respublika.lt

Valdžia žaloja žmonių sveikatą

(0)
Publikuota: 2021 rugpjūčio 10 20:05:18, Justina GAFUROVA
×
nuotr. 9 nuotr.
Kinų medicinos praktikė Orinta Eitutavičienė stebisi, kodėl žmonėms nepaliekama teisė apsispręsti, ar skiepytis eksperimentinėmis vakcinomis nuo koronaviruso. Orintos Eitutavičienės asmeninio albumo nuotr.

Taip sako gydomojo ir taškinio masažo specialistė, kinų medicinos praktikė, o šiuo metu ir LSMU Medicinos akademijos studentė Orinta Eitutavičienė. Daug metų sveiką gyvenseną puoselėjanti ir to kitus mokanti moteris negali suprasti, kas nutiko mūsų valstybėje, kad dėl siekio priversti žmones skiepytis paminami įstatymai ir logika, atimama žodžio laisvė.

 

O.Eitutavičienė - dviejų vaikų mama. Pastaruoju metu socialiniame tinkle „Facebook" moteris dalijasi įvairia moksline informacija apie skiepų poveikį ir koronaviruso pandemijos valdymą įvairiose šalyse. Tyrinėdama mokslininkų skelbiamus tyrimus moteris stebisi, kodėl apie tai nekalbama Lietuvoje? „Pavyzdžiui, jau pasirodė moksliniai straipsniai apie tai, kad nauja viruso atmaina vis daugiau serga pilnai vakcinuoti žmonės. O pas mus vakcinuotų netestuoja ir dalina jiems galimybių pasus.

Pradėjau skaityti daug mokslinių straipsnių ir stebėti informaciją, kuri pateikiama mums, kaip eiliniams mirtingiesiems. Likau nemaloniai nustebinta. Informacija tik į „vienus vartus", statistikos skaičių klastojimas, vadinamųjų ekspertų pasisakymai, prieštaraujantys vakcinų gamintojų nurodytai informacijai ir desperatiškai absurdiški kai kurie valdžios veiksmai pradėjo kelti baimę. Jokių diskusijų, jokių paaiškinimų viešojoje erdvėje, tik bukas brukimas.

Kodėl tylima apie tai, kad dabartinė vakcina sukurta įveikti pirmąją viruso atmainą, ir prieš kitas atmainas ji nėra tokia veiksminga?

Arba kodėl verčiami vakcinuotis žmonės, kurie yra persirgę, nors vakcinų gamintojai aiškiai sako, kad su tokiais žmonėmis jokie tyrimai nėra atlikti?" - viešai diskusijai be pykčio savo socialinio tinklo anketoje kviečia Orinta. Ir priduria, kad, kai pagarbiai, be pykčio, pažeminimų bei argumentuotai bus atsakyta į jai iškilusius klausimus, ji pirmoji ateis skiepytis ir dar padės motyvuoti kitus.

Pašnekovė, žinoma, jau užsidirbo ir „antivakserės" etiketę. Tačiau ji patikina, kad taip vadinama nepelnytai. „Aš nesu prieš skiepus. Priešingai, visi mūsų šeimoje esame pasiskiepiję privalomais ir net rekomenduojamais skiepais, išskyrus skiepus nuo gripo. Pastarasis nepasiteisino - abu vaikai po skiepo su pasekmėmis kovojo trejus metus: labai nusilpo imunitetas, kankino pasikartojančios bakterinės infekcijos ir teko gyventi „ant antibiotikų", - „Vakaro žinioms" pasakojo moteris.

- Auginate paauglę dukrą ir pilnametį sūnų. Abu jie, nusprendus mūsų valdžiai, gali pasiskiepyti be tėvų žinios. Kalbate apie tai šeimoje?

- Daug apie tai kalbame, tačiau tik argumentuotai. Manau, kad vaikai, girdėdami mano išsakomus argumentus, pritaria ir laikosi tos pačios nuomonės. Nors jie žino, kad gerbsiu jų apsisprendimą, jeigu jie nuspręstų skiepytis.

Tačiau labai neigiamai vertinu Lietuvoje patvirtintą tvarką, pagal kurią paaugliai gali skiepytis netgi nepritariant tėvams. Nes, pirmiausia, abejoju dėl vykdomos masinės vakcinacijos naudos. Net PSO (Pasaulio sveikatos organizacija) to nerekomenduoja. Todėl esu kategoriškai prieš masinį vaikų skiepijimą.

- Kas jus paskatino viešai apie tai papasakoti ir kelti diskusijas apie skiepus? Tam reikia turėti drąsos, nes viešojoje erdvėje skiepų kritikai greitai užsipuolami skiepų šalininkų...

- Supratau, kad žmonės yra įbauginti. Pradėjusi rašyti viešai šiomis temomis sulaukiu privačių žinučių, kuriose žmonės išreiškia palaikymą, dalijasi tuo, kas jiems kelia nerimą. Nebūčiau pagalvojusi, kad yra žmonių bijančių net „like" paspausti. Ar jums tai neprimena sovietinių laikų?

Dar daugiau - žmonės manęs klausia, ar gali skiepytis, sirgdami viena ar kita liga? Atsakau atvirai, kad to šiuo metu pasakyti negali niekas, nes dar nebaigti vakcinų tyrimai.

Nusivyliau supratusi, kaip Lietuvoje yra formuojama nuomonė ir skleidžiama informacija. Labiausiai pasigendu medikų ir teisininkų nuomonės. Žmonės varomi į kampą, grasinama iš jų atimti darbą, neleisti eiti į kirpyklas, parduotuves. Jau pasitaiko atvejų, kai medikai atsisako suteikti pagalbą. Kas čia dedasi? Esu ne viena, kuriai kyla tokie klausimai. Tikriausiai, pradėjau rašyti iš nevilties, siekdama parodyti žmonėms, kad yra ir kitokia nuomonė.

- Turbūt „antivakserės" etiketė jums jau nesvetima...

- Tokius epitetus kaip „antivakserė", „plokščiažemininkė" ar panašius jau praleidžiu pro ausis. Esu iš tų, kurie mokosi visą gyvenimą. Vieną universitetą jau esu baigusi ir šiuo metu studijuoju antrame. Tad mane galite vadinti, kaip norite, tik palikite man teisę į kūno neliečiamumą.

Žmonės turi teisę išgirsti ir nepatogią tiesą. Mums mėginama įteigti, kad vakcina yra saugi. Bet tai nėra tiesa. Vakcinų saugumas įrodomas tik pasibaigus tyrimams. Gamintojai nurodo, kad tyrimai bus baigti 2024 m. Vykstant tyrimams nustatomi vis nauji šalutiniai poveikiai. Kol tyrimai nebus baigti, tol negalima teigti, kad vakcina yra saugi. Tą puikiai žino medikai, net medicinos studentai. Vakcinos saugumas nėra įrodytas, už jos šalutinius poveikius niekas neprisiima atsakomybės, bet mes verčiami skiepytis. Mano nuomone, tai prasilenkia su bet kokia logika.

Kur dingo teisės, apie kurias kalba Niurnbergo kodeksas, Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos bioetikos komiteto nuostatos? Teisininkai siūlo atleisti žmones iš darbo, medikai siūlo skiepyti, nepatikrinus sveikatos ir nekreipiant dėmesio į ligas. Kažkodėl aiškinamos Covid-19 pasekmės, bet bijoma kalbėti apie šalutinius vakcinos poveikius, nors jie yra labai realūs. Žmogus miršta dar nespėjęs išeiti iš vakcinavimo centro, o mums akimirksniu paskelbiama, kad tai nesusiję su vakcina. Be jokio tyrimo. Tromboembolijų atvejai taip pat buvo neigiami, kol apie tai nepradėjo kalbėti kitose šalyse. Kodėl taip yra?

- Ar pati jau radote atsakymą?

- Ne, neradau ir man dėl to labai neramu. Mano požiūriu, tai, kas vyksta, yra neteisinga ir nelogiška. Neseniai perskaičiau vieną frazę, kurioje sakoma, kad jeigu nerandi logikos, reikia ieškoti pinigų. Nori nenori imu galvoti, kad kažkam tai naudinga. Tai nebėra panašu į rūpestį visuomenės sveikata, tai panašu į politinės jėgos demonstravimą.

Šių metų pradžioje išleistos ES parlamentinės asamblėjos rezoliucijos Nr. 2361 7.3.1. punkte aiškiai nurodoma valstybėms užtikrinti, kad piliečiai būtų informuoti, jog skiepijimasis nėra privalomas ir kad nė vienam nėra taikomas politinis, socialinis ar kitoks spaudimas skiepytis, jeigu jis to nenori. Kitame punkte sakoma, kad valstybės turi užtikrinti, kad niekas nebūtų diskriminuojamas dėl nesiskiepijimo, galimo pavojaus sveikatai ir nenoro skiepytis. Ar šis dokumentas Lietuvoje nebegalioja?

Normalu, kad mąstantiems žmonėms kyla klausimų. Ir į tuos klausimus reikėtų stengtis atsakyti, o ne vadinti juos propaganda ar kenkėjiškumu. Norėčiau žinoti, kodėl politikai taip elgiasi. Tikrai ne dėl mano ir jūsų gerovės. Ir tai, kas dabar Lietuvoje vyksta, niekaip nesiderina su gerovės valstybės vizija. Apgailestaudama turiu prisipažinti, kad esu iš tų žmonių, kurie rinko šią valdžią, ir suprantu, kad labai apsirikau. Patariu žmonėms prisiminti tuos šiandien matomus arogancijos ir pykčio iškreiptus politikų veidus, kad po ketverių metų rinkimuose nepadarytume tos pačios klaidos.

- Viename savo įrašų jūs pastebite, kad tiek besiskiepijantys, tiek nenorintys skiepytis tiesiog saugo savo sveikatą. Vieni - nuo viruso, kiti - nuo vakcinos šalutinių poveikių. Kodėl esame paversti priešais?

- Žmonės yra kiršinami. Vis dažniau pastebiu, kad pasiskiepiję vengia bendrauti su savo bičiuliais, kurie renkasi nesiskiepyti. Iki šiol buvę artimi žmonės ima atrodyti pavojingi. Taip neturėtų būti.

Aš nesu prieš skiepus, aš - už teisę rinktis. Vakcina - tik viena iš priemonių kovoje su virusu, bet ne vienintelė. O jei norima paskatinti skiepytis, reikia kuo daugiau kalbėtis, aiškinti, diskutuoti, atsakinėti į klausimus. Be pykčio, patyčių ir arogancijos.

Didžiąją gyvenimo dalį gyvenu vadovaudamasi Rytų medicinos principais. Esu Rytų medicinos lektorė ir savo mokinius mokau sveiko gyvenimo būdo. Mokydamasi Vakarų medicinos ieškau jos sąsajų su Rytų medicina. Universitete mums dažnai primenamas sveikatos apibrėžimas, kuriame sakoma, kad tai yra asmens ir visuomenės fizinė, psichinė ir socialinė gerovė. Vadinasi, Lietuvos valdžia, taikydama prievartą, psichologinį spaudimą ir diskriminaciją žaloja žmonių sveikatą ne mažiau, nei virusas. Juk ir taip nuolat pirmaujame savižudybių statistikoje.

Turiu pripažinti, kad mokantis Vakarų medicinos kyla nusivylimas... Mus moko, kad 20 proc. žmogaus sveikatos lemia genetika, dar 20 proc. - aplinka, net 50 proc. - gyvenimo būdas, ir tik 10 proc. - medicina ir sveikatos apsauga. O realybėje sveikas gyvenimo būdas visiškai nuvertinamas. Pasirodo, kad tokie žmonės, kaip aš, kurie visą sąmoningą gyvenimą investavome daug pastangų ir lėšų į savo sveikatą, tai darėme veltui. Nes neva tik vakcina ir niekas kitas gali sustiprinti mūsų imunitetą.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kiek kiaušinių suvalgote per Velykas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s