Kaune siūloma statyti paminklą popiežiui Jonui Pauliui II

2010 rugsėjo mėn. 22 d. 16:14:37 Perskaitė 1362

Kaune siūloma statyti paminklą popiežiui Jonui Pauliui II.

Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius trečiadienį pakvietė miesto merą Andrių Kupčinską, jo pavaduotoją Algimantą Kurlavičių, urbanistikos, architektūros specialistus apžiūrėti vietą, kurioje ketinama statyti paminklą popiežiui Jonui Pauliui II.

Planuojama paminklo vieta apžiūrėta todėl, kad šiuo metu Kaune lankosi visame pasaulyje žinomas Lenkijos skulptorius Česlavas Dzvigajus (Czeslaw Dzwigaj). Jis vien Jonui Pauliui II visame pasaulyje yra pastatęs 69 paminklus.

Su skulptoriumi Č. Dzvigajumi bendrauja, pateiktus maketus atrenka architektas, paveldosaugos ekspertas, apdovanojimus už pastatų restauravimą pelnęs profesorius Gintaras Prikockis. Jį šiam svarbiam darbui pasirinko Kauno arkivyskupijos kurija.

1993 metų rugsėjį popiežius lankėsi Lietuvoje, šv. Mišias aukojo Kauno santakoje. Dabar skverelis pavadintas Jono Pauliaus II vardu. Paminklą numatoma statyti ant kalnelio.

"Idėja priimtina - reikia dar labiau įprasminti šį istorinį įvykį, juk Jonas Paulius II yra vienintelis Lietuvoje kada nors apsilankęs popiežius", - sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

"Mums garbė, kad toks skulptorius sutinka pastatyti paminklą Jonui Pauliui II Kaune. Šis paminklas paskatins į Kauną atvykti turistus iš Lenkijos. Norėčiau, kad paminklas būtų pastatytas iki gegužės mėnesio, kai Kaune vyks tarptautinės Hanza dienos. Dalies lėšų tikimės iš Savivaldybės. Dar reikės sutvarkyti kalnelio aplinką, pasirūpinti apsauga, apšvietimu", - sakė arkivyskupas S. Tamkevičius.

Numatoma, kad paminklas bus bronzinis, apie 3,5 metro aukščio, stovės ant postamento, kainuos apie 100 tūkst. litų.

Skulptorius Č. Dzvigajus yra profesorius, sakralinio meno studijas dėsto Krokuvos ir Slovakijos universitetuose. Čia sakralinio meno magistro studijoms gali atvykti ir Lietuvos studentai.

Apie skulptorių išleista knyga, kurioje yra daug įspūdingų jo darbų nuotraukų. Daug jo sukurtų paminklų pastatyta Lenkijoje ir daugelyje kitų šalių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net