Šventiniai atvirlaiškiai Lietuvainuotraukos

2017 vasario mėn. 08 d. 13:26:26 Perskaitė 575

Lietuvos paštas gyventojus kviečia švęsti Valstybės atkūrimo dieną ir siųsti sveikinimus savo draugams ir artimiesiems. Nuo antradienio paštuose gyventojai galės nemokamai gauti specialiai Lietuvos valstybės atkūrimo dienai išleistus atvirlaiškius.

 

„Tęsiame gražią Lietuvos pašto tradiciją ir kviečiame šalies gyventojus rašyti atvirlaiškius savo draugams ir giminaičiams. Tai Lietuvos ir mūsų visų gimtadienis, tad pasinaudokime puikia proga pradžiuginti savo artimuosius šventiniu Valstybės atkūrimo dienai išleistu atvirlaiškiu ir palinkėjimu branginti savo Tėvynę“, - pažymėjo Lietuvos pašto Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Šventinį atvirlaiškį sukūrė Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino specialybės antro kurso studentė Juta Kibildytė.

Jaunosios dailininkės sukurtame atvirlaiškyje - vieno svarbiausių Lietuvos valstybės simbolių - dvigubo kryžiaus arba vadinamojo karaliaus Jogailos kryžiaus - stilizacija. Šis ženklas - tai senosios Lietuvos valstybės simbolis, kuris pirmosios Nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu buvo naudotas kaip skiriamasis Lietuvos kariuomenės ženklas, o skaudžios sovietinės okupacijos laikotarpiu buvo naudojamas Lietuvos partizanų. „Atvirlaiškyje vaizduojamas dvigubas kryžius yra tarsi nugenėtas ąžuolas, kuris leidžia trispalvį lapelį - prisikėlimo viltį... Tad siųskime atvirlaiškius, sveikindami vieni kitus su šia viltimi ir nepalaužiama mūsų Tautos stiprybe, kuri sukūrė Nepriklausomą Lietuvą“, - sakė R.Kruopaitė-Lalienė.

Šį šeštadienį bus išleistas jau antrasis pašto ženklų blokas „Lietuvos valstybės atkūrimui - 100 metų“. Tęstinė pašto ženklų serija, kuria įamžinamas nepriklausomos Lietuvos valstybės kūrimo kelias, bus leidžiama iki 2018 metų.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net