Švedija dėkoja Karinių oro pajėgų orlaivių įgulai už pagalbą gesinant gaisrusnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 06 d. 18:19:59 Perskaitė 342

Švedijos ambasadorė Maria Christina Lundqvist ir Švedijos gynybos atašė Orjanas Stroemas padėkojo Karinių oro pajėgų orlaivių Mi-8 įgulos nariams už pagalbą gesinant gaisrus Švedijoje ir įteikė Švedijos vyriausiojo karinių pajėgų vado (Supreme Commander) generolo Micaelio Bydeno padėkos raštą.

 

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnio Mi-8 dvi įgulos beveik tris savaites (liepos 21-rugpjūčio 13 dienomis) padėjo gesinti Švediją niokojusius gaisrus. Sraigtasparnis buvo skirtas reaguojant į Švedijos Vyriausybės prašymą.

„Tarnybos eigoje yra tekę ne kartą dalyvauti gaisrų gesinimo operacijose, tačiau niekada neteko dirbti tiek ilgai - tai didžiausia mano praktika gesinant gaisrus ir neįkainojama patirtis“, - pranešime cituojamas vienos sraigtasparnio įgulos vadas kapitonas Rimantas Lidė.

„Ši operacija išsiskiria savo komandine apimtimi - vienu metu teko dirbti drauge ir su dešimties, dvidešimties ar trisdešimties sraigtasparnių įgulomis. Visi drauge turėjome dirbti kaip viena komanda. Tai tikrai iššūkis vienu metu suderinti tiek sraigtasparnių įgulų darbą. Taip pat nauja ir tai, kad pirmą kartą teko tokią operaciją vykdyti kalnuose“, - pabrėžė kitos sraigtasparnio įgulos vadas majoras Viktoras Krivobokas.

Šiais metais Švedijoje dėl kritulių trūkumo ir kaitros kilo 27 miškų gaisrai, apėmę 25 tūkst. hektarų plotą. Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 su įgulomis gesinant gaisrus Švedijoje ore iš viso praleido apie 80 valandų ir išpylė daugiau nei 500 tūkst. litrų vandens.

Gaisrų gesinimo operacijose dalyvaujantys Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparniai Mi-8 yra aprūpinti „Bambi Bucket“ tipo vandens paėmimo įranga. Šios specialios įrangos pagalba vienu kartu galima pasemti daugiau nei 2,5 tūkst. litrų vandens.

Be Lietuvos, pagalbą Švedijai teikė ir Danija, Italija, Lenkija, Norvegija, Prancūzija bei Vokietija.

Taip pat Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 su įgula ir gaisrų gesinimo sistema „Bambi Bucket“ talkino ir Latvijai gesinant ten kilusius gaisrus (liepos 18- rugpjūčio 4 dienomis). Gaisras Valdgalės apylinkėse Talsų savivaldybėje buvo apėmęs apie 100 hektarų plotą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net