A.Nekrošius: Partijos galėtų prisidėti prie referendumo agitacijosnuotraukos (2)

2018 rugsėjo mėn. 04 d. 14:57:47 Perskaitė 463

Preliminariais duomenimis, planuojamas referendumas dėl dvigubos pilietybės gali kainuoti apie 2 milijonus eurų. Tokia suma nuskambėjo antradienį vykusiame darbo grupės, sprendžiančios pasirengimo referendumui klausimus, posėdyje.

 

„Turime VRK išsakytą sumą - apytiksliai 2 milijonus eurų, bet jie būtų skiriami pačiam referendumui organizuoti, o ne agitacijai“, - sakė darbo grupei vadovaujantis Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius.

Jo nuomone, iš esmės referendumo politinę kampaniją galėtų finansuoti VRK.

„Tai pirmiausia pačio referendumo organizavimo klausimai, kuo tas referendumas yra svarbus. Kitas klausimas dėl agitavimo už arba prieš. Tai turėtų būti partijų asmeninė atsakomybė. Vyriausybė ir Seimas iš esmės neturėtų užsiimti agitacija už arba prieš, tai yra partijų atstovai turi pasisakyti tuo klausimu“, - žurnalistams sakė A. Nekrošius.

Jo nuomone, šitame referendume prie agitacijos turėtų prisidėti ir partijos. „Manau, kad partijų nariai, važinėdami po rajonus, agituoja už referendumą arba prieš referendumą. Mano asmenine nuomone, neturėtų būti skiriamos tam valstybės lėšos. Partijos iš savo gautų asmeninių lėšų galėtų finansuoti šią kampaniją, atsidarius tam tikrą sąskaitą, ir deklaruoti, kad tai yra referendumui skirtos lėšos“, - sakė A. Nekrošius.

Į klausimą, kiek reikėtų lėšų referendumo agitacijai, darbo grupės posėdyje nebuvo atsakyta.

„Kiek reikės lėšų agitacijai - mes tų skaičių kol kas neturime. Paprašysime, kad Finansų ministerija arba Vyriausybė, VRK ir kitos institucijos tai paskaičiuotų ir pagrįstų finansų poreikį“, - sakė A. Nekrošius.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė sakė, kad lėšų poreikis priklausys ir nuo to, kiek dienų vyks referendumas.

Užsienio reikalų ministerijos atstovų teigimu, balsavimo aktyvumui užsienyje skatinti reikėtų maždaug nuo 300 tūkst. iki 500 tūkstančių eurų.

Darbo grupė taip pat svarstė, kaip paskatinti daugiau gyventojų dalyvauti referendume. VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė svarstė, kad galima būtų pratęsti balsavimo laiką vakare ir padidinti išankstinio balsavimo dienų skaičių savivaldybėse.

Darbo grupės posėdyje dalyvavęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pasiūlė pasirašyti susitarimą tarp partijų, kuris „parodytų vieningą partijų galvojimą, kad jos nuosekliai vieningai veiktų dėl referendumo“.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net