Mažėja žvyrkelių Kauno rajone

2010 lapkričio mėn. 10 d. 10:46:34 Perskaitė 1540

Dešimčia kilometrų mažiau žvyruotų kelių šiemet liko Kauno rajono teritorijoje. Buvę žvyrkeliai išasfaltuoti Ringauduose, Garliavoje, Čekiškėje, Užliedžiuose, Zapyškyje ir kituose rajono miesteliuose ar kaimuose.

Kauno rajono savivaldybės mero Valerijaus Makūno teigimu, planuojant kelių remontą, atsižvelgiama į daugelį aspektų: kelio būklę, reikšmingumą, eismo intensyvumą, gyvenviečių tankį, poveikį aplinkai, žmonių sveikatai ir saugumui. Taip pat įsiklausoma ir į gyventojų nuomonę bei pageidavimus.

Atsižvelgiant į tuos kriterijus, nuspręsta spartinti likusio 4,5 km ruožo nuo Pagirių iki Vilkijos remonto, kuris jau yra savivaldybės planuose, darbus bei dar operatyviau įgyvendinti kitus panašius projektus.

Gerbtinos ir vietos gyventojų pastangos bei geranoriškumas ateiti į talką savivaldai. Dar 2008 metais Kuro kaime buvo išasfaltuota apie 1 km žvyrkelio. Šiemet darbai atnaujinti, asfalto danga padengta dar 0,5 km ruožas. Tam Kauno rajono savivaldybė skyrė 100 tūkstančių litų. Galbūt darbai šiemet nebūtų tęsti, jei ne ūkininko Simo Zarecko iniciatyva - savo lėšomis ūkininkas taip pat finansavo apie 500 metrų kelio asfaltavimo darbus.

Su S. Zarecku buvo aptarta galimybė ateityje bendradarbiavimą tęsti ir pasirūpinti, kad asfalto danga bendromis jėgomis būtų padengtas visas Kuro kaimo kelias iki Šakių plento. Asfaltuojant kelią Uždulinskių kaime, prisidėjo ūkininkas Romualdas Majeras.

"Gatvės bei keliai bus gerinami ir ateityje. Parengti rekonstrukcijos projektai, ir šiuo metu vykdomos viešųjų pirkimų procedūros dėl darbų Didvyrių, Didžiosios bei Pilies gatvėse Raudondvario seniūnijoje, Pakalnės, Rožių, Parko ir Saulėtekio gatvėse Domeikavos seniūnijoje, Krašto - Neveronyse. Rokų seniūnijoje ketinama išasfaltuoti 4,8 kilometro žvyrkelio. Po Naujųjų metų teiksime paraiškas Europos Sąjungos lėšoms gauti", - sakė Kauno rajono savivaldybės meras V. Makūnas.

Kauno rajono savivaldybė taip pat yra paskelbusi viešųjų pirkimų konkursą kelio į Vainatrakio kapines rangovui parinkti.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net