respublika.lt
LRDT LYRAS

Pensininkų vadai dirba Vyriausybei (4)

2010 sausio mėn. 25 d. 16:23:36
Julius GIRDVAINIS, “Respublikos” žurnalistas
Pensininkų organizacijai "Bočiai" vadovaujantis Petras Ruzgus slepia, kiek gauna iš valstybės už tylėjimą apie žmonių bėdas. Sauliaus Venckaus nuotr.

Patikimiausios pensininkų gynėjos turėtų būti pensininkų sąjungos ir organizacijos. Tačiau jos iš tiesų tarnauja ne senjorams. Jos nuo skriaudžiamų pensininkų neapykantos gina... Vyriausybę.

Kas sugeba, tas gauna

Nuo sausio 1-osios visiems garbaus amžiaus žmonėms Vyriausybė drastiškai nurėžė pensijas, dirbantiems pensininkams jos sumažėjo net iki 70 proc. Tačiau paaiškėjo, kad tam labiausiai pritaria Lietuvos pensininkų sąjungos “Bočiai” vadovas Petras Ruzgus.

“Respublikai” pasidomėjus, ar ši organizacija, deklaruojanti, kad gina 45 tūkst. šalies pensininkų interesus, fiksuoja jų teisių pažeidimus, P.Ruzgus net neslėpė, kad nesirūpina skriaudžiamais žmonėmis. Ir paaiškino, kad “Bočiai” lojalūs visoms valdžioms, nes yra dotuojami.

- Kokį finansavimą “Bočiai” gauna iš valstybės?
- “Respublika” paklausė P.Ruzgaus.

- Kukliai gauname, už projektus. Kiek parengiame, tiek ir gauname.

- Kiek pinigų iš biudžeto gavote pernai?

- Nebūtinai turime aiškinti kiek. Kiek projektų parašome, tiek ir gauname. Už renginius gauname.

- Kodėl jūsų finansavimas iš valstybės kišenės yra paslaptis?

- Nenoriu komentuoti, ir tiek. Kokie čia valstybės pinigai - kiek kas sugeba parašyti projektų, tas tiek ir gauna. Beje, mus finansuoja ne valdžia, o savivaldybės.

Valdžia yra Vyriausybė, o ne savivaldybės. Juk pats pavadinimas sako, kad savivaldybė - ne Vyriausybė.

- Ar daug pensininkų kreipiasi į “Bočius” pagalbos?

- Vienas kitas tik skambino, sakė apie savo problemas. Pasikalbame su žmonėmis, išklausome.

Premjero konsultantas

“Respublika” pradėjo tirti, kodėl P.Ruzgaus vadovaujama sąjunga yra ne skurstančių pensininkų, o Vyriausybės pusėje. Paaiškėjo, kad P.Ruzgus dirba ir premjero Andriaus Kubiliaus visuomeniniu konsultantu.

Praėjusį pavasarį “Bočių” vadovas buvo aktyvus būsimosios prezidentės Dalios Grybauskaitės rinkimų štabo dalyvis. Pavyzdžiui, P.Ruzgaus paliepimu rokiškėnų pensininkų choras buvo atvykęs į Vilnių giedoti prezidentės inauguracijos renginiuose.

Tačiau P.Ruzgaus lojalumą valdžiai pateisina ir dideli pinigai, kurie “Bočiams” skiriami per keistus ir galimai neskaidrius projektus.

2008 metų sausį buvo baigtas “Bočių” sąjungos narių kompiuterinio raštingumo ugdymo projektas. Jo vykdymui vadovavo pats P.Ruzgus. Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuoto projekto vertė - 2,396 mln. litų. Beveik pusę - 1,079 mln. - šios sumos padengė Lietuvos mokesčių mokėtojai.

Siekiant gauti milijonus pensininkų mokymams dirbti su kompiuteriu teigta, kad bus apmokyta apie 1400 “Bočių” sąjungos narių. Įgyvendinus projektą pranešta, esą įvairiuose šalies miestuose 201 pensininkas laikė specialius testus, o 180 žmonių pavyko gauti įgytas žinias patvirtinančius sertifikatus.

Vienas išmokytas naudotis kompiuteriu pensininkas kainavo 13 305 litus. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teigimu, įgyvendinus projektą “Bočių” vadas P.Ruzgus džiaugėsi, kad “senjorai išmoko nebijoti technologijų, sužinojo naudingų dalykų apie jų panaudojimą - pavyzdžiui, kaip parašyti elektroninį laišką anūkams”.

Negavo net kompiuterių

Klaipėdos “Bočių” vadovė Odeta Birutė Aleksandravičienė “Respublikai” sakė, kad uostamiestyje “naudotis kompiuteriu ir elektroniniu paštu” mokėsi apie 150 pensininkų.

“Kodėl tiek mažai? Nelengva buvo surasti daug norinčių, be to, ir patalpos buvo mokyklose”, - paaiškino O.B.Aleksandravičienė.

Uostamiesčio “Bočių” vadovė atskleidė, kad už Lietuvos ir ES milijonus pensininkams nebuvo nupirktas nė vienas kompiuteris. Buvo naudojamasi siuvėjų ir statybininkų mokyklų įranga, jų dėstytojų paslaugomis.
Tuo tarpu Alytaus “Bočių” vadovas Jonas Dimša milijonus kainavusius pensininkų kompiuterinio raštingumo mokymus prisimena su šypsena.

“Buvo penkios grupės gal po dešimt žmonių. Ką ten tas pensininkas prie kompiuterio gali išmokti? Aš irgi lankiau kursus, bet nieko neišmokau. Mano regėjimas prastas. Be to, kiekgi tas pensininkas sėdi prie kompiuterio. Jeigu kas juo dirbtų, tai ir be jokių kursų išmoktų”, - sakė J.Dimša.

Milijonų verti mokymai vyko Alytaus kolegijoje, jos kompiuteriais ir naudotasi. Pensininkų organizacija tokios technikos negavo. Kaip ir žadėtų pinigų už kursų organizavimą. “Žadėjo, bet nieko nedavė”, - atsiduso J.Dimša.

Nenori vadui pakenkti

“Tuos kursus gavome turbūt tik todėl, kad mūsų pirmininkas P.Ruzgus labai gerai sutaria su valdžia, - neslėpė Klaipėdos “Bočių” vadovė O.B.Aleksandravičienė. - Be to, mes neužsiimame protestais. Kaip valdžia daro, taip mums gerai. Mus labai remia ir savivaldybė - kultūriniams renginiams kartais duoda 600, 800 ar tūkstantį litų. Tiesa, pernai teskyrė 400 litų”.

Moteris džiaugėsi, kad šiemet Vyriausybė iš jos pensijos atėmė tik 48 litus - iš anksčiau gautų 909 litų nuo sausio 1-osios O.B.Aleksandravičienei liko 860 “su centais”.

“Klaipėdoje gal tik vienas kitas pensininkas nepatenkintas Vyriausybe, o “Bočiai” į mitingus neina, - pasakojo O.B.Aleksandravičienė. - Mes esame ramūs, nes mūsų pirmininkas Ruzgus buvo D.Grybauskaitės rinkimų štabo narys ir turi ryšius su visa Vyriausybe. Jį visur kviečia, todėl nenorime kištis kur nereikia ir pirmininkui pakiaulinti”.

Alytiškis J.Dimša anaiptol nebuvo toks patenkintas “Bočių” vadovybės veikla ir požiūriu į pensininkus. Vyras neslėpė, kad jau seniai nesitiki jokios pagalbos iš sąjungos vadovų, tad jei dzūkų pensininkai sugalvoja ką nuveikti, susimeta savo pinigus.

“Ką galvoja P.Ruzgus apie mus, niekas iš pensininkų apskritai nežino. “Bočių” pirmininkas gina ne pensininkų, o tik savo interesus. Buvome nusprendę, kad jis nepasirašytų Nacionalinio susitarimo, o jis vis tiek savo padarė, - piktinosi J.Dimša. - Anksčiau jis draugavo su ministre Blinkevičiūte, dabar susimetė su ministru Jankausku. Trintukas tas mūsų pirmininkas - trinasi prie bet kokios valdžios. Jį garbina tik kelios “Bočių” grupuotės, nes visi kartu ir dalijasi didelius pinigus”.

Grasilda Markevičienė - Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė:

Pensininkų atžvilgiu Vyriausybė vykdo ne politiką, o genocidą. Šiandien pensininkams jau sunku nebe pragyventi, o išgyventi.

Mes atlikome savo narių, kurių yra 36 tūkst., apklausą ir išsiaiškinome, kad apie 70 proc. Lietuvos pensininkų gyvena žemiau skurdo ribos. Pernai Vilniuje buvo apie 200 žmonių, norinčių gauti produktų iš “Maisto banko”, o dabar tokių yra jau daugiau nei 600.

Pas mus kasdien eina žmonės ištisomis grupėmis su ašaromis akyse. Net sunku dirbti. Jau dvi savaites prie Konstitucinio teismo piketuojame reikalaudami teisingumo, kuris žlugo sumažinus pensijas, bet mūsų niekas nenori girdėti.

Pensininkų sąjunga “Bočiai” taip pat tyli dėl vykdomo tautos genocido. Vien todėl, kad “Bočių” vadovas gauna tris pensijas, dirba premjerui ir pataikauja bet kokiai valdžiai.

Jeigu P.Ruzgus sako, kad pensininkai šiandien niekuo nesiskundžia ir jiems nėra reikalo protestuoti, tai tik dar kartą patvirtina, kodėl jis toks lojalus Vyriausybei. Žinoma - ne už dyką.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"


Pasidalink: Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (4)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • EKONOMIKOS SULĖTĖJIMAS: Federalinio atsargų banko (FED) valdyba trečiadienio posėdyje nusprendė nekeisti bazinių palūkanų normų, o banko valdybos nariai atmetė siūlymus didinti palūkanų normas šiemet, nes FED prognozuoja ekonomikos sulėtėjimą.
  • RINKIMAI: Afganistano prezidento rinkimai atidedami iki rugsėjo 28 dienos; tai jau antras kartas, kai nukeliama Afganistano prezidento rinkimų data, todėl rinkimai vyks penkiais mėnesiais vėliau, nei planuota.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
LRDT LEDAS

Ar deklaruosite pajamas už 2018-uosius metus?

balsuoti rezultatai

Ar mokate užsienio kalbų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  -2   +1 C

+1    +4 C

 

 +5    +6 C

+5   +7 C

+6   +10 C

 

   +8   +11 C

8-13 m/s

4-5 m/s

 

4-5 m/s

 

reklama
samba
reklama
Sveikata ir grožis