respublika.lt

2018 rugsėjo 19, trečiadienis

Rolandas Paksas. Riba, kai turime ištarti „gana“, jau peržengtanuotraukos (44)

2018 gegužės mėn. 28 d. 07:12:11
Prezidentas Rolandas Paksas

Drumsta politinė realybė jau tapo mūsų viešojo gyvenimo kasdienybe. Praktiškai neveikianti politinė sistema lyg ugnikalnio pelenai yra užklojusi visą valstybę. Nežinia kokio skandalo dar galima tikėtis viešojoje erdvėje, kad būtų galutinai ištirpdyti visuomenės narių tarpusavio pasitikėjimo likučiai.

 

Šalies politinį diskursą yra apėmusi savotiška šizofrenija. Riba - tarp pozicijos ir opozicijos parlamente - ištrinta. Visi kaunasi prieš visus. Vyksta institucijų karas, kuriame žvalgybos ir teisėsaugos struktūros kovoja priešakinėse fronto linijose.

Valstybė gyvena nuolatinėje neįgyvendinamų reformų būklėje, kurioje kyla grėsmė sužlugti ištisoms viešojo sektoriaus, švietimo, aukštojo mokslo, sveikatos, mokesčių, pensijų sistemos sritims.

Ar atsirastų bent viena sritis, kurios šiandien nebūtų pažadėta reformuoti?

O lietuvių tikėjimas pačios valdžios gebėjimu darniai veikti piliečių labui yra visiškai sumenkęs.

Politinę sistemą krečiantis neefektyvumo drugys liudija itin menkas galimybes jai atsitiesti. Stovime akis į akį su giliausia per visą nepriklausomybės laikotarpį valstybės valdymo krize, tačiau tą pripažinti esame tiesiog nepajėgūs.

Piliečių ir valdžios dialogas šiandien praktiškai nebeegzistuoja, todėl septynmyliais žingsniais tolstame nuo pamatinių vertybių suvokimo ir nacionalinių interesų sklaidos galimybių.

Deja, tenka pripažinti, kad gyventojų pasitikėjimo kreditu vis dar disponuojantys valdžios vyrai ir moterys labiausiai yra susirūpinę savais reikalais bei reikaliukais.

Daugybė iškalbingų tikrovės detalių byloja, jog aukščiausiuose valdžios sluoksniuose nebeliko vietos skleistis piliečių pažiūrų ir nuomonių įvairovei, reikštis kritiškam mąstymui ir politinėms idėjoms, kurios nesutaptų su įsigalėjusia globalizmo apologetika.

Vis mažiau fundamentalių valstybės klausimų ir pilietinės visuomenės lūkesčių nūnai svarstoma parlamente, kaip tikroje Tautos atstovybėje.

Šiame kontekste, dabartinio isteblišmento laikyseną šiek tiek sulaiko baimė, jog lietuviai vis dėlto dar gali pasipriešinti primestam pažiūrų ir santykių modeliui, kurį norima visuotinai įdiegti Europos Sąjungos mastu. Todėl piliečiai yra itin akylai „saugomi“ nuo tikros, necenzūruotos, žinybų neaprobuotos, viešųjų ryšių ekspertų neapdorotos ir konsultantų nesuinterpretuotos informacijos poveikio.

Kitaip tariant, visi esame patalpinti į didžiulį informacinį vakuumą, kuriame turime nuolankiai susitaikyti su artėjančia Europos centralizacija, federalizacija ir tapatybių unifikacija.

Krikščionybė, demokratija, laisva ekonominė erdvė ir pagarba Tautų suverenumui - tai matmenys, kurie apibrėžia mūsų bendrystę Europoje. Kaip visuotinai priimtas moralinis kriterijus ir neišsenkanti gyvybinė versmė krikščioniška dimensija yra kardinaliai svarbi Europos išlikimui.

Tačiau akivaizdu, jog niekas iš naujosios Europos architektūros braižytojų nė nesiruošia to pripažinti.

Esu tikras, jog jeigu šiandien visos bendrijos mastu būtų surengti referendumai dėl Europos Sąjungos ateities, dauguma Tautų pasisakytų už Tautų Europą ir nacionalinių valstybių išlikimą.

Todėl esu įsitikinęs, kad ne tik dėl sudėtingos vidaus situacijos, bet ir globalių iššūkių akivaizdoje kaip oras yra reikalinga nauja pilietinė atrama, šviežia iniciatyva, viltingas visuomenės susibūrimas lietuvių Tautai atsitiesti.

Kaip tikri patriotai pagaliau turime ryžtis prisiimti asmeninę atsakomybę už Tautos laisvės ir Nepriklausomybės perspektyvą. Šiandien yra atėjęs toks metas, kai nebegalima ilgiau pasyviai stebėti, kaip horizonte baigiami sutirpdyti mūsų valstybingumo sparnai.

Riba, kai visuomenė turi ištarti „gana“, jau peržengta. Lietuvai reikalinga skubi terapija. Jokiais viešaisiais ryšiais ir įmantriais nomenklatūriniais metodais nebeįmanoma retušuoti tikrosios padėties ir netgi, sakyčiau, gresiančios katastrofos.

Kas kitas gali pasirūpinti lietuvių Tauta, jeigu staiga ji taptų pati nebepajėgi užtikrinti tolesnio savo gyvavimo? Valstybės politiniai mechanizmai jau yra taip sutrikę, kad galima tikėtis paties blogiausio scenarijaus.

Kas yra Lietuva? Ką ji iš tiesų reiškia man?

Ir tai nėra tik elementari žodžių ekvilibristika. Šie iš pirmo žvilgsnio elementarūs klausimai, be jokios abejonės, yra susiję su kiekvieno iš mūsų vidiniu pajautimu ir asmenišku apsisprendimu.

Esu įsitikinęs, jog mūsų šaliai reikalingas visuotinis atsinaujinimas - visuomeninis judėjimas, kurio tikslas būtų telkti naują nacionalinės bendruomenės branduolį, subrandinti ir iškelti naujus politinius lyderius.

Manau, jog būtina suvienyti visas Tautos intelektualines jėgas tikrai nepriklausomos, demokratiniais pagrindais sutvarkytos, socialiai jautrios ir solidarios bei žmogiškumu grindžiamos valstybės atkūrimui, artikuliuotos politinės valios išlikti nepriklausoma sukoncentravimui.

Mūsų kuriamas visuomeninis judėjimas turėtų vienyti pažangai nusiteikusius žmones. Todėl jame natūraliai rastųsi įvairių visuomenės grupių, organizacijų ir net politinių partijų sutarimas.

Pagaliau turime susiburti į tikrai patriotišką nacionalinę bendruomenę, kurios nebuvo nuo pat istorinių Sąjūdžio laikų. Būtent šis bendruomeniškumas įkūnytų Tautos pasiryžimą ginti laisvę ir Nepriklausomybę, ugdytų atsakomybę už savo tapatumą ir valstybingumo tęstinumą.

Mūsų pilietinis judėjimas turi sukurti prielaidas visiems žmonėms (to dabar nėra dėl vyraujančio elitarizmo) dalintis ir keistis žiniomis, patirtimi, naujovėmis bei gerąja praktika, įgyvendinti visuomenines - pilietines iniciatyvas, kurti bendrąjį gėrį.

Pagrindinį kuriamo judėjimo tikslą įvardinčiau: sudaryti sąlygas kiekvienam žmogui tobulėti, siekti šeimos gerovės, bendrumo pilnatvės, puoselėti tradicijas, ugdyti įvairiapusiškumą, verslumo gebėjimus ir talentus keliant bendras Tautos kūrybines galias.

Formuodami atsakingos pilietinės veiklos vertybinius kriterijus, turėsime stiprinti visuomenės nacionalinę savivertę, rūpintis įvairių socialinių grupių gerove, inicijuoti pajamų nelygybės ir skurdo įveikimo programas.

Tik stiprindami pilietinių struktūrų ir valdžios institucijų dialogą galėsime iškelti bei remti geriausius visuomenės atstovus savivaldybių tarybų, Lietuvos Seimo, Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose.

Beveik prieš metus sakiau, „teprasideda naujas Tautos Sąjūdis.“ Manyčiau, jau praėjo pakankamai laiko, jog kiekvienas galėjome apmąstyti ir pasverti savo galimybes bei indėlį šiame valstybingumo žygyje.

Kviesčiau bendram darbui. „Šaukiu aš Tautą!”


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (44)

 • valdas 2018 gegužės mėn. 26 d. 11:00:40

  Kad kazkas vyktu, turim nusalinti zaraza - melynai raudona musmire...
  Kokiu budu tai daryti...
  Seimui,seimo pirmininkas eitu sias pareigas...
  Iseiti i gatves...
  Tai kazka judinkit Prezidente,uztenka tu dvasiu ir dveselenu...

 • tep 2018 gegužės mėn. 26 d. 09:38:31

  to lovio troskimas,garbes,sloves,pinigu,turtu vyte veje ant pjedestalo
  visokio plauko perejunus zulikelius...ju priesrinkimines kalbeles
  uzliuliuoja kai kuriems galveles,o kada isirenka tokius paskui cype
  yvairiuose forumuose...niekad nerinkit verslininku i prezidentus!
  prezidentas turi but politikas su ekonominiu isilavinimu!

 • Žodžiai į niekur 2018 gegužės mėn. 26 d. 09:08:29

  Liūdniausia tai, kad per šį Lietuvos istorinį laikotarpį taip
  išplautos smegenys jaunimui, jog jie tik tiek ir tegirdėję, kaip baisiai
  gyveno jų tėvai ir kokios neišmatuojamos platybės atsivėrė jiems.
  Visa kartą užaugo sūpuojama propagandos lopšyje, tad ne tiek jau daug
  ir liko tų norinčių, galinčių ir dar brandžių žmonių, kurie
  galėtų pasukti istorijos ratą teisinga linkme. Tauta supriešinta -
  jaunas prieš seną, mokytojas prieš gydytoją, lietuvis prieš rusą,
  diplomuotas prieš bemokslį, turčius prieš vergetą, kaimynas prieš
  kaimyną...Nežinau ar dar įmanoma ką nors šioje priešybių kovoje
  suvienyti. Gyventi susitaikius su tokiomis mintimis kas dieną darosi vis
  sunkiau, vis rečiau gali išgirsti ar perskaityti tai, kas teiktų
  vilties, kad nenuskęsime. Ir kas gi lieka? Nepamatuotas optimizmas, kad
  išsikapstysime...Kiek dar žmogaus gyvenimo lieka tai vilčiai tapti
  realybe? Ogi nieko.

 • Lietuvis 2018 gegužės mėn. 26 d. 08:56:39

  Aš dabar, po visų Lietuvą krečiančių skandalų, tikiu tik Prezidentu
  Paksu

 • Šauklys 2018 gegužės mėn. 26 d. 08:18:00

  Po kaimus - šauklys. Jo putotas arklys...

 • EJ 2018 gegužės mėn. 26 d. 06:28:09

  R.Paksui, kaip ir kitiems kandidatams, yra reikalinga bendraminciu komanda.
  Kiekvienas su sava nuomone ir iniciatyva. Pavieniui zmones paskesta
  iliuzijose ir svajonese. Retas kas gali tureti dieviska dovana, kaip
  Gandis, vesti paskui save tauta.

 • Piksius 2018 gegužės mėn. 26 d. 04:21:58

  Labai norėčiau nepoetizuotos kažkieno, o paties kalbos arba pasisakymo.
  Ir kertiniais, nepatogiais klausimais.

 • gs 2018 gegužės mėn. 26 d. 00:44:10

  paksas kaip tymosenka, sneka eilini karta tai ka nori girdeti
  kolchoznikas.. gerai, kad daug padaret kai buvot "prezidentu" ir kai
  "dirbot" Lietuvai...

 • vincas 2018 gegužės mėn. 26 d. 00:11:19

  Gerbiamasis, Tautu ideja skamba kazkaip nerealiai.Ne, ne.Tai visiskai
  nerimta.Man atrodo Jus tik siaip pasiulete sia ideja, nes jusu isdidumas
  izeistas! jUS labai isdidus...Taciau ko Jus is tikruju norite...sitokiais
  norais tusciai nesisvaistoma.Galbut Jus nuosirdziai to trokstate!Tai butu
  Jusu didziausia pergale, tokia didziule, kad, bijau, greiciau apsvaigtumete
  is dziaugsmo, negu spetumete ivertinti tos pergales reiksme...Tokio zygio
  galima imtis tik tvirtai tikint, kad sugebesi tai atlikti,o del to nesu
  tikras.Tai pirmasis tikras jusu argumentas, kuris vertas demesio.

 • norint 2018 gegužės mėn. 25 d. 19:16:26

  normaliai atrodyti paksui reiketu neplaukioti padebesiais,o konkreciai
  kalbeti,nors kalbeti,o dabar tavo susirupinimas europos islikimu sukelia
  kreiva juoka,ar ir tu parsidavei,mokykites po velniu gyventi be ponu,bet
  kaip rodo istorija lithuanai to nemoka,visais laikais ant jo buvo ponas ir
  bus ypac dabar,kaip parsidave jankiams su visomis kanopomis ir ragais,todel
  kalbeti dabar jau per velu arba tylek arba daryk

 • >Seniui 2018 gegužės mėn. 25 d. 18:59:53

  Manai, komjaunuoliai buvo pagrindiniai veikėjai??? Jie tik akalinantys
  šuneliai sekiojantys iš paskos su pavadėliais ant kaklo, kuriuos šėrė
  daug stiprenės jėgos... Nieks jo dar nerenka ir ar išrinks, bet jis
  kalbą tiesą. O ką tau jo tiesa nepatinka, nes esi kitokios pakraipos???

 • senis Monikai 2018 gegužės mėn. 25 d. 18:47:58

  stuktelk sau per galva ir atsikvosek. Paksa karta jau buvome isrinke
  prezidentu! Tauta jam suteike visas imanomas galias, ir aisku tikejosi, kad
  jis, kaip zadejo, ives tvarka. Jis buvo prezidentas! Ka jis padare gero
  Lietuvai? Ji, is prezidenturos, ispyre saujele samdytu komjaunuoliu. Sitie
  jo paverkslenimai tau kazka sako, ko pati nezinojai? Nesamone. Vargu ar jis
  pats tai skaite. Isirinksi ji vel prezidentu, ji vel isspirs. Vel
  paverkslens, trecia karta rinksi?

 • Monika 2018 gegužės mėn. 25 d. 18:35:43

  Ar gali atsirasti nors dešimt asmenybių su tokiomis mintimis, kurios ir
  sudarytų branduolį, apie kurį turėtų burtis su tokiu pat mąstymu
  žmonės. Deja, mažai beliko tokių tautos šviesuolių, nes visi kuria
  tik savąjį gerbuvį, o tauta palikta likimo valiai ir matyt jau jokių
  vilčių kažką pažadinti. Bučiau 20 metų jaunesnė kaip ir
  praėjusiais Sąjudžio laikais tikrai prisidėčiau, kad kiek ir ką
  galėčiau įnešti. Mano laikas praėjo dabar beliko stebėti kaip nyksta
  tauta kiekybiškai ir kokybiškai, t.y. dvasiškai. Nes vos pasirodo šia
  tema R.Pakso straipsniai, tuojau kaip sliekai po lietaus, išlenda į
  viešumą. O, kokie jie man šlykštūs nuo pat vaikystės tėvuko
  arimuose. Bet tai buvo paukščių maistas. Deja, dvikojai sliekai niekam
  nereikalingi...

 • Prosenelis 2018 gegužės mėn. 25 d. 18:28:17

  Labai teisyngi žodžiai su tokiais prezidentais Skvernelisis grimsta i
  baisią praraja tauta turi labai sunerimti gerPaksas teisyngai rašo
  taipogi labai teisyngas protyngas straipsnis gerMeldikienes tik daug
  komentatorių galima pavadynti monkurtais nieko nesuprantanciaismatomai
  okupantu keusiu laižytojų paliko iš givenancius tarp visatos ir zemies
  nesuprantančių kas yra tievynie tautieciai jau atiejo laikas sunerimti ir
  gelbieti tievyne savo namus laikas sunerymti irviel susikabynti rankomis.

 • Šis etatinis kniauklys 2018 gegužės mėn. 25 d. 18:15:35

  išsipirkęs straipsnių abonementą?

 • eii 2018 gegužės mėn. 25 d. 17:59:13

  ei respublika! Ko reklamuoji istisai ta prorusiska veikeja!? Ar tave jis
  jau nupirko?

 • Kst 2018 gegužės mėn. 25 d. 17:15:46

  Nuotraukoje - beveik leninas.

 • :( 2018 gegužės mėn. 25 d. 16:34:02

  nieko naujo - pats siūlai tuos pačius liberalius ,Lietuvą visai
  nuskurdinusius ir emigraciją sukėlusius sprendimus.O tautiškumą siūlo
  ir Tautininkų partija.Įsigalėjusiems be jokios kairiųjų idėjinės
  konkurencijos liberalams būtina stipri kairioji opozicija.O tokios
  Lietuvoje dar nebuvo ,komunistinės idėjos iš vis įstatymu uždraustos
  ,nors toks draudimas svetimas vakarietiškai demokratijai.Vnž.nesant
  idėjinės partijų konkurencijos turime žlungančią politinę sistemą
  ,chaosą ,anarchiją grobstant valstybės išteklius. Ir ,suprantama ,
  turim "tautos žiedą" ,kuris visom keturiom už tokios būklės palaikymo
  stabilumą bet kokia kaina.

 • praeitis 2018 gegužės mėn. 25 d. 16:21:55

  dabartis,ateitis,tai tik zodziai ,kuriuos bet kas gali istarti,zodziais jie
  ir liks 'Rolandai', nes veiksmu tokie ,kaip Tu ir i tave panasus nesiima
  jokiu , tik kalba,o is kalbos be veiksmu jokios naudos.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PERKELS: apie 2 tūkstančius prieglobsčio besitikinčių migrantų bus perkelti iš labai perpildytos Morijos stovyklos Graikijai priklausančioje Lesbo saloje.
 • PAUKŠČIAI: Tailando valdžia nusprendė uždrausti lesinti balandžius Bankoko gatvėse.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar P. Gražulis turėtų trauktis iš Seimo Žmogaus teisių komiteto?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +9 +11 C

   +8  +10 C

 

   +12  +14 C

  +22  +26 C

   +21  +24 C

 

   +21  +25 C

  3-5 m/s

 2-3 m/s

 

    3-4 m/s

 

USD - 1.1697 PLN - 4.3008
RUB - 79.1659 CHF - 1.1245
GBP - 0.8896 NOK - 9.5473
reklama
Ukis 2018