respublika.lt

2018 kovo 24, šeštadienis

Didžiausia blogybė - blogi kaimynainuotraukos

2017 rugsėjo mėn. 21 d. 11:16:12
Danas NAGELĖ, zinios@vakarozinios.lt

Ne veltui liaudies išmintis sako, kad kaimyno nepasirinksi. O jei kaimynas dar ir trukdo gyventi - nieko nepadarysi, nepadės nei policija, nei savivaldybė. Su tokia problema susidūrė sostinės Kalvarijų gatvės 196-ojo namo gyventojai, turėję gyventi kaimynystėje su socialinio būsto įnamiais, kurie, pasak nuosavų būstų savininkų, ne tik triukšmavo, mušėsi, bet ir vogė bei kitaip kenkė. Ir niekas nepadėjo, nes savivaldybė tikino, kad probleminis būstas jau metus yra... tuščias. Ir tik įsikišus „Vakaro žinioms“ savivaldybė iš „tuščio“ būsto iškeldino du gyventojus.

 

Minėtu adresu, be kitų žmonių, gyvena ir žinomi animacinių filmų kūrėjai Aurika bei Algirdas Seleniai, kurie, kaip ir kiti, visais įmanomais būdais kovojo su įkyriais kaimynais. Kadangi kova buvo beviltiškai pralaimima, animatoriai kreipėsi į „Vakaro žinias“, tikėdamiesi, kad galbūt viešumas padės.

„Mūsų name vienas butas skirtas socialiniam būstui. Iš pradžių čia gyveno viena tvarkinga šeima, tačiau vėliau ji susilaukė vaiko ir išsikėlė. Socialinį būstą, jį gerai suremontavę, skyrė piliečiui Kastyčiui (pavardė redakcijai žinoma - aut. past.). Jis pas save gyventi priėmė dar du sugyventinius. Ir prieš kokius trejus metus su jais kaimynai pradėjo konfliktuoti. Mes, kaip menininkai, triukšmą toleruodavome, kol jie nepradėjo vogti, kol nepradėjo bendros elektros skydinės savomis spynomis rakinti, kad nematytume, ką jie su laidais daro, kol nepradėjo iš kaimynų vogti kabelinės televizijos“, - praėjusią savaitę „Vakaro žinioms“ pasakojo A.Selenis.

Anot jo, prieš kurį laiką vienas iš sugyventinių iš socialinio būsto išsikėlė, tačiau Kastytis ir jo draugas Pavelas liko.

„Pradėjo mus persekioti, ypač tas Pavelas, grasinti, gadinti spynas, į jas prikaišyti degtukų, tiems, kas jais skundžiasi, lempas išsukinėti ir kitaip kenkti. Beveik visas namas galėtų pasakyti, kad yra su jais susidūrę. Ir policija ne kartą dėl jų buvo atvykusi - dėl muštynių, viešosios tvarkos pažeidimo, dabar - ir dėl vagysčių iš parduotuvės. Tačiau kiek kartų kreipėmės į savivaldybę - jokios naudos“, - teigė animacinių filmų kūrėjas.

Jo teigimu, dėl tokių kaimynų krenta gyventojų nekilnojamojo turto vertė, vieni gyventojai norėjo išnuomoti savo butą, tačiau nesėkmingai.

Sostinės savivaldybės „Vakaro žinioms“ pateiktas komentaras - daugiau nei stebinantis. Jį pateikusi savivaldybės įmonės „Vilniaus miesto būstas“ direktoriaus pavaduotoja Rosita Žibelienė praėjusią savaitę informavo, kad socialinio būsto nuomos sutartis prieš 7 metus buvo pasirašyta su piliečiu Kastyčiu J. Šis vėliau prisipažino, kad patalpose kartu su juo gyveno ir dar du piliečiai, bei raštiškai patvirtino, jog minėti asmenys iš patalpų išsikels iki 2014 m. sausio 23 d.

Po kelių dienų SĮ „Vilniaus miesto būstas“ specialistai patikrinę patalpas nustatė, kad Kastyčio J. sugyventiniai neišsikraustė.

„Viešosios policijos skyriaus duomenimis, nuolat buvo gaunami greta gyvenančių asmenų skundai dėl nederamo patalpas užimančių asmenų elgesio bei vykstančių konfliktų, trikdančių rimtį ir trukdančių normaliai gyventi. Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, 2014 m. kovo 18 d. SĮ „Vilniaus miesto būstas“ kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su ieškiniu dėl skolos priteisimo ir minėtų asmenų iškeldinimo iš patalpų“, - pasakojo R.Žibelienė.

Teismas ieškinį patenkino ir kreipėsi į antstolių kontorą dėl teismo sprendimo vykdymo, tačiau 2015 m. balandžio 7 d. Kastytis J. pateikė „Vilniaus miesto būstui“ prašymą sudaryti taikos sutartį, įsipareigodamas pasitaisyti ir net mokėti už paslaugas, todėl jo iškeldinimas atidėtas. Patikrinimo metu nustatyta, kad vienas iš sugyventinių išsikėlė, bet Pavelas J. liko, todėl antstolių paprašyta jį iškraustyti.

„Patikrinimo metu nustatyta, kad asmuo stengiasi pasitaisyti. Kastytis J. sudarė tiesioginio debeto sutartį su banku, kai kiekvieną mėnesį už buto nuomą pervedama 50 eurų suma. Pašalinių asmenų patikrinimo metu nepastebėta. 2015 m. rugsėjo 30 d. su Kastyčiu J. buvo pasirašyta taikos sutartis, kuria iškeldinimas jo atžvilgiu buvo atidėtas. Kadangi Kastytis J. taikos sutarties sąlygų nesilaikė, pernai kovo 9 d. SĮ „Vilniaus miesto būstas“ kreipėsi į antstolių kontorą dėl iškeldinimo atnaujinimo. Rugsėjo 11 d. šie asmenys buvo iškeldinti iš patalpų“, - dėstoma R.Žibelienės pateiktame atsakyme.

Su atsakymu praėjusį penktadienį susipažinęs A.Selenis apstulbo. Pasak jo, kiekvienas namo gyventojas gali patvirtinti, kad tiek Kastytis J., tiek Pavelas J. tebegyvena ir toliau siautėja. Negana to, A.Selenis turi šių metų du policijos raštus, kuriais jis, kaip pareiškėjas dėl dviejų incidentų, supažindintas, kaip vyksta tyrimas. Ir dar jis turi šių metų policijos raštą, kuriuo policija kreipėsi į savivaldybę dėl Pavelo J. iškeldinimo iš Kalvarijų 196-55. Iš ten, kur tiek jis, tiek Kastytis J., pasak savivaldybės, jau seniai negyvena, tačiau policija kvietimus jiems kažkodėl tebesiunčia šiuo adresu.

„Jei „negyvena“, vadinasi, nemoka ir už komunalines paslaugas ir visos išlaidos padalinamos likusiems namo gyventojams“, - konstatavo A.Selenis.

Anot jo, keisčiausia, kad savivaldybė, deklaruojanti, jog socialinio būsto eilėje Vilniuje reikia laukti daugybę metų, o Kalvarijų gatvėje esą kone dvejus metus yra laisvas butas, kuris kažkodėl niekam nenuomojamas.

„Susidaro įspūdis, kad savivaldybė mūsų kaimynus kažkodėl dangsto“, - konstatavo A.Selenis.

Tačiau prieš šiai publikacijai išvystant dienos šviesą tas pats A.Selenis susisiekė su „Vakaro žiniomis“ ir pasidžiaugė, kad minėti du piliečiai šią savaitę jau iškraustyti, nors savivaldybė tikino, kad butas tuščias. Anot jo, veikiausiai sostinės biurokratai išsigando viešumo.


Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
 

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • BRONZA: Madride vykstančio Europos veteranų uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionato vyrų M55 amžiaus grupės svarsčio metimo rungtyje penktadienį bronzos medalį iškovojo Rimvydas Medišauskas; Lietuvos sportininkas geriausi bandymu įrankį numetė 17 m 51 cm.
  • KULTŪRIZMAS: Graikijoje vykstančiose IFBB kultūrizmo ir fitneso varžybose „President Santonjas Cup“ sidabro medalį iškovojo Lietuvos atstovas Deividas Dubinas; vyrų kultūrizmo svorio kategorijoje per 100 kg startavęs D. Dubinas nusileido tik ispanui Marti Pozziui.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Atvira išpažintis: „Kryžkalnio motinos“ sprogdinimas - V.Landsbergio užsakymas"
2. Pamiršti Tėvynės gynėjai
3. Signatarai kreipėsi į prokurorus dėl V.Landsbergio nusikaltimų
4. Svaiginanti karjera - už žmonių mulkinimą? Kokius D.Tučkaus nuopelnus turite žinoti
5. A.Juozaitis: kaip sakė poetas J.Marcinkevičius - RUSENOME, O DABAR ANGLĖJAME
6. KGB SKANDALAS: KALBA TIK FAKTAI
7. Apie vokelius V.Uspaskicho įmonėje prakalbusi Dalia Budrevičienė: „Tiesa man galėjo kainuoti ir gyvybę“
8. Jolantos Jacovskienės-Balčiūnienės išpažintis RESPUBLIKAI
9. Žmonės bėga ir nuo valdžios
10. Europarlamentaras, buvęs prezidentas Rolandas Paksas: Neįvertinau, kad neklusniuosius siekiama žūtbūt pašalinti
11. Politikai niekaip nesupranta, kodėl iš Lietuvos masiškai emigruoja žmonės
12. V.Jasukaitytė: Žmonės nebegali pakęsti melo
13. V.Jasukaitytė: žmonės nebegali pakęsti melo II
14. Paskutinė viltis N.Venckienei
15. O.Strikulienė: Konservatoriams su Lietuva nepakeliui
16. Z.Vaišvila: Valdžia vėl tolsta nuo žmonių
17. Vyriausiasis redaktorius atsistatydina. „Vakaro žinių“ redakcijos darbuotojai atsisako tarnauti V.Tomkui
18. V.Tomkus: Nuo atgimimo iki išsigimimo
19. Šventinis Vito Tomkaus reportažas iš dar šventiškesnių Seimo rūmų
20. V.Tomkus: Patriarchai
21. VSD įspėjimas „Respublikai“
22. A.Juozaitis, Z.Vaišvila, V.Tomkus dėl šmeižto kreipėsi į prokuratūrą
23. Vito TOMKAUS recenzija, skirta Rūtos (ne Vanagaitės) TV laidai apie KGB veiklą Lietuvoje
24. V.Tomkus: Tautos tribunolas - paskutinė viltis
25. V.Tomkus: Kodėl aš nepasitikiu internetu?
reklama
Malta 2 proc

Ar norėtumėte atlyginimą gauti kas savaitę?

balsuoti rezultatai

Ar skaitote knygas?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -2    0 C

   -5   -1 C

 

   -2   +2 C

  +4   +6 C

   +5   +6 C

 

   +4   +7 C

  2-5 m/s

    1-2 m/s

 

     1-6 m/s

 

USD - 1.2346 PLN - 4.2262
RUB - 70.5388 CHF - 1.1703
GBP - 0.8729 NOK - 9.5715
reklama
Sveikata Grožis