Ant vandalų nupjauto Velykų medžio - margučių rekordasnuotraukos (7)

2019 balandžio mėn. 21 d. 10:50:18 Perskaitė 1399

Garsusis Šeduvos (Radviliškio r.) Velykų medis vėl padabintas įvairiausiais margučiais. Ant medelio pakabintas rekordinis margučių skaičius - 8483. Vandalams nepavyko atimti šventės: nors medį jie nupjovė, šeduviai jį sutvirtino metaliniais strypais.


Pradėjo puošti šeštadienį

Gražus ir saulėtas Didžiosios savaitės pirmadienio rytas prie Šeduvos lopšelio-darželio teritorijoje puošiamo Velykų medžio sukvietė būrį šeduvių ir svečių.

Baigti dar šeštadienį pradėtą puošti Velykų medį susirinko ne tik Šeduvos darželinukai bei moksleiviai. Į renginį atvyko Savivaldybės, seniūnijos vadovai, nešini krepšeliu margučių atėjo keli Šeduvos globos namų seneliai, grupė Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojų, atvažiavo kolegų iš Baisogalos, Panevėžio ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Dauguma turėjo po kelis ar kelias dešimtis margučių.

Meras Antanas Čepononis ant medžio pakabino šešių margučių pynę ir paaiškino, kodėl: kabina būtent tiek, kiek turi anūkų ir tikisi, kad šis skaičius augs.

Velykų medžio puošimo idėją iš užsienio parsivežusi darželio direktorė Daiva Staškūnienė „Šiaulių kraštui“ pasidžiaugė, kad jau devintus metus puošiamas darželio Velykų medis atrodo nuostabiai, o gražios tradicijos nesugadino piktavališkas poelgis - prieš savaitę piktybiškai nupjautas kasmet puošiamas abrikoso medis.

Darbuotojų ir geros valios žmonių pastangomis medis buvo sutvirtintas keliais į žemę giliai įleistais metaliniais strypais.

Margučiai - tikri meno kūriniai

„Šiemet, kaip ir kasmet, margučius dabino visi - auklėtojos, vaikučiai, jų tėveliai. Gavome nemažai dovanų, tarp jų - ir iš užsienio. Pažiūrėkite, kokie meniški margučiai guli šioje pintinėje. Jų autorė - buvusi darželio darbuotoja Vestina Morkytė. Jie visi - tarsi meno kūriniai“, - gražuoliais margučiais neatsidžiaugė D.Staškūnienė.

Pasak jos, nebeįmanoma išvardinti nei gražiausių margučių autorių, nei technikų, kuriomis jie padabinti.

Skutinėti, apklijuoti karoliukais, aplikacijomis, gėlytėmis, siūlais, netgi makaronais, apmegzti ir apnerti - toks spalvų ir grožių margumynas kasmet suspindi ant Šeduvos simboliu tapusio velykinio medelio.

Tą šeštadienį darželio darbuotojos suskaičiavo - ant medelio buvo pakabinta 7950 margučių. Vėliau, medelį papildžius naujomis grožybėmis, jų buvo suskaičiuota net 8483. Ir tai - didžiausias ant Velykų medelio sukabintų margučių skaičius. Pirmaisiais metais medelį puošė 1662 margučiai ir kasmet jų vis daugėjo.

Renginio vedėja garsiai skelbė: „Peliukų“ grupė šiemet medeliui sukūrė 255 margučius, „Pelėdžiukai“ - 159, „Katinėlių“ grupė - 157... Visiems, prisidėjusiems prie medelio puošimo, kuo nuoširdžiausias ačiū“.

Pasak D.Staškūnienės, kitąmet, dešimtaisiais medelio puošimo metais, nuspręsta visus nustebinti naujomis idėjomis. Kokiomis, darželis dar laiko paslaptyje.

Piktavaliai atsiprašė


„Į Velykų medį balandžio 7-osios rytmetį pasikėsino du vietos gyventojai.

Abu dėl savo poelgio prisipažino tą pačią dieną ir pažadėjo atlyginti padarytus nuostolius. Išaiškėjo, jog rankiniu pjūklu medį nupjovė du alkoholio paragavę suaugę vietos gyventojai.

Abu - šeduviams gerai pažįstami žmonės, aktyviai dalyvaujantys bendruomenės gyvenime. Vienas iš jų - Šeduvos bendruomenės pirmininkės vyras, ne vienerius metus vaidinantis humoro grupėje „Sprandžina“.

Antrasis pernai, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, Šeduvoje sumanė iškelti Trispalvę į 30 metrų aukščio Šeduvos komunikacijos bokštą. Todėl šeduviai nesupranta abiejų vyrų poelgio motyvų: kalti galvas abiem susukę velnio lašai ar būta dar kokių nors priežasčių?

D.Staškūnienė patikino redakciją: abu šeduviai atsiprašė jos ir visos darželio bendruomenės už kvailą poelgį, sumokėjo nustatytą piniginę baudą, padengė padarytą žalą ir kaip kompensaciją pažadėjo darželiui įrengti naują poilsio aikštelės stoginės stogą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net