Paskelbta KT nutartis byloje dėl homoseksualų teisių Lietuvojenuotraukos (38)

2019 sausio mėn. 11 d. 13:27:00 Perskaitė 2407

Konstitucinis Teisimas penktadienį paskelbė nutartį, kurioje teigiama, kad įstatymas „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ neprieštarauja Konstitucijai. Nors pats įstatymas ir neprieštarauja Konstitucijai, bet jis taip pat ir nedraudė išduoti leidimo laikinai gyventi Lietuvoje norinčiam baltarusiui, kuris su Lietuvos piliečiu yra sudaręs partnerystės sutartį Danijoje.

 

„Neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai. Konstitucinio Teismo nutarimas yra galutinis ir neskundžiamas“, - nutartį paskelbė KT pirmininkas Dainius Žalimas.

Į Konstitucinį Teismą kreipėsi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas. Jis nagrinėja bylą, kurioje baltarusis, su Lietuvos piliečiu prieš trejus metus Danijoje sudaręs santuoką, skundžia Migracijos departamento sprendimą neišduoti leidimo laikinai gyventi šalyje. Šiuo metu užsienyje susituokę homoseksualai teisių gyventi Lietuvoje neturi. Lietuvoje tos pačios lyties asmenų santuokos ir partnerystė neleidžiama.

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo prašymas buvo ištirti, ar Konstitucijai neprieštarauja įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ 43 straipsnio 1 dalies 5 punktas tiek, kiek jame nenustatyta, kad leidimas laikinai gyventi gali būti išduodamas užsieniečiui šeimos susijungimo atveju ir tada, kai Lietuvoje gyvena asmuo - Lietuvos pilietis, su kuriuo užsieniečio kitoje valstybėje sudaryta santuoka arba registruotos partnerystės sutartis Lietuvos Respublikoje nėra pripažįstama dėl draudimo tuoktis ir sudaryti registruotos partnerystės sutartį tos pačios lyties asmenims, tačiau su kuriuo jis yra sukūręs santykius, savo turiniu atitinkančius šeimos sampratą.

Kita vertus, nors pats įstatymas ir neprieštarauja Konstitucijai, bet jis taip pat ir nedraudė išduoti leidimo laikinai gyventi baltarusiui. Konstitucinis Teismas išaiškino, kad įstatymas, reguliuojantis užsieniečių teisinę padėtį, nedraudžia išduoti leidimą gyventi Lietuvoje užsienyje sudarytos santuokos tarp tos pačios lyties asmenų pagrindu.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net