respublika.lt

Birželį gėlyne - pats darbymetis

(0)
Publikuota: 2013 birželio 09 08:18:48, Regina MAŽEIKYTĖ
×

Prasidėjusi kalendorinė vasara džiugina ne tik šiltu oru, bet ir gražiausių gėlių margumynu. Tiesa, gėlininkai grožėtis nelabai turi laiko, birželis - pats darbų įkarštis gėlynuose.

Laikas sodinti vienmetes gėles

Pasibaigus vėlyvoms birželio šalnoms, gėlininkams tenka pasiraitoti rankoves. Jie sodina gėles, kurios itin mėgsta šilumą, - begonijas, petunijas, nasturtes ir kitas gėles. Geriausia gėlynuose sodinti vienmetes gėles, jų daigus patariama sodinti vakare, kai jau vėsiau ir nėra tiesioginių saulės spindulių. Net ir pasodinus daigus reikia stengtis, kad jie keletą dienų negautų tiesioginių saulės spindulių.

Gėlių mėgėjai jau ir birželį tikrai turi kuo džiaugtis, tiesa, svogūninių gėlių žydėjimas jau eina į pabaigą, kaip ir dvimečių gėlių - neužmirštuolių, našlaičių, kitų.

Birželio gale patariama sėti dvimetes gėles - našlaites, gvazdikus, katilėlius ir pan.

Šiais laikais gyventojai labai pamėgę dekoratyvinius krūmus. Juos daiginti reikia lysvėse, tik svarbu, kad būtų uždengta polietilenine plėvele. Tereikia ant juodžemio užpilti upės smėlio, geriausia trijų centimetrų storio, sudrėkinti ir į tokią žemę sodinti auginius. Šie turi būti 10-15 cm ilgio. Sodinti itin giliai nereikia, pakaks 2 cm gylio. Šiuos auginius reikia nupurkšti ir apdengti polietilenine plėvele. Maždaug po trijų savaičių auginiai puikiai prigyja ir įleidžia šaknis. Tokie auginiai žiemai lieka lysvėje, sodinti juos reikės tik pavasarį.

Tręšti būtina

Gražūs gėlynai nedžiugins akių, jei augalų tinkamai nepatręšime. Gėles reikia tręšti pirmoje birželio pusėje. Vieno kvadratinio metro plotui užtenka nuo 20 iki 30 gramų mineralinių trąšų. O palaistyti augalus galima organinių trąšų tirpalu.

Rožėms tręšti tinka karvių mėšlo, taip pat kompleksinių mineralinių trąšų tirpalas. Tokiomis pat trąšomis tręškite ir chrizantemas (10 dienų vienomis trąšomis, 10 dienų - kitomis).

Kardelius derėtų tręšti daugiau nei kitas gėles. Pirmiausia tręšti amonio salietra, gėlėms paaugus - kalio salietra, o sukrovus pumpuriukus galime patręšti fosforo trąšomis.

Svogūnines gėles birželio mėnesį reikia tręšti retai.

Jei norite pasidauginti daugiau gėlių, šio mėnesio pabaigoje reikės iškasti ankstyvąsias tulpes, snieguoles, jacintus.

Vijoklinės gėlės laukia pagalbos, joms būtina padaryti atramas, kad galėtų augti.

Nepatyrę gėlininkai dažnai daro klaidą gėlynus laistydami dieną - geriausia juos laistyti anksti ryte arba vakare. Jei dienos yra labai karštos ir sausos, ne pro šalį gėlynų lapus papildomai apipurkšti vandeniu.

Gražuolių bijūnų dažnai laistyti nereikia, pakanka kartą per savaitę, tačiau laistyti reikia gausiai. Tiesa, bijūnai iš tų gėlių, kuriuos dažnai apninka ligos. Jei žiedų pumpurai pajuoduoja, šiuos kuo skubiausiai reikia pašalinti, o pačias gėles apsaugoti nupurškiant fundazolo tirpalu (0,3 proc.). Verta paminėti, jog bijūnų negalima tręšti azoto trąšomis.

 

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar klausėte kandidatų į prezidentus debatų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip vertinate savo ekonominę padėtį?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-1 +2 C

-2 +5 C

+5 +10 C

+2 +7 C

+4 +10 C

+5 +12 C

0-6 m/s

0-5 m/s

0-9 m/s