respublika.lt

G. Steponavičiui pedagogai grasina piketais

(0)
Publikuota: 2009 rugsėjo 16 12:31:49,
×

Nors Vyriausybė teigia, kad mokytojams atlyginimai mažinami 8 proc., iš tiesų pedagogų darbo užmokestis mažėja daug labiau, teigia pedagogų profsąjungų lyderiai. Jeigu valdžia neįsiklausys į jų reikalavimus, mokytojai grasina spalio mėnesį rengti piketus prie Vyriausybės.

Švietimo darbuotojų profsąjungų lyderiai trečiadienį naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad 8 proc. mokytojų atlyginimai mažėja dėl sumažinto darbo užmokesčio fondo ir moksleivių krepšelių.

Konferencijos video įrašą galite peržiūrėti čia.

Tačiau dar didesnės atlyginimų dalies netenkama, nes į mokyklas šiemet atėjo mažiau moksleivių, be to, mokyklose jungiamos klasės ir mokytojams mažėja darbo krūvis.

"Ministras žino tik vieną skaičių - 8 proc., kitų jis nepripažįsta. Tačiau atlyginimai yra sumažinti net iki 20 proc. Tai buvo daroma tyliai, per visą vasarą, visokiais keliais.

Buvo nepaprastai sumažintos klasės. Pavyzdžiui, Vilniaus savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas leidžia turėti po 36 vaikus vienuoliktose klasėse. Apie kokią mokslo kokybę galima kalbėti, jei vaikai netelpa klasėse. Mokykla padaroma balaganu", - priekaištus švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui žėrė Lietuvos krikščioniškosios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Ramutė Šileikienė.

Pasak jos, mokytojai priversti tarpusavyje tartis, kaip išsidalinti sumažėjusį krūvį, kad darbo užtektų visiems.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Aleksas Bružas teigė, kad švietimo darbuotojų profsąjungos su Vyriausybe norėtų pasirašyti susitarimą, kuriame aiškiai būtų išdėstyta, kaip, pradėjus gerėti finansinei situacijai, bus atstatomi atlyginimai mokytojams, tačiau G. Steponavičius nesileidžia į kalbas.

"Jeigu nebus susėsta prie stalo ir nebus pasirašyti susitarimai, kurie leistų nuimti šitą įtampą, mes nematome kitos išeities kaip Mokytojų dienos proga ar kurią kitą dieną prie ministerijos pastatyti kelis šimtus piketuotojų", - sakė A. Bružas.

Jis teigė, kad tiek su premjeru Andriumi Kubiliumi, tiek su švietimo ir mokslo ministru apie tai kalbėta ne kartą, tačiau G. Steponavičius jokių susitarimų pasirašyti nenori.

Lietuvos profesinės sąjungos "Sandrauga" pirmininkas Kęstutis Juknis kalbėjo, kad mokykloms pinigai karpomi ten, kur karpyti jau nebėra jokių galimybių. Pasak jo, nors ministras deklaruoja, kad mokykloms suteikiamas savarankiškumas ir šios su skiriamais pinigais gali elgtis kaip tinkamos, tačiau tokia nuostata gali būti įtvirtinta tik kolektyvinėmis sutartimis, kurių Švietimo ir mokslo ministerija nepasirašo.

"Verslo principai mokyklose netinka. Vaikų negalima įvertinti kaip bulvių maišų. G. Steponavičius iš mokyklos daro kažkokį UAB'ą. Tai neįmanoma", - piktinosi K. Juknis.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Sekite mus „Google“ naujienose.

Esame Facebook: būk su mumis Facebook

Esame Youtube: būk su mumis Youtube

Esame Telegram: būk su mumis Telegram

Partnerių ir užsakomasis turinys (Respublika.lt už šį turinį neatsako)
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kaip vertinate socialdemokratų sprendimą sudaryti naują koaliciją be „Nemuno aušros“?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar suplanavote vasaros atostogas?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+12 +16 C

+12 +17 C

+9 +14 C

+17 +22 C

+10 +20 C

+15 +18 C

0-5 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s