Lukiškių fontane sušlapti bus kur kas sudėtingiaunuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 10 d. 13:09:23 Perskaitė 185

Nuo birželio vilniečius ir miesto svečius džiuginantis ir gaivinantis sostinės valdžios iniciatyva įrengtas Lukiškių aikštės pagrindinis akcentas - fontanas, pateikia dar vieną interaktyvią staigmeną. Į judesius reaguojantis ir pasaulyje analogų neturintis interaktyvusis fontanas, kuriam galima diriguoti, nuo šiol turi ir labirinto efektą. Fontano, reaguojančio į atėjusio lankytojo judesius, iki šiol neturėjo nė vienas fontanais garsus pasaulio miestas.

 

Labirinto efektas - interaktyvi funkcija, kai fontanas reaguoja į žmogaus, einančio per fontaną, kūno judesius ir išjungia vandens srovę ten, kur eina žmogus, taip apsaugodamas, kad jis nesušlaptų.

„Fontanui veikiant, t.y. vandens purkštukui purškiant ir žmogui judant į vandens srovę, ši nustoja purkšti, einant prie kitos srovės, veiksmas vėl pasikartoja, taip sukuriamas „labirinto efektas“. Nuo šiol Lukiškių fontane sušlapti bus kur kas sudėtingiau“, - sako Lukiškių aikštės fontaną įrengusios bendrovės „Poolservice.LT“ direktorius Mantvydas Šakalys.

Įmonės vadovas džiaugiasi, kad pagaliau pradėti ir Nacionalinio operos ir baleto teatro fontano ir jo aikštės rekonstravimo darbai. „Panašu, kad naująjį atkurtos valstybės šimtmetį Vilnius pasitiks moderniausiais pasaulyje fontanais“, - sako miesto fontanų centralizuotą priežiūrą vykdantis M.Šakalys.

Lukiškių aikštės fontano labirinto funkcija jau veikia šviesiuoju paros metu nuo 8 val. iki 21 val. kas dieną. O nuo 21 val. iki 24 val. ši vandens inovacija fontanas laukia dirigentų. Rankų judesių fontanas klausosi tik nusileidus saulei, tad pradėjus trumpėti dienoms, palaipsniui keisis ir dirigavimo laikas.

Interaktyvusis fontanas unikalus tuo, kad, dirigavimo ar labirinto programas aktyvuoja pagal žmonių judesius ar judėjimo kryptį. Fontano plotą stebint specialioms kameroms, srovių formos ir aukščiai keičiasi pagal sukurtą veikimo scenarijų. Srovės apšviestos spalvas keičiančiu ekonomišku apšvietimu, kiekvienas šviestuvas veikia tiek atskirai, tiek sinchroniškai su kitais šviestuvais. Šokančiais ir šviečiančiais fontanais gali pasigirti tik tokie pasaulio miestai kaip Las Vegasas ar Dubajus, tačiau reaguojančio į atėjusio lankytojo judesius iki šiol neturėjo nė vienas miestas.

Fontanas įrengtas labai moderniai - vandens rezervas laikomas specialioje talpykloje po žeme, todėl aikštėje nėra atviro vandens baseino - taip mažyliai ir jų tėveliai gali jaustis saugūs. Neužimančio erdvės fontano purkštukai ir šviestuvai įmontuoti aikštės grindinio dangoje. Išjungus fontaną aikštę per kelias minutes galima pritaikyti kitoms viešosioms reikmėms - iškilmėms, rikiuotėms ir panašiai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net