respublika.lt

2018 sausio 16, antradienis

Povilas Urbšys: Vėl yra nusikaltėlių, kurių vengia teisėsauga (68)

2012 balandžio mėn. 14 d. 13:39:52
Jaunius POCIUS, "Respublikos" žurnalistas
Postą palikęs Panevėžio STT vadovas Povilas Urbšys

Šios savaitės „Respublikos“ žmogus - buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos viršininkas Povilas Urbšys. Iš visų savo kolegų ilgiausiai, nuo pat tarnybos įkūrimo, teritorinio padalinio poste išsilaikęs dabar jau buvęs pareigūnas atskleidžia: kova su korupcija sunkiai skinasi kelią, nes tam trukdo politikų toleruojamos ir remiamos įvairios struktūros.

Su tarnyba P.Urbšys turėjo atsisveikinti išgirdęs medikų verdiktą. Šiam žingsniui tikriausiai nebūtų teikta tiek reikšmės, jeigu tuo pat metu Panevėžio apygardos prokuratūra nebūtų paprašiusi Generalinės prokuratūros reikalauti, kad Seimas leistų panaikinti neliečiamybę vienam Parlamento senbuvių, buvusiam Panevėžio miesto merui, dabar Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojui, vienai konservatorių figūrų Vitui Matuzui.

Nors pats P.Urbšys tai vadina tik sutapimu, viešoji erdvė pratrūko komentarais, kad pareigūnas galėjo tapti politikų keršto auka. Mat STT Panevėžio valdyboje vyksta ikiteisminis tyrimas, kurio epicentre atsidūrė minėto seimūno žmona Danutė Matuzienė, o pats V.Matuzas taip pat gali tapti įtariamuoju. P.Urbšys įspėja: visuomenė netrukus turės progos įsitikinti, kiek ryžtingas yra generalinis prokuroras Darius Valys.

„Tai tarsi lakmuso popierėlis, kuris parodys, kiek Generalinės prokuratūros vadovybė yra pasiruošusi imtis atsakomybės. Pamatysime, ar ji vadovaujasi įstatymu, ar atsižvelgs į interesų sankirtas aplink prokuratūrą ir jos viduje. Šitoje byloje kuratorius buvo prokuroras Saulius Verseckas. Jeigu apygardos prokuratūra pateikė pagrindą svarstyti dėl teisinės neliečiamybės atėmimo, logiška, kad tai įvertinti turėtų tas kuratorius, su kuriuo nuo pat pirmųjų ikiteisminio tyrimo veiksmų buvo konsultuojamasi. Bet jeigu įvertinti tai, kas pateikta, Generalinės prokuratūros vadovybė paves prokurorui, kuris visiškai nesusipažinęs su šia byla, ir bus atsakymas, kad kažko dar nepakanka, nori nenori susidarys įspūdis, kad šį reikalą iš anksto nuspręsta užgniaužti“, - prognozuoja buvęs STT padalinio vadovas.


- Kas lėmė jūsų atsisveikinimą su STT - sveikata ar vis dėlto kitos priežastys? - „Respublika“ paklausė P.URBŠIO.

- Ir sveikata, ir kitos priežastys. Iš tikrųjų turėjau palikti tarnybą dėl to, kad mano sveikata neatitinka einamoms pareigoms keliamų reikalavimų. Tai įvyko neplanuotai, bet tai buvo planuota procedūra, nes rugsėjo mėnesį man sueina 50 metų. Visi tokio amžiaus darbuotojai turi pasitikrinti sveikatą. Tai įprasta procedūra.

- O kitos priežastys?

- Kitos - tai, kas vyko ir šiuo metu vyksta FNTT skandalo kontekste, kaip yra pasielgta su šios tarnybos vadovu Vitalijumi Gailiumi.

Kalbėkime iš principo. Yra nemažai pareigūnų, kurie savo ištikimybę priesaikai, duotą valstybei, pirmiausia suvokia kaip tarnavimą valstybės piliečiams. Ne kažkokių institucijų vadovams ar kažkokioms politinėms grupuotėms. Jie priesaiką suvokia būtent šitaip. Ir štai susidaro toks įspūdis, kad tokie žmonės tarsi laikomi nelojaliais tiems, kurie sprendžia, ar jie tinka eiti tokias pareigas, ar netinka. O geras pareigūnas pirmiausia turi būti geras pilietis.

Kad pareigūnas turi būti apolitiškas, viskas aišku. Bet jis turi būti pilietiškas. Nes jeigu jis ne pilietis, jis iš principo negali atstovauti piliečių viešajam interesui, negali jo ginti, net nebus pasiruošęs aukoti savo gyvybę. Todėl kaip pilietis aš reaguoju į tai, kas vyksta. Be abejo, susikaupia tam tikrų minčių, tam tikrų emocijų, kurios vienaip ar kitaip verčia stengtis išoriškai nepradėti vertinti politikų veiksmų ir kartu nepradėti politikuoti.

- Bet dabar nuo to tapote laisvas?

- Dabar taip. Mūsų valstybės problema, kad valdžios grandys nepaiso Konstitucijos nubrėžtų ribų, aukšti pareigūnai vadovaujasi ne duota priesaika valstybei, o kažkokių interesų paisymu. Pareigūnas negali vertinti politikų veiksmų. Jeigu tu jauti, kad tavyje jau nebetelpa, tai ir yra priežastis. Todėl aš ir nusprendžiau neslėpti, kas manyje susikaupė.

- Jūsų žingsnis iš dalies yra protestas prieš tokius dalykus?

- Nepavadinčiau to protestu. Tik atsirado galimybė kalbėti. Kai savo uniformą pakabinau į spintą, tapau paprastu piliečiu ir manęs niekas nesaisto. Aš kalbu dėl tų, kurie lieka dirbti jėgos struktūrose. Yra labai daug pareigūnų, kurie suvokia savo tarnavimą valstybei taip, kaip aš.

- Ar jums yra grėsusi panaši padėtis, kokioje atsidūrė atleisti FNTT vadovai?

- Siūlau prisiminti 1998 metus. Turbūt visi pamiršo, koks likimas ištiko pirmąjį STT vadovą Juozą Gaudutį. Visi pamiršo tą skandalą. Tada neteko pareigų STT, Mokesčių policijos vadovai. Tada nebeliko ir vidaus reikalų ministro Vidmanto Žiemelio. Tai įvyko dėl priešpriešos, kuri buvo tarp Gedimino Vagnoriaus ir Vidaus reikalų ministerijos bei jam pavaldžių institucijų. Aš žinau, kad naujam STT vadovui buvo įteiktas sąrašas pareigūnų, kurių neturi likti. Tik dėl naujojo vadovo Andriaus Pečkio nuostatos jie liko. Tame sąraše buvo ir mano pavardė.

Prisiminkime kitus dalykus, rezonansinius nusikaltimus Panevėžyje. Po pareigūno nužudymo atvažiuoja prezidentas Rolandas Paksas, pabūna čia keletą valandų ir išvažiuoja pasakęs, kad „čia viskas aišku“. Paskui susikviečia jėgos struktūrų vadovus ir pasako, kad reikia „nuimti“ visus miesto vadovus. Tokiu būdu prezidentui reikia demonstruoti savo galią. Kad tai gali destabilizuoti kriminogeninę padėtį, jam visiškai nerūpi. O paskui aš gavau Vyčio kryžiaus ordino Riterio kryžių už tai, kad dalyvavau išaiškinant tuos pačius rezonansinius nusikaltimus.

Vėliau - Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (vadovaujant Alvydui Sadeckui) vizitas į Panevėžį. Tuo metu mieste bylų, susijusių su organizuotu nusikalstamumu, tyrimui vadovavo apygardos prokuroras Gintaras Malčiauskas. Išvažiuojamasis posėdis baigėsi tuo, kad, nors priedanga buvo STT veiklos analizė, iš esmės buvo nagrinėjama tik STT Panevėžio padalinio veikla ir mano personalija. O tuo metu mes buvome pradėję būtent G.Malčiausko aplinkos (prokuroras G.Malčiauskas vėliau buvo teisiamas už nusikaltimų dangstymą - red. past.) tyrimą.

Aš įsivaizduoju, kad tai buvo bandymas manipuliuoti galiomis ir pasiekti savo tikslus. Mane tapatino su dešiniosiomis partijomis, būtent su konservatoriais, su V.Matuzu. Aš neslepiu, kad esu dešiniųjų pažiūrų. Tik vieną dalyką pamiršo: jeigu prisidengiant dešiniųjų pažiūromis išduodamos tos idėjos, man yra dvigubai skaudžiau. Ir todėl tie, kurie kūrė tas sakmes apie V.Matuzo įtaką man, dabar turi galimybę įsitikinti, kad taip nėra.

- Tai nenuostabu. Kai sulaikomas koks nors politikas, tuoj šaukiama, kad STT vykdo kažkieno užsakymus.

- Dirbdami šitą darbą mes, vaizdžiai tariant, nuo lošimo stalo išvedame tą, kuris žaidžia nesąžiningai. Bet prie šito stalo lieka žaidėjai, kurie visi lošia pažymėtomis kortomis. Be abejonės, likusiems kyla klausimas, kodėl išvedė tą, o paliko kitus. Ir tada kuria, kad tai yra daroma dėl kažkieno užsakymo. Atseit tu nuolat vykdai kažkokį užsakymą.

Iš pradžių buvo pikta, paskui radau loginį paaiškinimą, kodėl toks mąstymas. Tai mąstymas nelaisvų žmonių. Nes būdamas nelaisvas žmogus negali suvokti, kad gali būti kito žmogaus laisvas apsisprendimas. Jis gali turėti savo nuomonę, savo vertybes, kurios nepriklauso nuo jokios partijos. Pas mus partijos monopolizavo patriotizmą, moralę, beveik visos sritys monopolizuotos partijų. Būtent nelaisvas žmogus, kuris yra susaistytas interesais, įsipareigojimais, turi pateisinti save tokį, koks jis yra. Jis nuolat yra priklausomas nuo kažko. Todėl jis ir „išmeta“, kad viskas, kas vyksta, yra kažkieno užsakymas.

- Dažnai STT priekaištaujama, kad į jos tinklus patenka smulkmė, o jeigu ką nors išveda su triukšmu, teismuose bylos bliūkšta, niekas nesėda už grotų.

- Būdavo priekaištų dėl savireklamos. Bet pasakykite, kaip išvesti iš savivaldybės vicemerą ar direktorių visiškai tyliai? Iš tiesų mes nesame suinteresuoti viešumu, nes jis pradeda trukdyti tyrimui. Efektyviausias nusikaltimų valstybės tarnybai tyrimas - neatidėliotinas skubių veiksmų atlikimas.

Teko dalyvauti tiriant nusikaltimus, kurie buvo padaryti organizuotų nusikalstamų grupuočių, jų nusikalstamos veikos buvo susijusios su smurtiniais, finansiniais, ūkiniais nusikaltimais. Tada jautėsi visų vienoda pozicija. Pradedant įvykio vietą apžiūrinčiu pareigūnu ir baigiant teismu. Po prokuroro Gintauto Sereikos, kitų pareigūnų nužudymo jautėsi solidarumas ir tų, kurie priiminėjo politinius sprendimus. Kai pradėjo vienas asmuo duoti parodymus „tulpinių“ byloje, Seime net buvo inicijuota įstatymo pataisa, kad leistų apsaugoti šitą žmogų ir padėtų jam išvengti atsakomybės. Tada situacija buvo suvokiama vienodai.
Bet kai kalbama apie korupciją, atsiranda tolerancija tarp tų asmenų, kurie priima sprendimus. Ko norėti, kai Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras leidžia sau pareikšti, ar reikia antrankius dėti „baltoms apykaklėms“. Čia, žinote, kita rūšis. Joms neva galioja atskira sulaikymo tvarka. Bet nuostata rodo tam tikrą problemos suvokimą, jos toleravimą. Paimkime teismus. Kartais teisėjui mes esame „tie kiti“, kurie užkliudė jo kolegą ar draugą. Kartais susidaro įspūdis, kad teisėjui tarsi artimesnis tas, kuris sėdi teisiamųjų suole.

- Bet ir teisėjai atsiduria teisiamųjų suole.

- Toks jausmas, kad teisėjo liesti negalima. Atrodo, kad jeigu teisėjas ima mažiau nei 30 tūkst., jis nėra nusikaltėlis. Imkime Kauno teisėjus. Ten turėjo būti vertinama pagal Baudžiamąjį kodeksą, bet buvo nuspręsta, kad per smulku.

Šiandien, žinau, Generalinėje prokuratūroje nuo kovo pradžios guli medžiaga dėl asmens su mantija imuniteto. Ir Generalinė prokuratūra niekaip negali priimti sprendimo. Iš principo tai jau kenkia visam tyrimui. Įsivaizduokite, asmuo davė parodymus prieš imunitetą turintį asmenį, išdrįso, o čia - sustojo.

Dėl kelių eismo taisyklių pažeidimo generalinis prokuroras į Seimą eina drąsiai. Arba kai randa padėtus pinigus. Bet ten, kur sudėtingos korupcinės veikos, padarytos organizuotų nusikaltėlių grupių, kurias gali suburti asmenys, turintys imunitetą, šitiems negalima taikyti tos pačios taktikos. Dėl teisinės neliečiamybės panaikinimo, žinote, galėsime kreiptis, kai visi ikiteisminio tyrimo veiksmai bus padaryti.

Manau, šita pozicija tiriant sudėtingas korupcines veikas yra kenksminga. Kai užkimba didelė žuvis, reikia pakišti sietelį, kad ją iškeltume. Bet ne, tu sietelio negausi, tegul dar pasivarto, dar neaišku.

- Kuo, jūsų manymu, serga mūsų visuomenė?

- Baime. Visuomenė niekada nebus pilietiška, nebus laisva, jeigu ji nebus laisva nuo baimių.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"


Pasidalink: Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (68)

 • Vytautas Paulikas 2012 balandžio mėn. 19 d. 10:19:24

  Povilas Urbšys labai teisingai įvardyja didelę mūsų problemą -
  baimę. Bet Respublikos komentatoriai, matosi, taip pat pilni baimės -
  visi anonimai. Kodėl žmonės vis dar bijo patys savęs?
  Apie tai daugiau paskaitykite čia:
  facebook.com/vytautas.ese/posts/200133576769112

 • Vytautas Paulikas 2012 balandžio mėn. 19 d. 10:13:25

  Šis Respublikos straipsnis puikiai atskleidžia mūsų valstybės puvinių
  prigimtį ir ko gero svarbiausią siekiamybę - pilietinės visuomenės
  brandinimą.
  Ačiū Povilui Urbšiui už pilietiškumą.
  Tikiuosi, kad Povilui nusimetus uniformą, pilietinis pakilimas Lietuvoje
  gavo dar vieną moralinį autoritetą.

 • TAISYK SARASA DURNELI 2012 balandžio mėn. 18 d. 11:27:38

  ARMANAS ABRAMAVICIUS PRIEME SPRENDIMA NAGRINETI USO BYLA.I KOKI SARASA TU
  JI TRAUKI PROVOKATORIAU TU DEBILOIDINI.

 • Sie nusikalteliai ir yra "teisesauga" 2012 balandžio mėn. 17 d. 18:45:50

  Kalti šitie pedofilai:
  1. A M - Aidis Mieželis (VSD),
  2. A S - Alvydas Sadeckas (politikas),
  3. L J - Linas Jurgelaitis (VSD),
  4. R V - Romualdas Vaišnoras (teisininkas, laikinai ėjęs VSD vadovo
  pareigas),
  5. A S - Aloyzas Sakalas (politikas),
  6. Č J - Česlovas Jokubauskas (LAT teisėjas),
  7. A A - Armanas Abramavičius (LAT teisėjas),
  8. V V - Virgilijus Valančius (LVAT teisėjas),
  9. R A - Rimas Andrikis (advokatas),
  10. G L - Giršas Leichteris (advokatas),
  11. D B - Darius Balčiūnas (STT Šiaulių valdybos viršininkas

 • naivumas 2012 balandžio mėn. 17 d. 13:40:25

  Gal psichologai galetu pakomentuoti mastyma anonimo,leidzianciu sau
  pasivadinti 'lietuvis", t.y. kalbeti visu lietuviu vardu.

 • Romas 2012 balandžio mėn. 17 d. 08:46:52

  Štai pareigūnas sako:partijos monopolizavo patriotizmą,moralę,beveik
  visos sritys monopolizuotos partijų.Mano supratimu , tai tiesa.Rinkimai į
  Seimą nieko naujo nežada,nes veikia Seimo rinkimų įstatymo 37 str. 2 d.
  kurioje sakoma:daugiamandatėje rimkimų apygardo je partija kandidatus į
  Seimo narius kelia pateikdama kandidatų sąrašą,kuriame kandidatai
  surašytu iš jos nustatytos eilės.70 Seimo narių pažeidžiant LR
  Konsttitucijos 55 str. į Seimą tiesiogiai nerenkami o papuola pagal
  sąrašą.LR Konstitucijos 68 str. sakoma , kas įstatymų leidybos
  iniciatyvos teisę turi taip pat LR piliečiai.50 000 piliečių,turinčių
  rinkimų teisę,gali pateikti Seimui įstatymo projektą,ir jį Seimas
  privalo svarstyti.Pakeitus įstatymą , būtų išmuštas partijų
  monopolija visose Valstybės valdymo srityse.Gal tada būtų mažiau
  korupcijos , mažiau savų partinių užstojimo ...

 • ATSEIT "LIETUVIUI" 2012 balandžio mėn. 17 d. 06:05:04

  BAKSTELĖK PIRŠTU ŽEMIAU JUOSMENS, PAMATYSI KURIA VIETA GALVOJI, arba
  užsakytas pliurpalas ?

 • KODĖL 2012 balandžio mėn. 16 d. 23:52:54

  SUKURPTA TIEK BYLŲ VENCKIENEI, KODĖL DAEITA IKI TO? JEI MAN TIEK KANČIŲ
  AŠ TUOS TEISĖJUS DAR NE TAIP IŠVADINČIAU. MATOM TIK KRAUJO TROŠKIMĄ.

 • gal 2012 balandžio mėn. 16 d. 23:47:31

  jūs sugebėsite apsaugoti mergaitę nuo motinos pardavėjos? Mes,
  paprasti žmonės gerbiame Venckienę ir linkime nepalūžti. Teisėtvarka
  netikim, kur dingo slaptieji liudininkai daktaro byloje.

 • kkk 2012 balandžio mėn. 16 d. 16:18:33

  pirmiausia po rinkimų PRIVALO BŪTI UŽDARAUSTA daryti pakeitimus
  ministerijose , valstybinėse institucijosje ar imonėse, pagal partin4
  spalvą -specialistai PRIVALO BŪTI renkami tik konkurso būdu pagal
  kompetenciją, -tada ir tuėsime, ką norime turėti, nes pasižiūrim ką
  turime - dabar,- tiek ir belieka, kad labai svarbu importuoti teisėsaugą,
  o po to ir seimą, nes melas, savireklama bolotiruojantis į rinkimus jau
  padarė negrįžtamą žalą, dar GAL BŪT galime tasyti, o gal..., bet
  norisi tikėti, tad už rinkiminių pažadų nevykdymą ,turi būti
  baidžiamą , kaip už melą ar savo (seimo nario) gerovės sukūrimas
  apgaulės būdu, tad ir kadencijos pabaiga , nebis baisi, o dabar
  atvažiuoja prezidetas ir pasako ką nuimti...šakės

 • kkk 2012 balandžio mėn. 16 d. 16:18:30

  pirmiausia po rinkimų PRIVALO BŪTI UŽDARAUSTA daryti pakeitimus
  ministerijose , valstybinėse institucijosje ar imonėse, pagal partin4
  spalvą -specialistai PRIVALO BŪTI renkami tik konkurso būdu pagal
  kompetenciją, -tada ir tuėsime, ką norime turėti, nes pasižiūrim ką
  turime - dabar,- tiek ir belieka, kad labai svarbu importuoti teisėsaugą,
  o po to ir seimą, nes melas, savireklama bolotiruojantis į rinkimus jau
  padarė negrįžtamą žalą, dar GAL BŪT galime tasyti, o gal..., bet
  norisi tikėti, tad už rinkiminių pažadų nevykdymą ,turi būti
  baidžiamą , kaip už melą ar savo (seimo nario) gerovės sukūrimas
  apgaulės būdu, tad ir kadencijos pabaiga , nebis baisi, o dabar
  atvažiuoja prezidetas ir pasako ką nuimti...šakės

 • kkk 2012 balandžio mėn. 16 d. 16:18:29

  pirmiausia po rinkimų PRIVALO BŪTI UŽDARAUSTA daryti pakeitimus
  ministerijose , valstybinėse institucijosje ar imonėse, pagal partin4
  spalvą -specialistai PRIVALO BŪTI renkami tik konkurso būdu pagal
  kompetenciją, -tada ir tuėsime, ką norime turėti, nes pasižiūrim ką
  turime - dabar,- tiek ir belieka, kad labai svarbu importuoti teisėsaugą,
  o po to ir seimą, nes melas, savireklama bolotiruojantis į rinkimus jau
  padarė negrįžtamą žalą, dar GAL BŪT galime tasyti, o gal..., bet
  norisi tikėti, tad už rinkiminių pažadų nevykdymą ,turi būti
  baidžiamą , kaip už melą ar savo (seimo nario) gerovės sukūrimas
  apgaulės būdu, tad ir kadencijos pabaiga , nebis baisi, o dabar
  atvažiuoja prezidetas ir pasako ką nuimti...šakės

 • kkk 2012 balandžio mėn. 16 d. 16:18:07

  pirmiausia po rinkimų PRIVALO BŪTI UŽDARAUSTA daryti pakeitimus
  ministerijose , valstybinėse institucijosje ar imonėse, pagal partin4
  spalvą -specialistai PRIVALO BŪTI renkami tik konkurso būdu pagal
  kompetenciją, -tada ir tuėsime, ką norime turėti, nes pasižiūrim ką
  turime - dabar,- tiek ir belieka, kad labai svarbu importuoti teisėsaugą,
  o po to ir seimą, nes melas, savireklama bolotiruojantis į rinkimus jau
  padarė negrįžtamą žalą, dar GAL BŪT galime tasyti, o gal..., bet
  norisi tikėti, tad už rinkiminių pažadų nevykdymą ,turi būti
  baidžiamą , kaip už melą ar savo (seimo nario) gerovės sukūrimas
  apgaulės būdu, tad ir kadencijos pabaiga , nebis baisi, o dabar
  atvažiuoja prezidetas ir pasako ką nuimti...šakės

 • simas 2012 balandžio mėn. 16 d. 13:54:19

  visi ima visi bijo

 • pilietis 2012 balandžio mėn. 16 d. 13:07:52

  Štai tokiuus žmones reikia palaikyti prezidentė ,o ne venskienes.Bet
  kažkodėl tamsta vis nepataikai.Gal cirtautienė blogai pataria?

 • Rimtautui 2012 balandžio mėn. 16 d. 11:42:33

  kuris esi is isvardintu Apuko ? nedebile.

 • Rimtautas 2012 balandžio mėn. 16 d. 10:44:58

  Apuokui. Nežemink Lietuvos, debile.

 • panevėžietė 2012 balandžio mėn. 16 d. 10:30:37

  Labai gerbiu šį žmogų ir žinau jį nuo nepriklausomybės pirmųjų
  žingsnių. Jei daugiau tokių būtų Lietuvoje, tai neklimptume į
  "baltųjų apykalių" sukurtą neteisingumo liūną.

 • apukas 2012 balandžio mėn. 16 d. 10:12:40

  LIETUVA TAI TA SALIS,KUR NUSIKALTELIS SVARBESNIS UZ NUKENTIEJUSI,KUR
  NEGALIMA LIESTI:STAMBIU KONTROBANDININKU,DIDELIO MASTO VAGIU,PEDOFILU IR
  DAR DAUG ,DAUG KO TURINCIU ISRINKTUJU STATUSA.

 • to Zinantis to lietuvis 2012 balandžio mėn. 15 d. 23:28:31

  Niekaip nerandu apie spectarnybų veiklos principus, bet apie principingą
  požiūrį į tokius kaip jūs šiame interviu tikrai daugiau negu reikia.
  Todėl suprantu, kad tai nėra jums malonu skaityti.

 • lietuvis 2012 balandžio mėn. 15 d. 23:01:02

  Kas gali paneigti,kad Baimę piliečiams įvarė maišus ant galvų
  užsidėję STT pareigūnai vadovaujami J. Urbšio,kai pamynę duotą
  priesaiką laikytis įstatymų, Konstitucijos,pažeidinėjo priesaiką,
  Konstituciją,nesilaikė įstatymų, BPK ir taip kovojo su korupciją ir
  kitais nusikaltimais vadovaujami PROKURORŲ

 • Usankai 2012 balandžio mėn. 15 d. 22:17:16

  "Tarnybos", apie kuriu veikla zino visas "kaimas", nieko doro neveikia ir
  brangiai kainuoja, o moki tu - Usanka! Tai neverk, kad "biednas"esi, uztat
  viska zinai!

 • Ušanka 2012 balandžio mėn. 15 d. 22:00:24

  žinančiam:-"Geriau nieko nežinoti nei blogai suprasti".

 • Zinantis 2012 balandžio mėn. 15 d. 21:49:07

  O-o-o-o-o-o-o koks plepus "saugumietis"!? Stai tokiu "kovotoju uz teisybe",
  niekaip negalima prileisti prie tokiu tarnybu! "Boltun - nachodka dlia
  špiona" - skelbe sovietinis plakatas ir ta teze yra teisinga! Niekas
  negali zinoti apie spectarnybu veiklos principus, kitaip tai -
  "kolchozas",o ne spectarnyba, kuris niekam nereikalingas. Na nebent
  politinems-viesuju rysiu akcijoms! Vargsas P.U. yra arba visiskas
  neismanelis, norintis susireiksminti, arba jau susipyko su savo "protu"!

 • Liudna, 2012 balandžio mėn. 15 d. 18:44:52

  kad Lietuvoje uz zmoniu materialini buvi reikia patiems vienytis ir kovoti
  pries paciu isrinktus korumpuotus politikus. Vienetai, kurie yra saziningi
  ir atstovauja liaudies interesus, o dauguma yra pasibaisetinai "pakabinti"
  ir jiems nera jokios asmenines atsakomybes. Nuo auksciausios iki zemiausios
  valdzios valstybeje nera pasitikejimo, juo labiau GP, teismais. Kodel
  partijos tyli, kai ju nariai akivaizdziai pazeidzia istatymus, nors tam
  slyksciai ginasi

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • NAUJOKAS: trečiuoju Vilniaus „Žalgirio“ naujoku tapo Lietuvos futbolo mėgėjams gerai pažįstamas legionierius iš Prancūzijos Jeremy Manzorro, 26-erių metų futbolininkas dalį praėjusio sezono praleido Marijampolės „Sūduvos“ komandoje ir su šia ekipa tapo Lietuvos čempionu.
 • SUSIEJO: praėjusių metų pabaigoje į Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos metraščius patekęs jaunasis puolėjas Deividas Sirvydis savo ateitį susiejo su sostinės krepšinio klubu; Vilniaus komanda su 202 cm ūgio talentu pasirašė naują ilgalaikę sutartį.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar dažnai keliaujate traukiniais?

balsuoti rezultatai

Ar turite naminių gyvūnų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -11   -8 C

   -9  -5 C

 

   -7  -4 C

    -6   -3 C

   -5  -1 C

 

   0  +2 C

    15-21m/s

    2-7m/s

 

      1-5 m/s

 

USD - 1.2277 PLN - 4.1686
RUB - 69.2832 CHF - 1.1799
GBP - 0.8904 NOK - 9.6708
reklama
Prenumerat 2018