respublika.lt

2018 rugsėjo 25, antradienis

 • Ką duos užsienio parduotuvių viliotinis?

  Vienas iš aktualiausių klausimų pastarosiomis dienomis Vyriausybės darbotvarkėje, kaip sutramdyti kainų kilimą. Vyriausybės vadovas geriausia išeitimi mato pakviesti į rinką daugiau naujų mažmeninės prekybos atstovų. Praėjusią savaitę įvardinta, kad kandidatais galėtų būti net 12 Europoje dirbančių prekybos dalyvių. Nejaugi vėl užsieniečių lauksime kaip išganymo?

  2018 rugsėjo mėn. 23 d. 08:28:25

 • Įstatymai rašomi „iš pilvo“

  Seimas dažnai priima įstatymų pataisas, tiesiog siutinančias žmones ir trukdančias gyventi. Kodėl? Priežastis - labai paprasta. Projektus siūlantiems parlamentarams šiuo metu tereikia nurodyti, kokią įtaką tai turės korupcijai, kriminogeninei situacijai, verslo plėtrai ir kiek jų įgyvendinimas kainuotų šalies biudžetui. Ir - viskas. Niekas nesidomi, kaip pataisos įsigaliojimas paveiktų šeimą, emigraciją ir t.t. Tačiau du Seimo nariai nori bent iš dalies šią spragą užlopyti.

  2018 rugsėjo mėn. 22 d. 14:51:39

 • Į politiką eina jau prasiskolinę žmonės

  Pirmosios po Nepriklausomybės atkūrimo Vyriausybės pramonės ministras Rimvydas JASINAVIČIUS įsitikinęs, kad valstybė sparčiau progresuos tada, kai valdžioje svarbiausiu dalyku taps ne išleidžiamos lėšos, o veiklos efektyvumas, rezultatai.

  2018 rugsėjo mėn. 22 d. 07:49:18

 • Gerai gyvensime tik popieriuje

  Seimas vakar patvirtino Demografijos, migracijos ir integracijos politikos 2018-2030 m. strategiją. Joje numatyta daugybė puikių dalykų - šeimos bus skatinamos daugiau gimdyti, net kaimo vaikai turės galimybę lankyti darželius, emigrantai grįš į Tėvynę, o potencialūs bėgliai apsispręs likti čia ir t.t.

  2018 rugsėjo mėn. 21 d. 16:38:11

 • Siūloma sujungti dvi Seimo komisijas

  Siūloma sujungti Seime esančias dvi komisijas - Valstybės istorinės atminties ir Laisvės kovų. Tokį Statuto pakeitimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas „valstiečiams“ atstovaujantis Seimo narys Arūnas Gumuliauskas.

  2018 rugsėjo mėn. 21 d. 15:18:34

 • Siūloma suvienodinti rinkimų organizavimo procedūras

  Siūloma suvienodinti Prezidento, Europos Parlamento ir Savivaldybių tarybų rinkimų organizavimo procedūras. Tai numatančias rinkimus reglamentuojančias įstatymų pataisas Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo nariai, priklausantys darbo grupei referendumui dėl dvigubos pilietybės.

  2018 rugsėjo mėn. 21 d. 12:25:57

 • Seime bus aptariamos derybos dėl 2021-2027 m. ES biudžeto

  Seimo Europos reikalų komitetas penktadienį renkasi aptarti derybų dėl 2021-2027 m. daugiametės finansinės programos. Komiteto posėdyje pakviesta dalyvauti Lietuvos nuolatinė atstovė Europos Sąjungoje, ambasadorė Jovita Neliupšienė, Finansų ir Užsienio reikalų ministerijų atstovai.

  2018 rugsėjo mėn. 21 d. 10:00:06

 • Prezidentė užtrenkė duris signatarams

  Prezidentūrai įstatymai negalioja. Prieš kelias savaites prezidentę apie vizitą informavę signatarai Bronislovas Genzelis, Audrius Butkevičius ir Zigmas Vaišvila, vakar iš prezidentūros buvo kone išprašyti, o į Austriją išvykusi prezidentūros vadovė nė nepasivargino signatarų įspėti, kad jos darbo vietoje nebus.

  2018 rugsėjo mėn. 21 d. 08:20:34

 • Panevėžio meras ir jo patarėja ir toliau lieka nušalinti nuo pareigų

  Teismas patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros prašymą ir ketvirtadienį pratęsė nušalinimo nuo pareigų terminą Panevėžio miesto savivaldybės merui Mykolui Ryčiui Račkauskui bei jo patarėjai Gintarei Maskoliūnienei. Abu jie yra įtariamieji korupcinio pobūdžio byloje.

  2018 rugsėjo mėn. 20 d. 19:00:51

 • Ž.Vaičiūnas Tokijuje pristatė Ignalinos AE uždarymo klausimus

  Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, rugsėjo 18-20 d. lankęsis Tokijuje, Japonijoje, susitikimuose su Vyriausybės atstovais ir ministrais bei didžiųjų energetikos korporacijų vadovais aptarė bendradarbiavimo energetikoje galimybes ir perspektyvas.

  2018 rugsėjo mėn. 20 d. 17:37:37

 • Gabrielius Landsbergis, Gitanas Nausėda ir taukuoti pirštai

  „Nors bankininkas Gitanas Nausėda visaip kratosi konservatorių paramos, mat daugeliui rinkėjų ši partija skamba kaip keiksmažodis, visgi šiokią tokią paramą jis iš konservatorių jau gavo. Tiesa, ne asmeniškai. Per šeimininkus skandinavus“, - ironizuoja dienraštis „Vakaro žinios“ „Elito naujienose“.

  2018 rugsėjo mėn. 23 d. 08:22:18

 • Artėja Baltų vienybės dienos

  Baltų vienybės diena - tradicinė šventė, kurios tikslas yra populiarinti glaudžius latvių ir lietuvių tautų bei valstybių ryšius, pristatyti ir puoselėti Baltijos valstybių kultūrą ir papročius. Baltų vienybės dieną švenčiama kasmet, pažymint 1236 metais įvykusį Saulės mūšį

  2018 rugsėjo mėn. 22 d. 11:18:02

 • E.Jankevičius: Padarysime viską, kad R.Kazėnienė liktų savo pareigose

  Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius solidarizuojasi su Kauno tardymo izoliatoriaus Socialinės reabilitacijos skyriaus viršininke Rasa Kazėniene. Jis penktadienį pripažino, kad R. Kazėnienė darbe patiria psichologinį spaudimą, ir pabrėžė padarysiąs viską, kad ji išliktų savo pareigose.

  2018 rugsėjo mėn. 21 d. 16:52:49

 • R.Žemaitaitis: įsižeidėme išgirdę apie R.Pakso ketinimus prezidento rinkimuose

  Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininkui Remigijui Žemaitaičiui europarlamentaro Rolando Pakso elgesys primena Petrą Gražulį, kuris santykius su nesantuokinio savo vaiko motina aiškinasi televizijoje.

  2018 rugsėjo mėn. 21 d. 15:52:53

 • A.Navickas reikalauja savivaldybę pasiaiškinti dėl neįgalių vaikų vežimo

  Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Navickas kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę dėl neįgalių vaikų vežimo į mokyklas paslaugų.

  2018 rugsėjo mėn. 21 d. 12:35:53

 • Siūloma indeksuoti valstybines pensijas

  Siūloma įteisinti paskirtų valstybinių pensijų indeksavimą Socialinio draudimo pensijų įstatyme nustatyta tvarka ir dydžiais. Parlamentarų grupė, kurioje yra „valstiečių“, „socialdarbiečių“ ir „tvarkiečių“ atstovai, įregistravo tai siūlančias Valstybinių pensijų įstatymo pataisas.

  2018 rugsėjo mėn. 21 d. 11:04:03

 • Nors miškų gynėjai pasiekė mažą pergalę, S.Skvernelis pjūklų nesudeda

  Nepaisant visuomenės protestų, peticijos su dešimtimis tūkstančių parašų, Vyriausybė tebemano, kad miško kirtimo kvotos padidinimas - legalus ir teisingas žingsnis. Pasak ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio, jis pasitiki mokslininkais, kurie siūlo sprendimus.

  2018 rugsėjo mėn. 21 d. 08:49:54

 • Ar išdrįs A.Armonaitė nustelbti E.Masiulį?

  Liberalė Aušrinė Armonaitė svajoja tapti savo bendraminčių vedle Seime. Vakar ji išdrįso mesti pirštinę liberalų vilkui Eugenijui Gentvilui ir atimti iš jo frakcijos seniūno titulą. Deja, Aušrinei nepasisekė. Tačiau „Vakaro žinios“ turi pergalingą pasiūlymą liberalei.

  2018 rugsėjo mėn. 21 d. 08:02:11

 • Siūloma paskelbti privalomąjį referendumą dėl dvigubos pilietybės

  Seimui siūloma paskelbti privalomąjį referendumą dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo, kuris numato ir dvigubos pilietybės galimybę.

  2018 rugsėjo mėn. 20 d. 18:16:35

 • O.Strikulienė: Kas verks sumažinus Seimo narių skaičių?

  Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis žada teikti įstatymo projektą, kuris, jei kolegos pritartų, sumažintų parlamentarų skaičių nuo 141 iki 121 politiko. Visai logiška. Jei Lietuvoje piliečių mažėja, tai turėtų sumažėti ir jiems atstovaujančių Seimo narių.

  2018 rugsėjo mėn. 20 d. 16:31:11

1 2 3 4 5 6 7 ... 719
 • PATEKO: Didžiojoje Britanijoje vykstančio Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ serijos turnyro vienetų atrankoje lietuvis Simonas Žukauskas 2:6, 1:6 pralaimėjo atrankos favoritui 20-mečiui amerikiečiui Roy'ui Smithui (1378-oji pasaulio raketė), tačiau pateko į pagrindines varžybas kaip „laimingas pralaimėjusysis“ (lucky loser).
 • VADOVAUS: Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų kuriamam Verslo kompetencijų ir paslaugų centrui nuo pirmadienio vadovauja ilgametę patirtį turinti Ramunė Vaičiūnienė.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar savo akimis matėte popiežių Pranciškų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6   +9 C

   +3   +4 C

 

   0  +2 C

  +11  +12 C

   +8  +9 C

 

   +7  +9 C

  1-6 m/s

 4-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018