respublika.lt

2018 rugsėjo 19, trečiadienis

Didysis kraustymasis: emigracija, švietimas, kultūra palauks, svarbiausia - iškelti ŽŪMnuotraukos (24)

2018 liepos mėn. 10 d. 12:56:03
Danas NAGELĖ

Vyriausybė į savo darbų programą yra įrašiusi tokius daugumai aktualius klausimus, kaip eilių gydymo įstaigose mažinimas, finansavimo kultūrai didinimas, švietimo kokybės gerinimas ir t.t. Tačiau visi šie reikalai dar laukia eilėje, o štai pažadai, kurių gyventojai ne tik nenori, bet ir baiminasi, jau pradedami vykdyti. Pavyzdžiui, Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) iškeldinimas į Kauną. Nors mokesčių mokėtojams, skaičiuojama, tai kainuos per 20 mln. eurų.

 

Vakar pirmą kartą Kaune, Žemės ūkio rūmuose, dirbo žemės ūkio ministras Giedrius Surplys. Ši jo darbo diena susijusi su būsimuoju ministerijos perkėlimu į Kauną.

Ministras jau yra aptaręs su Kauno miesto meru Visvaldu Matijošaičiu klausimą dėl tinkamų ministerijai patalpų paieškos. Norima, kad jos būtų arčiau miesto centro, kurį būtų patogu pasiekti ministerijos darbuotojams, atvažiavusiems iš Vilniaus traukiniu.

Nuo šio pirmadienio bent pusmetį ministras G.Surplys žada vieną dieną per mėnesį dirbti Kaune ir tuomet spręs, ar ministerijos perkėlimas gali pasiteisinti.

Pasak G.Surplio, perkėlus ministeriją į Kauną, vilniečiams darbuotojams galėtų būti kompensuojamos kelionės išlaidos, taip pat kelionės laikas galėtų būti įskaičiuojamas į darbo laiką. Galimas variantas ir bent penketą dienų per mėnesį daliai darbuotojų taikyti lankstaus darbo grafiką, nes yra užduočių, kurioms reikia tik kompiuterio, jas nesunku atlikti ir neišvažiuojant iš Vilniaus.

Planuojama, kad ŽŪM Kaune darbą pradės 2020-ųjų sausį. Ministeriją tikimasi perkelti kartu su visomis jai pavaldžiomis įstaigomis.

„Vakaro žinių“ paprašytas išvardinti bent kelias ministerijos perkėlimo į Kauną naudas, G.Surplys visų pirma akcentavo Vyriausybės pažado įvykdymą.

„Dabar visos ministerijos susitelkusios Vilniuje. O jei vieną iškeltume, kartu į Kauną iškeltume ir didelę perkamąją galią. Darbuotojai ten savo pinigus galėtų leisti. Be to, Kaune turime Aleksandro Stulginskio universitetą. Jis net ir po pertvarkos lieka kaip žemės ūkio universitetas. Jame turime puikių specialistų. Šiuo metu Žemės ūkio ministerijoje dirba tik 17 žmonių, baigusių Aleksandro Stulginskio universitetą. Manau, ministerijos iškėlimas į Kauną tikrai paskatintų daugiau baigusių universitetą įsidarbinti ministerijoje“, - vylėsi ministras.

Beje, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija išplatino pranešimą, kuriuo nepritaria ministerijos perkėlimui į Kauną.

„Jei planai perkelti ministeriją būtų įgyvendinti, iš esmės paralyžiuotų ministerijos darbą, valdymą, visą vadybą. Susiformuotų nuolat keliaujanti, nekontroliuojama, neoperatyvi, atitrūkusi nuo kitų valdžios institucijų žemės ūkio valdymo sistema. Būtų įgyvendinta viena iš biurokratų svajonių - atidėti sprendimų priėmimą, dieną užpildyti kelionėmis“, - teigia asociacija.

Situaciją komentuoja ŽŪM darbuotojų profesinės sąjungos valdybos narys Zigmas MEDINGIS:

„Su profsąjunga ministerijos vadovybė dėl ŽŪM perkėlimo dar nekalbėjo, nes tik ką pasibaigė etatų mažinimo procesas, kai darbuotojai buvo atleidinėjami aklai, siekiant sumažinti jų skaičių. Planai iškelti ministeriją į Kauną mums yra nesuprantami. Aklai buvo atleidinėjami darbuotojai, kad būtų sutaupyta 700 tūkst. eurų. O ŽŪM ir jos institucijų iškėlimas į Kauną kainuos nuo 22 iki 26 mln. eurų. Todėl tie planai iš viso nesuprantami. Mes, valstybės tarnautojai, tam nesipriešintume, jei tai bent jau būtų naudinga valstybei. Tačiau naudos nebus jokios, tik papildomos išlaidos. Vienas argumentų - regionų plėtra. Bet ar Kaunas - regionas? Tai - vienas iš didmiesčių. Be to, kaip jis būtų stiprinamas, jei deklaruojama, kad į Kauną dirbti važinės vilniečiai? Dar vienas argumentas - ŽŪM reikia iškelti, nes ten istoriškai veikia Žemės ūkio rūmai. Tačiau tokiu atveju reikia visas ministerijas iškelti į Kauną, nes po to, kai Lenkija okupavo Vilniaus kraštą, visos ministerijos dirbo Kaune“, - akcentavo Z.Medingis.

Profsąjungietis atmeta ir dar viena argumentą - esą žemdirbiams bus patogiau, jei ŽŪM dirbs Kaune.

„Kaip tik situacija jiems bus apsunkinta. Dabar žemdirbių organizacijos gali per vieną dieną sutvarkyti reikalus, kai ir Vyriausybė, ir ŽŪM, ir Seimas dirba vienoje vietoje. Jei ministerija bus iškelta į Kauną, reikalus tvarkyti reikės mažiausiai dvi dienas“, - pastebėjo Z.Medingis.

Anot jo, logikos nebus ir tame, jei į darbą žmonėms reikės važinėti iš Vilniaus, nes tai ne tik kainuos daug biudžeto pinigų, bet ir atims iš darbuotojų dalį laiko, kelionės vargina, o tai lems prastesnę darbo kokybę. Z.Medingis įtaria, kad planus perkelti ŽŪM į Kauną bando prastumti nekilnojamojo turto vystytojai, kurie galės užsidirbti iš pastatų nuomos.

„Motyvuojama ir Estijos pavyzdžiu. Estija buvo iškėlusi Kultūros ministeriją iš sostinės, tačiau dalis jos jau sugrįžo į Taliną. Dabar ministras turi biurus ir Tartu, ir Taline. Ar valstybės mastu tai yra ekonomiška?“, - retoriškai klausė ŽŪM atstovas.

Pašnekovas sakė, kad profsąjungiečiams nedera komentuoti politinių sprendimų, tačiau jam keista, kad visų pirma vykdomi ne tie Vyriausybės programų punktai, kurie yra aktualūs daugeliui.

„Mano nuomone, gerai veikiančių struktūrų reorganizacija tikrai neturėtų būti prioritetinis tikslas. Juo labiau kad darbuotojams nepaaiškinama, kokia iš to nauda visuomenei“, - sakė Z.Medingis.

Situaciją komentuoja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas KARBAUSKIS

„Nereikia maišyti tokių dalykų: kad įsipareigojimas, pavyzdžiui, mažinti eiles gydymo įstaigose dar neįvykdytas, kai vykdomi smulkesni įsipareigojimai - mokslo metų ilginimas ir panašiai. Viskas bus padaryta savu laiku. Kalbant apie ŽŪM perkėlimą, reikia akcentuoti, jog bus labai reikalinga žemdirbiams. Kaunas yra Lietuvos centre, čia sutelktos visos žemės ūkio įstaigos.

Visiškai suprantu profsąjungos pasipriešinimą. Bet priminsiu, kad ir estai tokį žingsnį žengė, eilė ministerijų buvo iškelta iš Talino, nes tai yra regioninės politikos dalis. Mes jokio dviračio neišrandame. Jei kam tai nepatinka... Jei valdininkas gerai dirba, jis nesunkiai suras kitą darbą - jei nenorės važinėti į Kauną“, - „Vakaro žinioms“ įrodinėjo R.Karbauskis.

Politikas sako, kad kiekviena pertvarka sulaukia pasipriešinimo.

„Jei visos ministerijos bus keliamos į vieną pastatą, kuris bus miesto pakraštyje, irgi kils pasipriešinimas, nes valdininkai sakys, kad jiems tai yra nepatogu. Jiems visai nesvarbu, kad visiems kitiems bus patogu, nes nereikės važinėti po visą miestą, be to, Vilniaus centras atsilaisvins nuo transporto spūsčių. Bet profsąjungos tam tikrai priešinsis, nes visiems gerai, kai po darbo ar per pietus išeini pro duris tiesiai į Vilniaus centrą su visomis jo atrakcijomis“, - tikino R.Karbauskis.

Valdantieji kol kas neįgyvendino ir savo naujausio pažado - įkurti Seimo komisiją, kuri toliau tirtų verslo ir politikų santykius, nors R.Karbauskis tikino, kad ji bus įkurta dar birželio pabaigoje.

„Ji bus įkurta rudens sesijos metu. Jokio skirtumo, kad ji nebuvo įkurta dabar. Ir pradžių norėjome, kad būtų įkurta ir galėtų dirbti vasarą, bet įtikinti kolegas, kad komisija dirbtų vasarą, buvo sunku“, -
tvirtino R.Karbauskis.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (24)

 • Kelmas 2018 liepos mėn. 11 d. 06:45:52

  Kiek girdėjau, Kauno profsajuniečiai ir kauniečiai labai patenkinti,
  NAUJAI sukurtomis darbo vietomis.Žmonių galinčių pakeisti
  ,,nenorinčius važinėti'' atsiras.Jokių privilegijų [kelionės
  išlaidų] nereikia

 • Zoras 2018 liepos mėn. 10 d. 22:20:15

  2016m viduryje pradeėjo veikti el.jungtis Nordbalt ,dabar bus tris mėn
  ;tobulinama;.Atseit bus didinamas ;pralaidumas;.O kaip su saulės
  jėgainėmis , gal pusė jų tik muliažas.2022m. bus paleistas Kruonio
  penkta turbina,kaip Astravo antras reaktorius tuo pat metu.O gal tai
  politikos ir ;politinio verslo ; santykiavimo; pasekmės? Deja
  ;kinkadrebiai; jau nori ;pailsėti;...

 • karbauski, 2018 liepos mėn. 10 d. 22:07:28

  perkelk dar ir finansu ministerija

 • Jo karbauskis 2018 liepos mėn. 10 d. 22:01:55

  tikrai ne gelbėtojas , o tik paprastas verslinykas , dirbti dėl tautos
  reikia kia...us turėti,o imituoti darbą gali kiekvienas , o ministerijų
  kilnojimas tiktai pinigų plovimas , daugiau jokios naudos

 • karbauski karbauski, 2018 liepos mėn. 10 d. 21:54:06

  o tiek vilčių per rinkimus buvo į tave sudėta. O pasirodo esi toks pats
  pusfabrikatis, kaip ir visi.

 • to iš patirties... 2018 liepos mėn. 10 d. 21:50:00

  "...Be poilsio ir dirbant labai atsakingą darbą praradau
  sveikatą..."
  Kas tamstai sakė, kad jie dirba ir dar atsakingą? :)

 • .. 2018 liepos mėn. 10 d. 21:47:49

  "...Vilniečiai bus proga pajudėti iš sostinës...'
  Iš biudžeto bus apmokamos funkcionierių kasdienės kelionės į Kauną
  ir atgal. Tikrai, nu ko čia jaudintis :)

 • :) 2018 liepos mėn. 10 d. 21:46:05

  EP kas mėnesį kraustosi Strasbūran, kad tik būtų honoras prancūzams.
  O čia ministeriją iškelia Kaunan, kad atiduotų duoklę Kaunui.

 • Piksius 2018 liepos mėn. 10 d. 21:26:34

  Būtent, jokio skirtumo kada ir ar išvis bus ta komisija. Gal dėl
  formalumo jos labai reikia kažkam.
  Kaunas pats didžiausias regionas po Vilniaus? Kur ta regioninė politika?
  ...viskas gi skaičiuojama ir ivesticijos daromos tikintis, kad
  pasiteisins.
  Užmečiau akį kiek dirba žūm
  https://rekvizitai.vz.lt/imone/lietuvos_respublikos_zemes_ukio_ministerija/
  darbuotoju-skaicius/. Beveik 300 ( tiesa pamažino apie 50 etatų, kas
  tarkim pataupo išlaidas, bet sukuria bedarbius, kurie anot žinovo visada
  susiras darbą, jai kažką sugeba). Taigi paskaičiuokim broliai
  kurmiai...jai 300 darbuotojų važinės tarkim traukiniu, kas jau savaime
  juokinga, tai apie 6 pinigai į vieną pusę....taigi 6*300...briedas
  kažkoks...Tai gal automobiliu? Skaičiuojant po viena....? O tai gal
  organizuotai autobusais?
  Na.. belieka mesti citata "Kalbant apie ŽŪM perkėlimą, reikia
  akcentuoti, jog bus labai reikalinga žemdirbiams. Kaunas yra Lietuvos
  centre, čia sutelktos visos žemės ūkio įstaigos."

 • senis 2018 liepos mėn. 10 d. 18:42:22

  nebukim mazi vaikai. Lenkai spaudzia atiduoti Vilniu. Nors ministerijas
  reikia gelbet, perkelt i, dabar jau Amzinaja sostine Kauna.

 • ??? 2018 liepos mėn. 10 d. 18:18:39

  Tai kam cia turi but patogiau ,1000000 milijonui gyventoju ,ar 1000-ciui
  dabuotoju-vilnieciu ???
  Tai gal lektuva jiems!!!

 • ŽŪM ministras 2018 liepos mėn. 10 d. 18:12:04

  Ieškodamas su Kauno meru patalpų, kartu turi ieškoti ir reikalingų
  darbuotojų, kitaip vilniečiai užsimanis visokių privilegijų, ojojoi
  jiems gi reiks važinėti iš Vilniaus į Kauną. Nieko tokio, po seimo
  rinkimų nereikės, nes darbuotojų Kaune yra ne mažiau negu Vilniuje. Va
  tep.

 • Kūkalis 2018 liepos mėn. 10 d. 18:06:19

  Atėjus kitai valdančiajai partijai, ŽŪM grįš į Vilnių.

 • ir ka ?? 2018 liepos mėn. 10 d. 17:59:36

  Ilgai vainejau is Kauno I Vilniu darban , bet nieks darbo laiko trumpino ,
  nei kelioniu apmokejo. sake - gali nedirbt.O vilnieciai is kito molio , kuo
  jie ypatingi,kad negali ?
  Jiems darbai neproblema ,visi per protekcijas tuos darbus turi ,susiras.
  Dabar Vilnius lyg valstybe valstybeje

 • Respublika bėdavoja, 2018 liepos mėn. 10 d. 17:58:21

  kad vilniečiai nenori važinėti į Kauną dirbti. Tai nejaugi Kaune nėra
  tokių protingų darbuotojų kaip Vilniuje? Atsiras ir viceministrų, ir
  kanclerių, ir buhalterų, net valytojų atsiras. Respublika nepergyvenkit.
  Jūs Kaune net turit gerbiamą žurnalistę Olavą Strikulienę. Ji
  parašis tokių straipsnių, kad skaitytojai neatsidžiaugs.

 • Pensininkė 2018 liepos mėn. 10 d. 17:57:25

  Ar galite suprasti sostinės poniutes, kurios jau dešimtmečius sėdi
  miesto centre??? O koks patogumas, bent sovietiniais laikais, pietų
  pertraukos metu praeiti būdavo sunku, o parduotuvės nors pustuštės,
  pirkėjų kaip bičių ieškančių ne, ne medaus, o deficito. Dabar
  prospektas ne tas, bet kavutės išgerti yra kur. Puikiai pažįstu tą
  jausmą dirbant centre, nes išdirbau 30 metų, bet deficitų nesivaikiau.

 • Iš gyvenimo patirties... 2018 liepos mėn. 10 d. 17:22:26

  Iš gyvenimo patirties galiu įspėti,kad pirmiausia reikia susiderinti
  su geležinkeliečiais dėl patogaus traukinių eismo tvarkaraščio
  norint
  kiekvieną dieną važinėti iš Vilniaus į Kauną ir
  atgal(vilniečiams).
  Savo laiku prieš daugelį metų teko važinėti iš Vilniaus Kauno
  kryptimi
  traukiniu.Labai daug praleisdavau laiko laukiant traukinio ir važiuo-
  jant juo.Be poilsio ir dirbant labai atsakingą darbą praradau
  sveikatą.Patariu-pasvarstykite devynis kartus ,o po to tik padarykite ką
  esate sumąstę.Nepadarykit didelės klaidos iš jaunatviško maksimalizmo.

 • ūkininkas 2018 liepos mėn. 10 d. 16:44:26

  VTD statistinių duomenų bazės duomenys rodo, jog 2010 m. sausio 1
  dieną Žemės ūkio ministerijai pavaldžiose įstaigose buvo užimtos
  1296 pareigybės (etatai), 2015 m. gruodžio 1 dieną – jau 2279,5.Vien
  ŽŪM šiuo metu trinasi 327 tarnautojai iš kuriu tik 17 turi žemes ukio
  išsilavinima.Per visa beveik 30m. ūkininkavima mačiau tik tikrintojus ir
  viena meleratoriu kuris nieko negali padeti.

 • rimtautas 2018 liepos mėn. 10 d. 16:00:05

  man kaip tinginčiam dirbti vilniečiui
  (jeigu kelionės laikas įtrauktas į darbo laiką)
  labiausiai patiktų jeigu ministerija būtų perkelta į Klaipėdą....

 • Taigi 2018 liepos mėn. 10 d. 15:28:58

  Geras lovys ten,kompensuot kelione zada,darbo laika yskaiciuot y
  kelione,pasaka o ne salygos,svogeryno irstva ne kitaip ten

 • valdas 2018 liepos mėn. 10 d. 15:14:10

  Ne tik ŽŪM perkelt reikia !!!

 • Vytas 2018 liepos mėn. 10 d. 14:48:08

  Iš kur straipsnelio autorius sužinojo, jog niekas nepritaria ŽŪM
  iškėlimui? Nusirašė iš lubų? Ir visas straipsnis tendencingas.
  Respublika persivertė ant kito šono? Durnių laivas.

 • Viskas bus gerai. 2018 liepos mėn. 10 d. 14:06:43

  Kokia čia tragedija jei ministerija persikels į Kauną. Neverkit
  Vilniečiai bus proga pajudėti iš sostinës. Lietuva ne vien tik Vilnius
  yra ir kiti miestai bei miesteliai ir visur gyvena tokie patys žmonės.

 • abc. 2018 liepos mėn. 10 d. 13:15:58

  kai valdžia neįgali dirbti žmonėms ,o ne koncernams belieka imituoti
  darbą.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SPRĘS: Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienio posėdyje spręs, ar skirti 300 eurų kompensaciją už vaikams paskirtas vietas neegzistuojančiuose darželiuose.
 • ŽALA: Klaipėdos rajono savivaldybė šiemet jau gavo 12 prašymų kompensuoti vilkų padarytą žalą, ragina imtis atsargumo priemonių.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar vizitai pas gydytojus ir tyrimai turėtų būti apmokestinti?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +9 +11 C

   +8  +10 C

 

   +12  +14 C

  +22  +26 C

   +21  +24 C

 

   +21  +25 C

  3-5 m/s

 2-3 m/s

 

    3-4 m/s

 

USD - 1.1697 PLN - 4.3008
RUB - 79.1659 CHF - 1.1245
GBP - 0.8896 NOK - 9.5473
reklama
Ukis 2018