respublika.lt

Tuščius tinklus traukiantys žvejai sako, kad stintų apskritai gali nebelikti

(0)
Publikuota: 2017 sausio 18 17:29:20, Darius ČIUŽAUSKAS, zinios@vakarozinios.lt
×
nuotr. 1 nuotr.
Tuščius tinklus traukiantys žvejai sako, kad stintų apskritai gali nebelikti. Eimanto Chachlovo nuotr.

Stintos Baltijos jūros priekrantėje ir Kuršių mariose kimba. Tačiau laimikis džiugina tik žvejus mėgėjus, kuriems užtenka vien pabuvimo gryname ore. O beveik tuščius tinklus traukiantys žvejai verslininkai skambina pavojaus varpais - šviežiais agurkais kvepiančios žuvies ne tik sparčiai mažėja, bet ir apskritai gali nebelikti.

 

Kuršių marias sukausčiusį ledą nusėdę poledinės žūklės mėgėjai, nors ir negali pasidžiaugti įspūdingais laimikiais, tuščiomis į namus negrįžta. Vieni jų pagautas stintas skaičiuoja dešimtimis, kiti džiaugiasi ir keliais kilogramais. O paklausti, kaip sekasi žvejoti stintas, verslinės žvejybos atstovai vos susilaiko nepavartoję riebesnio žodžio.

„Nieko nėra. Ir velnias žino, kodėl. Ar bus, taip pat niekas negali pasakyti. Pagyvensime - pamatysime. Kalbos, neva stintų būriai sukiojasi jūroje prie uosto vartų, yra nesąmonė. Kol kas džiaugiamės nors kiek per parą pagavę - kokius 50-60 kilogramų. Pernai tuo pačiu laiku stintų tikrai buvo ir pakankamai daug“, - neslėpė nusivylimo žvejybos įmonės savininkas žvejys Vilius Razmas.

Priekrantės verslinės ir rekreacinės žuvininkystės asociacijos pirmininko Mindaugo Rimeikio teigimu, šiomis dienomis žvejų verslininkų sugaunami stintų kiekiai yra „mėgėjiški“.

„Nors jau anksčiau turėjo eiti, tuščia. Drąsiai galima sakyti, kad stintų nėra nė kvapo. Nors orai ir pietvakarių vėjai buvo labai palankūs. Tokie, kad šios žuvies turėjo būti pilnos Kuršių marios. Jei neatplaukė, vadinasi, jos tiesiog nebėra. Kodėl? Todėl, kad šios žuvies ištekliai beveik sunaikinti. Ir tikrai ne žvejai mėgėjai tai padarė, nors jie sugauna nemažai. Įsivaizduokite, kas atsitinka, kai 500 metrų ilgio tinklai velkami per pačias nerštavietes. Ne Baltijos jūroje, o Nemuno deltoje. Anksčiau naudojome tinklus, kurių akys 18-19 milimetrų. Stinta būna metinė, dvejų ir trejų metų. Neršia 2-3 metų žuvys, kurios pro tokio dydžio akis praeidavo ir galėjo išneršti palikuonis. Mes susemdavome trimetes. O dabar stato tinklus su 16-17 milimetrų akimis, tai pro juos niekas nepraeina“, - „Vakaro žinioms“ sakė M.Rimeikis.

Pasak asociacijos vadovo, kadangi stintos eina iki kovo mėnesio, dar šiek tiek jų galime sulaukti, tačiau, norint atkurti šios žuvies išteklius, reikėtų laikinai sustabdyti jos žvejybą tiek jūroje, tiek Nemuno deltoje.

„Tik taip galime ką nors padaryti. Kiekvienais metais stintų palaipsniui vis mažėja, tad jų išgaudymas vis labiau atsiliepia“, - tvirtino klaipėdietis.

Klaipėdos naujajame turguje didelių ir gražių stintų kilogramas vakar kainavo apie 6,99 euro. Jas pardavinėjo tiek patys žvejai, tiek perpardavinėtojai. Prieš Naujuosius metus, kai stintų buvo labai mažai, jų kaina šoktelėjo iki 8 eurų. Pasak turgaus atstovų, visi laukia, kada stinta plūstelės į Kuršių marias. Tada turėtų mažėti ir jos kaina. Tačiau pigiau kaip 6 eurai tikrai nebus.

Parengta pagal  dienraštį „Vakaro žinios“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s