Grėsme saugumui pripažinta „Skinest“ ketina bylinėtisnuotraukos (1)

2018 birželio mėn. 07 d. 12:52:58 Perskaitė 1284

„Lietuvos geležinkeliams“ nutraukus sandorį dėl galimos grėsmės nacionaliniam saugumui, „Skinest“ ketina bylinėtis su Susisiekimo ministerija.

 

„Skinest Rail“ išplatino pranešimą, kuriame tikina, kad sieks prisiteisti kompensaciją iš ministerijos už reputacijai padarytą žalą.

Tiesa, Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisiją, kuri nusprendė, kad sutartis su „Skinest“ negali būti pasirašyta, sudaro ne vien Susisiekimo ministerija - iš viso joje yra keturiolika narių iš Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, Susisiekimo, Užsienio reikalų, Ūkio, Energetikos ministerijų, Lietuvos banko, Valstybės saugumo departamento, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Policijos departamento, Generalinės prokuratūros.

Žiniasklaida trečiadienį paskelbė, kad „Skinest Rail“ savininkas Olegas Osinovskis turi ryšių su užsienio šalių institucijomis, juridiniais ar fiziniais asmenimis, keliančiais grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Remdamasi šiais teiginiais, valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ atsisakė pasirašyti 3 mln. eurų vertės sutartį su „Skinest“ grupei priklausančia bendrove „Skinest Baltija“.

„Mums nesuvokiami šie visiškai nepagrįsti pareiškimai. Ir, tiesą sakant, per 25 veiklos metus mes pirmą kartą susiduriame su tokiomis konkurentų kovos technologijomis. Viešai pasigirdę teiginiai neturi jokio pagrindo, tačiau bendrovės reputacijai daro akivaizdžią žalą, įvertinamą ir realiais finansiniais nuostoliais. Mes naudosime visas teisines priemones ir sieksime kompensuoti tiek reputacijos, tiek finansinius nuostolius. Teisininkai jau rengia dokumentus teismui“, - pranešime sakė „Skinest Rail“ tarybos narė Julijana Polianskaja.

Ji tikino, kad antrinė grupės įmonė „Skinest Baltija“ jau 14 metų yra vienas didžiausių Lietuvos geležinkelio paslaugų rinkos žaidėjų, o skelbtame konkurse atitiko visas pirkimo sąlygas.

J. Polianskaja taip pat teigė, kad „Lietuvos geležinkelių“ pareiškimas, jog jie ketina peržiūrėti anksčiau su „Skinest Baltija“ sudarytas sutartis, ir abejonės dėl galimo bendrovės dalyvavimo būsimuose konkursuose taip pat kelia nerimą.

„Teiginiai, kad „Skinest“ turi ryšių su užsienio institucijomis ir asmenimis, kurie esą kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, gali būti pritaikyti bet kokiam tarptautiniam verslui. Joks verslas negali išvengti kontaktų su institucijomis ir verslo subjektais tose šalyse, kuriose jis pats veikia ar turi antrinių įmonių“, - pridūrė „Skinest Rail“ valdybos narys Tomas Petraitis.

„Lietuvos geležinkeliai“ ketvirtadienį pranešė, kad įmonės veiklos nutrauktas sandoris nepaveiks.

Balandžio pabaigoje „Lietuvos geležinkeliai“ kreipėsi į Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisiją dėl planuojamo pabėgių pirkimo sandorio atitikties nacionalinio saugumo interesams patikros.

Tuo metu vykdytame pabėgių viešajame pirkime mažiausią kainą buvo pasiūliusi bendrovė „Skinest Baltija“. Tačiau minėta komisija, atlikusi tyrimą pateikė išvadą, kad sandoris su „Skinest Baltija“ neatitiktų nacionalinio saugumo interesų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net