respublika.lt

2018 rugsėjo 23, sekmadienis

Rolandas Paksas. Riba, kai turime ištarti „gana“, jau peržengtanuotraukos (44)

2018 gegužės mėn. 28 d. 07:12:11
Prezidentas Rolandas Paksas

Drumsta politinė realybė jau tapo mūsų viešojo gyvenimo kasdienybe. Praktiškai neveikianti politinė sistema lyg ugnikalnio pelenai yra užklojusi visą valstybę. Nežinia kokio skandalo dar galima tikėtis viešojoje erdvėje, kad būtų galutinai ištirpdyti visuomenės narių tarpusavio pasitikėjimo likučiai.

 

Šalies politinį diskursą yra apėmusi savotiška šizofrenija. Riba - tarp pozicijos ir opozicijos parlamente - ištrinta. Visi kaunasi prieš visus. Vyksta institucijų karas, kuriame žvalgybos ir teisėsaugos struktūros kovoja priešakinėse fronto linijose.

Valstybė gyvena nuolatinėje neįgyvendinamų reformų būklėje, kurioje kyla grėsmė sužlugti ištisoms viešojo sektoriaus, švietimo, aukštojo mokslo, sveikatos, mokesčių, pensijų sistemos sritims.

Ar atsirastų bent viena sritis, kurios šiandien nebūtų pažadėta reformuoti?

O lietuvių tikėjimas pačios valdžios gebėjimu darniai veikti piliečių labui yra visiškai sumenkęs.

Politinę sistemą krečiantis neefektyvumo drugys liudija itin menkas galimybes jai atsitiesti. Stovime akis į akį su giliausia per visą nepriklausomybės laikotarpį valstybės valdymo krize, tačiau tą pripažinti esame tiesiog nepajėgūs.

Piliečių ir valdžios dialogas šiandien praktiškai nebeegzistuoja, todėl septynmyliais žingsniais tolstame nuo pamatinių vertybių suvokimo ir nacionalinių interesų sklaidos galimybių.

Deja, tenka pripažinti, kad gyventojų pasitikėjimo kreditu vis dar disponuojantys valdžios vyrai ir moterys labiausiai yra susirūpinę savais reikalais bei reikaliukais.

Daugybė iškalbingų tikrovės detalių byloja, jog aukščiausiuose valdžios sluoksniuose nebeliko vietos skleistis piliečių pažiūrų ir nuomonių įvairovei, reikštis kritiškam mąstymui ir politinėms idėjoms, kurios nesutaptų su įsigalėjusia globalizmo apologetika.

Vis mažiau fundamentalių valstybės klausimų ir pilietinės visuomenės lūkesčių nūnai svarstoma parlamente, kaip tikroje Tautos atstovybėje.

Šiame kontekste, dabartinio isteblišmento laikyseną šiek tiek sulaiko baimė, jog lietuviai vis dėlto dar gali pasipriešinti primestam pažiūrų ir santykių modeliui, kurį norima visuotinai įdiegti Europos Sąjungos mastu. Todėl piliečiai yra itin akylai „saugomi“ nuo tikros, necenzūruotos, žinybų neaprobuotos, viešųjų ryšių ekspertų neapdorotos ir konsultantų nesuinterpretuotos informacijos poveikio.

Kitaip tariant, visi esame patalpinti į didžiulį informacinį vakuumą, kuriame turime nuolankiai susitaikyti su artėjančia Europos centralizacija, federalizacija ir tapatybių unifikacija.

Krikščionybė, demokratija, laisva ekonominė erdvė ir pagarba Tautų suverenumui - tai matmenys, kurie apibrėžia mūsų bendrystę Europoje. Kaip visuotinai priimtas moralinis kriterijus ir neišsenkanti gyvybinė versmė krikščioniška dimensija yra kardinaliai svarbi Europos išlikimui.

Tačiau akivaizdu, jog niekas iš naujosios Europos architektūros braižytojų nė nesiruošia to pripažinti.

Esu tikras, jog jeigu šiandien visos bendrijos mastu būtų surengti referendumai dėl Europos Sąjungos ateities, dauguma Tautų pasisakytų už Tautų Europą ir nacionalinių valstybių išlikimą.

Todėl esu įsitikinęs, kad ne tik dėl sudėtingos vidaus situacijos, bet ir globalių iššūkių akivaizdoje kaip oras yra reikalinga nauja pilietinė atrama, šviežia iniciatyva, viltingas visuomenės susibūrimas lietuvių Tautai atsitiesti.

Kaip tikri patriotai pagaliau turime ryžtis prisiimti asmeninę atsakomybę už Tautos laisvės ir Nepriklausomybės perspektyvą. Šiandien yra atėjęs toks metas, kai nebegalima ilgiau pasyviai stebėti, kaip horizonte baigiami sutirpdyti mūsų valstybingumo sparnai.

Riba, kai visuomenė turi ištarti „gana“, jau peržengta. Lietuvai reikalinga skubi terapija. Jokiais viešaisiais ryšiais ir įmantriais nomenklatūriniais metodais nebeįmanoma retušuoti tikrosios padėties ir netgi, sakyčiau, gresiančios katastrofos.

Kas kitas gali pasirūpinti lietuvių Tauta, jeigu staiga ji taptų pati nebepajėgi užtikrinti tolesnio savo gyvavimo? Valstybės politiniai mechanizmai jau yra taip sutrikę, kad galima tikėtis paties blogiausio scenarijaus.

Kas yra Lietuva? Ką ji iš tiesų reiškia man?

Ir tai nėra tik elementari žodžių ekvilibristika. Šie iš pirmo žvilgsnio elementarūs klausimai, be jokios abejonės, yra susiję su kiekvieno iš mūsų vidiniu pajautimu ir asmenišku apsisprendimu.

Esu įsitikinęs, jog mūsų šaliai reikalingas visuotinis atsinaujinimas - visuomeninis judėjimas, kurio tikslas būtų telkti naują nacionalinės bendruomenės branduolį, subrandinti ir iškelti naujus politinius lyderius.

Manau, jog būtina suvienyti visas Tautos intelektualines jėgas tikrai nepriklausomos, demokratiniais pagrindais sutvarkytos, socialiai jautrios ir solidarios bei žmogiškumu grindžiamos valstybės atkūrimui, artikuliuotos politinės valios išlikti nepriklausoma sukoncentravimui.

Mūsų kuriamas visuomeninis judėjimas turėtų vienyti pažangai nusiteikusius žmones. Todėl jame natūraliai rastųsi įvairių visuomenės grupių, organizacijų ir net politinių partijų sutarimas.

Pagaliau turime susiburti į tikrai patriotišką nacionalinę bendruomenę, kurios nebuvo nuo pat istorinių Sąjūdžio laikų. Būtent šis bendruomeniškumas įkūnytų Tautos pasiryžimą ginti laisvę ir Nepriklausomybę, ugdytų atsakomybę už savo tapatumą ir valstybingumo tęstinumą.

Mūsų pilietinis judėjimas turi sukurti prielaidas visiems žmonėms (to dabar nėra dėl vyraujančio elitarizmo) dalintis ir keistis žiniomis, patirtimi, naujovėmis bei gerąja praktika, įgyvendinti visuomenines - pilietines iniciatyvas, kurti bendrąjį gėrį.

Pagrindinį kuriamo judėjimo tikslą įvardinčiau: sudaryti sąlygas kiekvienam žmogui tobulėti, siekti šeimos gerovės, bendrumo pilnatvės, puoselėti tradicijas, ugdyti įvairiapusiškumą, verslumo gebėjimus ir talentus keliant bendras Tautos kūrybines galias.

Formuodami atsakingos pilietinės veiklos vertybinius kriterijus, turėsime stiprinti visuomenės nacionalinę savivertę, rūpintis įvairių socialinių grupių gerove, inicijuoti pajamų nelygybės ir skurdo įveikimo programas.

Tik stiprindami pilietinių struktūrų ir valdžios institucijų dialogą galėsime iškelti bei remti geriausius visuomenės atstovus savivaldybių tarybų, Lietuvos Seimo, Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose.

Beveik prieš metus sakiau, „teprasideda naujas Tautos Sąjūdis.“ Manyčiau, jau praėjo pakankamai laiko, jog kiekvienas galėjome apmąstyti ir pasverti savo galimybes bei indėlį šiame valstybingumo žygyje.

Kviesčiau bendram darbui. „Šaukiu aš Tautą!”


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (44)

 • Nausėda konservų subinlaižys 2018 rugsėjo mėn. 08 d. 06:47:21

  Vieną tokią ponią tebeturim. Suskaldė tautą,vis ne tuos išrinkom.
  Panelei ir jos chuntai netiko ir juodindavo išrinktuosius vis nepadėdama,
  o trugdydavo dirbti,kad išrinktų jos mylimuosius iš ožio fermos.

 • Vot 2018 gegužės mėn. 31 d. 12:01:20

  Atrodo ,kad tokie "blogi" laikai atejo jiems bunant valdzioja ir net
  prezidentais ,todel nereiketu labai jiems del to kas vyksta pykti ,nes tai
  yra ju darbu rezultatas ,be to ta demokratine sistems kurioja gyveno visi
  anksciau yra turbut sukurta situ patciu zmoniu kurie dabar siekia
  atsisakyti buvusios tvarkos ir pradeti nauja.

 • Stimulas 2018 gegužės mėn. 28 d. 20:25:16

  Nebent atimti iš išvogusių, bet tai misija nebeįmanoma.

 • Sąjūdžiui 2018 gegužės mėn. 28 d. 15:45:21

  atsirasti buvo stimulas išvogti tada buvusią socialistinę
  nuosavybę. O kas dabar būtų stimulas?

 • x 2018 gegužės mėn. 27 d. 22:58:24

  To Agnei,džiaukis,kad už Paksą,birželio 14jam leis kandadituoti i
  prezidentus.,19m.,

 • x 2018 gegužės mėn. 27 d. 22:42:37

  kiek moki už straipsnius,ir ką nuveikiai sėdėdamas Briuselį.,

 • Agnė 2018 gegužės mėn. 27 d. 16:16:43

  Sėkmės , sveikatos , kantrybės Jums Prezidente !
  Nenuleiskite rankų , šaukite tautą !
  Nekreipkite dėmesio į dviejų komentatorių
  paistalus ! Jie sugeba parašyti net po kelis komentarus - turinys tas pats
  , gramatinės klaidos tos pačios !

 • che 2018 gegužės mėn. 27 d. 11:06:12

  uou ronaldino moisovic nauja buri renka, is pietu pribus kruvos
  jasu,palaikys uz skvernu...

 • Tam DDDD 2018 gegužės mėn. 27 d. 09:53:25

  Tu šiandien iš mėnulio nukritai? Apie kokius atsistatydinimus ir
  parašus svaigsti?

 • ? 2018 gegužės mėn. 27 d. 09:28:55

  reikia mažiau kalbėt o žmonės sukelt prieš korumpuotas tulpes ,
  konservus,ožius ,kiaules,liberiderastus ,prokurorus ir t.t. ,kiek dar gali
  kentėt darbo žmogus dėl visokiu tulpių ir jos sąjungininku

 • RAUS 2018 gegužės mėn. 27 d. 09:22:19

  Turiu du klausimus.Vieną sau - kitą tokiems kaip Paksas.Sau.Kodėl nieko
  nedarai kad patekti tenai?Kiek reikia netekti sąžinės ,kad praeitų
  noras būti tuo kuo tau nedavė Dievas?

 • :DDDD......................................... 2018 gegužės mėn. 27 d. 01:17:14

  Paksai, tau reikėjo ne atsistatydinti, bet likti ir nepasirašyti dėl
  Mažeikių Naftos, pykstu ant tavęs, "karžygy"

 • Tadas 2018 gegužės mėn. 26 d. 23:50:57

  Eik dirbt s*du nepezejes. Raso savo filosofijas ir nieko daugiau nemoka

 • tai 2018 gegužės mėn. 26 d. 21:40:38

  kazkokia tusciu lozungu sapalione, naujas gelbetojas cia?

 • o-o-o 2018 gegužės mėn. 26 d. 20:42:40

  Liberastkonservai,jų apsitapšnoję iki ausų klapčiukai ilgus metus
  trynė skirtumą, kas lietuvis ir kas europietis. Beveik ištrynė, nes
  jeigu kaimiečiai(tautos branduolys) jau europiečiai, tai jau galas.
  Žodį "patriotas" tie apsitapšnoję d*bilai tiek suniekino, kad daugumai
  gėda save tokiu pavadinti kitiems girdint, nes išjuoks-"mes gi
  europiečiai", o tikrovėje europietis - tai joks,absoliutus nulis,be
  šaknų ir supratimo, kas jis. Kol lietuvis negerbs savęs ir nesuvoks
  savęs, kaip lietuvio, tol mes ieškosim savęs kituose, kad tie kiti mums
  patvirtintų, kad esame pilnaverčiai.Mes
  mėgdžiojam,anglėjame,gėdijamės lietuvybės.Kol nesuvoksim savęs
  pirmiausia lietuviais, tol nieko nebus.Pradėti reikia nuo jaunimo
  auklėjimo, kad yra didžiulis skirtumas tarp lietuvio ir homo
  evropicus.Beje, dabartinė evropa su savo vertybėm turi nusipelnyti,kad
  žmonės norėtų vadintis europiečiais. Tegu evropa pirmiausiai apsivalo
  nuo marksistų-merkeliukės,alkoholiko,sodomitų,etc.

 • janek 2018 gegužės mėn. 26 d. 20:40:26

  Jums reikia pasidairyti, koks to naujo judejimo startas ir ka reiketu
  pakoreguoti.Koks to judejimo startas ir ka reiketu pakoreguoti.Juk Jus
  remiantys zmones suinteresuoti issiaiskinti, kaip kompaktiskai arba,
  tikriau, kodel taip nekompaktiskai telkiamos tos jegos po jusu veliava.Kaip
  nuolat kartoja Putinas, reikia mastyti placiai.Tomis paciomis tezemis toli
  nenuvaziuosi, kad ir kiek jas tobulintum.Reikia semtis nauju ideju
  vakaruose!

 • rolandas 2018 gegužės mėn. 26 d. 20:30:44

  paksiukas turbut nupiko laikrasti idomu kas jam tuos
  straipsnius raso

 • Atsikelk iš piniginio 2018 gegužės mėn. 26 d. 16:41:19

  briuselinio krėslo ir eik Lietuvos laukais su nauju judėjimu.

 • juk 2018 gegužės mėn. 26 d. 16:29:29

  tiesa kalba PAKSAS .O MES TAI LYG AVINU BANDA...KA SAKO DABARTINIAI TA
  DAROM.O KIEK JIE MUMS GALI MOKESCIU KRAUTI .SKELBTI KRIZES SAUDYTI IS
  GUMINIU KULKU.SUZEISTI. UZ NIEKA NEATSAKYTI.LIETUVELE ISVAIKYTI.ISVOGTI...
  AR BENT VIENA PASODINO.O KA ISSIDIRBINEJA PARTIJOS KONSERVATORIAI SU
  BATKA.LIBERALAI KAIP BANDEROS .O AR JUS NESUPRANTAT KAD PREZIDENTA PAKSA
  NUVERTE.JIEMS PAVYKO .ZINOT PRIE RUSO KAIP SAKO TIKRAI BUVO GERIAU.TOKIU
  NESAMONIU NEBUVO.IR PENSININKUI STUDENTUI LIGONIUI MOKSLEIVIUI PAPRASTAM
  ZMOGUI LENGVIAU BUVO GYVENTI.IR NESIRIEJO AKIVAIZDZIAI NIEKAS.TAI KADA
  GERIAU...PARAGAVO PINIGU IR PASIUTO GRIEBTI IR RIETIS...

 • Paksas 2018 gegužės mėn. 26 d. 15:19:12

  kaip anksčiau taip ir dabar tik tapšnoja. Na kiek gi galima lyst į
  valdžią kaip kiaulei? Jo orientacija aiški: atidirbt kremliui už tuos
  pinigus, kuriuos davė Borisovas ir Paksas taip ir neatidirbo.

 • Tomkau 2018 gegužės mėn. 26 d. 14:00:34

  būk prakeiktas

 • žinia 2018 gegužės mėn. 26 d. 13:59:44

  čia veikia komunist kgb laikmečio cenzūra : )))
  Laaabai blogai

 • paksiau, pabėgai iš palatos? 2018 gegužės mėn. 26 d. 13:51:46

  politinį lavoną paksių, musėt, vėl pradėjo kažkas reanimuoti...

 • Visiškai pritariu " žodžiai į niekur" 2018 gegužės mėn. 26 d. 12:57:11

  Parašėte mano nuomonę !
  Prezidentui R.Paksui sėkmės ir ištvermės kuriant naują judėjimą!
  Mano nuomone,jeigu į judėjimą kviečiate Seiminius partinius,darote
  didelę klaidą ! Tie sąrašiniai suskaldys jūsų judėjimą iš vidaus !
  Argi nematote,kaip jie riejasi Seime ?

 • Ieva 2018 gegužės mėn. 26 d. 11:15:09

  Taip, apie tai reikia kalbėti. Tas bendražmogiškumo, bendro gėrio
  siekis. Nuomonių įvairovė. Bet kaip visa tai suderinti? Man nepavyksta
  suvokti Lietuvos kaip tokios apskritai. Kartais tai atrodo kaip penkių
  didelių miestų ir smulkesnių regionų darinys, kur už šimto kilometrų
  gyvenantys yra absoliučiai nepanašūs vieni į kitus. Kalba lyg ir
  lietuviškai, bet kitaip mąsto, kitur akcentus deda. Tada prisimenu apie
  Prancūziją girdėtą mintį, kad tautybių ir tarmių ten yra tiek, kiek
  vyno ir sūrio rūšių. T. y., labai daug, apie pora šimtų. Ir visa tai
  prancūzai taip pat stengiasi sulydyti į vieną valstybę. Ir jei
  po-tautybių (kaip pa-tarmių) įvairovę lietuviams pavyktų subalansuoti,
  kažin, ar tai jau būtų viskas. Dar yra lyčių skirtumai ir amžiaus
  skirtumai (skirtingos kartos), ir tai vėl skirtingi diskursai, skirtingi
  poreikiai. Aš neradau, kur pakomentuoti apie Stambulo konvenciją (Tik 70
  lyčių Lietuvai tetrūko), bet juk tai jaunų merginų diskursas.
  Neigiančių vyrus. Ir vaikus, kurie iš jų.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • KATASTROFA: Tunise gausios liūtys ir potvyniai pareikalavo mažiausiai keturių žmonių gyvybių; Šiaurės rytinėje Nabulo provincijoje gelbėjimo komandos rado dviejų pagyvenusių vyrų ir dviejų jaunų moterų kūnus.
 • TRAGEDIJA: per sukilėlių ataką neramiuose Kongo Demokratinės Respublikos rytuose, Benio mieste, žuvo 16 žmonių, tarp kurių 12 civilių ir keturi kariai arba sukilėliai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. V.Tomkus: nuo atgimimo iki išsigimimo
2. V.Vyšniausko kalba, pasakyta Seime, Sąjūdžio jubiliejaus proga
3. Disidentė, vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Abu popiežiai suprato mūsų kančią
4. Įstatymai rašomi „iš pilvo“
5. Į politiką eina jau prasiskolinę žmonės
6. Rolandas Paksas. Neturi likti ginklų ir kariuomenių Baltijos šalyse bei Karaliaučiuje
7. Prezidentei krizė buvo pelninga
8. Vilniečiai atvykstantį popiežių pasitiks užversti kalnais šiukšlių
9. O.Strikulienė: Kas verks sumažinus Seimo narių skaičių?
10. Parlamentas tirs žinomų šviesuolių KGB šmeižto istoriją
11. Už vizitą pas gydytoją mokėti teks ne visiems
12. Arvydas Juozaitis stoja į kovą
13. Iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto varomas P.Gražulis: Esu labiausiai tinkamas ginti žmogaus teises
14. O.Strikulienė: Žmonės patys neina balsuoti, o paskui bloga valdžia piktinasi!
15. T.B.Burauskaitė: Padarėme tai, ką liepė Seimas
16. Nekultūringa politika
17. O.Strikulienė: Du politikai, taikos balandžiais lakstantys
18. F.Kauzonas: Parduodamas Europos vidurys!
19. Bausti reikia tikruosius žudikus
20. Perki internetu, malonėk susimokėti... už orą
21. Sumindžiotos mūsų istorinės relikvijos
22. Ar ne laikas grąžinti skolą Mažvydui?
23. Vaidindami demokratišką valstybę pamiršome, kas ta demokratija yra
24. „Auksinių šaukštų“ istorija dar nebaigta
25. O.Strikulienė: Nieko naujo. Valdžios fikusai tik kaitaliojasi su kaktusais
reklama
DARBAS ADMIN

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6 +9 C

   +6  +9 C

 

   +5  +8 C

  +11  +15 C

   +12  +11 C

 

   +10  +12 C

  1-6 m/s

 0-4 m/s

 

    1-6 m/s

 

USD - 1.1759 PLN - 4.2946
RUB - 78.5108 CHF - 1.1228
GBP - 0.8940 NOK - 9.5793
reklama
Ukis 2018