respublika.lt

2018 vasario 25, sekmadienis

A.Landsbergienės mokyklų septynmečiams - pasakos apie dviejų princų meilęnuotraukos (33)

2018 vasario mėn. 11 d. 09:23:22
Rokas GASPARAITIS, VU filosofijos studentas

Tolerantiško jaunimo asociacija (TJA) pasiskelbė žygiuojanti per Lietuvos mokyklas. Jose pradinukams sekamos pasakos, kuriomis brukama seksualinių mažumų judėjimo ideologija. Tik ar vaikų tėvai to norėtų, ar jie informuoti, kokio turinio „pamokėlės“ vyksta mokyklose, įsileidžiančiose TJA pasakorius? Austėjos Landsbergienės vadovaujama Karalienės Mortos mokykla apie tokią auklėtinių edukaciją pasigyrė viešai. Akivaizdu, genderizmas yra labai arti, net nelabai besislapstantis, tik prisidengęs lygių galimybių, teisių ir kovos prieš smurtą širma.

 

„Tolerancijos savaitę pradėjome su mažaisiais“ - taip Tolerantiško jaunimo asociacija feisbuke viešai pranešė apie tai, kad jau organizuoja ir veda įvairius „pasikalbėjimus“ su Vilniaus pradinukais. Kaip skelbia pati TJA, 2017 m. lapkričio 17 d. vienoje iš Vilniaus mokyklų šie „pasikalbėjimai“ su 1-2 ir 3-4 klasių moksleiviais vyko „apie supratimą, pažinimą ir pagarbą“.

Nors tolerantiškas jaunimas to nenurodė, minima mokykla yra A.Landsbergienei priklausanti Karalienės Mortos mokykla. Tai atskleidžia pačios mokyklos feisbuko paskyros tos pačios dienos įrašas apie joje vykusius Tolerantiško jaunimo asociacijos užsiėmimus. Visi kalba puse lūpų - A.Landsbergienės mokykla giriasi, kad vyko užsiėmimai, bet nenurodo jų turinio, o Tolerantiško jaunimo asoaciacija giriasi turiniu, bet nenurodo, kuri mokykla buvo juos priėmusi. Sujungę taškus gauname aiškų situacijos vaizdą.

Atvirai brukama seksualinių mažumų ideologija

„Supratimo, pažinimo ir pagarbos“ lozungas abstraktus, bet TJA nepalieka mūsų nežinioje - pasirodo, „pasikalbėjimuose“ asociacijos nariai 1-2 ir 3-4 klasių moksleiviams seka pasakas iš knygos „Gintarinė širdis“. Atsivertus knygą jau pirmoje pasakoje paaiškėja, kad ši knyga turi įprastinėms pasakoms nebūdingų elementų - čia atvirai brukama LGBT (seksualinių mažumų judėjimo) ideologija. To neslepia ir pati TJA, kuri šią pasakų knygą apibūdina kaip tokią, kurioje kalbama apie „šeimas sukuriančius vienos lyties asmenis“.

Šioje knygoje randame „Pasaką apie karalaitę, batsiuvio dukterį ir dvylika brolių, lakštingalom giedančių“. Joje pasakojama, kaip daugelis jaunikaičių bandė užkariauti karalaitės širdį. Nė vienam nepavyko. Galiausiai karalaitės širdį užkariavo jaunuoliu apsimetusi batsiuvio duktė. Karalaitė ir batsiuvio duktė prisiekė būti kartu, kol mirtis išskirs, ir susituokė. Tik iškart po vestuvių įvyko sukrečiančiai netikėtas dalykas: karalaitė suprato, kad jaunuoliu apsimetusi batsiuvio duktė nėra jaunuolis. Vis tik didelių problemų dėl to karalaitei nekilo. Priešingai, karalaitė atpažino, kad jos sutuoktinė - vaikystės draugė, kurios „skaisčios akys jai kasnakt sapnuodavosi“. Po to aprašoma, kaip sutuoktinės leidosi į kelionę ieškoti batsiuvio dukters brolių. Kelyje, kaip dažnai pasitaiko ir įprastose pasakose, sutinkama senolė. Tik čia ta sutiktoji senolė kiek „patobulinta“ - ne tik nurodė karalystę, kur bus galima rasti ieškomus brolius, bet ir nepagailėjo neįkainojamo patarimo: „Bet saugokitės - jei kas nors pamatys jus, susikibusias už rankų, apsikabinusias ar besibučiuojančias, gyvos neištrūksite. Ten žmonės nežino, kas yra meilė.“ Šios karalystės valdovas, aišku, senolės žodžius pateisino: aptikęs besibučiuojančias sutuoktines pasakė, kad šitoje karalystėje „uždrausta mylėti“, ir sutuoktines pasiūlė sudeginti. Visgi, lemiamu momentu jos buvo išgelbėtos nuo laužo, o karaliui baigėsi kiek liūdniau: „didžiulis vėjas, pagavo jį į sūkurį, iškėlė ir nunešė nežinomais keliais“. Kai kurie karalystės gyventojai tuomet pasiteiravo, kaip reikės gyventi be valdovo. Karalaitė patikino, kad valdovas valstybei visiškai nebūtinas, tereiks priprasti gyventi pagal pagrindinį įstatymą: „Visi skirtingi - visi lygūs“.

Kitoje pasakoje „Kaip karaliaus sūnūs išminties ieškojo“, nenusižengiant „lyčių lygybės“ (angl. gender equality) standartams, galime atrasti dar vieną ideologinę pasakėlę apie karalaičio ir jaunikaičio „meilę“.

Pasinaudojo teismų maratono spraga

Ar TJA atstovai turi teisę Lietuvos pradinėse mokyklose septynmečiams sekti tokio turinio pasakas? Lietuvos edukologijos universitetas - pasakų rinkinio „Gintarinė širdis“ leidėjas - 2014 m. kovo mėn. patvirtino taip nemanąs, kuomet pats sustabdė šios knygos platinimą, ją pavadinęs „žalinga bei primityvia ir angažuota homoseksualizmo propaganda“. 2014 m. balandį Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos priimtoje išvadoje teigiama, kad knygoje pateikiama informacija žalinga nepilnamečiams ir rekomenduojama ją platinti specialioje pakuotėje su žyma „N-14“. Knygos autorė Neringa Mikalauskienė protestuodama prieš „diskriminaciją“ kreipėsi į teismą. Po teismų maratono Aukščiausiasis teismas nutartimi grąžino bylą atgal į Apygardos teismą, kuriame ir paaiškės galutinis knygos likimas. Na, o kol paaiškės, Tolerantiško jaunimo asociacija be jokių „N-14“ apribojimų su šiuo pasakų rinkiniu pradėjo žygį per Lietuvos pradines mokyklas.

Tolerantiško jaunimo asociacijos viešai skelbiamoje nuotraukoje, iš A.Landsbergienės valdomoje Karalienės Mortos mokykloje vykusios „pamokėlės“, aiškiai matyti bent dvi dešimtys vaikų. Ar visų jų tėvai buvo informuoti dėl vaikams skaitomų pasakų turinio? Ar buvo gautas nedviprasmiškas ir aiškiai išreikštas tėvų pritarimas dėl vaiko dalyvavimo TJA „pamokėlėje“? Ar veikiau, naudojantis minėta Aukščiausiojo Teismo palikta spraga, „Gintarinės širdies“ pasakos A.Landsbergienės valdomos Karalienės Mortos mokykloje traktuotos kaip eilinės pasakos (kaip nesiskiriančios nuo, pavyzdžiui, H.K.Anderseno „Bjauriojo ančiuko“) ir dėl to tėvai nebuvo informuojami apie „pamokėlių“ turinį?

Aptartas agresyvios seksualinių mažumų ideologinės propagandos sklaidos Lietuvos pradinėse mokyklose atvejis yra konkreti tinkama galimybė pademonstruoti, jog pradinių klasių moksleiviai nėra LGBT socialinių inžinierių eksperimentinė medžiaga, o pati Lietuva nėra LGBT ideologų eksperimentų arena. Todėl būtina griežtai pareikalauti, jog TJA ir jos siūlomas „pamokas“ įsileidžiančių mokyklų, taigi ir A.Landsbergienės valdomos Karalienės Mortos mokyklos, atstovai atsakytų į pateiktus klausimus.Rimantas Jonas Dagys, Parlamentinės grupės „Už šeimą“ pirmininkas, Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys:


Apie Tolerantiško jaunimo asociacijos žygius per mokyklas ir jų sekamas pasakas apie dviejų princų meilę dar neteko girdėti, bet būta ir kitų signalų, kuriuos gavau iš sunerimusių tėvų, pedagogų. Todėl, kaip jau žinote, ir kreipiausi į švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę prašydamas atsakymų dėl viešosios įstaigos „Įvairovės ir edukacijos namų“ vedamų mokymų lytinio švietimo temomis turinio.

Tėvai ir pedagogai susitikimuose ir laiškais informuoja, kad minėtos įstaigos pateikiama medžiaga yra pagrįsta LGBT nuostatomis ir mokymu apie „socialinę lytį“, „galimybę išbandyti įvairias lytinės tapatybės ir nestereotipinius lyties raiškos būdus“, jų mokymuose teigiama, kad „svarbu, jog vaikai suprastų savo socialinės lyties tapatybę ir tai, kad jie neprivalo tilpti į binarės lyčių sistemos rėmus“. Jaunimas yra jautrus informacijai ir lengvai pasiduoda įtakai, todėl tėvai ir mokytojai kelia pagrįstus klausimus. Suaugę žmonės turi prisiimti atsakomybę ir nuspręsti, ko norime išmokyti jaunuomenę: žongliruoti lytimis bei lengvabūdiškai santykiauti, kadangi galima apsisaugoti nuo ligų ir nėštumo, ar lytiniais santykiais užsiimti suprantant savo bei kito žmogaus vertę, moralinę atsakomybę už savo veiksmus, orientuojantis į ilgalaikius santykius ir tik tuomet rūpinantis „saugumu“. Ši dilema programoje lyg jau buvo išspręsta, tačiau pasiekianti informacija sudaro įspūdį, kad jos nesilaikoma.

Tad ministrės paprašiau atsakyti, ar „Įvairovės ir edukacijos namų“ mokymų turinys lytinio švietimo temomis yra suderinamas su 2016 m. švietimo ir mokslo ministro patvirtintomis Sveikatos ir lytinio ugdymo ir rengimo šeimai bendrosios programos nuostatomis. Pasiteiravau, ar viešoji įstaiga „Įvairovės ir edukacijos namai“ turi tinkamą akreditaciją, leidžiančią organizuoti kvalifikacijos kėlimo kursus pedagogams ar moksleiviams ir ar šie mokymai yra apmokami mokinio krepšelio lėšomis.

Atsakymo iš ministrės dar negavau, dar yra laiko iki 20-osios dienos, kai turėčiau jį gauti. Bet pagal tėvų ir pedagogų reakciją ir pasipylusius laiškus dėl lytinio švietimo mokyklose supratau, jog užkabinau jautrią temą ir kad vyksta abejotini procesai.


Parengta pagal savaitraštį „Respublika“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (33)

 • Man 2018 vasario mėn. 15 d. 16:38:16

  ta anukiene pati slyksciausia urode

 • Klausimas 2018 vasario mėn. 12 d. 08:08:24

  Kas finansuoja Tolerantiško jaunimo asociaciją?Iš kokio šaltinio ji
  išlaikoma? Kokios orientacijos žmonės ją sudaro?Išlaikomi valstybės
  ar iš Soroso fondo.Norisi platesnės informacijos.

 • Nu, 2018 vasario mėn. 12 d. 07:53:36

  tarkim ta labai gera mokyklele padarys vaikeliu visus gejais. O kaip su
  palikuoniais? O kaip cia su su lietuviuku gausejimu? Nesuprantu, kodel
  tevai tyli?

 • Prašymas 2018 vasario mėn. 12 d. 06:51:47

  ponui Karbauskiui. Skubiai sureaguokite ir imkitės neatidėliotinių
  veiksmų prieš šias brukamas "pasakas" ir mažamečių apsaugai.

 • a 2018 vasario mėn. 12 d. 04:57:58

  Tokius reikia teisti, o mokyklas tokias uzdaryti

 • Žiauru 2018 vasario mėn. 12 d. 01:20:04

  Landcbergiai kaip nuėjo i Es

 • oo 2018 vasario mėn. 11 d. 22:25:35

  graziau butu apie dvieju bomzu meile kurie gyvena siukslyne ir serga aids

 • julius 2018 vasario mėn. 11 d. 22:17:53

  Čia dauguma komentatorių, lyg būtų iš dangaus nukritę, nieko
  nežinantys, dargi ir Seimo narį Dagį bandantys kritikuoti neva nieko
  nedarantį. Čia ne Dagiui reikia kovoti, o mums tėvams ir seneliams.
  Dagys darė ir daro viską, kad tai nevyktų, bet Dagys tai ne visas
  Seimas, už visus, priimant įstatymus nebalsuos. (Pro Patria)
  www.propatria.lt jau senokai apie LGBT ir kitas "naujoves" rašo, knygos
  jau išleistos kaip, iš kur tai atsiranda
  Į kokią Austėjos gėdą, mielieji apeliuojate? Gėdos jausmą pirmiausia
  reikia turėti.Ir ne tiek vakarus kaltinti, o skandinavus iš kur galimai
  ir vyksta ale projektinis finansavimas. O už pinigus galima ir dušią
  parduoti, o apie gėdą nėra čia ką kalbėti.
  Geriau paskaitykite knygų apie tai: Paul Kengor. Išardymas. V., 2017. 250
  p.
  Robert R. Reilly. Kaip gėjai tampa norma. V., 2016. 252 p.
  Suprasite, kad čia ne vien Dagiui reikia kovoti.

 • ... 2018 vasario mėn. 11 d. 21:54:37

  Patys tevai kalti,kad nieko nedaro,mandrus komentaruose.Tai juk cia jusu
  vaikai,kodel leidziate tyciotis is savo vaiku,vardan to,kad galimai kuo
  greiciau prakisti dvieju bobu,ar dvieju diedu meile???Jei tai tiesa kas
  parasyta,linkiu anajai,kad visos jos atzalos taptu gejais.

 • 100 procentu garantija 2018 vasario mėn. 11 d. 20:49:17

  kol negaus gerai i kaulus tol nenusiramins .

 • Iš Austėos vyro straipsnio 2018 vasario mėn. 11 d. 20:34:48

  Man yra visiškai nesuprantama kai Lietuvos kariuomenėje toleruojama
  nelygybė. Turi būti pusė moterų ir moterys turi atlikti vieną
  atsispaudimą, o vyrai 50, nes moteris yra silpnesnė. Matėte reportažą
  iš Kauno, kaip keli chuliganai užpuolė statybininkus ir gavo atkirtį, o
  tuo metu atvyko policijos patruliai, policininkas ir policininkė. Ir
  skaitytojai piktinosi, kad policininkė tik žiūrėjo ir nieko nedarė.
  Tai teisingai ir darė, nes tam ir yra porininkas policininkas, kuris
  sutramdytų nusikaltėlius!
  Policijoje turi būti ne tik pusė merginų. Turi būti ir trečdalis
  gėjų, lesbiečių, o ateityje turės būti ir juodaodžių ir musolmonų,
  nes viskas turi būti pagal Hilary Clinton metodiką. Visa tai ne mano
  sugalvota, o Švedijoje ilgą laiką gyvenusios mano žmonos, socialinės
  mokslų daktarės ir Mortos mokyklėlės įkūrėjos Austėjos
  Landsbergienės moksliškai įrodyta tiesa.

 • Vita 2018 vasario mėn. 11 d. 20:09:17

  Įdomu,ką galėtų šia tema apie ponią Aust parašyti Ponas
  Valatka/žurnalistas/?

 • Svarbu nesnausti - 2018 vasario mėn. 11 d. 20:06:59

  pateikti šias „tiesas” vaikams pirma, negu kas spės jiems apie
  natūralią „orientaciją” papasakoti!

 • ji 2018 vasario mėn. 11 d. 19:33:52

  nuolanki ,vaivorikstiniu propoguotoja,o ir isvaizda nekokia.

 • Augustinas 2018 vasario mėn. 11 d. 17:56:43

  Cia aisku kazkokie fondai jau bus prisideja. Tik gaila, kad tai nuslepiama.
  O tiesos nepasakymas yra melas. Bet kokiu atveju laikai keisti atejo, jau
  nebezinai ko tiketis. Realiai ta Lansbergiene turetu butu teisiama. Nes
  tokie dalykai yra ne kas kita, kaip vaiku smegenu tvirkinimas priesiskas
  valstybei ir nukreiptas pries valstybe.

 • jeigu 2018 vasario mėn. 11 d. 17:06:41

  ponas Dagys tik dabar sužinojo apie vaikščiotojus po mokyklas ,tai labai
  blogai.Netinkamai dirba jo komanda.Tai ne pirmas kartas spaudoje,kai
  aprašomi "kursai" mažiesiems.Tėveliai,būkit protingi,neleiskit savo
  atžalų į tokias "mokyklas".Vaikščiotojai turi būti griežtai
  nubausti,bet to nebus.Jei įstatyme yra landa,jie lįs ir toliau.Jūsų
  vaikų ateitis ir auklėjimas Jūsų pačių rankose.

 • Vr 2018 vasario mėn. 11 d. 15:26:05

  Pageidautume,kad šia tema pasisakytų "Respublikoje" Gabrielius
  Landsbergis.

 • Na 2018 vasario mėn. 11 d. 14:07:01

  Galima čia įžvelgti ir teigiamo. Jei ponai Landsbergiai savo atžalas
  auklės genderizmo dvasia, gal su laiku išnyks jų sėkla. Bus visiems
  ramiau.

 • Safyras 2018 vasario mėn. 11 d. 13:32:07

  Šaipėsi iš tarybinių laikų politikai, tačiau tokių nesąmonių
  nebuvo brukama per prievartą nei darželiuose, nei mokyklose. Nežino
  mokiniai apie lietuvių literatūros klasikus, neskaito jų knygų,
  nesidomi nieku, išskyrus , kiek gaus pinigų , jei bus sportininkas ar
  šou atstovas, žino apie lyties keitimo operacijas, apie didinamas
  krūtis ir viešuosius namus... Kam norima taip įtikti?

 • jonas 2018 vasario mėn. 11 d. 13:02:39

  GABRIUKUI GAL JAU GANA VAIDINTI KONSERVATORIU JUK PASISAKAI UZ LIBERASTINES
  IDEJAS.

 • Tadas 2018 vasario mėn. 11 d. 12:54:05

  Gal neužilgo ir lansbergienė pradės demonstruoti septynmečiams ir"
  praktinius tų princų užsiėmimus", tylint Bažnyčiai ir tiems pusiau
  uždusintiems lansbergių glėbije krikščionims-demokratams?!

 • Grazu 2018 vasario mėn. 11 d. 12:11:27

  ,kad konservatorius p.Dagys puoseleja seimos vertybes,bet gal tik
  teoriskai,galetu aktyviau dalyvauti aprasyta tema ir ziureti,kas tas
  europines dvilyciu poru vertybes bruka musu visuomenei.
  Jei pasiseks igyvendinti tuos,manau ne pigius projektus,gyvenimas is tiesu
  bus nenuspejamas,tad i prieki,padekim naujoms jaunuju idejoms,bent jau
  tylejimu

 • tevai 2018 vasario mėn. 11 d. 12:02:38

  o tevai - kas? Tie kuriems jokių vertybių nėra, tik pinigai. Jiems
  nežinomas orumas, garbė, meilė - čia ne šitos salies demensija.... Ir
  jie net nesuvokia kuo mokinami ten ju vaikai.... bet man jų negaila. tik
  laukiu, kad kuo greiciau jie vieni kitus sutvarkitu......besmegianiams
  nera vietos , jie turi is....................... ir gal tada pagaliau
  busime tikrai laivi, tikrai jei dar busime.....

 • KA 2018 vasario mėn. 11 d. 11:55:04

  Tokiu budu tevynes sajunga-krikscionys demokratai ( Landsbergio
  jaunesniojo asmenyje) puoseleja krikscioniskas seimos vertybes.

 • violeta 2018 vasario mėn. 11 d. 11:36:55

  Sirijus ir gomorus. Siaubas!!!!!!!.nesuvokiama sveiku protu. Uždaryti
  tokias mokyklas. Be komentarų...........

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
2. ŠVENTINIS VITO TOMKAUS REPORTAŽAS IŠ DAR ŠVENTIŠKESNIŲ SEIMO RŪMŲ
3. PATRIARCHAI
4. Visą šalį sukrėtusios pedofilijos istorijos chronologija ir vertinimas
5. „Vakaro žinių“ ir „Respublikos“ auditorija sparčiai auga
6. Regimanto Adomaičio laiškas tėvynainiams: Kviečiu į susitaikymą
7. Skulptorius R.Vilčiauskas apie tobulinamą jo kurtą „Kiaušinį“: jaučiuosi, lyg sapnuočiau košmarą
8. Rolandas Paksas: Apie alternatyvą Lietuvai bijoma net prasižioti
9. Olava Strikulienė: Penki lietuvio stebuklai, saugoję valstybę
10. Euras ir toliau plaunamas
11. Prezidentas V.Adamkus: Augau Lietuvos trispalvės šešėlyje
12. Disidentas, buvęs VSD vadovas P.Plumpa: Teisėsauga tarnauja politikams
13. F.Kauzonas: Už Vasario 16-osios šviesą! (beveik tostas, tik ne itin linksmas)
14. Kritikuoti valdžią uždrausta ir provincijoje
15. Akcija „Apšmeižk žinomą asmenybę“. Valomės ar purvinamės?
16. Prižiūrėtojai su kaliniais jau susikeitė vietomis
17. Skandinavai stumia šnipą į prezidentūrą
18. Slaptas skandinavų planas jau vykdomas
19. Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadas J.Milius: Išteisinkite arba pasodinkite
20. „Ką jūs padarėte su Lietuvos dvasia“?.. (Dviejų patriarchų performansas)
21. „TELESKYDINĖJE“ - Artūro Račo iškrova
22. Gintautas Kėvišas mokys serbus, kaip tratinti pinigus
23. N.Mačiulis ves laidą „Labanakt, vaikučiai“nuotraukos
24. Briuselis imituoja rūpinimąsi žmonėmis
25. Uostamiestyje įsiplieskė gaisras: žmonės evakuoti iš „Philip Morris Lietuva“ fabriko

Kodėl ministrams sudaromos sąlygos kenkti valstybei nebaudžiamiems?

balsuoti rezultatai

Ar sau leidžiate valgyti restoranuose ar kavinėse?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -19   -12 C

   -23  -17 C

 

   -17  -15 C

    -9   -6 C

   -11  -7 C

 

   -11  -9 C

    5-7 m/s

    1-2 m/s

 

      1-6 m/s

 

USD - 1.2299 PLN - 4.1698
RUB - 69.4480 CHF - 1.1505
GBP - 0.8794 NOK - 9.6770
reklama
Labas vasara