respublika.lt

2018 rugsėjo 24, pirmadienis

 • Reikia keisti Lietuvos raudonąją knygą

  Lietuvos raudonosios knygos pirmasis sąrašas, kuris šiuo metu vadinamas Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašu, buvo patvirtintas 1976 metais. Daugėjant informacijos ir tyrimų duomenų, taip pat siekiant rūšių būklę įvertinti pagal naujausią metodiką, Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo šį sąrašą sutrumpinti.

  2018 rugsėjo mėn. 09 d. 07:51:05

 • Už G.Nausėdos stovi labai galingos jėgos

  Iš SEB banko prezidento patarėjo pareigų atsistatydinęs Gitanas Nausėda pareiškė artimiausiu metu paskelbsiantis, ar sieks Lietuvos prezidento posto. Keista, tačiau daliai žiniasklaidos tai atrodo svarbu, nors sunku prisiminti, kad anksčiau kiekvienas bankininkas, inžinierius, mokytojas ar kitos profesijos žmogus, visiškai nesusijęs su politika, atsiskaitytų visuomenei, ar kandidatuos į šalies vadovus.

  2018 rugsėjo mėn. 08 d. 14:17:30

 • Parlamente kurpiama apkalta R.Karbauskiui

  Į žodinį konfliktą su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos vadovu Ramūnu Karbauskiu įsitraukęs Justas Džiugelis nemato priežasties būti šalinamas iš frakcijos ir sieks joje išlikti. O konservatorius Andrius Kubilius konfliktu ketina pasinaudoti inicijuodamas apkaltą R.Karbauskiui.

  2018 rugsėjo mėn. 08 d. 09:47:18

 • Rolandas Paksas. Kviečiu į Tautos referendumą dėl lito sugrąžinimo

  Piliečių tiesioginį dalyvavimą sprendžiant pamatinius valstybės gyvenimo klausimus suprantu kaip neatsiejamą ir svarbiausią demokratijos sąlygą, Tautos aukščiausios suverenios galios išraišką.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 16:20:23

 • V.Tomaševskis svarsto galimybę dalyvauti prezidento rinkimuose

  Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis sako, kad susilaukė nemažai visuomenės raginimų dalyvauti ateinančiuose prezidento rinkimuose ir tokią galimybę jis tikrai svarsto.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 14:38:26

 • R.Karbauskis ir toliau nemato galimybių J.Džiugeliui likti frakcijoje

  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis nelinkęs rimtai vertinti konservatoriaus Andriaus Kubiliaus kalbų apie galimą Konstitucijos pažeidimą ir apkaltą Ramūnui Karbauskiui dėl „ultimatyvių grasinimų Seimo nariui Justui Džiugeliui trauktis iš frakcijos“.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 14:13:11

 • Signatarai reikalauja išbraukti žinomų žmonių pavardes iš KGB sąrašų

  Artėjant popiežiaus Pranciškaus vizitui į Lietuvą, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai Bronislovas Genzelis, Audrius Butkevičius, Zigmas Vaišvila dar kartą kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, prašydami užtikrinti, kad mirusio garbaus kardinolo Vincento Sladkevičiaus pavardė, taip pat ir aktoriaus Donato Banionio bei dirigento Sauliaus Sondeckio pavardės nedelsiant būtų pašalintos iš www.kgbveikla.lt svetainės.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 11:32:16

 • Vilniaus savivaldybės išmontuota atminimo lenta vėl grįžo į Lukiškių aikštę

  Iš Lukiškių aikštės savivaldybės išmontuota atminimo lenta, kurioje iškaltas ne tik čia palaidotų relikvijų sąrašas, bet ir prie iniciatyvos prisidėjusių visuomenininkų ir net rangovų pavardės, vėl grįžo į savo buvimo vietą.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 11:20:11

 • R.Karbauskis: tegul prezidentė į veidrodį pažiūri

  Daliai Grybauskaitei nepavyko prie vieno stalo suburti pozicijos ir opozicijos lyderių, todėl kilo mintis pasikviesti juos į restoraną prie vakarienės stalo. Tačiau „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis „Vakaro žinias“ užtikrino, kad su šalies vadove vakarieniauti neis.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 10:20:11

 • Akibrokštas: skolintis gali tik į skolas jau įklimpę miestai

  Atrodo, paprasta tiesa: jei nesi piktybinis skolininkas, sugebi derinti pajamas ir išlaidas, tau drąsiai paskolins tiek pažįstami, tiek bankai. Bet Lietuvoje galioja kita, nelabai sveiku protu suvokiama, logika. Didžioji dalis savivaldybių yra įklimpusios į didžiules skolas - šioms leidžiama ir toliau skolintis. O toms, kurios jokių skolų neturi - skolintis uždrausta.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 08:19:55

 • Brango darbo valanda

  Šių metų antrą ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2017 m. ketvirčiu, vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, pašalinus darbo dienų skaičiaus įtaką, padidėjo 9,8 proc., iš jų verslo įmonėse - 10,1 proc.

  2018 rugsėjo mėn. 08 d. 16:51:40

 • D.Kepenis siūlo pagalvoti apie nemokamą viešąjį transportą

  Seimo narys „valstietis“ Dainius Kepenis savo parengtose sveikatinimo gairėse kalba apie nemokamą viešąjį transportą, kuris užtikrintų mažesnę oro taršą. Tuo metu Vilniaus miesto savivaldybė sako, kad, atsiradus nemokamam viešajam transportui, suprastėtų jo kokybė.

  2018 rugsėjo mėn. 08 d. 11:43:56

 • V.Poderys Lenkijoje atsakė į klausimus apie Astravo atominę elektrinę

  Lenkijos mieste Krynicoje vykusiame Europos ekonomikos forume „Europa - vakar, šiandien ir rytoj“ dalyvavęs Seimo narys bei Energetikos komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys su kitų šalių atstovais aptarė Lietuvai ir visai Europai svarbius energetikos klausimus.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 21:23:00

 • R.Paksui gali būti pasiūlyta siekti Lietuvos prezidento posto

  Buvusiam prezidentui, Europos Parlamento nariui Rolandui Paksui gali būti pasiūlyta siekti Lietuvos prezidento posto. Šis politikas taip pat gali sugrįžti į partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko pareigas.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 15:37:47

 • Koordinuoti veiksmų rudenį opozicija neplanuoja

  Didžiausios opozicinės parlamento frakcijos pirmadienį prasidėsiančioje Seimo rudens sesijoje bendrų veiksmų imtis neplanuoja ir dėl tuščio opozicijos lyderio posto galvos nesuka. Tiesa, koordinuotą elgesį galėtų paskatinti pajutus valdančiuosius maunant apynasrį.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 14:32:36

 • Seimas rinksis į rudens sesiją

  Vyriausybė į sesijos darbų programą pasiūlė įrašyti 118, prezidentė Dalia Grybauskaitė - 11, Seimo nariai - daugiau kaip 300 įstatymų projektų. Seimo rudens sesijos darbus pristatys Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Vyriausybės teikiamus įstatymų projektus - ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 12:30:11

 • Kazlų Rūdos poligone įrengta nauja aviacijos šaudykla

  Lietuvos kariuomenės brigados generolo Kazio Veverskio poligone Kazlų Rūdoje baigta įrengti NATO standartus atitinkanti šaudymo į antžeminius taikinius šaudykla. Čia taip pat sutvarkyti keliai, įrengta priešgaisrinė sistema. Pirmąsias pratybas atnaujintame poligone planuojama surengti jau šį rudenį.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 11:30:17

 • R.Žemaitaitis apie frakcijų derybas: žodinio susitarimo neužteks

  Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis sako, kad TT frakcijos derybos su valdančiąja dauguma tikrai vyksta. Pasak R. Žemaitaičio, praėjusią savaitę jis buvo susitikęs su Vyriausybės vadovu Sauliumi Skverneliu, ir matomas derybų pasistūmėjimas.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 10:35:14

 • S.Skvernelis gelbėja ministrės šeimą

  Jei šeimą ištinka krizė, reikia kalbėtis, - sako psichologai. Tą patį premjeras Saulius Skvernelis sako švietimo ministrei Jurgitai Petrauskienei. Jei sutuoktiniai pradės kalbėtis, ministrės vyras galbūt nelaimės visų viešųjų pirkimų iš eilės.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 08:21:11

 • Jau turime įrodinėti, kad Lietuva yra čia

  Arvydui Juozaičiui pakvietus susitikti Lietuvos tuštėjimo tema, į Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešąją biblioteką prigriuvo žmonių. Dvi valandas ankštokoje salikėje jie egzaminavo Sąjūdžio pirmeivį, rašytoją, filosofą A.Juozaitį, tarytum jis jau būtų taręs „taip“ penkiasdešimčiai intelektualų, paprašiusių jį kandidatuoti į prezidentus.

  2018 rugsėjo mėn. 07 d. 08:13:11

 • KATASTROFA: Tunise gausios liūtys ir potvyniai pareikalavo mažiausiai keturių žmonių gyvybių; Šiaurės rytinėje Nabulo provincijoje gelbėjimo komandos rado dviejų pagyvenusių vyrų ir dviejų jaunų moterų kūnus.
 • TRAGEDIJA: per sukilėlių ataką neramiuose Kongo Demokratinės Respublikos rytuose, Benio mieste, žuvo 16 žmonių, tarp kurių 12 civilių ir keturi kariai arba sukilėliai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. V.Tomkus: nuo atgimimo iki išsigimimo
2. V.Vyšniausko kalba, pasakyta Seime, Sąjūdžio jubiliejaus proga
3. Disidentė, vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Abu popiežiai suprato mūsų kančią
4. Įstatymai rašomi „iš pilvo“
5. Į politiką eina jau prasiskolinę žmonės
6. Rolandas Paksas. Neturi likti ginklų ir kariuomenių Baltijos šalyse bei Karaliaučiuje
7. Prezidentei krizė buvo pelninga
8. Vilniečiai atvykstantį popiežių pasitiks užversti kalnais šiukšlių
9. O.Strikulienė: Kas verks sumažinus Seimo narių skaičių?
10. Parlamentas tirs žinomų šviesuolių KGB šmeižto istoriją
11. Už vizitą pas gydytoją mokėti teks ne visiems
12. Arvydas Juozaitis stoja į kovą
13. Iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto varomas P.Gražulis: Esu labiausiai tinkamas ginti žmogaus teises
14. O.Strikulienė: Žmonės patys neina balsuoti, o paskui bloga valdžia piktinasi!
15. T.B.Burauskaitė: Padarėme tai, ką liepė Seimas
16. Nekultūringa politika
17. O.Strikulienė: Du politikai, taikos balandžiais lakstantys
18. F.Kauzonas: Parduodamas Europos vidurys!
19. Bausti reikia tikruosius žudikus
20. Perki internetu, malonėk susimokėti... už orą
21. Sumindžiotos mūsų istorinės relikvijos
22. Ar ne laikas grąžinti skolą Mažvydui?
23. Vaidindami demokratišką valstybę pamiršome, kas ta demokratija yra
24. „Auksinių šaukštų“ istorija dar nebaigta
25. O.Strikulienė: Nieko naujo. Valdžios fikusai tik kaitaliojasi su kaktusais
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6 +9 C

   +6  +9 C

 

   +5  +8 C

  +11  +15 C

   +12  +11 C

 

   +10  +12 C

  1-6 m/s

 0-4 m/s

 

    1-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018