Savivaldybė ir policija stengsis užtikrinti sklandesnį rudens eismą mieste

2018 rugsėjo mėn. 01 d. 11:41:02 Perskaitė 310

Sostinės savivaldybės ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai susitarė imtis papildomų priemonių ir stengtis, kad intensyvaus rudeninio eismo pokyčiai ir vilniečiams, ir naujakuriams bei svečiams netaptų iššūkiu.

Rugsėjis kasmet - ypatingo vairuotojų ir kitų eismo dalyvių dėmesio reikalaujantis mėnuo. Po vasaros atostogų sugrįžę vaikai būna išsiblaškę, atpratę nuo intensyvaus eismo, atvyksta daug studentų iš kitų miestų.

„Kad sostinės gatvės taptų saugesnės ir pralaidesnės, dirbame nuolat: kasmet atnaujinami ir braižomi nauji koriai, naikinamos juodosios eismo dėmės, diegiamas kryptinis apšvietimas, atnaujinama šviesoforų valdymo sistema, žymimos perėjos specialiais simboliais bei eismą pristabdančiais kalneliais, tiesiasi nauji dviračių takai, siūlomos kombinuotos kelionės ir daug kitų pakeitimų viešajame transporte. Mums svarbu, kad kiekvienas eismo dalyvis turėtų galimybę laisvai ir saugiai judėti mieste ir tuo pačiu būtų užtikrintos judėjimo alternatyvos, kad ne automobilis taptų pirmuoju pasirinkimu“, - Vilniaus savivaldybės pranešime cituojamas Administracijos direktoriaus pavaduotojas Julius Morkūnas.

Kaip ir kasmet prasidedant rugsėjui, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos bei struktūrinių policijos komisariatų pareigūnai ypatingą dėmesį skirs eismo saugumui užtikrinti - perėjoms prie mokyklų, važiavimo kultūrai, A juostos problematikai - viešojo transporto priemonėse įrengtų vaizdo kamerų užfiksuotus vairuotojų daromus pažeidimus (važiavimas A juosta) savivaldybės atstovai perduos pareigūnams, kurie, išnagrinėję gautą medžiagą, pažeidėjus patrauks atsakomybėn. Taip pat bus vykdomos specialiosios alkoholio ir greičio kontrolės priemonės.

„Vairuotojai bus raginami būti itin atidūs, ypač važiuojant pro mokyklas ar ikimokyklinio ugdymo įstaigas, o suaugusiems eismo dalyviams bus primintina, kad vaikai seka jų pavyzdžiu, todėl nuolatinis drausmingas ir atsakingas elgesys kelyje - būtinas“, - pažymėjo Vilniaus apskrities policijos viršininkas Saulius Gagas.

Šiemet Vilniuje atnaujinta automatizuota šviesoforų valdymo sistema, kuri 2,5 karto greičiau reaguoja į realius transporto srautų pokyčius ir automatiškai parenka tinkamiausią šviesoforų valdymo programą atskiroms sankryžoms bei „žaliesiems koridoriams“. Didžiausi pakeitimai vasaros metu, pasak sostinės savivaldybės, atlikti vienose iš intensyviausių Vilniaus miesto sankryžų Geležinio Vilko g. - Žalgirio g. sankryžoje, atlikta rekonstrukcija ir šviesoforų valdymo programų korekcijos, taip pat koreguotos Geležinio Vilko g. - Ukmergės g., Geležinio Vilko g. - Molėtų pl. - Mokslininkų g., Konstitucijos pr. ir kitų Vilniaus sankryžų šviesoforų valdymo programos.

Siekiant užtikrinti pėsčiųjų saugumą bei nepertraukiamą transporto srautų judėjimą, įrengtos požeminės Laisvės ir Pilaitės per. bei antžeminė Narbuto gatvės pėsčiųjų perėjos. Padidintas pralaidumas sankryžose, tęsiamas ženklinamas geltonaisiais koriais. Šiemet iki rugsėjo 1-osios jau suženklintos 25 naujos sankryžos, o iki metų galo planuojama tai padaryti 53 sankryžose. Toks ženklinimas skatina vairuotojus neblokuoti sankryžos, taip užtikrinant sklandų transporto srautų pralaidumą. Skatinama keliauti viešuoju transportu arba pagal kombinuotosios kelionių jungties principą, naudojantis „Statyk ir važiuok“ aikštelėmis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net