respublika.lt

2018 gegužės 22, antradienis

Vardenis Pavardenis yra žmogus (42)

2009 gruodžio mėn. 19 d. 13:01:21
Virginija GRIGALIŪNIENĖ, zinioskaune@vakarozinios.lt

Šiauliečiai visą Lietuvą pranoksta originalumu. Jie nesitenkina įprastais lietuviškais vardais, renkasi įmantrius, sudėtingus. Jeigu susipažinote su Sidu, Arinda ar Deirida, labai didelė tikimybė, kad jie yra šiauliečiai. Kitų regionų gyventojai seka šia mada, tad lietuvio ausiai neįprastų vardų daugėja.

Videta - per klaidą

Pabandėme išsiaiškinti, kas lemia keistų vardų fenomeną Šiauliuose. Užsukome į šio miesto Civilinės metrikacijos skyrių. O jam vadovauja moteris nekasdienišku, taigi tipišku šiaulietišku vardu - Videta Samienė! Tad gerbiamos vedėjos pirmiausia ir pasiteiravome, kas jai tokį vardą išrinko.

“Netyčia tėvams taip išėjo, - nusijuokė V.Samienė. - Kai gimiau, mama tėčiui parašė lapelyje “Violeta”, jis su tuo popierėliu nužingsniavo į civilinės metrikacijos skyrių. Darbuotoja, matyt, ne taip perskaitė, parašė “Videta” - štai ir visa paslaptis.”

Ponia Videta originaliu vardu labai patenkinta, niekada dėl jo neiškilo jokių keblumų. Tiesa, vyresnioji jos sesuo irgi turi nedažnai pasitaikantį vardą. Rina.

Ši šeima tik patvirtina taisyklę, kad Šiauliuose apstu kūrybingų tėvelių, sumąstančių savo naujagimiams ypatingus, dar negirdėtus vardus.

Erotas - gražu?

“Gerbiame tėvelių pasirinkimą, naujagimius registruojame tokiais vardais, kokių jie pageidauja, - pridūrė V.Samienė. - Aišku, jei jau visai nueinama į pūdymus, bandome atsargiai patarti, siūlome pagalvoti, ar vaikas paaugęs gerai jausis.”

Įprastais vardais šiauliečiai ne itin žavisi. Pavyzdžiui, pernai mieste tik vienas berniukas buvo pavadintas Vladu, nors Lietuvoje šis vardas gana dažnas. Kadaise Alma buvo labai populiarus vardas, o dabar retenybė.

Apsisprendę suteikti vaikučiams išskirtinius, neįprastus vardus, tėvai pasakoja išgirdę juos užsienio serialuose, perskaitę knygose. Ar tiesiog pildo valdingų senelių pageidavimus. Suintensyvėjus emigracijai ne viena šeima panoro savo kūdikį pavadinti svetur nugirstu vardu. Lietuvoje jis skamba juokingai ar net atgrasiai, bet tėvams gražu, ir tiek. Nors nesunku suprasti, kad kol kas dar tik pypliai Erotas, Darvinas, Maksimilijonas, lakstantys Šiaulių gatvėmis, užaugę bus labai patenkinti tėvų išmone.

Naujagimiui davę keistai skambantį vardą tėvai ne visada ilgai juo džiaugiasi. Atsitokėję jie mina Civilinės metrikacijos skyriaus slenkstį ir prašo jį pakeisti. Bet šaukštai po pietų. Kol vaikui dar nėra 7-erių, prie jau turimo dar galima pridėti antrą vardą. O pasikeisti vardą gali tik pats jo savininkas, ir tik sulaukęs pilnametystės.

Tautiškumo bastionas

Kaunas į Šiaulius žiūri kiek iš aukšto. Mat Laikinojoje sostinėje visais laikais populiarūs buvo lietuviški, tautiniai vardai. Pastaruoju metu jų tik daugėja.

“Šiemet, Lietuvos Tūkstantmečio metais siūlėme tėveliams suteikti savo mažyliams gražius lietuviškus vardus, - sakė Kauno miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas Kęstutis Ignatavičius. - Kad žinotumėt, koks susidomėjimas kilo! Tėvai ėmė teirautis, kokie tie tikrieji lietuviški vardai, mielai juos rinkosi. Net neabejoju, kad Kaune naujagimių tikrais lietuviškais vardais tikrai yra daugiausia!”

Žinoma, ir Kaune yra baltų varnų. Šiemet buvo suteikti Silvianos, Dairono, Kastijaus, Meinardo, Aletos vardai. Vieną mažylę net dviem išskirtiniais vardais tėvai pavadino - Bangele Uogele! O dar įdomesnių vardų porų sugalvoja mišrios šeimos. Pavyzdžiui, Jybin Vėjas, Karenas Neitas, Abodona Lilita.

“Raginčiau visiems tėveliams būti savo šalies, tautos patriotais. Tokių gražių lietuviškų vardų turime, kam rinktis kažkokius importinius naujadarus, sunkiai ištariamus ir parašomus vardus?” - stebėjosi K.Ignatavičius.

Tradicijos nemielos

“Šiemet pasitaikė pageidaujančiųjų vaikučius pavadinti tradiciniais vardais, bet tokių buvo nedaug, - apžvelgė metų “derlių” sostinės Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotoja Agnė Lukauskaitė. - Štai prieš kelias dienas registravome Algimantą, kiek anksčiau - Antaną, Joną. Vis dėlto dažniau renkamasi tradicinių vardų variacijas, pavyzdžiui, Jonė, Jonis.”

Net Vytautas, Petras, Juozas, Adelė dabar visiškai nepopuliarūs.

O pajūrio gyventojai linkę rinktis vardus, kurie susiję su šio krašto vietovardžiais - Rusnė, Nida. Dar prieš keletą metų vienvaldis tarp populiariųjų buvo Deivydas. Dabar jis visiškai užmirštas.

Užtat netrūksta išskirtinių vardų! Darintas, Astijus, Darenas, Endrius, Antaris, Aironas, Aidaras, Giris, Neitanas, Rėjus, Dilbardas, Fabijus, Keira, Evija, Aidesta, Atėnė, Dastina, Šarlotė, Lėja, Amelija. Vienas užsispyręs šilutiškis tėvelis paprašė dukrą registruoti Mios - be “j” raidės - vardu. Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai neturi teisės atkalbinėti, tačiau tuomet nesusilaikė - įtikino, kad paaugusią dukrą vaikai vadins tiesiog Me. Tėvelis net sutriko. Tuojau pat paskambino žmonai, pasitarė, ir nusprendė, kad “j” raidė nemaišys.

Teisėjų gerų nebūna

Gerutis VARANAVIČIUS - Kauno apylinkės teismo teisėjas:

Gražus, mažybinis lietuviškas vardas - kodėl turėčiau būti juo nepatenkintas? Tiesa, kai oficialiuose renginiuose tenka prisistatyti, per salę taip ir nuvilnija smagus šurmuliukas. Vaikui toks vardas, žinoma, labiau tinka. Pastebiu, kad kuo toliau, tuo labiau vardas man pradeda nebetikti. Ir ne vien dėl to, kad jis mažybinis, bet ir dėl mano profesijos. Žinia, teismo nuosprendžiu abi šalys niekada nebūna patenkintos. Pasitaiko, kad nuteistieji ar jų draugai paburbuliuoja - koks teisėjo vardas, o kaip griežtai nuteisė! Kažkada ir per “Dviračio žinias” laidos vedėjas dėl to šaipėsi. Nesupykau, bet juk ne vaikas sau vardą renkasi.

Dabar vis dažniau pagalvoju, kad malonybinių vardų vaikams nereikėtų duoti jau vien dėl to, kad jie visada nebus vaikai. Beje, įdomiausia, kad manęs tėvai niekada nevadino Geručiu - jiems buvau Gėris, Gerius. Su mano gimimu apskritai ne vienas kuriozas yra buvęs. Kai tėtis nuėjo gimimo įregistruoti, neapsižiūrėjusi darbuotoja parašė, kad aš būtent tą dieną ir gimiau. Todėl buvau priverstas gimtadienį švęsti 
2 kartus: tikrąją gimimo dieną ir oficialiąją - po 8 dienų. Jau teisėjaudamas nusprendžiau “baliukus” apmažinti - kreipiausi dėl gimimo datos atitaisymo. Tam reikėjo nuvykti į Kauno klinikas pažymos, o joje teparašyta, kad Varanavičienė pagimdė kūdikį. Viskas. Lytis - neaišku kokia. Kiek teko aiškintis, kol įrodžiau, jog tikrai esu tas pats Varanavičienės sūnus, kad ne dukrą ji tada pagimdė.

Vardas išpranašavo karjerą

Jarda PAUKŠTIENĖ - Ministro pirmininko atstovė spaudai:

Tokį keistą vardą man išrinko tėtis. Pripratau, susigyvenau, dabar jau esu patenkinta. Bet vaikystėje oi kaip pykau dėl to. Vis klausinėjau, kodėl tokį nelietuvišką vardą davė. Ar negalėjo, vis zyzdavau, kokia Daiva pavadinti. Mama, tiesa, prasitarė turėjusi kitą variantą. Džilda! Hm, tada geriau jau Jarda. O tėtis, neapsikentęs mano priekaištų, nuvežė į gimtinę Žemaitijoje ir supažindino su tokia bobute, vardu Jarda. Tik tada patikėjau, kad tai lietuviškas senovinis vardas. Nors mokykloje labai dėl jo kentėjau - pravardžiuodavo mane vaikai kaip tik galėdavo.

Studijuodama universitete patyriau šoką, kai susipažinau su studentu čeku, kurio vardas - kaip mano! Ir kuris tvirtino, kad Jarda - tikrų tikriausias čekų nacionalinis vyriškas vardas!

Galų gale išsiaiškinau, kad tai judėjiškos kilmės vardas, kildinamas iš Jordano upės pavadinimo ir reiškiantis “srovė, tekanti aukštyn”. Be to, aktorius Juozas Miltinis, kuriam kadaise tvarkiau archyvą, pasiūlė mano vardą perskaityti iš kito galo. Ad - raj. Argi, nusijuokė jis, įmanoma rasti tobulesnį vardą moteriai? Juk moteryje viskas vienoje vietoje - ir rojus, ir pragaras! Tai ir ėmė šis vardas man patikti.

Svetimi vardai - lietuvybės naikinimas

Libertas KLIMKA - Etnologas:


Jeigu norime būti lietuviais, turėtume nepamiršti ir lietuviškų vardų, išlaikyti tradiciją. Juolab kad dabar galima vaikui ir du vardus parinkti. Vieną - krikščionišką ar iš antikos pasaulio, kitą - tautišką. Vaikas užaugs ir galės pasirinkti, kurio labiau norės.

Pastarojo meto mados vaikams suteikti išskirtinius, įmantrius, modernius vardus, mano nuomone, tėveliams nereikėtų vaikytis. Juk mada ateina ir praeina, o vardas žmogui lieka visam gyvenimui. Kitaip sakant, mados sezonas daug trumpesnis už žmogaus gyvenimą. Be to, kartais keisti vardai ir skamba juokingai, ir jų kilmė nesuprantama, nepaaiškinama. Dėl to tokius vardus turį asmenys gali nejaukiai pasijusti.

Anksčiau vardus rinkdavo bažnyčioje, iš krikščioniškojo vardyno. Tai būdavo vien šventųjų kankinių vardai. Laikui bėgant vaikams imta suteikti ir kunigaikščių, kitų istorinių asmenybių turėtus vardus.

Tautinių vardų tradicija susiformavo palyginti neseniai, XIX amžiaus pabaigoje - XX amžiaus pradžioje. Tai išties labai graži tradicija, vienas iš ryškiausių tautiškumo požymių. Todėl jos atsisakymas būtų tikra lietuviškumo erozija, lietuvybės naikinimas. Mums visiems nereikėtų pamiršti, kad esame lietuviai. Lietuviškų vardų suteikimo tradicijos išlaikymas būtų vienas iš patikimiausių lietuvybės išsaugojimo būdų.

Mano vardas, tiesa, nėra tautinis. Mat gimiau tuo laiku, kai laisvė buvo nutolusi. Todėl tėvai mane ir pavadino simboliniu vardu, lotyniškai reiškiančiu laisvę.


Pasidalink: Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (42)

 • Pasipiktintojėlis 2009 gruodžio mėn. 21 d. 11:52:25

  Bet tai, laba diena, metrikacijų skyriaus darbuotojams už lunatikavimą
  argi neturėtų būti skiriamos baudos?? Jie juk atsako ne už kažkokio
  dokumentpalaikio išrašymą, o už VISĄ ŽMOGAUS gyvenimą, už
  didžiają dalį VISKO, ką žmogus pasieks! Ar jis didžiuosis savo vardu,
  gal kitąkart pana ko nors negalės pakęsti vien dėl kažkieno vardo...
  Švarcnegerio karjeros pradžioje pirmasis jį sutikusių prodiuserių
  galvos skausmas buvo neištariama jo pavardė, tai kurį laiką buvo ir
  sarkazmo priežastim... Tai ar visos metrikacijos skyrių aukos turi
  būtinai tapti tokiais CHARIZMOM, kaip Švarcnegeris, kad įrodinėtų
  pasauliui, kad jų vardai yra kažko verti, nors iš tiesų tos aukos su
  tais vardais neturi nieko bendro! Vardai dar būtų pusė bėdos, bet su
  pavardėm - tai trigubai tokia istorija.....

 • mama 2009 gruodžio mėn. 20 d. 20:27:05

  viena mergaitė sūnaus klasėj buvo Medėja. Va ir išlindo tėvų
  neišprusimas, neapsiskaitymas. Argi vaikas norėtų būti tapatinamas su
  žudiku? Fui.

 • oi 2009 gruodžio mėn. 20 d. 18:38:59

  prisijokiau :D))) yra ir senų, lietuviškų, švetų, juokingų vardų,
  kaip pvz. Polikarpas arba Teklė ;-)

 • na 2009 gruodžio mėn. 20 d. 18:34:56

  Negražūs tie serialiniai vardai, kuriuos dažnai renkasi muilo operų
  mėgėjai. Kam nelietuviško vardo? Jis vaikui tikrai nepadės.

 • Paulius 2009 gruodžio mėn. 20 d. 17:43:13

  Gal taip tėvai nori, kad jų vaikai būtų unikalūs, išskirtiniai.
  Keisti vardai - nieko tokio. Bet kai dukterį norima pavadinti
  “fekalija”, tai jau problema. Gal tai praeis.

 • Viktoras 2009 gruodžio mėn. 20 d. 17:42:41

  Gal geriau puoselėkime savo etnokultūrą, vadinkimės savais, normaliais
  vardais. Pikčiausia, kai vardai būna ne tik nelietuviški, bet ir su
  įvairiausiais įmantrumais. Tendencijos liūdnos.

 • Irena 2009 gruodžio mėn. 20 d. 17:42:17

  Aš - už lietuviškus vardus, man jie gražesni. Todėl nepritariu tokioms
  tendencijoms. Nors tai - kiekvieno reikalas, bet ir užsienyje lietuviškas
  vardas daug ką pasako apie žmogų, jo kilmę.

 • Milda 2009 gruodžio mėn. 20 d. 17:41:54

  Kai pradedama vadinti vienu vardu, tai jis ir keliauja visur. O
  populiaresni dabar užsienietiški. Ir lietuviški vardai iškreipiami.
  Manęs tokios tendencijos nedžiugina.

 • Simona 2009 gruodžio mėn. 20 d. 17:41:35

  Man gaila, kad lietuviškų vardų mažėja. Jei pati turėčiau vaikų,
  juos vadinčiau lietuviškais vardais. O žmonės vadina vaikus įvairiais
  vardais net nežinodami jų prasmės. Gal ta banga praeis?

 • LIETUVIU IR SVETIMU VARDU KLASIFIKACIJA 2009 gruodžio mėn. 20 d. 17:08:00

  Sudarykite lietuviskos kilmes vardu kataloga teveliams.
  Suskirstykite juos i grupes, kurie butu nuo grynai lietuvisku, lietuviskos
  kilmes, nelietuviskos, bet sulietuvinti, ateje krikscionybes laiku ir iki
  nelietuviskos.
  Butu galima siulyti lietuviams sugalvoti naujus lietuviskus vardus, kurie
  butu malonus ir nereztu ausies.
  Daleiskim PIRMA GRUPE (lietuviski): Ruta, Gabija, Skaiste, Ausra, Rasa,
  Aida, Rita, Saule, Laima, Morta, Austeja, Gintare, Audra, Daina, Vaiga,
  Jovita, Migle, Ramune, Vaiva, Vilte, Birute, Danute, Jurate, Medeina, Ugne,
  Lija, Veja, Medeina, Meta, Mindaugas, Gintaras, Mantas, Aidas, Gediminas,
  Algirdas, Naglis, Algis, Ugnius, Dainius, Rytis ir tt.
  ANTRA GRUPE(sulietuvinti krikscioniski vardai): Emile ar Emilija, Agota,
  Jonas, Antanas, Pranas, Kazimieras ir tt.
  TRECIA GRUPE: Ricardas, Tomas, Robertas, Loreta, Laura, Marius ir tt.
  KETVIRTA GRUPE (nauji ir svetimi ateje is vakaru ir rytu): Paziurekite i
  pateiktus straipsnyje, kuriu puse ju sokiruojantys).

 • LIETUVIU IR SVETIMU VARDU KLASIFIKACIJA 2009 gruodžio mėn. 20 d. 17:07:59

  Sudarykite lietuviskos kilmes vardu kataloga teveliams.
  Suskirstykite juos i grupes, kurie butu nuo grynai lietuvisku, lietuviskos
  kilmes, nelietuviskos, bet sulietuvinti, ateje krikscionybes laiku ir iki
  nelietuviskos.
  Butu galima siulyti lietuviams sugalvoti naujus lietuviskus vardus, kurie
  butu malonus ir nereztu ausies.
  Daleiskim PIRMA GRUPE (lietuviski): Ruta, Gabija, Skaiste, Ausra, Rasa,
  Aida, Rita, Saule, Laima, Morta, Austeja, Gintare, Audra, Daina, Vaiga,
  Jovita, Migle, Ramune, Vaiva, Vilte, Birute, Danute, Jurate, Medeina, Ugne,
  Lija, Veja, Medeina, Meta, Mindaugas, Gintaras, Mantas, Aidas, Gediminas,
  Algirdas, Naglis, Algis, Ugnius, Dainius, Rytis ir tt.
  ANTRA GRUPE(sulietuvinti krikscioniski vardai): Emile ar Emilija, Agota,
  Jonas, Antanas, Pranas, Kazimieras ir tt.
  TRECIA GRUPE: Ricardas, Tomas, Robertas, Loreta, Laura, Marius ir tt.
  KETVIRTA GRUPE (nauji ir svetimi ateje is vakaru ir rytu): Paziurekite i
  pateiktus straipsnyje, kuriu puse ju sokiruojantys).

 • chi chi chi 2009 gruodžio mėn. 20 d. 16:33:08

  Jybin - Vėjas !!!!!!!

 • Vaida1 2009 gruodžio mėn. 20 d. 12:47:49

  Manau, kad privalo būti įvesta privaloma kvota apvadinti lietuvius
  Judais. Ir net tik vaikus, bet šiuolaikinius politikos mažvaikius.

 • :) 2009 gruodžio mėn. 20 d. 12:29:49

  Seimo Pirmininkas Glorijus Fekalijus Ambrazūrinskas :)

 • laima 2009 gruodžio mėn. 20 d. 11:18:35

  turetu buti draudziama istatymu vaikus vadinti nelietuviskais vardais.

 • siūlau 2009 gruodžio mėn. 20 d. 11:15:17

  gražiai skambančius, ne senoviškus lietuviškus vardus: Rūta, Lina,
  Daiva, Rasa, Vida, Toma. Vaikinukams - Vilius, Tomas, Tadas, Matas, Pijus,
  Linas. Bet tik jau atsipeikėkit, nedarykit nesąmonių vaima sparinkdami
  šiaulietiško gymio. Būkit normalūs, o ne "iš Šiaulių." :)))))

 • Stekse 2009 gruodžio mėn. 20 d. 10:24:37

  Siaip jei vardai labai trumpi ir paciu sugalvoti, skamba lietuviskai arba
  vardai neutralus, tai yra paplite daugelyje vakaru ir siaures Europos tautu
  ir nerezia ausies, tai galima naudoti. Neiprasti pas mus kaip:
  Nojus, Pijus, Matas, Mona, Noja, Esta, Pija, Minte, Tija arba nauji
  lietuviskos kilmes kaip Veja, Lija visai malonus ir grazus. Kodel gi ne.
  Bet Maksimilijonai, Natanai, Erlandai, Jurandas, Dzeimile, Saimonas,
  DZIUDERAI, Aurora... ARSENAS - tikrai tragiski ir parodo kad ju tevai turi
  kazkokiu sutrikimu.

 • Stekse 2009 gruodžio mėn. 20 d. 10:15:19

  Ei, Siauliu krasto paprasti zmogeliai emigrave ar pasilike savo kraste, ar
  zinote kad svedai, suomiai, vokieciai, olandai, anglai, prancuzai, ispanai
  saves taip nezemina savo atzaloms suteikdami svetimu jiems tautu vardus?
  Beja, pastebejau kad Londone dalis indusu, tai yra imigrantu is Indijos sau
  pasikeicia ne tik savo vardus i angliskus... bet ir... PAVARDES!
  Net sutrikes esu, kada man istardavo savo pavarde ar kitu budu matydavau
  prie svarko prisegta ID su vardu ir pavarde kurie yra angliski, o veidas ir
  ne tik, bet ir akcentas, kiti bruozai visiskai nepasikeites, tai yra
  primityvaus induso (indusai/pakistanieciai turi labai juokinga akcenta).
  Tai nejau tie Siauliu krasto emigrantai ar bendrai tame kraste gyvenantys
  lietuviai norite taip kvailai megdzioti ir per savo atzalas atrodyti
  anglais, nors jus jais niekada nebusite? :))
  P.S. Cia jums pora imantriu uzsienietisku (azijietisku, dar kaskokiu), bet
  ne lietuvisku vardu:
  Timuras, Cingizas, Ashimas, Bardas, Chucis, Chuka

 • man 2009 gruodžio mėn. 20 d. 10:08:23

  bloga nuo Nojaus,Mato,Kajaus

 • Jurga 2009 gruodžio mėn. 20 d. 10:06:14

  As pazystu ANDRIJANA. Jinai is siauliu:))))

 • negudrūs 2009 gruodžio mėn. 20 d. 06:40:13

  prigalvoja visokių arsenų ir pan, net nežinodami to žodžio reikšmės,
  o po to žmogus turi visą gyvenimą su tėvų išrinkta nesąmone
  nugyventi. Neišradinėkime dviračio, patys gražiausi vardai -seni,
  gyvenimo patikrinti. Nesutikau nė vieno suaugusio žmogaus, kurio vardas
  lietuviškas, bet kiek nepatenkintų giranų, sonatų, maximilijonų

 • Kenis 2009 gruodžio mėn. 20 d. 04:47:57

  Man patinka lietuviski vardai,bet ,matyt,atsiras daug importiniu,kurie
  skamba keistokai,ar siaip naujadaru.

 • Fantastika 2009 gruodžio mėn. 20 d. 00:52:30

  Atrodo visi tarsi normalūs, kol nepradeda šnekėti, kol vardo nepasako.
  Pusė bėdos, jei vardų išradėjai neturi galimybės daryti tiesioginio
  poveikio savo bendradarbiams, pavaldiniams. Supratau,kad būdamas darbdaviu
  jau turėsiu paklausti pretenduojančių į darbą šeimos narių vardų.
  Neprognozuojami, be jokių smegenų, jei užtaiso vaikams tokius vardus.

 • Pastebėjimas 2009 gruodžio mėn. 20 d. 00:06:20

  Jau seniai pastebėta-kuo menkesnis tėvų intelektas, tuo kvailesnis vaiko
  vardas.

 • Ramis 2009 gruodžio mėn. 19 d. 22:49:11

  Jybin Vėjas :D lūžk iš juoko :)

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • NUTEISTI: 104 spėjami pučistai Turkijoje nuteisti kalėti iki gyvos galvos dėl dalyvavimo žlugusiame puče prieš 2 metus; visi kaltinamieji yra buvę kariškiai, tarp jų - keli generolai ir kiti aukšti karininkai.
 • PARODA: šiemet prof. L.Lagauskui būtų sukakę 90 m.; ta proga dailininkai, buvę profesoriaus mokiniai, pagerbdami jo kūrybą ir pedagoginį darbą, surengė parodą „Kartų ryšys. Profesorius Leonas Lagauskas ir jo mokiniai“ „Arkos“ galerijoje.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
Malta 2 proc

Kas, jūsų manymu, užtikrina saugumą keliuose?

balsuoti rezultatai

Kur šiais metais atostogausite?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6   +7 C

   +10  +12 C

 

   +9  +10 C

  +20   +23 C

   +17  +20 C

 

   +23   +24 C

     6-9 m/s

    7-10 m/s

 

     4-9 m/s

 

reklama
Prenumerat 2018