Kauno mero bendražygis P.Mačiulis traukiasi ir iš vicemero pareigųnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 11 d. 11:58:54 Perskaitė 272

Antradienį prasidėjus Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdžiui, pirmiausia politikams pasiūlyta apsvarstyti iki tol darbotvarkėje nebuvusį klausimą - dėl mero pavaduotojo Povilo Mačiulio atleidimo iš pareigų. Iki šiol jis kuravo labai svarbias miesto gyvenimo sritis, kaip aplinkosauga, energetika, investicijos, miesto darni plėtra, miesto ūkis ir infrastruktūra, regioninis bendradarbiavimas, transportas.

 

Kaip ELTA skelbė, vienas iš kelių pagrindinių nepartinės organizacijos „Vieningas Kaunas“ steigėjų ir buvęs vienas jos lyderių P. Mačiulis vicemero pareigų nusprendė atsisakyti po to, kai rugsėjo pradžioje viešai pareiškė savo pritarimą į Lietuvos prezidento postą kandidatuojančiam Vygaudui Ušackui.

Prieš atsisveikindamas su tarnyba Savivaldybėje, kaip vėliau paaiškėjo, - ir su pačia miesto Taryba bei organizacija „Vieningas Kaunas“, P. Mačiulis politikams pripažino, kad kartais gyvenime reikia priimti labai sunkius sprendimus.

„Po to, kai Vygautas Ušackas paskelbė, kad dalyvaus prezidento rinkimuose, aš nusprendžiau pasitraukti iš Kauno vicemero pareigų. Su Vygaudu esame pažįstami jau seniai. Mūsų pažintis prasidėjo nuo to, kai prieš maždaug dešimt metų parašiau jam laišką ragindamas kandidatuoti į Prezidentus. Tame pačiame laiške pažadėjau, kad, jeigu jis dalyvaus rinkimuose, aš jam padėsiu organizuojant kampaniją. Atėjo laikas šį pažadą ištesėti - Vygaudas viešai išsikėlė kandidatu į prezidentus. Pasikeitus šioms aplinkybėms, tęsti darbą vicemero pareigose man būtų labai sunku, o gal ir neįmanoma.

Savivaldybė privalo nuolatos bendradarbiauti su Seimu ir Vyriausybe, o dauguma partijų turės savo kandidatus į prezidentus. Todėl mano buvimas vicemeru gali sukelti nereikalingų intrigų, interpretacijų ir interesų kaktomušų. Noriu Jus informuoti, kad viską apmąstęs ir pasitaręs su šeima priėmiau sprendimą palikti vicemero pareigas. Iš pareigų traukiuosi būdamas visiškai ramus dėl to, kad savivaldybėje dirbanti stipri komanda toliau tęs sėkmingą darbą, leidžiantį Kaunui būti sparčiausiai augančiu Lietuvos miestu“, - teigė P. Mačiulis.

ELTA primena, kad daugiau nei prieš savaitę paskelbus, jog Kauno vicemeras oficialiai įsitraukė į kandidatuojančio V. Ušacko rinkimų štabo veiklą, „Vieningo Kauno“ lyderis, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis pasakė nematantis galimybės P. Mačiuliui vienu metu „sėdėti ant dviejų ar trijų kėdžių“.

Antradienio posėdyje - pirmame po vasaros atostogų - Kauno vicemero pareigų atsisakęs P. Mačiulis dar pridūrė, kad, pasitaręs su kolegomis, nusprendė atsisakyti ir Kauno miesto tarybos (kurioje dirba ne vieną kadenciją) nario mandato. Galiausiai netgi priėmė sprendimą išstoti iš „Vieningo Kauno“ organizacijos, kad „nebūtų jos vardu spekuliuojama, atseit, ji remia prezidento rinkimuose kandidatą V. Ušacką“.

Baigdamas savo kalbą, P. Mačiulis dar padėkojo Visvaldui Matijošaičiui už suteiktą galimybę „užaugti, tobulėti ir pasiekti labai daug“, už tai, kad jam, tuo metu 24 metų studentui, V. Matijošaitis patikėjo būti vicemeru. Tad P. Mačiulis ir šį antradienį paragino politikus labiau pasitikėti jaunimu, nes „tik jauni žmonės gali keisti Kauną savo veržlumu, savo supratimu“. Atsisveikindamas su kolegomis miesto Taryboje, P. Mačiulis prisiminė ir rinkėjus, tad atsiprašė kauniečių, „jei neišpildė visų jiems duotų pažadų“.

Bendru sutarimu Taryba patenkino P. Mačiulio prašymą. Nuo šiol Kauno meras turi tik du pavaduotojus. Kas pakeis vicemero poste 17 narių Kauno savivaldybės taryboje turinčio „Vieningo Kauno“ atstovą, antradienį miesto politikai posėdyje viešai nediskutavo.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net