respublika.lt

2018 rugsėjo 22, šeštadienis

 • R.Juknevičienė ves kalbos pamokėles Seimo kolegoms

  Seimūnė Rasa Juknevičienė nustatė, kad dalis parlamentarų visiškai nesusigaudo politikos aktualijose, o gal ir nemoka tinkamai vartoti lietuvių kalbos. Tokiais gali nesunkiai pasinaudoti priešų propaganda. Laimei, ponia Rasa yra linkusi pasidalinti su kolegomis savo išmintimi.

  2018 liepos mėn. 24 d. 06:58:52

 • Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nutrauks sutartį su MB „Conversio“

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nutrauks sutartį dėl duomenų apsaugos konsultacijų su mažąja bendrija „Conversio“, kurioje direktoriaus pareigas eina teisininkas Julius Pagojus. Toks sprendimas priimtas susipažinus su Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) rekomendacijomis.

  2018 liepos mėn. 23 d. 12:05:20

 • Alytuje už 27 mln. eurų norima pirkti keleivių pervežimo ir elektroninės sistemos nuomos paslaugų

  Alytaus miesto savivaldybė ketina keleivių pervežimo paslaugoms ir viešojo transporto informacinės sistemos nuomai išleisti 27,530 mln. eurų (be pridėtinės vertės mokesčio, PVM).

  2018 liepos mėn. 23 d. 07:52:31

 • Ar partijų rėmimas iš biudžeto - iš tiesų geriausias kelias?

  Mažosios partijos nuolat primena, jog bepigu valdžios olimpe nuolat sėdėti didžiosioms partijoms, užsitikrinusioms finansavimą iš valstybės biudžeto. O gal būtų teisingiau, jeigu visos partijos būtų lygios ir savo reikalingumą bandytų įrodyti gyvendamos iš savo narių mokesčių?

  2018 liepos mėn. 23 d. 06:56:42

 • O.Strikulienė: Esame ne valstybė, bet Europos Sąjungos seniūnija?

  Europos Komisija nutarė paduoti į Strasbūro teismą Vengriją. Nes vengrų įstatymai, saugantys Tėvynę nuo migrantų arabų antplūdžio, yra griežtesni nei Europos Sąjungos teisė. Ak, kaip pikta. Vengrai neklauso, ginasi. Todėl juos sieks palaužti Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT).

  2018 liepos mėn. 22 d. 10:00:11

 • Gal vyrai ir gimdys?

  Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis remia Europos Komisijos norą dar labiau sulyginti lytis. Tėvas turės privaloma tvarka eiti vaiko priežiūros atostogų, o jei atsisakys, šeimai priklausančios atostogos apskritai bus apkarpytos. Problema gali tapti tai, kad tėvas negali žindyti. Gal ministras pamokys?

  2018 liepos mėn. 21 d. 13:44:44

 • M.Adomėno hobis žaisti su smėliu virto darbu Seime

  Paaiškėjo, kodėl Lietuvos politika dažnai primena vaikų žaidimus. Todėl, kad mėgstamas politikų užsiėmimas yra smėlio pilių statymas. Šią paslaptį atskleidė seimūnas Mantas Adomėnas. Jis mėgsta pažaisti su smėliuku paplūdimyje, o veikla Seimo salėje nuo to nedaug ir skiriasi.

  2018 liepos mėn. 21 d. 10:39:22

 • „Vilniaus vandenims“ vadovaus M.Švaikauskas

  Didžiausiai Lietuvoje vandentiekio bendrovei „Vilniaus vandenys“ nuo šiol vadovaus Marius Švaikauskas. 10 metų vadovavimo patirtį turintį M. Švaikauską įmonės valdyba atvirame konkurse atrinko iš 40 pretendentų.

  2018 liepos mėn. 20 d. 16:19:26

 • Lietuva ir EK vienodai vertina dabartinį Astravo AE streso testų etapą

  Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas sako, kad iš aukštų ES pareigūnų išgirdo, jog Lietuva ir Europos Komisija (EK) vienodai vertina dabartinį Astravo atominės elektrinės (AE) streso testų vertinimo etapą - pateiktą ataskaitą ir rekomendacijas. „Vertiname, kad tai - tik proceso pradžia“, - Eltai sakė Ž. Vaičiūnas.

  2018 liepos mėn. 20 d. 14:10:28

 • „Sodra“ priminimus sumokėti įmokas išsiuntė daugiau kaip 6 tūkst. gyventojų

  „Sodra“ penktadienį išsiuntė pranešimus 6321 gyventojui, kuriam šį mėnesį gali tekti savarankiškai sumokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoką. Pranešimai paskelbti „Sodros“ asmeninėse gyventojų paskyrose, o 1500 iš jų gavo pranešimą apie tai elektroniniu paštu.

  2018 liepos mėn. 20 d. 13:15:23

 • V.Pranckietis: tai yra ne pirmas kartas, kai Rusija daro panašius pareiškimus

  Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, komentuodamas Rusijos sprendimą iškelti baudžiamąsias bylas Lietuvos prokurorams ir teisėjams, sako, kad tai ne pirmas kartas, kada Rusijos institucijos daro panašius pareiškimus.

  2018 liepos mėn. 23 d. 15:25:06

 • Naujausios apklausos: rekordinis pasitikėjimas teismais

  Rezonansą sukėlusią „MG Baltic“ politinės korupcijos bylą birželį pradėjus nagrinėti teisme, o Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikus kratas Panevėžio savivaldybėje, paskutinės gyventojų apklausos rodo rekordinį pasitikėjimą teismais bei gerėjantį kitų teisėsaugos institucijų vertinimą: piliečiai labiau pasitiki STT, Konstitucinio Teismo, Prokuratūros darbu.

  2018 liepos mėn. 23 d. 09:51:09

 • Viešnia iš Paryžiaus: nebijokime būti paranoikais

  Mus nori įtikinti, kad tautiškumas yra trukdžių trukdys. Kad tiesiausias kelias į ateitį, - Lietuva be sienų. Kad geriausias auklėjimas tas, kuris atleidžia vaiką nuo bet kokių pareigų. Kad brukte brukama Stambulo konvencija yra skaidri kaip ašara...

  2018 liepos mėn. 23 d. 06:57:22

 • Maistas nepinga dėl politikų baimių

  Esame tarp šalių, kurios maisto prekėms taiko didžiausią pridėtinės vertės mokestį. Iki šiol politikai trypčioja vietoje bandydami spręsti šį klausimą, o mažesniu pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifu maisto prekėms džiaugiasi tokios ekonomiškai išsivysčiusios šalys kaip Vokietija ar Švedija.

  2018 liepos mėn. 22 d. 10:00:22

 • Vardan tos Lietuvos ar vardan karjeros?

  Plika akimi matyti, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė, baigdama antrąją S.Daukanto aikštės rūmų šeimininkės kadenciją, tarptautinėje politinėje arenoje apsukų nemažina. NATO viršūnių susitikime ji bandė imtis net JAV prezidento Donaldo Trampo ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel taikytojos vaidmens, už ką neva jai padėkojęs Prancūzijos prezidentas. Ką galėtų reikšti toks D.Grybauskaitės aktyvumas?

  2018 liepos mėn. 22 d. 09:56:11

 • Demokratija veikia: mes ne vieni (iš policinės valstybės piliečio patirties)

  Galva neišneša, ko tie lietuviai emigruoja, ištirpsta įvairių tautybių žmonių jūroje. Juk tik Lietuvoje žmogaus nestingdo kosminės vienatvės šaltis, jo nereikia guosti pasakomis apie ufonautus, ateivius iš kosmoso, nes visuomet šalimais, įkandin ir visur kitur jaučia nematomų seklių, šnipų, agentų žmogišką šilumą. Jo niekad nepalieka vieno be atidos ir globos mūsų slaptosios tarnybos.

  2018 liepos mėn. 21 d. 13:21:11

 • Seimo valstiečiams prireikė pagalbos

  Kol dauguma Seimo narių ilsisi, valdančiosios koalicijos vadovams - ne poilsis galvoje. Mat koalicija šiuo metu yra ne valdančioji dauguma, o mažuma, teturinti 66 mandatus. Premjerui Sauliui Skverneliui pavyko įkalbėti prie valstiečių ir socdarbiečių prisijungti frakciją „Tvarka ir teisingumas“. Ši sutiko, tačiau iškėlė tam tikras sąlygas. Jos jau beveik priimtos, nes trauktis nėra kur.

  2018 liepos mėn. 21 d. 10:38:22

 • Keturkojis pareigūnas Žakas vagį padėjo sulaikyti greičiau nei pastebėta vagystė

  Kaune penktadienio rytą vagis sulaikytas anksčiau nei pastebėta vagystė, ir prie to stipriai prisidėjo keturkojis pareigūnas Žakas.

  2018 liepos mėn. 20 d. 16:15:17

 • Siūloma įpareigoti kandidatus nurodyti apie VTEK pripažintus pažeidimus

  Siūloma nustatyti, kad kandidatai į Seimo, Europos Parlamento, savivaldybės tarybos narius, merus privalėtų nurodyti, ar per paskutinius 3 metus nėra Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimu pripažinti padarę pažeidimą.

  2018 liepos mėn. 20 d. 13:19:14

 • R.Karbauskis prašo paneigti melagingą informaciją

  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis prašo žiniasklaidos priemonių paneigti melagingą informaciją apie neva jam priklausantį automobilį, policijos pareigūnų sustabdytą Palangoje, ir jį neva vairavusį kitą asmenį, kuris pažeidė kelių eismo taisykles.

  2018 liepos mėn. 20 d. 12:05:10

 • APMAUDAS: Rusijos futbolo čempionato aštuntojo turo rungtynėse šeštadienį Maskvos „Dinamo“ klubas, kuriam atstovauja Fiodoras Černychas, namuose 0:1 (0:0) pralaimėjo Machačkalos „Anži“ ekipai.
 • SVEIKINIMAI: Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Bulgarijos Respublikos prezidentą Rumeną Radevą šalies 110-ųjų nepriklausomybės metinių proga.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018