Už Č.Sugiharos atminimo puoselėjimą apdovanotas R.Garbaravičiusnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 06 d. 12:32:28 Perskaitė 373

Vytauto Didžiojo universitete trečiadienį per vieną iš Kaune vykstančios „Sugiharos savaitės“ renginių „Sugiharos fondo - diplomatai už gyvybę“ valdybos pirmininkui, buvusiam politikui (Kauno miesto tarybos, vėliau - Seimo nariui) Ramūnui Garbaravičiui iškilmingai įteiktas garbingas Japonijos imperatoriaus apdovanojimas.

 

ELTA buvo rašiusi apie šių metų balandį paskelbtą žinią, kad Japonijoje priimtas sprendimas R. Garbaravičių apdovanoti „Tekančios saulės ordinu su aukso spinduliais ir rozete“. Tokiu garbingu apdovanojimu įvertinti jo nuopelnai bei pastangos puoselėti Chiunės Sugiharos atminimą, skatinti supratimą apie Japoniją, tuo pačiu prisidedant prie kultūrinių mainų tarp Japonijos ir Lietuvos. Apdovanojimo ceremonija įvyko rudeniui atėjus.

Ordino dokumente pabrėžiama, kad apdovanojimas teikiamas Japonijos imperatoriaus vardu, o dokumentą pasirašė Japonijos Vyriausybės vadovas Shinzas Abė.

1999-aisiais, primena ELTA, R. Garbaravičius drauge su bendraminčiais, tarp kurių tebėra ir jo brolis - buvęs (2007-2011 m.) Kauno meras Arvydas Garbaravičius, įkūrė „Sugiharos fondą - diplomatai už gyvybę“. Po metų fondas išsinuomojo buvusį Japonijos konsulato Kaune pastatą iš tuometinių savininkų ir pirmajame pastato aukšte atidarė Sugiharos namų muziejų.

2004-aisiais įsigijęs pastatą, R. Garbaravičius jį neribotam laikui ir nemokamai perdavė fondo vykdomoms veikloms. Gerokai daugiau kaip pusė Lietuvoje viešinčių japonų būtinai apsilanko Kauno Žaliakalnyje, Sugiharos namuose. Pernai čia viešėjo ir Japonijos premjeras Sh. Abė.

„Be pono Ramūno Garbaravičiaus pastangų sunku įsivaizduoti, koks likimas būtų ištikęs Sugiharos namus“, - įteikdamas ordiną, sakė paskirtasis Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net