Apklausa: lietuviai autobusuose nesisega saugos diržų, nes jų ten nėranuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 10 d. 16:35:17 Perskaitė 290

Didžioji dalis (30 proc.) apklaustųjų saugos diržų autobusuose nesisega dėl to, kad jų ten nėra, rodo internetinėje svetainėje www.autobusubilietai.lt atlikta apklausa.

 

Pagal pranešimą, iš viso buvo apklausti 792 pirkę ar autobusų bilietų internetu ieškoję vartotojai. Net 68 proc. dalyvavusiųjų apklausoje minėjo, kad nesisega saugos diržų kelionės metu.

„Iš apklausos matome, kad tai yra kompleksinis klausimas. Keleiviai nežino apie būtinybę segtis diržus, ne visų vežėjų autobusai turi diržus, o dalis keleivių dar nesupranta poreikio keliauti saugiai“, - pranešime cituojamas vežėjos „Kautra“ atstovas Mindaugas Sakalauskas.

Pasak jo, 95 proc. „Kautros“ tarpmiestinių autobusų turi saugos diržus.

„Šiuo metu dirbame, kad visi „Kautros“ tarpmiestiniai autobusai turėtų saugos diržus. Lietuvos transporto saugos administracijos iniciatyva leido dar kartą peržiūrėti savo autobusų parką, atkreipti dėmesį į šį svarbų klausimą“, - teigia M. Sakalauskas.

Tuo metu 48 proc. apklaustųjų, pagal pranešimą, sakė nežinantys apie būtinybę segtis saugos diržus kelionės tarpmiestiniu autobusu metu.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net