respublika.lt

2018 rugsėjo 18, antradienis

„Gender“ konvencija: kam jos reikia labiausiai? (22)

2018 balandžio mėn. 15 d. 10:17:11
Salomėja FERNANDEZ MONTOJO, Laisvos visuomenės instituto direktorė

Laisvos visuomenės institutas (LVI) neseniai žiniasklaidoje gavo pylos nuo Seimo narių Dovilės Šakalienės ir Viktorijos Čmilytės-Nielsen dėl neigiamos pozicijos Stambulo konvencijos atžvilgiu. Gaila, bet abi Konvencijos šalininkės pasirinko nutylėti esminius LVI argumentus bei aktualias naujienas: kad ir, pavyzdžiui, faktą, kad Europos Tarybai (ET) mes išsiuntėme bendrą 333 nevyriausybinių organizacijų iš 9 Europos šalių kreipimąsi dėl neaiškių Konvencijos nuostatų. Daug lengviau LVI pavadinti smurto prieš moteris ir vaikus šalininkais, tamsuoliais bei bandyti sukelti skandalą dėl mūsų išversto Bulgarijos aktyvistų filmuko. Apskritai filmuko „skandalas“ primena posakį: kai kvailiui rodai į mėnulį, jis žiūri į pirštą. Tačiau oponentės nėra kvailos. „Žiūrėti į pirštą“ jos pasirinko kaip lengviausią būdą nukreipti dėmesį nuo esmės - to, kad Stambulo konvencija yra radikalaus feminizmo ir genderizmo ideologijos postulatus įtvirtinanti Konvencija. Kadangi LVI šia tema yra skelbęs labai daug argumentų, atsakant parlamentarėms norėtųsi paminėti tik kai kuriuos mažiau žinomus faktus apie Konvencijos genderizmui tiesiamą kelią.

 

Vargu, ar daug žmonių Lietuvoje žino, kad Konvencijos tekstas parengtas oficialiai dalyvaujant LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų, transseksualų) organizacijos atstovams. Dokumentui parengti 2008 metų pabaigoje iš Europos Tarybos valstybių narių atstovų sudarytas CAHVIO komitetas. Jo nariai iš viso susitiko devynis kartus. Be ET šalių narių atstovų, prie Konvencijos kūrimo dalyvavo ir keletas nevyriausybinių organizacijų, tarp kurių nuo penkto susitikimo atsirado ir atstovai iš Tarptautinės lesbiečių, gėjų, biseksualų, transseksualų ir interseksualų asociacijos Europos padalinio, ILGA-Europe. Kodėl LGBT interesams atstovaujanti organizacija dalyvauja rašant Stambulo konvenciją? ET puslapyje oficialiai pateikiami ir keturi šaltiniai (contributions), kurie prisidėjo prie Stambulo konvencijos turinio. Vienas iš jų - asociacijos ILGA dokumentas, pabrėžiantis poreikį, kad „Konvencija efektyviai adresuotų šalims narėms įsipareigojimus, skirtus prevencijai ir kovai su smurtu prieš lesbietes, biseksualias ir transseksualias moteris“. Dokumente aiškiai atskiriamos biologinė ir socialinė lytys bei pabrėžiamas valstybinių plataus masto ugdymo kampanijų poreikis siekiant eliminuoti diskriminaciją minėtų mažumų atžvilgiu. Skyriuje, skirtame švietimui, ILGA rekomenduoja užtikrinti, kad berniukams ir mergaitėms būtų teikiamas švietimas be išankstinių nuostatų dėl stereotipinių biologinių lyčių vaidmenų bei ugdomas teigiamas jų požiūris į asmenis, kurių lytis, lyties tapatybė ir seksualinė orientacija yra kitokios. Taip pat skatinama išplėsti ugdymo priemones ir kursus potencialių smurtininkų grupėms, pavyzdžiui, jauniems vyrams, nes šie dažniausiai „pasižymi homofobija ir transfobija“. Kursus, kurie skatintų toleranciją ir kalbėtų apie LGBT vertybes, siūloma rengti ir įvairių profesijų atstovams: medikams, policininkams, socialiniams darbuotojams ir pan. Jau seniai aišku, kad prisidengiant paplitusiomis patyčiomis bei smurtu prieš LGBT yra formuluojamas siekis „perauklėti“ visuomenę nuo vaikų iki specialistų. Visuomenėse, kuriose dėl skirtingos pasaulėžiūros homoseksualumas, biseksualumas bei transseksualumas ne visiems priimtinas, „perauklėjimui“ pasitelkta Stambulo konvencija, kuri panašias su ugdymu susijusias nuostatas formuluoja kiek aptakiau ir plačiau.


Antra, gender sąvoka Konvencijoje - ratifikavusioms šalims privalomame tarptautinės teisės dokumente - yra pernelyg neaiški. D.Šakalienė sako, kad gender tėra baubas, o V.Čmilytė-Nielsen vadovaujasi logika, kad Lietuvos Respublikos Konstitucijos angliškame vertime „lytis“ irgi išversta kaip gender. Pastarasis argumentas yra niekinis. Stambulo konvencijos kritikai kovoja ne prieš žodį, o kvestionuoja sąvokos gender prasmę. Lietuvoje Konvencijos išalkusios feministės tikriausiai pamiršta, kad Konvencija nėra jų mylimos Vasario 17-osios deklaracijos statusą turintis dokumentas, o privalomus įsipareigojimus šalims sukuriantis teisės aktas. Jeigu šiandien net konstitucinių teismų teisėjams staiga tampa neaiškios „šeimos“, „gyvybės“, „santuokos“ prasmės, tai ką kalbėti apie Konvencijoje esančią plačią ir neaiškią socialinės lyties sąvoką. Pačioje konvencijoje gender apibūdinama kaip „socialiai susiformavę vaidmenys, elgsena, veikla ir bruožai, kuriuos tam tikra visuomenė laiko tinkamais moterims ir vyrams“. Tai apibrėžimas, kuriuo privaloma vadovautis. Tikrai nėra galimybės vietoj Konvencijoje duoto apibrėžimo gender suprasti kaip „lyties“ vertimą. Tačiau šis apibrėžimas neaiškus. Kas bus tas išminčius, kuris spręs, kas ta konkreti „elgsena“, „vaidmenys“, „veikla“ ir „bruožai“, kuriuos reikia naikinti kaip stereotipiškus? Gal V.Čmilytė-Nielsen su D.Šakaliene?

Beje, pastaroji tamsuoliams pateikia keletą stereotipinių bruožų pavyzdžių. Skaitytojui neva turi prašviesėti akys, kad kalba tikrai neina apie stereotipus, jog moterys tuokiasi su vyrais, berniukai nedėvi sijonų, o mergaitės neturi penio. To esą niekas neginčys. Kodėl? Nes taip savo straipsnyje pasakė Seimo narė? Būtent daugiau konkretumo tekste bei galimybės šalims daryti išlygas dėl neaiškių ir ideologinių Konvencijos nuostatų paprašė 333 nevyriausybinės organizacijos Europos Tarybai išsiųstame rašte. Ir visgi net jei užsimerktume prieš gender sąvoką, negalima ignoruoti Konvencijos 3 straipsnyje įrašyto reikalavimo užtikrinti, kad šios Konvencijos nuostatas [...] šalys įgyvendintų be diskriminacijos dėl bet kokių priežasčių, pavyzdžiui, biologinės ar socialinės lyties, [...] seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės. Ką, tarkime, reiškia „diegiant mokymą apie nestereotipinius lyčių vaidmenis“ nediskriminuoti dėl seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės? Kuo turėtų pasižymėti tokio mokymo turinys?

Trečia, ratifikavusiose šalyse Konvencijos tarnystę genderizmo ideologijai patvirtina ir jos šalininkai. Daugelis žino, kad Konvencijos įgyvendinimą šalyse prižiūri GREVIO komitetas. Jis analizuoja šalių situaciją ir teikia joms rekomendacijas. Raginu pasiskaityti kol kas negausią GREVIO ataskaitų medžiagą, kurioje netrūksta perliukų: nuo siūlymo Albanijos profesiniame mokyme įtraukti privalomą kursą apie smurtą prieš moterį iki rekomendacijų Danijai nešvaistyti resursų pagalbai vyrams, nukentėjusiems nuo smurto, ir labiau susikoncentruoti ties pagalba moterims. Bet svarbiausia: kiek iš mūsų žino, kad paraleliai oficialioms vyriausybių ataskaitoms apie Konvencijos įgyvendinimą, tokias ataskaitas, arba tiksliau nusiskundimų šalies padėtimi rinkinius, ratifikavus Konvenciją Europos Tarybai gali teikti ir nevyriausybinės organizacijos? Tos pačios organizacijos, kurios šiandien Lietuvoje reikalauja Stambulo konvencijos, puikiai žino, kad ją ratifikavus, GREVIO komitetui galės teikti vadinamas „šešėlines ataskaitas“ (shadow reports). Kiek GREVIO į jas atsižvelgs - pamatysime ateityje, tačiau įdomu stebėti, kaip Konvencijos šalininkai išsiduoda nuo pat pradžių žinoję, kam skirtas šis dokumentas. Įvairiose šalyse organizacijos, kurių atstovai prieš ratifikavimą kartojo, kad „jokios gender ideologijos Konvencijoje nėra“, savo ataskaitose teikia rekomendacijas, kaip tą ideologiją diegti.

Nors bandoma sudaryti įspūdį, kad besipriešinantys Konvencijai yra atsilikėliai, tai nėra tiesa. Įvairiose šalyse šį pavasarį pilietinė visuomenė ėmė vienytis prieš Stambulo konvenciją. Visur remiamasi panašia idėja: Konvencija atvirai diegia genderizmo ideologiją. Jei Lietuvai atstovaujantys Seimo nariai tiki, kad mūsų šaliai šios ideologijos reikia, gali ratifikuoti Stambulo konvenciją. Bet prieš tai darydami tegul kruopščiai išsiaiškina, kokį dokumentą jie nori padovanoti Lietuvai, ir supranta, kad daro tai akiplėšiškai meluodami Lietuvos žmonėms.


Pasidalink: Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (22)

 • Agnė 2018 balandžio mėn. 16 d. 08:02:41

  Kam jos reikia labiausiai? Nemąstančioms būtybėms!

 • nu 2018 balandžio mėn. 15 d. 21:58:02

  Nu tai reikia joms ir palinkėt, kad jų vaikai ir vaikų vaikai būtų
  auklėjami pagal šitų metodus - seksas nuo vystyklų.

 • ... 2018 balandžio mėn. 15 d. 21:30:58

  Mano kaimynas labai nori,kad situ dvieju vaikai (jei jos turi)taptu
  tokiais,nu kitokiais.Kaip supratau gejais,ar lezbietem. Nu nezinau ka jam
  atsakyti,galimai teisingas palinkejimas.

 • Norėčiau 2018 balandžio mėn. 15 d. 19:30:24

  išgirsti,ką mano R.karbauskis tokia opia tema.Manau,joks kompromisas
  nepriimtinas.Pasipriešinti genderizmo ideologijos įvedimui būtina.

 • Reikia chirurgams 2018 balandžio mėn. 15 d. 18:49:12

  ir poltikos koncervams prieiti prie biudžeto ir mėsinėti p* už 5000
  eurų Kaip vyrui gyventi be p* - negalvoja Tegu Savižudybių
  departamentas prevencija

 • Tiesiai 2018 balandžio mėn. 15 d. 18:06:02

  Dievas sukure vyra ir moteri,ji nesukure iskrypeliu pedofilu lesbiu
  nekrofilu ir tt.zmones tokiais tapo,nes garbino netikrus dievus
  katalikiskas statulas,provoslaviskus paveiksliukus ir kitus,tai yra
  stabmeldziavimas.Rom 1:23-32

 • senis 2018 balandžio mėn. 15 d. 17:20:06

  Sorosas tusciai pinigu nesvaisto. Jeigu nupirko vieta seime, reikes
  atidirbti. Kuolys juk net Fermerio patareju buvo. Labai galimas dalykas,
  kad Sakaliene darys viska, kad iteisinti pedofilija. Viskas Lietuvoje
  isvogta, isdalinta, Sakalienei liko iteisnti pedofilija. Pirmausim
  Europoje, Sakalienes pastangomis. Jeigu nebus kvaila, uzpatentuos.

 • kaip mane užknisa 2018 balandžio mėn. 15 d. 17:19:23

  Tie visokie EJ, rusofobai, kuriems už kiekvieno kampo vaidenasi rusai. Tai
  jau paskutinė šizofrenijos forma.

 • to EJ 2018 balandžio mėn. 15 d. 16:34:32

  Ką tautelė daro, kai politburatinai prakišinėja tokias konvencijas? Ar
  buvo nors viena protesto demonstracija dėl iškreipiamo vaikų lavinimo?
  Vakarų valstybėse verda protestai ir prieš Merkel, ir prieš nuomonių
  laisvės suvaržymą, ir prieš Briuselio vis didėjantį diktatą. O
  mėmė-tautelė tebežiūri LTV.
  Aš nei naujas, nei senas rusas. Smegenys tau kitaip jau neveikia - tik
  "rusas"? Apgailėtina. Gal esi naujas europietis?

 • gender lavinimas 2018 balandžio mėn. 15 d. 16:18:13

  https://www.youtube.com/watch?v=kerXDnsPh3Q
  https://www.youtube.com/watch?v=prWk8iS98Rg
  https://www.youtube.com/watch?v=NdQznRgYoA0

 • EJ >>>>> ... 2018 balandžio mėn. 15 d. 16:11:36

  Nebuk naujas rusas. Tautele ne ziuri ir tyli. Tautele emigruoja, o likusi
  dalis jau beveik nebeziuri TV. Taip kad nebuk pasiputes ir bandyk spresti
  savo problemas, o ne tusciai rasineti.

 • ... 2018 balandžio mėn. 15 d. 16:01:19

  Ko negali nupirkt už pinigus, nupirksi už didelius pinigus. Lietuvį
  nupirkti net didelių nereikia, perka po pigiaja. O tautelė mėmė žiūri
  ir tyli.

 • gender lavinimas 2018 balandžio mėn. 15 d. 15:50:04


  https://www.youtube.com/watch?v=uOVpQ0N9brM
  https://www.youtube.com/watch?v=XpcusAL_fW0

 • :) 2018 balandžio mėn. 15 d. 15:05:57

  nu, Redakcija, pimp... net labai cenzūrinis necenzūrinio pakaitalas.

 • durnių laivas 2018 balandžio mėn. 15 d. 15:02:53

  Ar Lietuvoje nebuvo iki šiol įstatymų, draudžiančių smurtą prieš
  moteris? Ta konvencija įtvirtina lyčių pasirinkimą vaikams, jau
  kūdikiams reikia sužadinti lytinį instinktą, gražiai pavadintą
  "pažinti savo kūną", "išlaisvinti lytiškumą". Mokinukams rodyti, kaip
  santykiaujama ir apsisaugojama.
  Linkevičius toks protingas - pyst! ir pasirašė net neskaitęs. "Jei
  popierius iš Briuselio, vanas, reikalingas."

 • EJ 2018 balandžio mėn. 15 d. 14:59:17

  Lietuva yra viena is nedaugelio saliu, kurios pilieciai turi aisku
  supratima kas yra seima, kas yra vyras ir moteris. Turime tuo didziuotis,
  kad Globalus Blogis nepajege apkvailinti Lietuvos zmoniu. Juk net
  Biblijoje, trecioje Mozes knygoje Levit 18 skyriuje 20-25 yra rasoma apie
  tai, kad iskrypeliai ir slykstynes Dievui nepatinka ir jie bus istrinti nuo
  Motinos Zemes. Tai kurgi iskrypeliai keliaus, jei is ju bus atimta teise
  gimti Zemeje? Turbut i pragara... Taigi, dar karta reiktu suprasti, kad
  tukstantmeciais patikrinta zmoniu kultura ir moralines vertybes yra Dievo
  duotos Vertybes, kuriu atsisakyti nevalia...

 • mano manymu 2018 balandžio mėn. 15 d. 14:58:01

  tiems seimo nariams nevieta seime .labiausiai nesuprantu kaip aplamai tos
  bobeles pateko i seima ?

 • tęsinys 2018 balandžio mėn. 15 d. 14:38:15

  ...“ Aš bijau įstatymų, meilė tarp suaugusio ir vaiko vis dar
  baudžiama, kaip patyriau ir iš savo draugo, kurio gilus ryšys su
  trylikamečiu berniuku buvo atsitiktinai atskleistas ir prievarta brutaliai
  nutrauktas. Aš šito bijau ir nesuprantu, todėl siekiu - tikiuosi, ne
  aš viena - padaryti viską, kad tokie įstatymai būtų pakeisti.“

 • ex oriente lux, ex occidente (necenzūrinis žodis, - red. past.) 2018 balandžio mėn. 15 d. 14:37:37

  Vokietijoje, Göttingeno universiteto “Institutas demokratijai tirti”
  (Institut fur Demokratieforschung) tiria Žaliųjų partijoje buvusių
  pedofilų grupių veiklą. Žaliųjų partijos archyve daugybė dokumentų
  apie homoseksualų judėjimą aštuntame devintame dešimtmetyje, kai
  pedofilų grupės siekė daryti politinę įtaką.
  1980 m. Joachimo S. Hohmanno išleistas straipsnių rinkinys “Pedofilija
  šiandien: pasakojimai, nuomonės ir interviu seksualiniam vaiko
  išlaisvinimui”. Šita knyga puikuojasi daugelio universitetų
  bibliotekose. Straipsnyje “Šitiek meilės ir švelnumo – moteris myli
  vaikus” devyniolikmetė Dagmar Döring (dabar “Heseno liberalių
  moterų” pirmininkė) pasakoja apie savo seksualinius santykius su
  mažamete mergaite. “Joks vyras, jokia moteris, o tik vaikas, ypač
  mergaitė gali patenkinti mano poreikius ir troškimus”. Savo motyvus
  remti pedofilų judėjimą aiškino taip:...

 • Gražina 2018 balandžio mėn. 15 d. 14:35:36

  Tas dvi pusprotes reiktų vyt lauk iš Seimo, kad neskleistų žmonėms
  savo erezijų

 • :) 2018 balandžio mėn. 15 d. 14:14:21

  Lietuvoj ir bobos durniausios.

 • Stebėtojas 2018 balandžio mėn. 15 d. 12:43:54

  Lietuvos seimo nariai,kekdami rankas,už bet kokio dokumento
  ratifikavimą(net konstitucijos straipsnius iškraipančio) pastoviai
  lietuvių tautai akiplėšiškai meluoja.Ypač Šakalienė ir
  Čmilytė-Nielsen.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PABĖGO: antradienį Pietų Korėjos Tedžono mieste, kuris yra už 160 kilometrų į pietus nuo Seulo, iš zoologijos sodo pabėgo puma.
 • NELAIMĖ: Austrijos Graco mieste traukiniui susidūrus su autobusu, vienas žmogus žuvo, o dar 11 buvo sužeista.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar vizitai pas gydytojus ir tyrimai turėtų būti apmokestinti?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +8 +11 C

   +9  +11 C

 

   +8  +10 C

  +11  +24 C

   +22  +26 C

 

   +21  +24 C

  2-3 m/s

 3-5 m/s

 

    2-3 m/s

 

USD - 1.1671 PLN - 4.2955
RUB - 79.4113 CHF - 1.1236
GBP - 0.8888 NOK - 9.5620
reklama
Ukis 2018