respublika.lt

Trūksta šventinių renginių transliacijų

(0)
Publikuota: 2014 vasario 16 14:30:31
×

1918-ųjų vasario 16 d. Lietuvos taryba pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Aktą. Vasario 16-ąją pasirašytą Nepriklausomybės Aktą Rusija pripažino 1920 m. liepos 12 d. Deja, taika truko tik iki 1940 metų. Ar šiai svarbiai datai pakanka dėmesio televizijoje, ar pramoginio turinio laidos yra tinkamiausia forma jai paminėti, „TV publika“ klausė Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro Zigmo Vaišvilos.

Zigmas VAIŠVILA:

Vasario 16-oji reiškia mums valstybės susigrąžinimą po daugelio amžių. Televizijai būtinai  reikėtų prisiminti šios šventės prasmę. Įdomia forma, taip, kad pritrauktų, pateikti istorinę informaciją. Šią progą švęsti turėtų visi. Mano nuomone, geriausia forma ją paminėti yra žmonių buvimas kartu, bendras žmonių veiksmas. Eitynės Kaune Vasario 16-ąją, Vilniuje Kovo 11-ąją ir panašūs renginiai kituose miestuose - tai neformalus bendravimas, žmonių susibūrimas, buvimas gatvėse. Tai yra tikras džiaugsmas. Manau, kad tai yra tinkama forma švęsti. Tai turėtų būti natūralus dalykas, tačiau kai valstybės, savivaldybių valdžia, pradeda drausti tokį šventimo būdą, tai rodo, kad jiems ši šventė yra tik formalumas kalendoriuje.

Minint šią istorinę datą šventinę nuotaiką kurti galima įvairiais būdais. Manau, televizijoje svarbūs ir koncertai, ir renginių transliavimas, o ne slėpimas, kad tokie renginiai vyksta. Tai turi būti daroma kompleksiškai. Tai, kas yra susiję su valstybingumu, televizijose turėtų būti prisimenama nuolatos. Tačiau yra įsivyravęs gana keistas požiūris į istorinius dalykus ir jų svarbą. Tiek mokyklinės programos, tiek žiniasklaidos priemonės, pirmiausia televizija, kurios poveikis yra didžiausias, labai nenoriai auklėja žmones. Akivaizdu, kad didele dalimi atliekamas tik formalumas. Žinoma, yra išimčių, bet bendras vaizdas, deja, gana liūdnas.

Gaila, kad mokyklinėse programose tėra tik kuklus Lietuvos istorijos aprašymas, o ir vadovėlio, išsamiai analizuojančio Lietuvos istoriją, nėra. Moksleiviai ir studentai didele dalimi savo iniciatyva labai domisi Lietuvos istorija. Mūsų šalies istorijos išmanymas, tautinė savimonė, priklauso ir nuo šeimos, draugų, pažįstamų rato. Džiaugiuosi, kad yra jaunimo, kuris tuo domisi, kad apie tai kalba atskiros žiniasklaidos priemonėse, tačiau būtų gerai, kad tai būtų ir valstybės interesas.

 

Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą „TV publika“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kiek kiaušinių suvalgote per Velykas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s