respublika.lt

2018 liepos 21, šeštadienis

Druskininkų danguje ir žemėje karaliaus tangonuotraukos (8)

2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 10:30:27
Alia ZINKUVIENĖ, zinios@vakarozinios.lt

Ateinančio penktadienio pavakarę prie senojo tilto per Nemuną rengiama įspūdinga aviacijos šventė „Tango tiltai“. Temperamentinga muzika, spalvingai pasipuošę šokėjai į fiestos siautulį įtrauks ir žiūrovus, o jos kulminacija - trijų Jak-50 skrydis po tiltu. Galingus lėktuvus pilotuos prieš 15 metų Lietuvos rekordą pasiekę lakūnai Rolandas Paksas ir Robertas Noreika bei prie jų vėliau prisidėjęs kolega Algimantas Žentelis.

 

Pernai rugsėjį ekstremalių vaizdų pasiilgę druskininkiečiai ir miesto svečiai trijų pilotų skrydį po senuoju tiltu per Nemuną jau regėjo - vyrai surengė repeticiją prieš kelionę į pasaulio grupinės akrobatikos čempionatą, šių metų gegužę vykusį Kinijoje. Žiūrovams kvapą gniaužė ne tik įspūdingas trijų lėktuvų manevrų sinchroniškumas, bet ir jų greitis, pasirodymo metu siekiantis apie 300 km/h.

Kaip „Vakaro žinioms“ sakė akrobatinio skraidymo komandos lyderis, buvęs Lietuvos Respublikos prezidentas, Europos Parlamento narys Rolandas Paksas, atsidėkodami tautiečiams už palaikymą pasaulio čempionate lakūnai norėjo surengti tokią šventę, kur žmonės ne tik užrietę galvas stebėtų akrobatinius triukus danguje, apžiūrėtų fotografijų lauko parodą, kur užfiksuotos akimirkos iš Kinijos čempionato, bet ir linksmintųsi patys.

„Norime surengti teatralizuotą pasirodymą kodiniu pavadinimu „Tango tiltai“ - gros tango muzika, suksis šokėjų poros, o lėktuvai įvairiais rakursais „šoks“ su tiltu. Manau, kad ir žiūrovus tango muzika uždegs šokiui - turėtų būti labai gražus, ekspresyvus, jausmų nestokojantis renginys“, - vylėsi R.Paksas ir džiaugėsi, kad ir Druskininkų savivaldybė bei meras akimirksniu įvertino šventės idėją ir prisideda ją įgyvendinant.

Išskyrus lietuvių akrobatinio skraidymo meistrus, tokių „šokių“ su tiltais pasaulyje niekas nedaro, taigi visus pasirodymus drąsiai galima vadinti rekordais ir registruoti Lietuvos rekordų knygoje. Tačiau lakūnai nekelia sau tokio tikslo.

„Prieš 15 metų drauge su R.Noreika ir šviesaus atminimo kolega Leonu Joniu, praskridę po Verkšnionių tiltu per Nerį, užregistravome Lietuvos rekordą, ir tas pažymėjimas guli kažkuriame stalčiuje. Ne dėl registracijos ar kolekcionavimo mes tai darome, - teigė R.Paksas. - Grupiniai skrydžiai yra aukščiausios prabos akrobatika, jie suteikia galingą užtaisą, siela tarsi švitriniu popieriumi prasivalo. Išlipi iš lėktuvo kitoks, su kitu požiūriu į gyvenimą, kasdienės problemos atrodo tokios menkutės, ypač jeigu skrydis gerai pavyksta ir žiūrovams padovanoji nepakartojamą reginį.“

Jis prisipažino dar gyvenantis įspūdžiais iš praėjusį savaitgalį Kenčyne (Lenkija) vykusio 19- ojo tarptautinio Mozūrijos aviacijos šou. Ten lietuvių pilotų trijulė, Kinijoje pelniusi Harmoningiausios titulą, vėl buvo įvertinta kaip viena iš geriausių komandų.

„Startavome iš aerodromo, esančio netoli vadinamojo Vilko guolio, kur Antrojo pasaulinio karo metu buvo įrengti Hitlerio ir kitų vokiečių vadų slapti bunkeriai. Pasiekus už 30 km esantį kurortinį miestelį, pasirodymai vyko virš vandens, žmonės juos stebėjo iš paplūdimių, pievelių, restoranų, nuo jachtų, katerių... - pasakojo R.Paksas. - Kenčyno aeroklubo vadovas žinomas verslininkas Stanislovas Tolminskis per renginio uždarymą oficialiai pakvietė visus žiūrovus rugpjūčio 18-ąją atvažiuoti į aviacijos spektaklį Druskininkuose.“

Po senuoju tiltu per Nemuną nardysiančios komandos lyderio R.Pakso kolega dešiniajame sparne - bendraamžis R.Noreika, kairiajame - A.Žentelis. Vyrai džiaugiasi, kad prieš porą savaičių suspėjo sutvarkyti savo oro paukščius Jak-50, nes visi trys iš Kinijos grįžo aplaužyti. Išardyti lėktuvai parkeliavo geležinkeliu, sukrauti į du konteinerius - greičiausiai keliant juos kranu ant platformos konteineriai nukrito. Bet ši nesėkmė pilotų planų nesužlugdė.

Paklaustas, kokie kriterijai lemia grupinės akrobatikos skrydžio sinchroniškumą ir harmoniją, R.Paksas pripažino, ko gero, svarbiausią esant besąlygišką pasitikėjimą vienas kitu.

„Turbūt teisingas posakis, kad turi būti suvalgęs su tais kolegomis pūdą druskos, - šypsosi lakūnas, pirmą kartą į dangų pakilęs 16-os. - Tai, kad kiekvienas atskirai turi mokėti gerai skristi, yra normali sąlyga grupinei akrobatikai. Kitas dalykas - psichologinis pasirengimas: „prieiti“ prie sparno, „stovėti“ ten yra viena, bet mes juk darome manevrus, kilpas, pervertimus, sukimus, ir visa tai atliekame esant mažam aukščiui, o atstumas tarp tavo ir kolegos lėktuvo sparnų - vos 1,5 metro. Kartais ir oro sąlygos nepalankios - blaško, debesys ar pan. Tu turi dirbti, dirbti ir dirbti, kad šitas dalykas pavyktų.“

Kita vertus, anot R.Pakso, niekada nebus geros grupės ore, jeigu žmonės ant žemės negali vienas kito suprasti, sutarti ir psichologiškai būti pasirengę atlikti savo vaidmenis.

„Mano vaidmuo, kaip grupės lyderio, - skrendant priekyje užtikrinti, kad neužkliūsiu už žemės, nekliudysiu tilto, padarysiu viską, kas suplanuota. Per radiją komentuoju, kas bus, ką darysime, jeigu kartais kas ne taip, nuneša kur nors į šalį. O vaikinai prie sparno, jie nemato nieko, tik mano sparną, jie yra, galiu pasakyti, dantimis įsikibę į sparną ir laikosi atstumo. Bet jų atsakomybė tokia pat, ir jie manimi turi pasitikėti besąlygiškai. Lygiai taip pat ir aš jais pasitikiu besąlygiškai, nes ir jie gali „pervažiuoti“ su propeleriu per mano lėktuvo sparną ar variklio dangtį. Mes visi šlapi išlipame po skrydžio... - pripažįsta daugkartinis akrobatinio skraidymo čempionas. - Jeigu tokią atsakomybę, kokią prisiima lakūnų komanda, bent šimtąją jos dalį, prisiimtų mūsų politikai, Lietuvoje būtų tikras rojus.“

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (8)

 • Cukeris 2017 rugpjūčio mėn. 15 d. 23:16:17

  Paksas - Respublikai karalius

 • Baba 2017 rugpjūčio mėn. 14 d. 20:57:40

  Replika į Noustabu...!. 2017 rugpjūčio mėn. 14 d. 15:05:58 komentarą:
  Tokie, kaip Tamsta, landsberginės propagandos kirminų išėstais
  smegenimis, niekada nesuprato, nesupranta ir nesupras tikrovės, todėl be
  reikalo stengiatės ką nors suprasti. Gyvenkite iš pavydo persisunkę
  neapykanta tiems su kuriais negalite nei iš tolo lygintis, ramiai
  užsidarę savo kiaute, grožėkitės savo propagandos iškreiptos
  tikrovės supratimu ir urgzkite ant tų, kure kuria grožį ir stengiasi
  dėl savo valstybės, nes įkąsti savo išpuvusiais dantimis jau
  nebegalite.
  Šunys loja, o karavanas eina savo keliu...

 • >Nuostabu 2017 rugpjūčio mėn. 14 d. 17:54:28

  Jis yra toks pat žmogus kaip ir tamsta, tik turi pakankamai proto, gabumų
  ir energijos, kad geba spėti visur. Niekuo nesidomi, o tik bandai R.Paksą
  šmeižti. Pasidomėk ir sužinosi, kad šiuo metu tavasis "Europos
  Parlamentas" atostogauja, tad nepergyvenk tamstai nereikės jo "pridengti"
  ar išduoti pažymą...
  Na ir bjaurūs kai kurie lietuviai. Juos toks pavydas griaužia, kad
  galėtų gyvą į skutelius sudraskytų...Buvo taip ir vis dar nerimsta
  kvailiai...
  O mūsų lakūnai šaunuoliai, tad linkiu visiems geros kloties.

 • Noustabu...!. 2017 rugpjūčio mėn. 14 d. 15:05:58

  Tai tas "buves prezidentas" yrą akrobatas ar Europs Tarybos deputatas ?.Ir
  nelabai aišku ką jis atstovauja savo tais "plasnoimais" ?!.

 • vika 2017 rugpjūčio mėn. 14 d. 14:05:14

  Is Augustavo neseniai jie gavo vaizdo medziaga,Lenkai lb.uoliai ir issamiai
  rodo ir komentuoja,visa istorija, kiekvieno piloto, ekipazo, labai
  informatyvu. Musu trijule labai graziai rodoma, analizuojama, o jie tik
  skrenda, tik kyla, verciasi, sukasi virs nuostabaus Mozuru krasto, gerisi
  mano numyletu Gyzicku, jo ezerais jachtomis, vardina musu pilotus
  pavardemis lenkai, jie aplamai myli zmones, istorija.
  Tikrai zadamas renginys ir Druskininkuose bus cool.Patinka ir tinka tas
  naujasis "madpilots.lt":Rolandas, Robertas, Algimantas. Pavdinimas priduoda
  sarmo ir parako. Jie jega.

 • Tai Gi 2017 rugpjūčio mėn. 14 d. 09:04:52

  Res-Publika galėjo ir videką įdėti, kad pasižiūrėtų ir kiti
  Lietuvos piliečiai, kurie negalėjo būti Druskininkuose. Kad būtų
  Adamkus skraides tai būt ir videkas ir šimtas nuotraukų. SĖkmės Paksui
  ir jobendražygiams lakūnams.

 • Senolė 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 21:47:13

  Seniai mačiau jūsų skrydį. O kaip norėtųsi dar kartą regėti tai,
  bet deja, galimybės ribotos.
  Sėkmės jums visiems.

 • Baba 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 18:36:29

  Kuo geriausios kloties Tau, Rolandai ir Tavo komandai.
  Jūs - šaunuoliai!

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PRALAIMĖJO: Kanadoje vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro „Banqueqe Nationale de Gatineu“ dvejetų varžybų pusfinalyje penktadienį lietuvis Laurynas Grigelis ir Edanas Leshemas iš Izraelio 4:6, 5:7 pralaimėjo amerikiečiams Robertu Galloway'ui ir Bradley Klahnui.
 • ČEMPIONATAS: Trakuose prasidėjo tris dienas vyksiantis Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas; jame kovojama ne tik dėl Lietuvos čempionų titulų, bet ir dėl kelialapių į pasaulio čempionatą.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar dalyvaujantys rinkimuose politikai turėtų nurodyti, ar nebuvo pripažinti sumaišę interesus?

balsuoti rezultatai

Ar pritariate, kad nuo kitų metų parduotuvėse įvedinėtų nedarbo sekmadienius?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +16   +19 C

   +15  +18 C

 

   +16 +17 C

  +23  +27 C

   +22  +26 C

 

   +22  +27 C

    0-3 m/s

  0-4 m/s

 

    0-3 m/s

 

USD - 1.1670 PLN - 4.3229
RUB - 74.0532 CHF - 1.1633
GBP - 0.8945 NOK - 9.5905
reklama
Sveikata Grožis