A.Navickas: ir toliau agituosime mokytojus netikrinti egzaminųnuotraukos (11)

2019 balandžio mėn. 24 d. 16:49:59 Perskaitė 792

Artėjant abiturientų baigiamiesiems egzaminams, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sprendimas ketvirtadaliu padidinti atlyginimą egzaminų užduotis tikrinsiantiems mokytojams yra juokingas. Už šį darbą mokytojams esą reikėtų primokėti dvigubai.

 

„Tuos 25 proc. (kuriais ketinama pakelti atlyginimą. - ELTA) vertiname teigiamai, kaip poslinkį, bet tikrai manome, kad tie įkainiai turi bent jau padvigubėti, nes tai yra labai rimtas ir atsakingas darbas, ir negalima atsainiai žiūrėti, nes nuo to sprendžiasi daugelio vaikų likimai. Jeigu mokytojas vertins kažkada po darbo ar savaitgalį, tai gali būti ta vertinimo kokybė abejotina“, - sakė A. Navickas.

Pasak A. Navicko, jei ministerija nereaguos, mokytojai bus agituojami egzaminų netikrinti. Dėl to esą sutarta trečiadienį vykusiame pasitarime.

„Mes nutarėme šiandien, kad ir toliau bendruomenei apie tai kalbėsime, kad kuo daugiau mokytojų atsisakytų dalyvauti tame. Tai būtų toks pasipriešinimas arba noras nepaklusti dirbti už tai, kiek netenkina. Manau, kad įsitrauks tie mokytojai, kurie linkę nedejuoti, o tiesiog tam tikrų funkcijų nevykdyti, matome teisiškai, kad tai galima šiuo metu tą daryti“, - sakė A. Navickas.

Priklausomai nuo dalyko, šiuo metu valandinis egzaminų vertinimo įkainis yra 4 - 6 eurai. Pasak A. Navicko, jis turėtų siekti bent 10 eurų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net