Ateis nauji žmonės. Gal užsimanys ant Tauro kalno statyti romėnišką pirtį? Vadinasi, R.Šimašius tik šiaip sau pasirašinėja Ketinimų protokolą ir gražiai paisto. Nei finansavimo su Vyriausybe nesuderinęs, nei pats tikras, kad iki 2023 m. Vilniui vadovaus. Be to, jau dabar aišku, kaip pešis komisijos rūšiuodamos kandidatus. Kaip vietiniai architektai prieštaraus užsieniečių koncepcijoms. Kaip visokie viešieji konkursai, viešųjų konkursų rezultatai bus skundžiami teismams. Kaip bus riejamasi dėl statybų sąmatos, subrangovų parinkimo. Kaip trukdys gamtosaugininkai, statybų inspektoriai, aplinkiniai gyventojai, išsigandę būsimo triukšmo. Kiek bus susirinkimų, piketų ir garsių personų alpinėjimo. R.Šimašiaus ir L.Ruokytės-Jonsson idėją tiek apgrauš mūsų valdžios sukurti biurokratiniai draudimai, stabdžiai, socialiniai baubai, kad tikėtina, jog 2023 m. ant Tauro kalno koncertuos varnos ir žvirbliai. O gal net riogsos niekieno nenupirkti Profsąjungų rūmai. Dėl kokio nors absurdo. Pvz., paveldosaugininkai ras vieną saugotiną plytą, o archeologai aptiks po rūmais mamutų ir taurų liekanų. Nes Letuvoje visi tik galvoja, kaip susigalvoti naujų barjerų. Kad vietoje trypčiotume. Judesys vizualiai yra, o žingsnių į priekį - ne.

Tik nejauku, kad esą koncertų salė bus skirta Valstybės šimtmečiui. Vėlgi demagogija. Nes tuo atveju visi šiuo metu kažkur pasaulyje statomi koncertų rūmai skirti Lietuvos valstybės šimtmečiui? Nors demagogas gali skirti šimtmečiui kiekvieną sudegintą pliauską, įkastą stulpą ar vizitą į kirpyklą.

Parengta pagal savaitraštį „Respublika“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (15)

 • Pensininkas 2018 sausio mėn. 21 d. 23:57:02

  ...Taip, Agne, taip!!! ...

 • Agnė 2018 sausio mėn. 21 d. 20:53:33

  Puikūs pastebėjimai,ačiū Gerb.Žurnalistei ! Bet, turint omenyje ,kaip
  jie elgėsi su Lūkiškių aikštės konkursų "prigalvojimu", net
  nekreipė jokio dėmesio nei į Seimo rezoliuciją,nei į piliečių
  iniciatyvinės grupės nuomonę,jų surinktas lēšas Vyčio paminklui,tai
  ir dabar darys,kaip liberalams-globalistams geriau.Graudu...

 • Pensininkas 2018 sausio mėn. 21 d. 20:33:54

  Pagarba, gerb. Olava! Ir as manau - tik Tautos Rumai !!! ... Bet to niekada
  nebus ! Nes Vilniuje viskas daroma priestaraujant logikai ir sveikam protui
  !!!

 • Žodžio 2018 sausio mėn. 21 d. 16:00:54

  profsąjunga bijo lyg kipšai kryžiaus,tai ir nori atsikratyti pastatu,kad
  neprimintų profsąjungų.O gal pigiau būtų buvę juos šiuolaikiškai
  restauruoti, Į Tautos rūmus? Vėl bėda,nuo pigiau nebyra otkatai.

 • dvi 2018 sausio mėn. 21 d. 15:52:13

  galvos yra geriau negu viena.Tegul jos sugalvoja,kas 2023 finansuos tą
  statybą.ES pinigėliai baigsis už 2 metų.Duodu kepurę prikakoti,kad iki
  2023m koncertų rūmų nebus,taip pat ir kitų,nes pas mus statybos vyksta
  dešimtimis metų.Pavyzdys Valdovų rūmai,Nacionalinis stadionas
  eatominės uždarymas ir daugiau.O tuo labiau,tos dvi galvos tikrai nieko
  protingo neįstengs sugalvoti.Nesugebėjo nieko sugalvoti dėl paminklų
  Vyčio ,Basanavičiaus,reikėtų ir Jablonskio nepamiršti.Griauti
  valstietę su santechniku Šimašius susiorganizavo greitai,lyg pagal
  komandą fas,o statyti?Niekaip.Tai nors nuo tilto antrą vamzdį
  pakabinkit,atliks tualetinio vamzdžio funkciją.Vienas vamzdis ant Neries
  kranto,kitas ant tilto,jau gaunasi meninė kompozicija.Dėl koncertų
  salės šiam UAB"ui yra pasiūlymas toks:tegul stato,bet nesėkmės
  atveju,kaip teismų maratonų išlaidos,ekspertai{užsieno,kaip pas mus
  įprasta}ir kt.apmoka iš savo kišenių,{atsako savo turtu}.Jie
  mažuma,neklauso daugumos Užtenka melžti tautą prieš jos valią

 • Ar 2018 sausio mėn. 21 d. 15:38:24

  ne keista, kad jis vis žada ir žada... ir pasibaigus kadencijai

 • Diedas 2018 sausio mėn. 21 d. 15:11:13

  Keistas ministrės - svieto perėjunės ir mero - demagogo sandėris.

 • Safyras 2018 sausio mėn. 21 d. 13:06:04

  Buvo gražūs Profsąjungų rūmai, kur paprastas žmogelis galėjo
  apskųsti tuos partinių lyderius, kurie vis bandydavo tvarką žmogaus
  gyvenime daryti pagal savo susigalvotą tvarką, o ne pagal įstatymus. Ir
  šokiai ten būdavo neblogi, nebuvo nei muštynių, nei policininkų, nei
  stiprių gėrimų, nei narkotikų.Į naktinius klubus pagyvenę žmonės
  nevaikšto, nes juos nustebinti sunku, o restoranų, kavinių su gyva
  muzika, šokiais labai trūksta. Ten galėtų ir jaunimas pasireikšti, o
  ne lipti į TV scenas, nes gyva žiūrovų reakcija į muziką geriau
  pasakytų nei visi tie balsavai telefonu ar internetu... Trakų pilis yra
  įdomesnė už visokiausias arenas, kurios nei savo išore, nei vidumi
  negali nustebinti...

 • A.Š 2018 sausio mėn. 21 d. 12:59:07

  Ko Lietuvos šimtmečiui trūksta? Vilnius turi vamzdį, Kaunas tualetą,
  Klaipėda auksinę eglę. Tik gaila, kad Trejų Karalių diena ją
  nupuošę. Tai XXI a. stebuklai.

 • nac konc sal 2018 sausio mėn. 21 d. 12:01:22

  O kaip į tokį kalną užsiropšti senam žmogui? Dar žiemą, ir
  nusiropšti po koncerto? Ak, senam nėra ko landžioti į koncertus. Tokius
  atsiprašant veikėjus, kaip šitie du, geriausia - an muilo, t.y., velniop
  iš postų. Bet nėra, kas juos išveja.

 • MMN 2018 sausio mėn. 21 d. 11:34:20

  Demagogai liberastai toliau neršia Vilniuje. Įdomu sukergus šiuos du
  gyvius koks global-liberastinis marazmas gautusi.

 • senis 2018 sausio mėn. 21 d. 11:33:14

  greiciausiai Maldeikienei pavyks prastumti krematoriumo statyba vietoj
  profsajungu rumu. Valstybe nupirks rumus uz 11 milijonu, krematoriumo
  statytojui parduos uz viena jievra. Tai busvidutinio verslo remimo akcija.

 • Jonė 2018 sausio mėn. 21 d. 10:10:08

  Tautos rūmai puiku,tačiau,kas juos išlaikys. Vėl mokesčių mokėtojai?

 • Puikus straipsnis 2018 sausio mėn. 21 d. 09:42:36

  O.Strikulienė visada puikiai parašo ir žiebia tiksliai į taikinį. Tik
  Tautos rūmams vieta ont Tauro kalno.

 • Olavai 2018 sausio mėn. 21 d. 09:12:39

  ACIU

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • GINKLAI: Izraelio vyriausybė leis šimtams tūkstančių piliečių įsigyti ginklus. Remiantis naujomis taisyklėmis, leidimo laikyti ginklą galės prašyti iki 600 000 izraeliečių - iki šiol šis skaičius buvo 140 000.
 • TAIFŪNAI: Japonijos link artėja iš karto du taifūnai; nacionalinė meteorologijos tarnyba perspėjo dėl smarkių liūčių, stipraus vėjo ir didelio bangavimo.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar jums teko kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą?

balsuoti rezultatai

Ar dalyvaujate klasės susitikimuose?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13   +17 C

   +6  +13 C

 

   +11  +15 C

  +20  +23 C

   +21  +23 C

 

   +25  +27 C

  7-11 m/s

  1-2 m/s

 

    2-4 m/s

 

reklama
Sveikata Grožis