respublika.lt
LRDT LYRAS

Galutinė vizito programa: pirmas susitikimas - S.Daukanto aikštėje

2018 rugsėjo mėn. 04 d. 14:25:11
Ieva Urbonaitė-Vainienė ir Vilius Petkauskas, Elta

Antradienį Vatikanas paskelbė galutinę popiežiaus Pranciškaus valstybinio ir apaštalinio vizito Lietuvoje programą.

 

Popiežius Pranciškus rugsėjo 22-23 dienomis lankysis Lietuvoje prezidentės Dalios Grybauskaitės, Katalikų Bažnyčios ir visų šalies žmonių kvietimu. Tai antrasis Šventojo Tėvo vizitas per atkurtos mūsų valstybės istoriją.

Šalies vadovės teigimu, tai ypatinga žinia ir dovana šimtmetį mininčiai Lietuvai bei išskirtinis Šventojo Sosto draugystės ir palaikymo ženklas. Pasaulyje yra tik nedaugelis šalių, kuriose popiežius lankosi antrą kartą per tokį trumpą laikotarpį, rašoma Prezidentūros pranešime.

Prieš 25 metus į Lietuvą atvykęs popiežius Jonas Paulius II atvežė padrąsinimo žinią laisvę iškovojusiems ir demokratinę valstybę kuriantiems žmonėms. Po kelių savaičių laukiamas popiežius Pranciškus yra stipriausias taikos ir sąžinės balsas pasaulyje, raginantis atsigręžti į vertybių politiką, siekti santarvės, taikos ir vienybės, padėti engiamoms valstybėms ir tautoms.

Šventasis Tėvas valstybinį vizitą pradės Vilniuje. Šeštadienį, rugsėjo 22 d., 11.30 val., Vilniaus oro uoste įvyks oficiali popiežiaus pasitikimo ceremonija, per kurią jį pasveikins prezidentė Dalia Grybauskaitė ir jos vadovaujama valstybinė delegacija, Lietuvos Bažnyčios vadovai bei maldininkai.

Po iškilmingos ceremonijos oro uoste popiežius atvyks į Prezidentūrą, kur įvyks dvišalis Šventojo Sosto vadovo ir prezidentės susitikimas. Jame bus kalbama apie pasauliui ir Lietuvos žmonėms tenkančius iššūkius, geopolitinę padėtį, vertybių svarbą politikoje, būtinybę atsigręžti į žmogų, mažinti socialinę atskirtį, prisidėti sprendžiant Europos ir globalias problemas.

Vėliau prezidentė ir popiežius Pranciškus kreipsis į Lietuvos visuomenę S. Daukanto aikštėje. Būtent ši Šventojo Tėvo kalba bus pagrindinė ir pirmoji žinia Lietuvos valstybei bei jos žmonėms. Susitikime taip pat dalyvaus šalies valstybės vadovai, dvasininkai, signatarai, diplomatai, tradicinių religinių ir tautinių bendruomenių, savivaldos atstovai, ateitininkai, skautai, šauliai, jaunimo, neįgaliųjų, labdaros ir verslo organizacijų, medikų, švietimo, mokslo, kultūros, sporto ir bei kitų susivienijimų nariai.

Šeštadienį popiežius Pranciškus taip pat lankysis Gailestingumo Motinos (Aušros vartų) šventovėje ir susitiks su Lietuvos jaunimu Katedros aikštėje. Sekmadienį, rugsėjo 23 d., Šventasis Tėvas Kaune, Santakos parke, aukos šventąsias Mišias ir lankysis Kauno katedroje, kur susitiks su kunigais, vienuoliais, pašvęstaisiais ir seminaristais.

Vizito metu didelis dėmesys bus skirtas skaudžiausiems Lietuvos istorijos puslapiams. Popiežius susikaups tyliai maldai prie paminklo Vilniaus geto aukoms atminti, aplankys Okupacijų ir laisvės kovų muziejų, prie paminklo sovietinės okupacijos aukoms susitiks su už Lietuvos laisvę kovojusiais rezistentais ir tremtinių atstovais.

Prezidentė dalyvaus visuose popiežiaus Pranciškaus viešuose susitikimuose su Lietuvos žmonėmis.

Pasak Prezidentūros, tvirta Šventojo Tėvo ir Vatikano parama buvo visuomet labai svarbi Lietuvai. Vatikanas laikėsi griežtos sovietinės okupacijos nepripažinimo politikos. Per visą šį skaudų laikotarpį prie Šventojo Sosto veikė pirmosios Lietuvos Respublikos atstovybė. Vatikanas taip pat daug prisidėjo remdamas rezistencinę kovą už mūsų šalies laisvę, padėjo skleisti informaciją apie tikrąją padėtį už geležinės uždangos.

Popiežius Pranciškus iš Vilniaus rugsėjo 24 ir 25 dienomis vyks vizitų į Latviją ir Estiją.

Valstybinio vizito renginiai bus tiesiogiai transliuojami LRT televizijos. Popiežiaus vizito metu spaudai skirtuose sektoriuose galės dirbti tik tie žurnalistai, kurie turės specialiai šiam vizitui Užsienio reikalų ministerijos išduotą akreditaciją.

Popiežiaus Pranciškaus valstybinio vizito Lietuvoje programa šeštadienį, rugsėjo 22 dieną:

11.30 val. valstybinė popiežiaus Pranciškaus sutikimo ceremonija Vilniaus oro uoste;

12.10 val. prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimas su popiežiumi Pranciškumi Prezidento rūmuose;

12.40 val. susitikimas su valstybės vadovais ir Lietuvos visuomenės atstovais S. Daukanto aikštėje;

16.30 val. popiežiaus apsilankymas Gailestingumo Motinos (Aušros vartų) šventovėje;

17.30 val. susitikimas su jaunimu Katedros aikštėje.

Sekmadienis, rugsėjo 23 diena:

10.00 val. popiežius aukos šventąsias Mišias Kauno Santakos parke;

12.00 val. malda „Viešpaties Angelas“ Kauno Santakos parke;

15.00 val. susitikimas su kunigais, vienuoliais, pašvęstaisiais ir seminaristais Kauno katedroje;

apie 17.15 val. popiežiaus tyli malda prie paminklo Vilniaus geto aukoms atminti;

17.30 val. Šventojo Tėvo apsilankymas ir malda Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje.

Antradienį, rugsėjo 25 dieną, 8.15 val. - oficiali prezidentės ir popiežiaus atsisveikinimo ceremonija Vilniaus oro uoste.


Prie popiežiaus vizito Lietuvoje organizavimo siūloma prisidėti ne daugiau kaip 1 446 933 Eur

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis tikina, kad popiežiaus vizitui planuojamų skirti lėšų suma mažesnė, siekiant skatinti institucijas taupyti.

„Poreikiai yra didesni, tačiau mes priėmėm sprendimą, kad vizitas netaptų būdu tam tikroms institucijoms pasipelnyti. Kiek man žinoma viskas bus atlikta, kaip suplanuota su tokiu lėšų kiekiu, koks jis yra numatytas“, - sakė S. Skvernelis. Liepą buvo skelbta, kad Vyriausybė vizitui skirs iki 1,7 mln. eurų.

Tačiau antradienį Vyriausybė posėdyje patvirtino maksimalią sumą, kuri galėtų būti skirta su popiežiaus Pranciškaus vizitu Lietuvoje rugsėjo 22-23 dienomis susijusioms nenumatytoms išlaidoms padengti.

Vyriausybės kanclerio sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė, išnagrinėjusi institucijų pateiktas sąmatas, pasiūlė iš viso kompensuoti ne daugiau kaip 1 446 933 eurus išlaidoms, susijusioms su prisidėjimu prie popiežiaus vizito Lietuvoje organizavimo, apmokėti: Vyriausybės kanceliarijai - ne daugiau kaip 12 072 eurus, Sveikatos apsaugos ministerijai - ne daugiau kaip 28 433 eurus, Užsienio reikalų ministerijai - ne daugiau kaip 865 421 eurą, Vidaus reikalų ministerijai - ne daugiau kaip 248 000 eurų, Vilniaus miesto savivaldybei - ne daugiau kaip 108 900 eurų, Kauno miesto savivaldybei - ne daugiau kaip 162 907 eurus, viešajai įstaigai „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“ - ne daugiau kaip 21 200 eurų.

Iš Užsienio reikalų ministerijai skiriamos 865 421 euro sumos viešajai įstaigai „Vilniaus arkivyskupijos Ekonomo tarnyba“ numatoma skirti 858 421 eurą.

Visos išlaidos bus apmokamos pagal asignavimų valdytojų pateiktus faktinių išlaidų pagrindimo dokumentus.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • UŽPUOLIMAS: grupė nežinomų ginkluotų žmonių Malio pietuose užpuolė automobilį, kuriuo važiavo JT misijos šioje šalyje (MINUSMA) atstovai; kaip sakoma misijos pranešime, žuvo trys taikdariai.
  • KELIŲ BŪKLĖ: vakarėjant šeštadieniui šiaurės ir šiaurės rytų Lietuvoje dėl buvusio snygio pagrindinių kelių dangos daugiausia yra drėgnos, likusioje šalies dalyje - jos sausos; mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai daugiausia drėgni, tik šiaurės ir rytų Lietuvoje miškingose vietovėse jie yra provėžoti, vietomis padengti prispausto sniego sluoksniu, slidūs.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
LRDT LEDAS

Kaip vertinate procedūrų įdarbinant užsieniečius lengvinimą?

balsuoti rezultatai

Ar dėl duobių keliuose jums teko patirti automobilio gedimų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-9     -10 C

-1    -2 C

 

0 C

-1     -2 C

 1 C

 

+3    +5 C

2-5 m/s

3-4 m/s

 

 4-5 m/s

 

reklama
samba
reklama
Sveikata ir grožis