respublika.lt

2018 rugsėjo 21, penktadienis

 • Darbdaviai galės pranešti

  Nuo gegužės darbdaviams užteks duomenis apie apdraustuosius "Sodrai" pateikti elektroniniu būdu, tam nebereikės vykti į "Sodros" skyrius. Draudėjų laiką ir pinigus sutaupysiantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktiems Lietuvos Respublikos apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registro nuostatų pakeitimams trečiadienį pritarė Vyriausybė.

  2014 vasario mėn. 05 d. 13:56:35

 • Štai kas šiandien - vasario 5-ąją atsitiks

  Respublika.lt pateikia svarbiausius šios dienos įvykius.

  2014 vasario mėn. 05 d. 06:44:08

 • Lenkų akcijos šmeižtas papiktino visuomenininkus

  Daugiau kaip 60 žinomų Lietuvos mokslininkų, menininkų, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjų ir rezistentų kreipėsi į aukščiausius šalies pareigūnus dėl Lietuvos lenkų rinkimų akcijos vykdomo Lietuvos šmeižto ir prieš mūsų šalį rašomų skundų. Kreipimosi autoriai reikalauja mesti lenkus iš valdančiosios koalicijos ir ragina nepasiduoti šios partijos spaudimui įteisinti dvikalbystę.

  2014 vasario mėn. 04 d. 15:40:49

 • Kokia alga kenkia valstybei?

  Skandinaviškų bankų pasisamdyti patarėjai, Seimo opozicija bei jiems prijaučiantys politologai įtikinėja, esą minimalios mėnesio algos padidinimas nuo 1000 iki 1500 litų sugriautų Lietuvos ekonomiką ir finansų sistemą. Bet minimalios algos didinimo kritikai patys nedirba už minimalią algą. Jiems, išleidžiantiems po keliolika ar keliasdešimt tūkstančių per mėnesį, nereikia sukti galvų, kaip sumokėti už šildymą, geresnį nei makaronai maistą, vaikų būrelius. Kokia minimali alga pavojinga valstybei ir kokia jos piliečiui?

  2014 sausio mėn. 31 d. 10:23:31

 • S.Daukanto aikštė pastebėjo: V.Andriukaitis visai nedirba

  Atsiranda vis daugiau ženklų, kad artėja prezidento rinkimai. Vakar Vilniaus infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninėje apsilankiusi šalies vadovė pasibaisėjo, kokiomis sąlygomis ten gydomi ligoniai ir dirba gydytojai. Ir užsipuolė sveikatos apsaugos ministrą Vytenį Povilą Andriukaitį, kad šis dirbti dar nepradėjo. O šis neatsistebėjo, kur šalies vadovė buvo iki šiol: „Prezidentė kiekvienais metais pasirašinėja šalies biudžetą. Ir visus investicinius projektus ji mato ir žino“.

  2014 sausio mėn. 31 d. 08:00:38

 • Signataras Z.Vaišvila: jeigu vykdote tiktai Briuselio valią - atsistatydinkite

  Kovo 11-osios Akto signataras Zigmas Vaišvila, vertindamas Premjero Algirdo Butkevičiaus išsakytą kritiką referendumo iniciatyvai dėl žemės pardavimo užsieniečiams, sako, kad "tai yra vien tik tai gąsdinimas". Ketvirtadienį spaudos konferencijoje Seime jis tvirtino, kad jeigu valdžia neatlieka savo funkcijų, tai turi atsistatydinti.

  2014 sausio mėn. 30 d. 12:05:46

 • K.Masiulis siūlo bambalį vietoj dušo

  Kadangi tiesti vandentiekį į mažus miestelius yra brangu, seimūnas Kęstutis Masiulis mano, kad gyventojams geriau pirkti vandenį parduotuvėse. Pono Kęstučio ir jo bendražygių pastangomis miesteliuose iš tiesų beveik neliko kam praustis, - ironizuoja dienraštis "Vakaro žinios".

  2014 sausio mėn. 30 d. 08:50:58

 • VRK neužgesino vilčių surengti referendumą

  Vyriausioji rinkimų komisija, svarsčiusi galimybę nutraukti referendumą dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams, trečiadienį po audringų diskusijų šios iniciatyvos nesustabdė. Tai nulėmė VRK pirmininko Zenono Vaigausko balsas, kuris balsuojant susilaikė.

  2014 sausio mėn. 29 d. 17:41:56

 • Valdžia reaguoja tik po skaudžių istorijų

  Vaikų apsauga - atimant atžalas iš jų tikrųjų tėvų ir atiduodant kitiems, netgi homoseksualams, greitu metu gali tapti kasdienybe. Tuo metu apie Norvegijos vaiko teisių apsaugos tarnybą „Barnevernet“ sklando ne tik legendos, bet ir sukrečiančios atimtų vaikų istorijos. Kai kitos valstybės stengiasi kuo greičiau pasirūpinti iš savų šalies piliečių atimtais vaikais, Lietuvos politikai sėdi rankas sunėrę.

  2014 sausio mėn. 29 d. 15:51:23

 • Vyriausybė siūlo prezidentei apdovanoti tarnybos metu žuvusį A.Šenavičių

  Ministrų kabinetas siūlys prezidentei Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi po mirties apdovanoti tarnybos metu Kosove žuvusį muitininką Audrių Šenavičių. Finansų ministerija, teikusi siūlymą Vyriausybės posėdžiui, siūlo įvertinti A. Šenavičiaus didvyriškumą ir pasiaukojimą vykdant Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės viršenybės misiją Kosove.

  2014 sausio mėn. 29 d. 14:16:23

 • Politinė taryba kenčia ant parako statinės

  Politinė taryba vakar prisipažino nedrįstanti tiesiai šviesiai užčiaupti burnos Tautai. Ir paskelbė, kokias malones suteikia. Pirma: Seimo valdančioji koalicija neuždraus referendumo dėl draudimo žemę parduoti užsieniečiams, jei Vyriausioji rinkimų komisija nuspręs, kad surinkta pakankamai parašų. Antra: jei užteks parašų, bus leista Tautai pareikšti nuomonę, nors esą „referendumas prieštarautų Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą sutarčiai“. Trečia... O trečia: jei Tauta surinktų 300 tūkst. referendumui dėl išstojimo iš Europos Sąjungos parašų, ar tai neprieštarautų Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą sutarčiai?

  2014 vasario mėn. 05 d. 08:20:03

 • A.Stančikas: Valstybę privalome ginti, o ne parduoti

  „Jei referendumas bus ignoruojamas, tada kils klausimas, kas ką valdo, ar Tauta turi teisę išreikšti savo nuomonę. Žemės pardavimo užsieniečiams šalininkai gąsdina, kad įteisinus draudimą ES pradės taikyti milžiniškas sankcijas, gal ir iš pačios ES išmes“, - sakė „Respublikos“ kalbinamas Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas.

  2014 vasario mėn. 04 d. 16:10:55

 • Siekiama sumažinti šešėlį odontologijoje

  Sveikatos apsaugos ministrą Vytenį Povilą Andriukaitį papiktino gynybinė šalies Odontologų rūmų pozicija, kai ši savivaldos institucija, užuot ieškojusi priemonių, kaip skaidrinti vienos iš medicinos sričių veiklą, suabejojo Valstybinės mokesčių inspekcijos tyrimo duomenimis apie nustatytus pažeidimus dantų gydytojų kabinetuose.

  2014 vasario mėn. 04 d. 13:33:27

 • D.Kreivys ir vienas pastatytų elektrinę

  Buvęs ūkio ministras Dainius Kreivys mano, kad pastatyti Lietuvoje atominę elektrinę būtų vienas juokas. Kaimynų pagalba tam nebūtina. Pirmyn, ponas Dainiau, imkite ir pastatykite, - ironizuoja dienraštis "Vakaro žinios".

  2014 sausio mėn. 31 d. 08:25:09

 • Siūloma pakviesti VRK pirmininką Z.Vaigauską pasiaiškinti Seimo valdybai

  Seimo pirmininko pavaduotojas "tvarkietis" Kęstas Komskis kreipėsi į Seimo valdybą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko Zenono Vaigausko viešų pasisakymų komentuojant privalomojo referendumo, kurio iniciatyvinė grupė surinko daugiau kaip 300 tūkstančių piliečių parašų, surengimo galimybes.

  2014 sausio mėn. 30 d. 17:50:02

 • B.Obama nuplagijavo L.Graužinienę

  Tai buvo juoko žymiais šalies ekonomistais prisistatantiems skandinaviškų bankų patarėjams, kai Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pasiūlė iki 1509 litų padidinti minimalią mėnesio algą. Aukštąjį finansinį išsilavinimą turinti viena šalies vadovių L.Graužinienė buvo vadinama ir populiste, ir neišmanėle. O vakar visi skandinavų samdinių juokeliai išgaravo, kai mūsų Seimo pirmininkės „populizmą“ nuplagijavo JAV prezidentas Barakas Obama. Jis savo metinėje kalboje paragino Kongresą padidinti minimalų federalinį atlyginimą.

  2014 sausio mėn. 30 d. 11:00:28

 • VRK nedrįso iš karto uždrausti žemės referendumą

  „Vyriausioji rinkimų komisija nėra ta institucija, kuri pasako galutinį žodį dėl Konstitucijos. Tai užkirstų kelią Tautai priimti protingą sprendimą“, - tikina Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas VAIGAUSKAS.

  2014 sausio mėn. 30 d. 08:20:25

 • Vyriausybė dar neapsisprendė dėl aukštojo mokslo finansavimo permainų

  Trečiadienį ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė švietimo ir mokslo ministrą Dainių Pavalkį ir aptarė aukštojo mokslo finansavimo klausimus. Vyriausybės vadovui buvo pateikti trys variantai, kaip būtų galima gerinti sąlygas studentams ir mažinti finansinę naštą, tačiau sprendimo dar nėra.

  2014 sausio mėn. 29 d. 16:06:14

 • Pietų Lietuvos rajonuose skelbiama ekstremali padėtis

  Šešiose Pietų Lietuvos savivaldybėse - Alytaus, Lazdijų, Varėnos, Šalčininkų, Trakų rajonų ir Druskininkų - įvedama valstybės lygio ekstremali padėtis. Tokiam vidaus reikalų ministro ir Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos pirmininko Dailio Alfonso Barakausko siūlymui trečiadienį pritarė Vyriausybė.

  2014 sausio mėn. 29 d. 14:57:05

 • Svarstoma, kaip paminėti Baltijos kelio 25-ąsias metines

  Vyriausybėje trečiadienį į pirmąjį posėdį susirinko darbo grupė Baltijos kelio 25-ųjų metinių minėjimo renginiams pasirengti. Svarstytos įvairios idėjos, pasiūlymai bei laukiančios užduotys.Pasak Vyriausybės kanclerio pirmojo pavaduotojo, darbo grupės vadovo Remigijaus Motuzo, į darbo grupės veiklą bus siekiama įtraukti visuomenės veikėjus, istorikus ir mokslininkus.

  2014 sausio mėn. 29 d. 13:58:09

 • PRIEMONĖS: Ūkio ministerija siūlo patobulinti pelno mokesčio lengvatos taikymą investiciniams projektams, taip pat ją taikyti elektromobiliams; šios priemonės, pasak ministerijos, svarbios šalies ūkio konkurencingumui ilguoju laikotarpiu.
 • DOVANOS: šalies vadovė Dalia Grybauskaitė Lietuvoje viešėsiančiam popiežiui Pranciškui dovanos nepriklausomybės simbolį - Laisvės varpą ir kūrinio „Gloria Lietuvai“ įrašą.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

USD - 1.1769 PLN - 4.2925
RUB - 78.0670 CHF - 1.1312
GBP - 0.8859 NOK - 9.5885
reklama
Ukis 2018