respublika.lt

2018 birželio 24, sekmadienis

XXI a. vergovė. Daugybė žmonių dirba už maistąnuotraukos (38)

2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 07:54:11
Justina GAFUROVA, zinios@vakarozinios.lt

Nors manome, kad vergovės laikai, kai žmonės dirbo už maistą, jau seniausiai praėjo, regis, ir XXI a. vergovė yra net įteisinta įstatymais. Todėl, kad didžioji dalis šalies dirbančiųjų vis dar uždirba minimalų mėnesinį atlyginimą, siekiantį 380 eurų „ant popieriaus“, o atsižvelgiant į kainas parduotuvėje, tenka pripažinti, kad uždirba tik maistui.

 

Naujausiais „Sodros“ duomenimis, didžioji dalis dirbančiųjų, 211,96 tūkst. žmonių, uždirba 380 eurų per mėnesį ar net mažiau oficialaus atlyginimo. Tuo metu vadinamąjį vidutinį šalies atlyginimą, kuris vos vos viršija 800 eurų ribą neatskaičius mokesčių, šių metų birželio mėnesį pasiekė vos 72,36 tūkst. dirbančių asmenų. O daugiausiai uždirbantys asmenys, kurių atlyginimas neatskaičius mokesčius viršija 5000 eurų, prieš mėnesį sudarė vos 4,39 tūkst. Akivaizdu, kad didžioji šalies dirbančiųjų dalis priversta pragyventi už minimalų atlyginimą, kuris toli gražu neužtikrina orios kasdienybės.

Pasižvalgykime po parduotuvių lentynas. Šiandien jau net politikai nebesigina ir pripažįsta, kad kainos tikrai smarkiai pakilusios. Štai viename Lietuvos populiariųjų prekybos tinklų 150 g sūrio galime įsigyti sumokėję nuo 0,99 iki 1,45 euro. O jei rinksimės 250 g pakuotę, gali tekti sumokėti ir visus 1,79 euro, o tai, pavertus litais, siekia net 6,18 lito. Kaži, ar anksčiau už sūrį tiek tekdavo mokėti?

Panaši situacija ir su pienu. Tiesa, įprastos litrinės pakuotės jau galit nerasti ir su žiburiu. Dažniausiai pienas pilstomas į 0,9 litro pakuotes ir, nesirenkant brangiausių prekių, gali kainuoti nuo 0,49 iki 0,89 euro, arba 3,07 lito. Sviestas parduotuvėje kainomis nenusileidžia sūriui. Štai 200 g „Rokiškio“ sviesto kainuoja 1,69 euro (5,84 lito). O norint dar ir duonos įsigyti, kad būtų ant ko sviestą tepti, gali tekti pasukti galvą. Mat kepaliukų, sveriančių kilogramą, vargiai ar surasite, nebent 800 g už kilogramo kainą. Arba dar mažiau. Pavyzdžiui, 400 g pakuotė juodos raikytos „Bočių“ duonos jums gali atsieiti 0,79 euro (2,73 lito). Už mažiau nei pusę kilogramo.

Paskaičiuokime, jei keturių asmenų šeima pusryčiams norėtų susitepti sumuštinių, kepaliukas duonos, pakuotė sūrio ir, tarkim, ketvirtadalis sviesto pakuotės jiems atsieitų apie 3 eurus arba ir visus 4, jei dar pieno priskaičiuotume. Į dešrą jau net nesižvalgome. Brangoki pusryčiai, nepamirštant, kad ne tik nesveiki, bet dar ir sprangūs, nes nepriskaičiavome nei kavos suaugusiems, nei daržovių ar vaisių vaikams. O jei taip tris kartus per dieną? Maistui šeimai reikėtų mažiausiai 12 eurų. Jei tokius patiekalus galima skaityti normalia mityba. Taigi, per mėnesį išeitų visi 360 eurų. Visas vieno žmogaus mėnesinis atlyginimas ir net daugiau!


- Šių metų sausio mėnesį, pradėdamas eiti socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėjo pareigas, minėjote, jog yra keli būdai pasiekti, kad atlyginimai Lietuvoje augtų. Ką konkretaus jau pavyko nuveikti gyventojų labui? - „Vakaro žinios“ paklausė ekonomisto Romo LAZUTKOS.

- Turbūt staigių pasikeitimų ir nėra. Nuo metų vidurio įsigaliojus Socialinio draudimo įstatymo pataisai, padidintos darbo išmokos. Kai kur vyksta kolektyviniai sutarčių pasirašymai, tačiau tai nėra paplitę, tad nepastebėjau, kad kažkas labai smarkiai keistųsi. Darbo kodekse yra ir daugiau derybų galimybių perkėlimo iš darbdavių į tarybas, tačiau, žinoma, įstatymo neužtenka. Ar tai vyks, ar ne, sunku pasakyti.

Dėl savarankiškai dirbančiųjų, kurių apmokestinimas turėtų būtų panašus į samdomų darbuotojų apmokestinimą, buvo pastangos sumažinti skirtumus ir jau sausio mėnesį įsigaliojo įstatymų pataisos, su kuriomis individualiai dirbantiesiems padidėjo įmokos „Sodrai“, bet tai buvo praėjusios valdžios sprendimas. Tai gali duoti teigiamų rezultatų, kai užuot įdarbinus žmogų įmonėje iš jo reikalaujama išsiimti individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą ir teikti paslaugas jo pagrindu. Tokių žmonių pajamos gali būti didelės, bet jos netraktuojamos kaip darbo užmokestis ir tai turi įtakos statistikai.

Dėl tokių spragų darbo užmokestis oficialiai yra mažas, kainos kyla, o esant geriems orams kurortuose gausu turistų. Tai rodo, kad pinigai visgi uždirbami, tik didele dalimi ne darbo užmokesčio forma. Tai kiša koją tiems, kurie dirba pagal darbo sutartis, kurie neturi galimybės susimažinti mokesčių.

- Bet žmonėms rūpi labai konkretus klausimas - tai kada gyventi Lietuvoje bus geriau?


- Šis klausimas neturi vieno atsakymo. Viena vertus, jau dabar kasdien gyventi vieniems tampa geriau, o kitiems - ne. Net ir kainų augimas yra bloga žinia pirkėjui, o štai pardavėjui - puikus dalykas. Taip ir su tuo gerėjančiu gyvenimu. Bendrai gyventojų pajamos kyla ir nėra pagrindo nepasitikėti statistika, tačiau jei algos vidutiniškai kilo 9 proc., kažkam gal padidėjo 19 proc., o kai kam visai sumažėjo. Tai tik parodo pajamų nelygybę, kuri didėja dar ir augant ekonomikai. Nors taip neturėtų būti.

- Pastaruoju metu kas antras politikas vos ištaikęs progą akcentuoja, kad BVP šalyje kilo 4 proc. Tačiau vis didėja emigrantų skaičius. Nejau tautiečiai bėga nuo gerėjančio gyvenimo?

- Tai pasekmė to, kad per keliolika metų viršutinės dalies gyventojų pajamos didėja, o apatinės dalies situacija stagnuoja arba prastėja. Be to, prisideda kainų augimas. Žinoma, šiek tiek lengvino situaciją tai, kad valdžia didino minimalią algą, tačiau jei darbdavys tokiam darbuotojui vietoj didesnio atlyginimo sumažino darbo valandų skaičių, tam darbuotojui niekas nepasikeitė ir didesnė alga jo nepasiekė. Matome, kiek žmonių išvažiuoja, tai rodo, kad didelei daliai gyventojų situacija tikrai negerėja. Žmonės emigruoja dėl ekonominių priežasčių ir tai vėl gi dažnu atveju yra pajamų nelygybė.

- Kaip sumažinti tą pajamų nelygybę?

- Prie viso to, ką minėjau anksčiau, turėtų mažėti galimybė užsidirbti neteisėtais būdais. Deja, šešėlinės ekonomikos mastas didelis, net už minimumą dirbantys asmenys šalia to kartais gauna ir dalį uždarbio vokelyje. Be to, darbdavys, samdydamas darbuotojus, dažnai sugeneruojamo uždarbio nenori dalytis su darbuotojais ir pasiima sau. Didelį vaidmenį čia vaidina ir vengimas mokėti PVM. Žinoma, čia mažai ką išlošia paprasti žmonės, kurie nepaima čekio už paslaugą ar prekę iš pardavėjo, daugiausiai čia uždirba patys verslininkai arba to šešėlio organizatoriai. O tai dar labiau padidina pajamų nelygybę.

- Bet ar nėra taip, kad žmogus, matydamas, jog net oficialiai dirbdamas už gaunamą atlyginimą gali vos vos prasimaitinti, tiesiog nesijaučia motyvuotas būti skaidrus ir mokėti mokesčius?

- Taip. Jei žmogui pasiūlomas vokelis, jis dažnai neturi galimybės atsisakyti, nes negali gauti darbo, kur toks atlyginimas būtų mokamas oficialiai. Tuomet jis tiesiog numoja ranka. Ir nereikia tikėtis didelio tokių žmonių pilietiškumo ar juos kaltinti, nes čia ne tas pats, kas medikui atsisakyti kyšio. Taip, žmonės nepasitiki valstybe, bet net popiežius yra pasakęs, ar galime smerkti žmogų, kuris vagia maistą iš bado? Vargu.

Mokesčiai tokie jau yra, kad juos tenka mokėti priverstinai valstybei tarsi už tą gaunamą civilizaciją ir jos naudą. Žinoma, jeigu daugiau uždirbantys, pajėgesni juos sumokėti suranda būdų, kaip juos susimažinti, o mažai uždirbantys dar turi pirkti ir legalias prekes, natūralu, kad visuomenėje kyla susipriešinimas, kaltinama valdžia ir tiesiog Lietuva.

Bet reikėtų paklausti, kodėl valdžia taip elgiasi ir kas už to slypi. Nes ir kylant kainoms kai kam gyvenimas sparčiai gerėja ir nors šioje pusėje gerokai mažiau žmonių, jie trina rankas, kad gali kainas pakelti, daugiau uždirbti ir dar bando veikti valdžią.

- Kaip manote, kokį gyvenimą gali sau leisti keturių asmenų šeima su dviem vaikais, kai abu suaugę uždirba po minimalų atlyginimą?

- Jų gyvenimas yra skurde. Padėtis tiesiog tragiška ir, žinoma, tokioms šeimoms reikėtų daug didesnės paramos. Jei šeimoje kiekvienam asmeniui pakanka po 153 eurus, vaikai jau nebegauna nemokamo maitinimo mokykloje. Yra nedidelės išmokos šeimoms su vaikais. Bet žinoma, kad tokioms šeimoms reikėtų paramos ne tik vaikams, bet ir tėvams, kad jie gebėtų uždirbti daugiau. Gal jie neturi kvalifikacijos, gal reikėtų suteikti galimybes valstybės apmokamuose kursuose įgyti profesiją, kuri leistų uždirbti daugiau nei minimalų atlyginimą. Nes kol kas tokiems žmonėms be valstybės pagalbos yra sunku.


Gediminas Navaitis, buvęs parlamentaras, psichologas, Mykolo Romerio universiteto profesorius:


Ryšys tarp pajamų ir bendro laimės jausmo ganėtinai aiškus. Yra atlikta tikrai daug tyrimų, taip pat ir Lietuvoje, siejant pajamas su labiausiai apibendrintu ir subjektyviausiu žmogaus savijautos rodikliu - laimės išgyvenimu. Tai ne laimės emocija, kuri gali keistis per dieną keliolika kartų, tai bendras laimingumo lygis, kuris gaunamas žmogui įvertinus, kokie buvo praėję metai ir ar kitais metais jis tikisi, kad situacija gerės. Lietuva išsiskiria tuo, kad mūsų šalyje išskirtinai daug žmonių atsako, jog praėję metai buvo blogi ir ateityje žmogus nieko gero nesitiki. Tokių mūsų šalyje metai iš metų svyruoja tarp 17 ir 21 proc., o Skandinavijos šalyse tokių atsakymų būna apie 1-3 proc.

Su šiais skaičiais galima susieti ir visas kitas esmines Lietuvos problemas. Nes bandymas viską vertinti BVP, kas būdinga rinkos ekonomikai, nebeatitinka XXI a. realijų, kai vis daugiau kalbama apie perėjimą prie laimės ekonomikos ir pagrindiniu rodikliu vis dažniau pasirenkamas Bendros nacionalinės laimės indeksas.

Žinoma, tai nereiškia, kad vienas rodiklis prieštarauja kitam. Tačiau kai tiek žmonių asmeninės, tiek visos visuomenės pajamos pasiekia išsivysčiusių šalių vidurkį, tolesnis pajamų didėjimas bendros nacionalinės laimės rodiklio nebedidina. Jeigu mes rūpinsimės laimės rodikliu, mes sukursime ne tik laimingesnę, bet ir turtingesnę visuomenę. Nes manoma, kad laimingesnis žmogus sugeba daugiau uždirbti.

Bet pas mus atvirkščiai. Mes vis dar gyvename XIX a. ekonominių ir politinių nuostatų sferoje, kai tikima, kad turto augimas padidins ir laimingų žmonių kiekį. Bet tai buvo paneigta jau 1970 m., kai Jungtinėse Amerikos Valstijose nuo amžiaus pradžios iki vidurio BVP išaugo tris kartus, o laimingų žmonių skaičius vos 2 proc.

Juk gal tik numizmatui pinigai reikalingi kaip popierėliai. Iš tiesų mums pinigai reikalingi tam, kad galėtume įsigyti dalykų ir paslaugų, kurių mums reikia. O jei Lietuvoje yra bent penktadalis nelaimingų žmonių, galime sakyti, kad ši grupė dažniausiai bus žmonės, gaunantys mažas pajamas. Taip neišvengiamai ateiname prie rakto į Lietuvos problemas - tai vidurinė klasė. Jos gausėjimas ir politinė įtaka lems tai, kokią valstybę mes turėsime, kad žmonės norėtų joje gyventi ir iš jos nebėgti.

Bet kaip tik šiandien Lietuvoje vidurinė klasė visokiais tiesioginiais ir netiesioginiais būdais yra naikinama ir bandoma rūpintis tik varguoliais. Taip sukuriama turtingųjų ir varguolių sistema. Bet dar Aristotelis rašė, kad skurstantysis negali vadovautis moralės dėsniais, nes jam rūpi tik išsiveržti iš skurdo, o turtingasis lygiai taip pat negali vadovautis moralės dėsniais, nes jis gali sau nusipirkti viską: ir sveikatos apsaugą, ir vaikų mokslus, ir asmeninį saugumą.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (38)

 • Ina 2018 sausio mėn. 28 d. 16:53:08

  labai tikslūs Navaičio pastebėjimai

 • Gediminas Navaitis 2017 rugsėjo mėn. 03 d. 20:37:34

  nieko gero seime neatliko per visas savo kadencijas. Ji turėjo, o gal ir
  turi pažinčių tinklalapį. Ir iš to tinklalapio žmones agitavo , kad
  už jį balsuotų, kad į seimą išrinktų. Dar ir jis drįsta reikštis,
  kai pripuolė prie lovio. Įdomu, ar jis dar turi tą puoduką už 2000
  lotų. O gal ten buvo auksinis šikpuodis?

 • Tita 2017 rugpjūčio mėn. 14 d. 11:45:16

  Yra vistienos slauneliu nebrangiu jas galima issikepti tada dar liks
  pinigu ir alui.

 • Bleka 2017 rugpjūčio mėn. 14 d. 10:46:34

  Zydu valdymas:valde gulago salygomis TSRS,dabar ES...turi NATO ,turi $
  spauzdinimo masinele...Grazus jiem Moletu ezerai...todel salia Vilniaus
  (Wilon)seniai uztvertas ezerukas...Bedos zinomos ,o mirt del zydu
  savivaliavimo...neverta...nes treme,marino badu...ir kas ?Numire kolukieciu
  karta ,kuria zmogelius be tautybes..!Ka daryt?Varyt zyda nuo valdymo.Iki.

 • Pensininkas 2017 rugpjūčio mėn. 14 d. 00:47:07

  Galiu papildyti. Viskas Lietuvoje taip brangu ir algos mazos nes jau
  daugiau kaip ketvirtis amziaus-daugiau nei 25 metai - (!!!) Lietuva rusai
  puola !!!Va taip. Ir kas cia neaisku ??? :)))

 • valentinas 2017 rugpjūčio mėn. 13 d. 21:01:11

  Beveik nieko, tik egzistuoti. Ir tai, jeigu turi savo būstą ir neturi
  kreditų. Deja, tokių žmonių Lietuvoje daug, o politika jau seniai
  skatina nedarbą. Žmogus iš biržos gauna pinigų sumą, nelegaliai
  prisidėjus jam išeina daug geriau nei tam, kuris visą mėnesį dirba.

 • Virginija 2017 rugpjūčio mėn. 13 d. 10:42:16

  Zmogus priverstas kasien galvoti, kaip jam išgyventi. Toks zmogus turbūt
  lankosi tik prekybos centre ir yra priverstas nuolat stebėti akcijas. Bet
  net ir nukainotų batų jis sau leisti negali, o apie poilsį Palangoje
  gali tik pasvajoti.

 • mociute 2017 rugpjūčio mėn. 13 d. 01:09:56

  Dziaugiuosi,kad uzauginau vaikus Lietuvoje sovietiniais,nors ir deficitu
  laikais. Dabar nebutu kitos iseities-tik kur nors uzsienyje...
  Kodel pensininkai, isdirbe 30 metu ir gaunantys apie 200 eu pensijos,
  palikti likimo valiai.Ar tai pensija? Tai pasalpa.

 • Pensininkas, 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 22:58:53

  kuris pritariu komentatoriui taigi, patvirtinu, kad ir Rusijoje ir
  Baltarusijoje viskas dvigubai pigiau nes ...Lietuva rusai puola !!! Todel
  viskas brangu ! :)))

 • Rita 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 22:56:32

  uz tiek patenkinami tik minimalūs poreikiai: maistas, komunalinės
  paslaugos. Ir tai, ko gero, sunkiai. Norint pakeisti situaciją
  vienkartinių sprenimų neuztenka, reikėtų į problemą ziūrėti
  kompleksiškai. Vien MMA pakėlimas visko neišpręs.

 • taigi 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 22:24:05

  As galvojau ,kad Lietuvos jungtines pajegos tikrai uz zmoniu geresni
  gyvenima,bet paskaites ju kliedesius pamaciau apsirikes,ir oziui ir
  jiemsvien tik rusai kalti,kad biudzetas isvagiamas,kad europos parama
  keliauja ivaldininku kisenes ,kad paprastam zmogui pagatavi paskutines
  kelnes nuvilkt,kad darbo kodeksai daro zmones vergais ,be jokiu teisiu,pats
  dirbau 3 men veltui,1 Vilniaus teismas priteise ,bet gavau spyga,ar tai
  anstoliai pasieme,bet pareiske,kad ner is ko iskaiciuot,ir dabar tokiu
  verslininku (vagiu )yra pas mus ne vienas,bet Lietuvos jungtines
  pajegos,lietuviu bedu nemato,nes ir juos ir ozi rusai puola,nezinia kiek
  jau metu,jie dar kliedi,tautos padejejai.Fu

 • Pensininkas 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 20:50:46

  Kad nebuciau suprastas neteisingai. Cia taip raso istatyme -partneris.
  Taigi mano partneris- graziausia pasaulyje moteris !!!:)))

 • Pensininkas 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 20:41:51

  Sorry, apie pajamas pamirsau. Cia jeigu esi vienisas tai i savaite tavo
  pajamos turi buti min 159,35 svaro, o jei turi partneri (as turiu)- 243,25
  svaro. Kadangi lietuviska pensija 120 euru i men (!!!) tai iki 973 svaru
  (243,25 padauginti is 4 savaiciu = 973) primoka, (suselpia) JK valdzia !
  Turint omenyje, kad prekiu kaina ta pati kaip Lietuvoje, o kuras
  automobiliui net pigesnis - galima kaip sake gyvas klasikas J.Erlickas
  "sutikti senatve oriai" ...!!! :)

 • visiems 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 20:36:18

  Neturintiems ko paskaityti ir pavargusiems nuo valdžiagyvių melo:
  plus.google.com/104930148289526971655/posts
  gražių paveiksliukų galerija:
  plus.google.com/u/0/communities/107260533056716270437

 • jo 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 19:35:15

  tauta skursta o musmirė nekreipė dėmesio matosi kad jai nusispjaut
  ,greičiau juos kadencija baigtus gal ateis normalus prezidentas katras į
  tauta žiūrės

 • Pensininkas 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 18:14:57

  Dirbau uz maista gimtojoje Lietuvoje ir as. Paskutiniais metais pries
  isvykstant i JK net nelegaliai (!!!). Dziaugiuosi laiku pabeges. Mano
  pensija lietuviska 120 euru nors stazas 32 metai! Dabar gyvenu gerame bute,
  automobilio bakas pilnas kuro, nestresuoju kai reikia eiti apsipirkti i
  Tesco ar Lidl! Gydymas ir vaistai nemokami. Po S.Airija ir Airija vazineju
  traukiniais ir autobusais nemokamai !!!

 • Net neįsivaizduojate. 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 18:06:07

  Keikėmės anksčiau keikiamės dabar, bet kaip keiksimės po kelerių
  metų... Deja, tai ir liks tik keiksmai. Taip sustyguota ten...

 • Vaje, kas dabar bus?..."rusai puola..." 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 17:44:50

  Rusijos BVP ūgtelėjo netikėtai sparčiai. Antrąjį ketvirtį Rusijos
  BVP paaugo 2,5%, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, aplenkdama
  ekonomistų prognozes. Analitikus nustebino augimas, kurio pagrindu tapo
  labiausiai per recesiją nukentėję vartotojai. Dabar jų padėtis gerėja
  – realusis atlyginimas birželį nemažėjo pirmą kartą nuo metų
  pradžios, o nedarbas artėja prie 2014 m. pasiekto rekordiškai žemo
  lygio. Rublis JAV dolerio atžvilgiu pabrango 2,2% šiais metais.
  Kasdienės gyventojų išlaidos auga trečią mėnesį iš eilės, tyrimų
  agentūros „Romir“ duomenis cirtuoja „Bloomberg“. Liepą jos augo
  trečią mėnesį iš eilės. Nuo 2012 m. nematytu 19% metiniu tempu auga
  ir naujų automobilių pardavimai.

 • Rima 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 17:04:24

  Nelabai ką. Mano pensija net mažesnė, tad galiu pasakyti, kad žiemos
  laikotarpiu kai reikia dar ir už šildymą susimokėti, man dienai lieka
  vos 2-3eurai. Ir jų turi pakakti ne tik maistui, bet ir kojinėms. Kai
  pensija buvo litais, pavykdavo sutaupyti

 • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į konclagerį 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 16:09:47

  Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) yra neliečiamybė ir laikytinas
  kaip skurdo ribos dydis. Kodėl lietuviškame ES pakraštyje NPD=541 litas,
  o vakariniame ES pakraštyje NPD=4284 litai???
  (2015 lapkričio skaičiai)
  ************************************************
  Lietuviškame ES pakraštyje ir vakariniame ES pakraštyje maisto ir
  daiktų kainos panašios.

 • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į konclagerį 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 16:09:14

  Lietuviškame ES pakraštyje, prie šiek tiek didesnio nei MMA dydžio,
  mokesčiai socialiniam draudimui yra 440 litų.
  Vakariniame ES pakraštyje, prie bemaž keturis kartus didesnio nei
  lietuviško MMA dydžio, mokesčiai socialiniam draudimui yra 225 litai.
  (2015 lapkričio skaičiai)

 • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į konclagerį 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 16:08:33

  (2017 kovo skaičiai)
  Vakariniame ES pakraštyje mažiausia mėn. alga – 1222 eURAi (į
  rankas).
  ————– // —————————— miltai – 0.35 e/kg (35
  eurocentai/kg).
  Lietuviškame ES pakraštyje mažiausia mėn. alga – 335 eURAi (į
  rankas).
  ————– // —————————— miltai – 0.54 e/kg (54
  eurocentai/kg).
  Vakariniame ES pakraštyje mažiausia mėn. alga ir vėl didinama kaip ir
  kasmet nuo balandžio mėn.
  __________
  Vakariniame ES pakraštyje mažiausia mėn. alga didėja kasmet, o miltų
  kaina nekinta jau k_e_l_i_s metus iš eilės.
  **************************************************
  Lietuviškame ES pakraštyje mažiausia mėn. alga nekinta kelis metus, o
  miltų kaina didėja nuolat.
  __________
  Štai kokia yra mūsų duona kasdieninė.

 • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į konclagerį 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 16:08:09

  Lietuviškame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos yra bemaž tokios pat
  kaip vakariniame ES pakraštyje, o algos ir pensijos yra apie keturis
  kartus mažesnės nei vakariniame ES pakraštyje.
  _______________________
  Tokiu būdu Tauta varoma iš Lietuvos. Daug ženklų rodo, kad Ramūno
  Karbauskio vadovaujamai grupuotei tokios Tautos marinimo sąlygos yra
  tinkamos. _

 • jonas 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 15:35:09

  TAI VERGU PADETIS BUVO DAR GERESNE NES JIEMS NEKAINAVO PRAGYVENIMAS IR
  MAISTAS.O PAS MUS KIEK BEUZDIRBTUM VALDZIA ATIMA MOKESCIU PAVIDALU
  PRADEBANT PVM IR BAIGIANT DIZDE (SVEIKATOS DRAUDIMO) SILDIMO IR KITAIS

 • Gelbėtojai. 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 14:39:18

  Jie ne Lietuvos ekonomiką kelia o išgerus butelius skaičiuoja.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • NELAIMĖ: šeštadienį Kauno Aleksoto aerodrome avariniu būdu privalėjo leistis lėktuvas „Jak-52“; į ligoninę išvežta lėktuvo pilotė Rita Eriksonienė; ji - akrobatinio sporto meistrė bei Lietuvos čempionė; kartu su ja skridusiam vyrui medikų pagalbos neprireikė.
 • MOLDOVA: Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja penktadienį palaikė Didžiosios Britanijos, Kanados, Lenkijos, Lietuvos ir dar septynių šalių raginimą Rusijai išvesti savo pajėgas iš atsiskyrusio Moldovos regiono.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Ar švenčiate Jonines?

balsuoti rezultatai

Ar kada buvote apgauti, kai nuomojotės būstą?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +8   +12 C

   +8  +12 C

 

   +8  +12 C

  +17   +21 C

   +16  +18 C

 

   +14   +18 C

    1-3 m/s

   1-4 m/s

 

    1-3 m/s

 

reklama
Sveikata Grožis